Musk prkosi vlastima i ne želi privremeno zatvorit

poruka: 30
|
čitano: 6.451
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Musk prkosi vlastima i ne želi privremeno zatvorit".
16 godina
neaktivan
offline
Musk prkosi vlastima i ne želi privremeno zatvorit

Mozda covjek jednostavno zna da "nadlezni" bas i nemaju opravdan razlog za ovo masovno zatvaranje ljudi, tvornica i cega sve ne, koliko god se oni i mediji trudili to opravdati.

 

Ako npr. pogledamo posljednje brojke:

https://swprs.org/a-swiss-doctor-on-covid-19/

 
2 3 hvala 0
16 godina
offline
Musk prkosi vlastima i ne želi privremeno zatvorit

Al' Sandrov komentar na kraju ("Situacija će se vjerojatno, na ovaj ili onaj način, razriješiti u narednim danima.")... Neprocjenjivo! :)

Gledam te!
 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Musk prkosi vlastima i ne želi privremeno zatv
Puhi kaže...

Mozda covjek jednostavno zna da "nadlezni" bas i nemaju opravdan razlog za ovo masovno zatvaranje ljudi, tvornica i cega sve ne, koliko god se oni i mediji trudili to opravdati.

 

Ako npr. pogledamo posljednje brojke:

https://swprs.org/a-swiss-doctor-on-covid-19/

 Sav svijet blesav i ne zna sta radi osim tebe i njega. Sta to kazu psoljednje brojke?

 

Mozda ovo?

 

Californija 20 novih slucajeva i 1 novi smrtni slucaj. U svemu treca najgora US drzava...

 

A sad nastavi....

7 godina
online
Musk prkosi vlastima i ne želi privremeno zatvorit

Mogu komotno raditi ko kinezi:

https://9gag.com/gag/aGg5gw7

Svaka im čast...

 

Kruha i igala...
 
11 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Musk prkosi vlastima i ne želi privremeno zatvorit

Zatvorili su tvornicu danas.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Musk prkosi vlastima i ne želi privremeno zatvorit

raja zaboravlja (ili namjerno ignorira) činjenicu da postoji i razdoblje poslije ovoga. ako sva industrija ode u q (nije da su auti nešto bitni ali ima puno toga što jest) toga "poslije" neće biti - ljudi bez love (ili sa ali neće imati što s njome osim ložiti vatre), posla ... da ne velim koliko će se brakova razvesti (jer opstanak se osniva upravo na tome da niste non-stop zajedno, u izolaciji) i tak. nitko neće njikamo od straha (a ekonomije nema bez kretanja) itd.

dakle, uz prilagodbe sve može raditi, a svakako se može misliti dalje od nosa. ovaj cirkus bi mogao potrajati najkraće mjesecima a što poslije, ako ćemo se ponašati ovako idiotski? bilo je i dosad i bolesti i ratova i svega vraga. i trajale su. kad ljudi prekardaše, priroda se pobrine "uspostaviti ravnotežu". muskove djelatnosti zbilja nisu osobito bitne no mnoge jesu (osobito proizvodnja/poljoprivreda) za očuvanje čitavog društvenog sustava i bili protiv njega ili ne, valja malo uključiti mozak. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
9 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Musk prkosi vlastima i ne želi privremeno zatv
Dok se svijet boji za industriju u hrvatskoj se bojimo propasti turizma. Ako propadne ova turistička sezona ocekujte strasno veliki porast nezaposlenih, a kako je turizam nasa "industrija" mozemo lako ocekivati veliku krizu kod nas i ocekivan porast cijena i zaglibit cemo u novu ekonomsku krizu. Da ne govorim o ljudima koji ce u strahu bakljama, kao u srednjem vijeku napadati ljude koji su zarazeni. Vidim da na društvenim mrežama neki (uglavnom ultrakrscani koji zagovaraju okupljanje na misama) smrcu prijete ljudima koji zaraženi idu po namjernice ili pokusavaju zadržati posao. U ovakvim trenutcima treba ostati čovjek.
8 godina
offline
Musk prkosi vlastima i ne želi privremeno zatvorit

naprosto ne mogu vjerovat, pa musk je uvijek u pravu, eno tamo priča o dronovima, o letu u svemir, autima, kolonizaciji marsa, pravi čovjek 21 vijeka. čovjek jednostavno sve zna. nemre on biti u krivu!!

samo naprijed elone musče!!

 
2 3 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Musk prkosi vlastima i ne želi privremeno zatv
Puhi kaže...

Mozda covjek jednostavno zna da "nadlezni" bas i nemaju opravdan razlog za ovo masovno zatvaranje ljudi, tvornica i cega sve ne, koliko god se oni i mediji trudili to opravdati.

 

Ako npr. pogledamo posljednje brojke:

https://swprs.org/a-swiss-doctor-on-covid-19/

 Nema opravdanog razloga?! Ljudi u tvornicu idu u shuttlovima sjedeći jedan do drugoga, neka samo jedan zaražen kihne već možeš računati na 8 novih. Što je najbolje, možeš se osjećati potpuno dobro i biti zarazan i širiti zarazu.

 

U čitavoj EU treba proglasiti policijski sat, zabraniti sva putovanja, bilo kakvo javno okupljanje i svima naložiti da budu zatvoreni u svojim kućama osim ako postoji nužna potreba da idu liječniku ili po živežne namirnice. Samo drastičnim smanjenjem kontakta između ljudi možemo zaustaviti virus dok oni koji su bolesni i zarazni ne prebole i pandemija zamre. Trošak širenja bi bio magnitudama veći od kontroliranog zaustavljanja.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
5 godina
protjeran
offline
Re: Musk prkosi vlastima i ne želi privremeno zatv
Gogy7 kaže...
... Vidim da na društvenim mrežama neki (uglavnom ultrakrscani koji zagovaraju okupljanje na misama) smrcu prijete ljudima koji zaraženi idu po namjernice ili pokusavaju zadržati posao. U ovakvim trenutcima treba ostati čovjek.

E njih, te vjernike bogobojazne treba špricati lažnim vijestima - mislim, navikli su  - pa ih što više nagurati u crkve. Neka se lijepo škrope "svetom" vodicom. 

Virusa nema. Ne postoje. To je izmišljotina bolesnih ateista, mmuimjbm na križ s njima!

Pis on ju, tu :P
9 godina
neaktivan
offline
Re: Musk prkosi vlastima i ne želi privremeno zatv
Antiseptik kaže...

E njih, te vjernike bogobojazne treba špricati lažnim vijestima - mislim, navikli su  - pa ih što više nagurati u crkve. Neka se lijepo škrope "svetom" vodicom. 

Virusa nema. Ne postoje. To je izmišljotina bolesnih ateista, mmuimjbm na križ s njima!

 Ako se nema što korisno i pametno reći bolje je šutjeti nego se htjeti praviti pametan i bolji od drugih. Ako vjeruješ da Boga nema, super za tebe, ali praviti se pametniji i bolji od nekog tko ima drugačije mišljenje nije ništa nego znak slabog odgoja.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.3.2020 15:07 (JozoBozo121).
8 godina
offline
Re: Musk prkosi vlastima i ne želi privremeno zatv
Gogy7 kaže...
Dok se svijet boji za industriju u hrvatskoj se bojimo propasti turizma. Ako propadne ova turistička sezona ocekujte strasno veliki porast nezaposlenih, a kako je turizam nasa "industrija" mozemo lako ocekivati veliku krizu kod nas i ocekivan porast cijena i zaglibit cemo u novu ekonomsku krizu. Da ne govorim o ljudima koji ce u strahu bakljama, kao u srednjem vijeku napadati ljude koji su zarazeni. Vidim da na društvenim mrežama neki (uglavnom ultrakrscani koji zagovaraju okupljanje na misama) smrcu prijete ljudima koji zaraženi idu po namjernice ili pokusavaju zadržati posao. U ovakvim trenutcima treba ostati čovjek.

 grammar nazi - nisu "namjernice" nego "namirnice". nisam ni ja baš sa gramatikom na "ti", ali neke stvari baš bodu u oči.

 

boldano, ne slažem se s prijetnjama smrću, al upravo ti zaraženi genijalci prijete smrću ljudima oko sebe, pa ti meni reci kako reagirati prema zaraženom idiotu koji se nonšalantno šeće po vani i širi svoje klice?

7 godina
online
Re: Musk prkosi vlastima i ne želi privremeno zatv
bruno1026 kaže...

 grammar nazi - nisu "namjernice" nego "namirnice". nisam ni ja baš sa gramatikom na "ti", ali neke stvari baš bodu u oči.

 A kak znaš da kolega nije mislio baš na namjernice - idu planski uokolo po okupljalištima dok ne nalete na neku koja je tamo došla s namjerom...

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.3.2020 16:35 (fer-de-lance).
15 godina
offline
Re: Musk prkosi vlastima i ne želi privremeno zatv
JozoBozo121 kaže...
...

U čitavoj EU treba proglasiti policijski sat, zabraniti sva putovanja, bilo kakvo javno okupljanje i svima naložiti da budu zatvoreni u svojim kućama osim ako postoji nužna potreba da idu liječniku ili po živežne namirnice. Samo drastičnim smanjenjem kontakta između ljudi možemo zaustaviti virus dok oni koji su bolesni i zarazni ne prebole i pandemija zamre. Trošak širenja bi bio magnitudama veći od kontroliranog zaustavljanja.

Mislim da se ne informiraš dovoljno ili ne shvaćaš što znači pojam "pandemija". Nema više zaustavljanja širenja. U kontakt s virusom će doći (gotovo) svi. Svi napori se sada ulažu u to da se vrijeme širenja produži što više kako zdravstveni sustav nebi pukao zbog velikog broja pacijenata u kratkom roku.
A što se tiče upute "Trebaju svi ostati kod kuće" to bi izazvalo katastrofalne posljedice za ekonomiju, a najviše za male i srednje poduzetnike o kojima se ne brinu mama i tata ili državna sisa. Naime, hrana ne raste u frižideru, voda ne izvire u pipi, internet i komunikacije ne postoje po duhu svetom. I dalje je potreban novac da se preživi. A novac se neće sam pojaviti u novčaniku. Osim ako si na državnoj sisi, ali i nju netko treba puniti.

15 godina
offline
Re: Musk prkosi vlastima i ne želi privremeno zatv
Antiseptik kaže...

E njih, te vjernike bogobojazne treba špricati lažnim vijestima - mislim, navikli su  - pa ih što više nagurati u crkve. Neka se lijepo škrope "svetom" vodicom. 

Virusa nema. Ne postoje. To je izmišljotina bolesnih ateista, mmuimjbm na križ s njima!

 nije li pomalo zanimljivo da srkva (bilo koja, bilo koje vjere) dosad nije poduzela nigdje ama baš ništa (a imaju love i ljudi i kaj god hoće) kao konkretnu pomoć (osim ako lizanja oltara ne smatramo takvim) potrebitima. bravo, srkva, mater vam parazitsku. ovo će jednom proći ali vaša "djela" se neće zaboraviti. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
online
Musk prkosi vlastima i ne želi privremeno zatvorit

U situaciji pandemije i cjepiva na vidiku, nije li vam pametnije izolirati samo one ugrožene?

Pa ti ljudi od 80-ak godina su ionako već u neku ruku izolirani po staračkim domovima i bolničkim ustanovama.

Ovako se svi stavljaju u prisilnu izolaciju i, kao što reče Dex, bez posla i novaca, osim onih na sisi i onih koji ga imaju previše.

Jedni od tih koji ga imaju previše su farmaceuti a njima će ova panika i srozavanje ekonomije omogućiti da se na vama još više obogate, ne samo na ovom cjepivu nego i na svim budućim jer će pad ekonomije iskoristit kao razlog za uvođenje obveznog cjepljenja.

 

A virusa će, zbog povećane energije u atmosferi, biti sve više - i to ne samo zbog otapanja permafrosta, nego i brže evolucije. Nove viruse izrađuju i farmaceuti, pa možda i njima koji slučajno pobjegne.

 

Shodno tome, u državi u kojoj se zatire industrija i promiče turizam, očekujem bankrot u roku 5 godina.

A onda će vas opet novim zaduživanjem i ropstvom spašavati opet oni koji imaju previše - centralne banke i političari.

Svemir.
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.3.2020 16:52 (PaleRider).
 
4 3 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Musk prkosi vlastima i ne želi privremeno zatv
JozoBozo121 kaže...
Antiseptik kaže...

E njih, te vjernike bogobojazne treba špricati lažnim vijestima - mislim, navikli su  - pa ih što više nagurati u crkve. Neka se lijepo škrope "svetom" vodicom. 

Virusa nema. Ne postoje. To je izmišljotina bolesnih ateista, mmuimjbm na križ s njima!

 Ako se nema što korisno i pametno reći bolje je šutjeti nego se htjeti praviti pametan i bolji od drugih. Ako vjeruješ da Boga nema, super za tebe, ali praviti se pametniji i bolji od nekog tko ima drugačije mišljenje nije ništa nego znak slabog odgoja.

Vidiš, a ja sam baš pomislio kako sam rekao nešto korisno & pametno.

Zapravo, nisam li rekao ono što ti i takvi mislite? Barem u drugom dijelu moje umotvorine. A i s prvim dijelom se ne možeš ne složiti - ionako goriš od želje za odjezditi svome stadu u kakvu toplu i vlažnu crkvicu. 

Pis on ju, tu :P
11 godina
offline
Re: Musk prkosi vlastima i ne želi privremeno zatv
Gogy7 kaže...
Da ne govorim o ljudima koji ce u strahu bakljama, kao u srednjem vijeku napadati ljude koji su zarazeni. 
Antiseptik kaže...

...mmuimjbm na križ s njima!

 već kreću 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Musk prkosi vlastima i ne želi privremeno zatv
PaleRider kaže...

U situaciji pandemije i cjepiva na vidiku, nije li vam pametnije izolirati samo one ugrožene?

Pa ti ljudi od 80-ak godina su ionako već u neku ruku izolirani po staračkim domovima i bolničkim ustanovama.

U teoriji jest pametnije, ali u praksi se dogodi Italija. Ako imaš slobodno širenje virusa u općoj populaciji, onda je izgledna zaraza velikog broja medicinskog osoblja, njegovatelja u domovina, te članova obitelji koji skrbe o ugroženima koji su u kućnoj izolaciji, a koji će dalje prenijeti ugroženim skupinama. Mjere izolacije koje bi to spriječile su jednostavno neprovedive na tolikom broju ljudi.

 

Što se ekonomije tiče, uz ovakav model imaš selektivno gašenje ekonomije na način da ono što mora funkcionirati funkcionira. Kod slobodnog širenja zaraze bi se moglo dogoditi da kritični dijelovi sustava krenu pucati jer je prevelik broj zaposlenika na bolovanju, a nemaš više nikakvu kontrolu nad tokom širenja niti ikoga možeš zaštititi, a da je pritom društveno koristan. Misliš da bi manji udar na ekonomiju imalo 20% stanovništva na bolovanju, uključujući i doktore, što bi pak moglo dovesti do umiranja radno sposobnog stanovništva?

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
7 godina
protjeran
offline
Re: Musk prkosi vlastima i ne želi privremeno zatv
fer-de-lance kaže...

Mogu komotno raditi ko kinezi:

https://9gag.com/gag/aGg5gw7

Svaka im čast...

 

 

Zbog takve discipline imaju zanemariv broj zarazenih dnevno. Svaka cast

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
5 godina
offline
Re: Musk prkosi vlastima i ne želi privremeno zatv
JozoBozo121 kaže...
Antiseptik kaže...

E njih, te vjernike bogobojazne treba špricati lažnim vijestima - mislim, navikli su  - pa ih što više nagurati u crkve. Neka se lijepo škrope "svetom" vodicom. 

Virusa nema. Ne postoje. To je izmišljotina bolesnih ateista, mmuimjbm na križ s njima!

 Ako se nema što korisno i pametno reći bolje je šutjeti nego se htjeti praviti pametan i bolji od drugih. Ako vjeruješ da Boga nema, super za tebe, ali praviti se pametniji i bolji od nekog tko ima drugačije mišljenje nije ništa nego znak slabog odgoja.

 Bog je prema Starom zavjetu stvoritelj svega što postoji i kao takav izvor života i zdravlja.Uvjet za zdravlje je vjernost savezničkom zajedništvu s Bogom: „Budeš li zdušno slušao glas Gospodina, Boga svoga, vršeći što je pravo u njegovim očima … nikakvih bolesti koje sam pustio na Egipćane na vas neću puštati. Jer ja sam Gospodin koji dajem zdravlje“ (Izl 15,26). Međutim od Boga dolazi ne samo zdravlje, nego i bolest: „Ja usmrćujem i oživljujem; ja udaram i iscjeljujem“ (Pnz 32,39). Iza ove tvrdnje stoji uvjerenje da Bog svime suvereno vlada, da se ništa ne događa bez njegova znanja i dopuštenja, pa tako ni bolest koja je posljedica nevjere savezu, odnosno udaljavanja od Boga (Lev 26,14-16). Stari zavjet navodi više primjera gdje Bog bolešću kažnjava grijehe pojedinaca 

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
5 godina
protjeran
offline
Re: Musk prkosi vlastima i ne želi privremeno zatv
HCMAA kaže...
 Bog je prema Starom zavjetu ... Stari zavjet navodi ...

E, jbga, ekipa se onda pozove na Novi zavjet i trt, nemoš' im ništa - sve je pokriveno prvotnim propustom. Jbnica je biti vjernik. A naročito kad te bog zove, a ti se ne daš (posebice važi za popove). 

Pis on ju, tu :P
15 godina
odjavljen
offline
Re: Musk prkosi vlastima i ne želi privremeno zatv

Bog je toliko moćan da mu je i za službenu i odobrenu knjigu trebao Service Pack...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
5 godina
offline
Re: Musk prkosi vlastima i ne želi privremeno zatv
Antiseptik kaže...
HCMAA kaže...
 Bog je prema Starom zavjetu ... Stari zavjet navodi ...

E, jbga, ekipa se onda pozove na Novi zavjet i trt, nemoš' im ništa - sve je pokriveno prvotnim propustom. Jbnica je biti vjernik. A naročito kad te bog zove, a ti se ne daš (posebice važi za popove). 

STARI ZAVJET

121 Stari* je zavjet neodvojiv dio Svetog pisma. Njegove su knjige od Boga nadahnute i neprolazne vrijednosti, jer Stari* savez nije nikad bio opozvan.

123 Kršćani poštuju Stari* zavjet kao pravu riječ Božju. Crkva je uvijek odlučno odbacivala namisao da napusti Stari* zavjet pod izlikom da ga je Novi prevladao (marcionizam).

(Drugi vatikanski sabor: 'Dei Verbum' 11, citat prema Katekizmu katoličke Crkve, br. 105)."

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.3.2020 23:26 (HCMAA).
11 godina
offline
Re: Musk prkosi vlastima i ne želi privremeno zatv
HCMAA kaže...

 ...Stari zavjet navodi više primjera gdje Bog bolešću kažnjava grijehe pojedinaca 

stari zavjet navodi i cijeli genocid, ne samo kažnjavanje pojedinca

dapače, zbog djela pojedinca ubija masovno one koji s tim nemaju nikakve veze

zapravo je bog u starom zavjetu poprilično opak lik, dok je u novom skroz drukčiji, pun milosrđa i oprosta čak i kad pojedinac najgore zgriješi - samo ako se jednom pokaje, a kamo li da bi zbog njegovih grijeha kažnjavao druge

 

kako to, kako to... ako je bog vječan i uvijek isti

HCMAA kaže...

123 Kršćani poštuju Stari* zavjet kao pravu riječ Božju. Crkva je uvijek odlučno odbacivala namisao da napusti Stari* zavjet pod izlikom da ga je Novi prevladao (marcionizam).

(Drugi vatikanski sabor: 'Dei Verbum' 11, citat prema Katekizmu katoličke Crkve, br. 105)."

lako za to što oni to priznaju dekretom, no kako objašnjavaju razliku 

8 godina
offline
Re: Musk prkosi vlastima i ne želi privremeno zatv
DexCro kaže...
JozoBozo121 kaže...
...

U čitavoj EU treba proglasiti policijski sat, zabraniti sva putovanja, bilo kakvo javno okupljanje i svima naložiti da budu zatvoreni u svojim kućama osim ako postoji nužna potreba da idu liječniku ili po živežne namirnice. Samo drastičnim smanjenjem kontakta između ljudi možemo zaustaviti virus dok oni koji su bolesni i zarazni ne prebole i pandemija zamre. Trošak širenja bi bio magnitudama veći od kontroliranog zaustavljanja.

Mislim da se ne informiraš dovoljno ili ne shvaćaš što znači pojam "pandemija". Nema više zaustavljanja širenja. U kontakt s virusom će doći (gotovo) svi. Svi napori se sada ulažu u to da se vrijeme širenja produži što više kako zdravstveni sustav nebi pukao zbog velikog broja pacijenata u kratkom roku.
A što se tiče upute "Trebaju svi ostati kod kuće" to bi izazvalo katastrofalne posljedice za ekonomiju, a najviše za male i srednje poduzetnike o kojima se ne brinu mama i tata ili državna sisa. Naime, hrana ne raste u frižideru, voda ne izvire u pipi, internet i komunikacije ne postoje po duhu svetom. I dalje je potreban novac da se preživi. A novac se neće sam pojaviti u novčaniku. Osim ako si na državnoj sisi, ali i nju netko treba puniti.

Proizvodnja hrane nije obuhvaćena karantenom.

Ja rekoh
14 godina
offline
Musk prkosi vlastima i ne želi privremeno zatvorit

"Kalifornija je, kao uostalom i mnoge države u svijetu, uvela određene mjere predostrožnosti zbog pandemije koronavirusa. No, one kao da se ne odnose na kontroverznog milijardera."

Sandro ko "pravi" novinar baca dobro promišljene mamce a da su dobro zapakirani.

Ništa nije krivo rekao ali dovoljno da započne raspravu i klik, bljuv.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Musk prkosi vlastima i ne želi privremeno zatv
Ezy-e:

Ta rečenica je, zapravo, 100% točna
Ja rekoh
14 godina
offline
Re: Musk prkosi vlastima i ne želi privremeno zatv
Feudalac kaže...
Ezy-e:

Ta rečenica je, zapravo, 100% točna

 I rekao sam da nije ništa krivo rekao.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9
8 godina
offline
Re: Musk prkosi vlastima i ne želi privremeno zatv
Ezy-e:

Sandro je u pravu, Musk se pokazao kao obični dreck i nije u pravu
Ja rekoh
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice