LC Power LC-M34-UWQHD-100-C - Pristupačna ultrašir

poruka: 24
|
čitano: 7.387
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "LC Power LC-M34-UWQHD-100-C - Pristupačna ultrašir".
15 godina
offline
LC Power LC-M34-UWQHD-100-C - Pristupačna ultrašir

Prije nego sam kupio trenutni Acer XR342CPK (IPS, 3440x1440 @100Hz) s kojim sam usput pre pre pre zadovoljan, isprobao sam Samsung VA panel istih specifikacija osim matrice i bio sam nevjerojatno razočaran. Ne, nije bilo ni ghostinga ni input laga, sve te stvari su bile odlične dapače. Što me najviše iznerviralo na VA panelu bile su suptilne horizontalne linije koje bi se vidjele na sivoj, plavoj/zelenoj pozadini - ni manje ni više nego razmaci između piksela VA matrice (Google za više info).

 

Isto tako, prije nego sam uopće uzeo taj Samsung ultrawide VA monitor od 5k kn, isprobao sam Philipsov 2560x1440 VA panel sa 144Hz i ista stvar se vidjela. Mislio sam da je Philips šrot pa sam uzeo Samsung za probu, i to skuplji s većom rezolucijom itd. no s apsolutno identičnim "problemom". Stavio sam navodnike jer ovo nije u biti problem nego jednostavno konstrukcija VA matrice. Nisam bio lijen, otišao sam direktno u poslovnicu usput dok sam bio na poslovnom putu... i zamisli, svaki VA panel koji sam vidio izložen imao je istu stvar izraženu - što manja rezolucija, to veći razmak i više vidljivo.

 

Ljudima to možda ne smeta, no meni koji godinama (15+) koristim IPS panele ovo jednostavno nikako ne izlazi iz oka... ne mogu se toga riješiti, stalno vidim te linije - daleko najupečatljivije ako se koristi neka aplikacija sa dark mode skinom (tamno siva boja, ili tamno plava...) ufff, onda baš bode u oči. Tako da sam vratio Samsunga i uzeo Acer IPS koji trenutno koristim.

 

Za kraj, nije ovo nešto super vidljivo - čim se maknete metar od monitora više se ni ne vidi, stvarno je nešto na što se morate fokusirati da bi primijetili. No, za neke koji nikad nisu probali VA panel, obratite pažnju na navedenu konstrukciju panela i raspored slaganja piksela.. postoji mogućnost da će vam to smetati

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.11.2019 9:18 (mrsmith).
Moj PC  
1 2 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
LC Power LC-M34-UWQHD-100-C - Pristupačna ultrašir

Najveci problem tog panela je velicina+rezolucija.

 

Da je 27" ili manji - sa tom rezolucijom, sa VA panelom nebi bilo horizontalnih linija.

 

U njegovoj klasi, VA/100Hz/UWQHD - jedino je jos cjenovno dostupan MSI, koji koristi isti panel od Samsunga:

https://geizhals.at/?cmp=2069155&cmp=2140643

 

Kome ne treba 100Hz, i 60/75Hz je dovoljno, i zeli VA sa UWQHD rezolucijom, povoljnije je kupiti Samsunga:

https://geizhals.at/?cmp=1912719&cmp=1960047&active=1

 

 

Moj PC  
2 2 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: LC Power LC-M34-UWQHD-100-C - Pristupačna ultr
Baš sam se "riješio" dva monitora. Oba 32", jedan ips drugi va. Ostavio sam sebi zakrivljenog Philipsa 27", va matrica. Jednostavno, sve iznad 27 ili 28 je preveliko za radni stol i dugotrajno buljenje te shodno tome uništava vid, vratne žile i kralježnicu. Inače, osim idealnog spoja 27" i 1440p, preferiram va matricu zbog kontrasta, crne boje ali i manjeg naprezanja očiju, pogotovo one zakrivljene panele. One koji pošto-poto žele prijevremeno uništiti vid, molim da još koji put promisle vrijedi li njihov vid do kraja života tih par sati za tim prevelikim ekranom. Ako baš moraju, radije nek si kupe tv od preko 50" i onda nek se igraju, ali sa ugodnih 2 metra udaljenosti.
 
2 5 hvala 0
13 godina
offline
Re: LC Power LC-M34-UWQHD-100-C - Pristupačna ultr
Kokobil50 kaže...
Baš sam se "riješio" dva monitora. Oba 32", jedan ips drugi va. Ostavio sam sebi zakrivljenog Philipsa 27", va matrica. Jednostavno, sve iznad 27 ili 28 je preveliko za radni stol i dugotrajno buljenje te shodno tome uništava vid, vratne žile i kralježnicu. Inače, osim idealnog spoja 27" i 1440p, preferiram va matricu zbog kontrasta, crne boje ali i manjeg naprezanja očiju, pogotovo one zakrivljene panele. One koji pošto-poto žele prijevremeno uništiti vid, molim da još koji put promisle vrijedi li njihov vid do kraja života tih par sati za tim prevelikim ekranom. Ako baš moraju, radije nek si kupe tv od preko 50" i onda nek se igraju, ali sa ugodnih 2 metra udaljenosti.

 

Ti govoriš o 16:9 monitorima. Ovaj 34 inch ultrawide ima otprilike istu visinu kao 27 inch 16:9, samo što je širi. Jako puno ljudi radi na dva monitora a jedan ultrawide omogućava da elegantno zamjeniš dva monitora jednim, čime si uštedio i mjesto na stolu i umanjio naprezanje.

14 godina
offline
Re: LC Power LC-M34-UWQHD-100-C - Pristupačna ultr

Meni (a mislim da nisam jedini) jedan monitor nikako ne može zamijeniti dva. Dva monitora daju puno više fleksibilnosti, ja nekad jedan monitor jednostavno ugasim, mogu si ih postaviti pod kutem koji meni odgovara, mogu pivotirati jednog ili oba po potrebi. Osim toga odgovara mi da imam dvije jasno podijeljene cjeline, za dokumentaciju, toolboxove, dijagrame, bazu... jednostavno nešto kontekstualno jasno odijeljeno od prvog ekrana. Ultrawide je dobar jedino za igranje jer nemaš bezel između ekrana. Uvijek biram 2x24", umjesto 32 ili 34 ili nenormalnopuno inča. 

14 godina
offline
Re: LC Power LC-M34-UWQHD-100-C - Pristupačna ultr
Kokobil50 kaže...
One koji pošto-poto žele prijevremeno uništiti vid, molim da još koji put promisle vrijedi li njihov vid do kraja života tih par sati za tim prevelikim ekranom. Ako baš moraju, radije nek si kupe tv od preko 50" i onda nek se igraju, ali sa ugodnih 2 metra udaljenosti.

Hm, ne bih se složio s tobom, ti promatraš sa svog aspekta i onog za šta ga ti koristiš. Ja koristim 32" 1440p, ne igram igrice, radim u 3D programima, photoshopu, AutoCAD-u i idealan mi je. Mjesta za menije i toolbarove koliko hoćeš i nije sve presitno zbog rezolucije.

Tak da mislim da svatko treba vidjet prema potrebama šta mu odogovara. Svaki alat ima svoju namjenu.

16 godina
offline
Re: LC Power LC-M34-UWQHD-100-C - Pristupačna ultr
dastefan kaže...
Kokobil50 kaže...
One koji pošto-poto žele prijevremeno uništiti vid, molim da još koji put promisle vrijedi li njihov vid do kraja života tih par sati za tim prevelikim ekranom. Ako baš moraju, radije nek si kupe tv od preko 50" i onda nek se igraju, ali sa ugodnih 2 metra udaljenosti.

Hm, ne bih se složio s tobom, ti promatraš sa svog aspekta i onog za šta ga ti koristiš. Ja koristim 32" 1440p, ne igram igrice, radim u 3D programima, photoshopu, AutoCAD-u i idealan mi je. Mjesta za menije i toolbarove koliko hoćeš i nije sve presitno zbog rezolucije.

Tak da mislim da svatko treba vidjet prema potrebama šta mu odogovara. Svaki alat ima svoju namjenu.

 Takodje, meni je moj 32" odlican, sada mi je manji monitor problem jer mi se vid navikao na ovu velicinu i 1440p rezoluciju.

Uostalom ne vidim kako mogu unistiti vid sa IPS panelom. U uvjetima manjeg osvijetljenja se smanji pozadinsko, na laptopima se ionako samo koriguje, a manje naprezem oci ukoliko gledam iz nekih uglova. 

Sve je to stvar licnih preferenci, kod mene djevojka kada koristi moj racunar smanji osvijetljenje uvijek na minimalno jer joj je sve preko toga presvijetlo. Svako prilagodi sebi i svojim potrebama. 

15 godina
online
Re: LC Power LC-M34-UWQHD-100-C - Pristupačna ultr
Chronosus kaže...
Kokobil50 kaže...
Baš sam se "riješio" dva monitora. Oba 32", jedan ips drugi va. Ostavio sam sebi zakrivljenog Philipsa 27", va matrica. Jednostavno, sve iznad 27 ili 28 je preveliko za radni stol i dugotrajno buljenje te shodno tome uništava vid, vratne žile i kralježnicu. Inače, osim idealnog spoja 27" i 1440p, preferiram va matricu zbog kontrasta, crne boje ali i manjeg naprezanja očiju, pogotovo one zakrivljene panele. One koji pošto-poto žele prijevremeno uništiti vid, molim da još koji put promisle vrijedi li njihov vid do kraja života tih par sati za tim prevelikim ekranom. Ako baš moraju, radije nek si kupe tv od preko 50" i onda nek se igraju, ali sa ugodnih 2 metra udaljenosti.

 

Ti govoriš o 16:9 monitorima. Ovaj 34 inch ultrawide ima otprilike istu visinu kao 27 inch 16:9, samo što je širi. Jako puno ljudi radi na dva monitora a jedan ultrawide omogućava da elegantno zamjeniš dva monitora jednim, čime si uštedio i mjesto na stolu i umanjio naprezanje.

 

Generalno ne omogućava, jer jedan 34'' ultrawide nije ekvivalentan dva 27'' po širini. Dobiješ puno puno manje mjesta u širinu. Aplikacije preko cijele širine izgledaju nakaradno i puno moraš miša pomicati s jednog dijela na drugi, a ako prepoloviš je uže nego da imaš 2 fizička 27'' monitora.

A mjesto na stolu nisi ništa uštedio jer ako kupiš nosač za 200kn ne troši ništa mjesta na stolu, samo u zraku!

Naravno sve ovisi što radiš.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 godina
offline
Re: LC Power LC-M34-UWQHD-100-C - Pristupačna ultr
Bitanga kaže...
Chronosus kaže...
Kokobil50 kaže...
Baš sam se "riješio" dva monitora. Oba 32", jedan ips drugi va. Ostavio sam sebi zakrivljenog Philipsa 27", va matrica. Jednostavno, sve iznad 27 ili 28 je preveliko za radni stol i dugotrajno buljenje te shodno tome uništava vid, vratne žile i kralježnicu. Inače, osim idealnog spoja 27" i 1440p, preferiram va matricu zbog kontrasta, crne boje ali i manjeg naprezanja očiju, pogotovo one zakrivljene panele. One koji pošto-poto žele prijevremeno uništiti vid, molim da još koji put promisle vrijedi li njihov vid do kraja života tih par sati za tim prevelikim ekranom. Ako baš moraju, radije nek si kupe tv od preko 50" i onda nek se igraju, ali sa ugodnih 2 metra udaljenosti.

 

Ti govoriš o 16:9 monitorima. Ovaj 34 inch ultrawide ima otprilike istu visinu kao 27 inch 16:9, samo što je širi. Jako puno ljudi radi na dva monitora a jedan ultrawide omogućava da elegantno zamjeniš dva monitora jednim, čime si uštedio i mjesto na stolu i umanjio naprezanje.

 

Generalno ne omogućava, jer jedan 34'' ultrawide nije ekvivalentan dva 27'' po širini. Dobiješ puno puno manje mjesta u širinu. Aplikacije preko cijele širine izgledaju nakaradno i puno moraš miša pomicati s jednog dijela na drugi, a ako prepoloviš je uže nego da imaš 2 fizička 27'' monitora.

A mjesto na stolu nisi ništa uštedio jer ako kupiš nosač za 200kn ne troši ništa mjesta na stolu, samo u zraku!

Naravno sve ovisi što radiš.

boldano, upravo to.

ne uzimas 34" da bi imao browser u full screenu, u full screenu eventualno koristis video tools i slicno.

moj use case je browser, terminal ili dva, outlook i komunikator (chime, skype), i sve se to lijepo da posloziti na 3440p sirine.

ja bi komotno mogo iskoristit 2x 24-27" monitora, nekad sam na poslu imao i 3 monitora iskoristena.. al jedan 34" ce biti taman za rad od doma, uz nesto optimizacije "radnog prostora/ekrana".

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
13 godina
offline
Re: LC Power LC-M34-UWQHD-100-C - Pristupačna ultr
Bitanga kaže...

 

Generalno ne omogućava, jer jedan 34'' ultrawide nije ekvivalentan dva 27'' po širini. Dobiješ puno puno manje mjesta u širinu. Aplikacije preko cijele širine izgledaju nakaradno i puno moraš miša pomicati s jednog dijela na drugi, a ako prepoloviš je uže nego da imaš 2 fizička 27'' monitora.

A mjesto na stolu nisi ništa uštedio jer ako kupiš nosač za 200kn ne troši ništa mjesta na stolu, samo u zraku!

Naravno sve ovisi što radiš.

Naravno, imaš 32:9 čudovišta ako želiš isti ekranski prostor kao na dva 16:9. U praksi, fleksibilnost koju dobivaš s jedinstvenim ekranskim prostorom nadoknađuje razliku u odnosu na dva monitora. Imaš app (OnScreen Control) koji ti omogućuje snapanje prozora na milijardu različitih načina. U svakom slučaju možeš imati ekran podjeljen na 3 jednaka područja po širini, što je više nego dovoljno i iskoristivo za većinu primjena. Ako imaš ekrane koje koriste vremenske trake, imaš cijelu širinu za bolji pregled a gore možeš još nešto staviti... itd.

 

 

15 godina
online
Re: LC Power LC-M34-UWQHD-100-C - Pristupačna ultr
Chronosus kaže...
Bitanga kaže...

 

Generalno ne omogućava, jer jedan 34'' ultrawide nije ekvivalentan dva 27'' po širini. Dobiješ puno puno manje mjesta u širinu. Aplikacije preko cijele širine izgledaju nakaradno i puno moraš miša pomicati s jednog dijela na drugi, a ako prepoloviš je uže nego da imaš 2 fizička 27'' monitora.

A mjesto na stolu nisi ništa uštedio jer ako kupiš nosač za 200kn ne troši ništa mjesta na stolu, samo u zraku!

Naravno sve ovisi što radiš.

Naravno, imaš 32:9 čudovišta ako želiš isti ekranski prostor kao na dva 16:9. U praksi, fleksibilnost koju dobivaš s jedinstvenim ekranskim prostorom nadoknađuje razliku u odnosu na dva monitora. Imaš app (OnScreen Control) koji ti omogućuje snapanje prozora na milijardu različitih načina. U svakom slučaju možeš imati ekran podjeljen na 3 jednaka područja po širini, što je više nego dovoljno i iskoristivo za većinu primjena. Ako imaš ekrane koje koriste vremenske trake, imaš cijelu širinu za bolji pregled a gore možeš još nešto staviti... itd.

 

 

 

Potrebna su samo dva načina snapanja na toj ultrawide rezi. Pola-pola i 75%-25%.

Ne vidim nijedan drugi korisni način snapanja osim ta dva, a na toj rezi su oba beskorisna.

Ok je za neke vrlo ograničene primjene, ali dva monitora nikad neće zamijeniti, pogotovo što na dva monitora možeš imati i različite sourceve.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.11.2019 21:01 (Bitanga).
13 godina
offline
Re: LC Power LC-M34-UWQHD-100-C - Pristupačna ultr
Bitanga kaže...
Chronosus kaže...
Bitanga kaže...

 

Generalno ne omogućava, jer jedan 34'' ultrawide nije ekvivalentan dva 27'' po širini. Dobiješ puno puno manje mjesta u širinu. Aplikacije preko cijele širine izgledaju nakaradno i puno moraš miša pomicati s jednog dijela na drugi, a ako prepoloviš je uže nego da imaš 2 fizička 27'' monitora.

A mjesto na stolu nisi ništa uštedio jer ako kupiš nosač za 200kn ne troši ništa mjesta na stolu, samo u zraku!

Naravno sve ovisi što radiš.

Naravno, imaš 32:9 čudovišta ako želiš isti ekranski prostor kao na dva 16:9. U praksi, fleksibilnost koju dobivaš s jedinstvenim ekranskim prostorom nadoknađuje razliku u odnosu na dva monitora. Imaš app (OnScreen Control) koji ti omogućuje snapanje prozora na milijardu različitih načina. U svakom slučaju možeš imati ekran podjeljen na 3 jednaka područja po širini, što je više nego dovoljno i iskoristivo za većinu primjena. Ako imaš ekrane koje koriste vremenske trake, imaš cijelu širinu za bolji pregled a gore možeš još nešto staviti... itd.

 

 

 

Potrebna su samo dva načina snapanja na toj ultrawide rezi. Pola-pola i 75%-25%.

Ne vidim nijedan drugi korisni način snapanja osim ta dva, a na toj rezi su oba beskorisna.

Ok je za neke vrlo ograničene primjene, ali dva monitora nikad neće zamijeniti, pogotovo što na dva monitora možeš imati i različite sourceve.

 

Ne znam čim se baviš al cura mi se bavi prevođenjem, literarnim i serija. Za jednu ima 33%*3 snap gdje ima izvornik, word gdje prevodi i net gdje traži reference i slično. Dakle 3 jednaka prozora s tekstom i sve je oštro i čitko. Za video ima jednu šestinu ekrana za video zapis, jedan dokument ispod toga s original transkribom, i onda na druge dvije program za prevođenje i net za referencu. Prije je to radila na dva ekrana i vjeruj, ovo je puno preglednije i produktivnije. Ja kao programer bi vrlo rado na poslu zamjenio svoja dva monitora za jedan ultrawide.

Al dobro, tko sam ja da vas uvjeravam. Moje iskustvo je da jednom kad probaš dobar 34 inch ultrawide da nema povratka.

10 godina
offline
Re: LC Power LC-M34-UWQHD-100-C - Pristupačna ultr
Čitatelj kaže...

Najveci problem tog panela je velicina+rezolucija.

 

Da je 27" ili manji - sa tom rezolucijom, sa VA panelom nebi bilo horizontalnih linija.

 

U njegovoj klasi, VA/100Hz/UWQHD - jedino je jos cjenovno dostupan MSI, koji koristi isti panel od Samsunga:

https://geizhals.at/?cmp=2069155&cmp=2140643

 

Kome ne treba 100Hz, i 60/75Hz je dovoljno, i zeli VA sa UWQHD rezolucijom, povoljnije je kupiti Samsunga:

https://geizhals.at/?cmp=1912719&cmp=1960047&active=1

 

O cem ti pricas i zasto pricas napamet?? https://www.sven.de/dpi/ 3440x1440 ultrawide 34" postoji odavno na trzistu, PPI je 109.68  https://www.sven.de/dpi/ sto je osjetno vise od 24" FHD (91.79) ili 27" i na razini 27" 1440x1080p (108.79). Di je tu problem? Rezolucija je skroz okej za velicinu. Ono sto ti trazis je 4K reza sto bi diglo cijenu monitora, a i za pogonit 4K 100Hz ti trebaju 2 bestije od grafe, dok je ovo idealno npr. za neku RX 5700 XT i nesto smanjene postavke u igrama. MSI kojeg si linkao je super, jedini problem je sto nema VESA mount, nego MSI adapter na VESA kosta dobrih 500kn samo i jedino na ebayu s preskupom dostavom. Moral of story, potencijalni konkurent ovom LC Poweru je jedino dolazak Xiaomi Surface-a na EU trziste sto se vjerojatno nece dogoditi radi pohlepe velikih igraca. Drugim rjecima LC M34 je best buy, iako bi neke stvari mogle bit malo bolje.

7 godina
protjeran
offline
LC Power LC-M34-UWQHD-100-C - Pristupačna ultrašir

Gle, ne pricam napamet, kazem ti sto je problem tih panela - horizontalne linije koje su vidljive,

ovisno i boji pozadine, te sadrzaju iste.

 

Naravno, u igrama to vjerovatno nece nitko primjetiti, al odat cu ti jednu malu tajnu, ovaj put besplatno:

*Ne koriste svi monitor za igranje, nego i za ozbiljan rad*

 

Ako mi ne vjerujes, odi u Saturn, Mediamarkt, ili bilo gdje ima izlozenih i ukljucenih monitora sa VA matricom

vecim od 27", pa se uvjeri sam.

 

Ako 100Hz i zakrivljenost nije presudna, opet ima boljih uredjaja i sa VESA nosacem:

https://geizhals.at/?cmp=1912719&cmp=2125352&cmp=2140643&cmp=1960047&active=1

 

Prije bih uzeo jednu Ljamu nego LCP, makar je kod svih monitora sa liste - panel od Samsunga.

 

Uostalom, Ljama ima 3 godine jamstva i IPS panel, dok Samsung i LCP imaju samo 2 godine jamstva.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: LC Power LC-M34-UWQHD-100-C - Pristupačna ultr
Bitanga kaže...
Chronosus kaže...
Kokobil50 kaže...
Baš sam se "riješio" dva monitora. Oba 32", jedan ips drugi va. Ostavio sam sebi zakrivljenog Philipsa 27", va matrica. Jednostavno, sve iznad 27 ili 28 je preveliko za radni stol i dugotrajno buljenje te shodno tome uništava vid, vratne žile i kralježnicu. Inače, osim idealnog spoja 27" i 1440p, preferiram va matricu zbog kontrasta, crne boje ali i manjeg naprezanja očiju, pogotovo one zakrivljene panele. One koji pošto-poto žele prijevremeno uništiti vid, molim da još koji put promisle vrijedi li njihov vid do kraja života tih par sati za tim prevelikim ekranom. Ako baš moraju, radije nek si kupe tv od preko 50" i onda nek se igraju, ali sa ugodnih 2 metra udaljenosti.

 

Ti govoriš o 16:9 monitorima. Ovaj 34 inch ultrawide ima otprilike istu visinu kao 27 inch 16:9, samo što je širi. Jako puno ljudi radi na dva monitora a jedan ultrawide omogućava da elegantno zamjeniš dva monitora jednim, čime si uštedio i mjesto na stolu i umanjio naprezanje.

 

Generalno ne omogućava, jer jedan 34'' ultrawide nije ekvivalentan dva 27'' po širini. Dobiješ puno puno manje mjesta u širinu. Aplikacije preko cijele širine izgledaju nakaradno i puno moraš miša pomicati s jednog dijela na drugi, a ako prepoloviš je uže nego da imaš 2 fizička 27'' monitora.

A mjesto na stolu nisi ništa uštedio jer ako kupiš nosač za 200kn ne troši ništa mjesta na stolu, samo u zraku!

Naravno sve ovisi što radiš.

Kokobil50 Kao sto rece kolega, nemoj mjesat 32" i 34" i nemoj pricat napamet. Barem forum sluzi za to da se ne baljezgaju gluposti kojih si ti nadrobio podosta. Btw. nista nije idealno i hvala sto si podijelio svoje iskustvo koristenja 16:9 monitorima.

 

Bitanga Pa to je poanta, dobijes otprilike jednaku efikasnost za rad kao 2x27" ako znas organizirat prozore, a nemoras toliko pomicat vrat kao kod 2x27". Naravno da neces kupit ultrawide da bi preko njega vrtio aplikacije preko cijele sirine i za to naravno da su bolja 2 monitora. Za pomicanje s jednog na drugi kraj nije kriv monitor, nego premalen DPI misa i neefikasno sluzenje istim. Predzadnja recenicam, wtf? Ne trosis mjesta na stolu, ali trosis mjesta u zraku. Hoces rec da kad je monitor na stolu ne trosi mjesto u zraku, wtf?? Sa zadnjom recenicom se slazem.

 

Ultrawide je po meni bolji za sve, osim kad trebas vrtit 16:9 program preko cijelog ekrana, tj. testirat neki drek ili se koristit aplikacijom koja je sranje sama po sebi. Za gledanje serija je isplativiji klasicni 16:9, ali za to se moze kupit bilokoji polovni monitor dovoljne velicine. Btw. nije se tesko naviknut na crne rubove u starijim igrama ili full screen serijama, YT.., ali to nikako nebi trebala biti glavna namjena ultrawide monitora. I jos nekaj, filmovi koji se snimaju u 21:9 formatu puno bolje izgledaju na ultrawideu.

 

Čitatelj

Kakve isusove horizontalne linije, ko zna sta je on gledao i sta je njemu i tebi bilo izlozeno. Mozda je mislio na ghosting, black crush? Mozda ti monitori nisu bili kalibrirani niti podeseni na 100Hz, onda nist cudno ak je vidio probleme. Mozda stoje 12h upaljeni u ducanu pa se javljaju problemi. Imam doma 3 VA BenQ monitora. Na onom skupljem biznis 24" modelu koji je kostao öko 1450kn toga nema, a na ovim jeftinijim ima, ali se tesko primjeti bez jako brzog skrolanja na konkretno pogodjenim nijansama sive pozadine s detaljima ispred kao npr. bijelim tekstom. Dobar test za black crush je skrolanje po Be Quiet sluzbenoj stranici. Jedino mi cudno za taj Philips 144Hz sto kaze da je imao probleme, ali ne kuzim koji je to Philips, ne vidim nit jednog takvog na HR trzistu.. Naravno da ultrawide nije samo za igre. Disi mene strpao u gamere, klasicno balkansko generaliziranje. Btw. odat cu ti jednu tajnu, koji got monitor narucio u HR imas ga pravo vratit unutar 14 dana, ako si ga narucio online i ne preuzeo u poslovnici. Ultrawide su jos preskupi, pogotovo u HR gdje im se nabija cijena. Tek su ove god pojeftinili 144Hz monitori, ko zna kad ce 34" ultrawide, do tad mozda i fiksaju musice. Btw. pitam se zasto ima tako malo IPS 34" i zasto u toj kategoriji uglavnom izlaze 34" VA, a IPS kao bolja tehnologija x).

 

 

7 godina
protjeran
offline
LC Power LC-M34-UWQHD-100-C - Pristupačna ultrašir

Cuj, i ja koristim VA monitore, na poslu 2x 24", doma 27", i nemam problema sa horzontalnim crtama na VA matrici,
ali, prije kupnje sam ih vecinu pregledao u trgovinama, gotovo svi VA (SVA) 34" su imali vidjive crte.


Ovako to izgleda:

 
 

https://imgur.com/akp83dr
https://imgur.com/i6lPrRZ


Mozda tvoje oko to ne vidi - jer ne vidi svako oko jednako. Al moje vidi.

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
LC Power LC-M34-UWQHD-100-C - Pristupačna ultrašir

vidim tu točkicu, inače panel OK... ne možeš očevivati od Va panela da bude uniformiran u svakom dijelu...,,nooooo ta točkica je za vratiti proizvod prodavaču...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: LC Power LC-M34-UWQHD-100-C - Pristupačna ultr

Čitatelj

E tak je vec bolje, fala na slikama. Mislim da je problem u ovom u zagradi, SVA, a to je oznaka za Samsungove VA panele. BenQovi su AMVA, a proizvodjac im je AU Optronics (AUO). MSI koristi Samsung panel. LCPower koristi ne znam ciji panel, sumnjam da imaju svoju proizvodnju. Ove crte doma nisam vidio, tj. niti na jednom novijem monitoru, a bogme niti na jednoj recenziji tako nekih novijih VA ultrawide-ova. Cudno bome, ali treba se pazit kao i kod kupnje svakog skupljeg monitora. Nista takvog kupovat bez barem 10 dojmova/reviewova s neta..

15 godina
online
Re: LC Power LC-M34-UWQHD-100-C - Pristupačna ultr
Chronosus kaže...
Bitanga kaže...
Chronosus kaže...
Bitanga kaže...

 

Generalno ne omogućava, jer jedan 34'' ultrawide nije ekvivalentan dva 27'' po širini. Dobiješ puno puno manje mjesta u širinu. Aplikacije preko cijele širine izgledaju nakaradno i puno moraš miša pomicati s jednog dijela na drugi, a ako prepoloviš je uže nego da imaš 2 fizička 27'' monitora.

A mjesto na stolu nisi ništa uštedio jer ako kupiš nosač za 200kn ne troši ništa mjesta na stolu, samo u zraku!

Naravno sve ovisi što radiš.

Naravno, imaš 32:9 čudovišta ako želiš isti ekranski prostor kao na dva 16:9. U praksi, fleksibilnost koju dobivaš s jedinstvenim ekranskim prostorom nadoknađuje razliku u odnosu na dva monitora. Imaš app (OnScreen Control) koji ti omogućuje snapanje prozora na milijardu različitih načina. U svakom slučaju možeš imati ekran podjeljen na 3 jednaka područja po širini, što je više nego dovoljno i iskoristivo za većinu primjena. Ako imaš ekrane koje koriste vremenske trake, imaš cijelu širinu za bolji pregled a gore možeš još nešto staviti... itd.

 

 

 

Potrebna su samo dva načina snapanja na toj ultrawide rezi. Pola-pola i 75%-25%.

Ne vidim nijedan drugi korisni način snapanja osim ta dva, a na toj rezi su oba beskorisna.

Ok je za neke vrlo ograničene primjene, ali dva monitora nikad neće zamijeniti, pogotovo što na dva monitora možeš imati i različite sourceve.

 

Ne znam čim se baviš al cura mi se bavi prevođenjem, literarnim i serija. Za jednu ima 33%*3 snap gdje ima izvornik, word gdje prevodi i net gdje traži reference i slično. Dakle 3 jednaka prozora s tekstom i sve je oštro i čitko. Za video ima jednu šestinu ekrana za video zapis, jedan dokument ispod toga s original transkribom, i onda na druge dvije program za prevođenje i net za referencu. Prije je to radila na dva ekrana i vjeruj, ovo je puno preglednije i produktivnije. Ja kao programer bi vrlo rado na poslu zamjenio svoja dva monitora za jedan ultrawide.

Al dobro, tko sam ja da vas uvjeravam. Moje iskustvo je da jednom kad probaš dobar 34 inch ultrawide da nema povratka.

 

Bavim se programiranjem. Na jednom monitoru imam visual studio, a na drugom database tool i slične kombinacije. Paralelno gledam u oba.

Manja horizontalna rezolucija od 3840px koju sad imam bi mi bila skroz downgrade. Ako išta trebala bi mi veća, a ne manja horizontalna rezolucija, npr 5120px (duplo od 2560x1440).

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.11.2019 11:03 (Bitanga).
16 godina
offline
Re: LC Power LC-M34-UWQHD-100-C - Pristupačna ultr
The_Fichek kaže...

 Nista takvog kupovat bez barem 10 dojmova/reviewova s neta..

ili.. free return na amazon 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
online
Re: LC Power LC-M34-UWQHD-100-C - Pristupačna ultr
The_Fichek kaže...

Bitanga Pa to je poanta, dobijes otprilike jednaku efikasnost za rad kao 2x27" ako znas organizirat prozore, a nemoras toliko pomicat vrat kao kod 2x27". Naravno da neces kupit ultrawide da bi preko njega vrtio aplikacije preko cijele sirine i za to naravno da su bolja 2 monitora. Za pomicanje s jednog na drugi kraj nije kriv monitor, nego premalen DPI misa i neefikasno sluzenje istim. Predzadnja recenicam, wtf? Ne trosis mjesta na stolu, ali trosis mjesta u zraku. Hoces rec da kad je monitor na stolu ne trosi mjesto u zraku, wtf?? Sa zadnjom recenicom se slazem.

 

Ultrawide je po meni bolji za sve, osim kad trebas vrtit 16:9 program preko cijelog ekrana, tj. testirat neki drek ili se koristit aplikacijom koja je sranje sama po sebi. Za gledanje serija je isplativiji klasicni 16:9, ali za to se moze kupit bilokoji polovni monitor dovoljne velicine. Btw. nije se tesko naviknut na crne rubove u starijim igrama ili full screen serijama, YT.., ali to nikako nebi trebala biti glavna namjena ultrawide monitora. I jos nekaj, filmovi koji se snimaju u 21:9 formatu puno bolje izgledaju na ultrawideu.

 

 

 

Ne bih se složio s boldanim. Možeš ili pomicati vrat ili naprezati oči sa sitnim slovima na manjoj površini (dpi scaling između 100% i 200% je dosta loše implementiran u windowsima), a monitor možeš približiti samo do neke mjere. You win some, you lose some.

A s godinama skužiš da je pomicanje vrata korisnije, jer inače patiš od groznih vratobolja, glavobolja i vrtoglavica od ukočenog vrata radi okoštavanja kralježaka. Pomicanje vrata je korisno ;-)

 

Ne znam, meni je taj 34'' ultrawide s tom rezom beskoristan za programiranje. Ja bih rađe neki još veći pa da je reza duplo veća da mogu staviti dpi na 200% radi čitljivosti.

Za igre je možda ok, ali kad želim igram se na 4k TVu veće vertikalne i horizontalne rezolucije pa mi ni ovo nije napeto.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.11.2019 11:05 (Bitanga).
7 godina
protjeran
offline
Re: LC Power LC-M34-UWQHD-100-C - Pristupačna ultr
The_Fichek kaže...

Čitatelj

E tak je vec bolje, fala na slikama. Mislim da je problem u ovom u zagradi, SVA, a to je oznaka za Samsungove VA panele. BenQovi su AMVA, a proizvodjac im je AU Optronics (AUO). MSI koristi Samsung panel. LCPower koristi ne znam ciji panel, sumnjam da imaju svoju proizvodnju. Ove crte doma nisam vidio, tj. niti na jednom novijem monitoru, a bogme niti na jednoj recenziji tako nekih novijih VA ultrawide-ova. Cudno bome, ali treba se pazit kao i kod kupnje svakog skupljeg monitora. Nista takvog kupovat bez barem 10 dojmova/reviewova s neta..

 

Samsungov panel koriste, kao i MSI i mnogi drugi. Cak se time hvale svuda gdje mogu (to im je valjda jedina reklama).

Panel-Hersteller Samsung

 

Kad sam gledao monitore u Saturnu, bas te sive linije sam primjetio na svim 34" modelima sa VA panelom,

dok 27" i 24" nisu imali te crte/trake. Zato sam si za doma uzeo 27" umjesto 34", a na poslu ionako imam dva 24".

10 godina
offline
Re: LC Power LC-M34-UWQHD-100-C - Pristupačna ultr

Bitanga

Pomicanje vrata sam ustvari bzvz naveo kao poluargument, iako ga pomicem stalno na poslu s 3 monitora. Jbg, razliciti ukusi, po meni je ultrawide i ppi od skoro 110 skroz oke za programiranje. Doma imam zaseban monitor do ultrawidea i iza sebe jos jedan monitor tako da sam za sve kombinacije :) Kad mi je potreban jos jedan monitor ili na njega nekaj treba spojit laptop ili raspberry palim taj monitor, a inace sve na ultrawideu. 29" je pa bi bilo fora preci na 34", ali previse kostaju.. Da su ranga oko 3500kn, ovaj LC Power bi bio 2500kn, no trziste je jos uvijek takvo. Ono sto nemogu smislit su 2x 27" monitora jedan do drugog sa crtom po sredini. Radje bi onda isao na 3x 27", ali to bi vjerojatno bilo too much. Bas zato je ultrawide neka elegantna sredina po meni, a kome bas treba ogroman PPI je bolje 4K ili 27" ili 31.5".. Ovo za igranje vjerujem da je bolje na TVu - ako igras SP po mogucnosti s joystickom, ako imas dovoljno jak komp i ne fali ti tabanje prilikom igranja. Multiplayer nije bas zgodno na TV-u, ako si kompetitivan igrac. Doduse, sve je to dosta subjektivno.

15 godina
online
Re: LC Power LC-M34-UWQHD-100-C - Pristupačna ultr
The_Fichek kaže...

Bitanga

Pomicanje vrata sam ustvari bzvz naveo kao poluargument, iako ga pomicem stalno na poslu s 3 monitora. Jbg, razliciti ukusi, po meni je ultrawide i ppi od skoro 110 skroz oke za programiranje. Doma imam zaseban monitor do ultrawidea i iza sebe jos jedan monitor tako da sam za sve kombinacije :) Kad mi je potreban jos jedan monitor ili na njega nekaj treba spojit laptop ili raspberry palim taj monitor, a inace sve na ultrawideu. 29" je pa bi bilo fora preci na 34", ali previse kostaju.. Da su ranga oko 3500kn, ovaj LC Power bi bio 2500kn, no trziste je jos uvijek takvo. Ono sto nemogu smislit su 2x 27" monitora jedan do drugog sa crtom po sredini. Radje bi onda isao na 3x 27", ali to bi vjerojatno bilo too much. Bas zato je ultrawide neka elegantna sredina po meni, a kome bas treba ogroman PPI je bolje 4K ili 27" ili 31.5".. Ovo za igranje vjerujem da je bolje na TVu - ako igras SP po mogucnosti s joystickom, ako imas dovoljno jak komp i ne fali ti tabanje prilikom igranja. Multiplayer nije bas zgodno na TV-u, ako si kompetitivan igrac. Doduse, sve je to dosta subjektivno.

 

Ma sve ok, diskutiramo. Ovih dana sam baš kupovao jedan gamerski g-sync monitor pa sam pratio malo trendove i isto su mi uletili u oko ti 34'' monitori.

No sve su mi to neka polurješenja, uvijek mi nešto fali. Naravno da je zaobljena neprekinuta površina odlična, samo ja bih nešto ekvivalentno ovoj veličini koju imam sa 2 x 27'' ekrana, ali da je dpi duplo veći. Kad sam prešao sa 1080p monitora na 43'' 4k TV za monitor preporodio sam se što se tiče čitljivosti slova na ekranu (uz 200% DPIa tako da pozicije elemenata na ekranu budu kao na 1080p ekranu jer je 4k djeljivo sa 1080p), to je nebo i zemlja. Ali onda imaš problem da pola aplikacija i dan danas ne radi dobro sa takvim DPIevima.

I 27'' ekrani sa 1440p su neupotrebljivi na 100% DPIa pa moraš povećati barem na 125% i onda opet imaš neka izobličenja elemenata i fontova na ekranu. 

Ah da, sto ljudi sto ćudi :-P pogotovo kad si godinama u jednoj priči pa trebaš prijeći na nešto drugo :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice