LED rasvjeta povećala svjetlosno zagađenje umjesto

poruka: 10
|
čitano: 5.053
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "LED rasvjeta povećala svjetlosno zagađenje umjesto".
14 godina
offline
LED rasvjeta povećala svjetlosno zagađenje umjesto

"Znanstvenici koji su proučavali ovaj fenomen zaključuju da je on posljedica sve veće primjene LED rasvjete koja štedi električnu energiju – pa je ljudi koriste neumjereno i više nego je potrebno."

Šta ljudi postavljaju javnu rasvjetu  po naslovu ispada kao da je problem u javnoj rasvjeti , a problem je u kućanstvima 

Moj PC  
2 1 hvala 0
12 godina
offline
LED rasvjeta povećala svjetlosno zagađenje umjesto

Ali bitno da prebacujemo sat na ljetno/zimsko vrijeme kako bi se ostvarila ušteda na rasvjeti i ostalome.

Čak ovaj moj seoski NK prebaci termin utakmice kad padne mrak da može igrati pod novim reflektorima, a obližnji shopping centar pali svih stotinjak reklamnih stupova i reflektora na prvi sumrak bez obzira koliko sati pokazuje sat.

Ove E-27 od 4-5 watta se ne gase, udri, ako ne one onda one male solarne upiknute po zemlji i vrtnim patuljicima po nosevima i ćunama.

Neka svijetli, barem odvlači komarce na kontra stranu, a zimi većina flore i faune ionako spi. Osim toga na satelitskim kartama smo tamnija fleka, vidi Beneluxa što svijetli, Betlehem je nula.

 
15 0 hvala 2
13 godina
offline
LED rasvjeta povećala svjetlosno zagađenje umjesto

A debilane..

A da nisu pomislili ti bistri umovi da je to zbog širenja gradova u navedenim dijelovima svijeta?
Zanimljivo, u već razvijenim dijelovima svijeta, SAD, Kanda, Europa nije bilo značajnih promjena, a najveće su promjene u dijelovima svijeta koji doživljavjau gospodarski rast.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak
Moj PC  
16 0 hvala 0
14 godina
offline
LED rasvjeta povećala svjetlosno zagađenje umjesto

Svjetlosno zagađenje nastaje odbljeskom svjetlosti od podloge ili izravnim isijavanjem rasvjetnih tijela prema nebu.

 

Treba upozoriti stanovnike Gotham City-a da se ne glupiraju s rasvjetom jer svjetlosno zagađuju.

Moj PC  
10 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: LED rasvjeta povećala svjetlosno zagađenje umj

Čak i vibratori imaju led rasvijetu, treba netko tim vibratorašima reći da svijetlosno zagađuju okoliš, da nek ne koriste taj sa svijetlima. 

 

8 godina
offline
Re: LED rasvjeta povećala svjetlosno zagađenje umj
Italija je sparna? Pogledas sliku i vidis da svijetle ko’ Betlehem...
Ja rekoh
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: LED rasvjeta povećala svjetlosno zagađenje umj
A to su vam ti tvz. odgovorni znanstvenici i njihovi falši računalni modeli.

Najočitiji je primjer 'GARBAGE IN, GARBAGE OUT' znanosti su razine CO2 koje rastu, unatoč 20 godišnjem bacanju trilijardi dolara u vjetar.

Kad ih mislimo pozvati na odgovornost za neodgovorno rasipanje našim novcem?
You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
LED rasvjeta povećala svjetlosno zagađenje umjesto

Razj.ebat cemo svaki prirodni ciklus, ali bitno da nam se nabija na nos kako sve kvalitetnije zivimo...

O jebem.ti pamet...

Truth in engineering.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
LED rasvjeta povećala svjetlosno zagađenje umjesto

Sve stoji što ste spomenuli, samo stvarno je svjetlosno zagađenje užasno. 
I kućanstva to rade, sve kuće po mom susjedstvu sad imaju dan i noć popaljena dvorišna svjetla. Da, svijetli i po danu, bilo sunce ili kiša. Jer "tko će gasit kad je to par watta". Ja sam sebi pometao barem one sa senzorima pokreta, iako po ljeti kad si pauk zaključi da je senzor idealno skrivalište, pali ga i on kao da imam poltergeiste. Čovjek se sa sjetom prisjeti onih ratnih zamračenja, kad su se vidjele zvijezde. Ima zgodna anegdota, kad je u Los Angelesu bio kvar na električnoj mreži, hitne službe su dibijale gomile prijava NLO-a. Ljudi prijavljivali invaziju čudnih bijelih svjetala po nebu. 
https://timeline.com/los-angeles-light-pollution-ebd60d5acd43

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
7 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: LED rasvjeta povećala svjetlosno zagađenje umj
U belgiji i nizozemskoj vise niti neznaju kak zvijezde izgledaju😂😂lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice