Najveća ruska banka pokupovala sve grafičke kartic

poruka: 28
|
čitano: 11.300
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Najveća ruska banka pokupovala sve grafičke kartic".
14 godina
offline
Najveća ruska banka pokupovala sve grafičke kartic

"zemlji kako bi opremila svoj laboratorij koji se bavi umjetnom inteligencijom"

je da  ,a ja sam bill gates

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.11.2017 12:21 (loky4i4).
Moj PC  
9 0 hvala 1
16 godina
offline
Najveća ruska banka pokupovala sve grafičke kartic

Da, banke su poznate po razvoju AI sustava. Čista je slučajnost što se ti modeli koriste za rudarenja kriptovaluta i što ih je kupila baš banka.

 
21 0 hvala 0
12 godina
offline
Najveća ruska banka pokupovala sve grafičke kartic

Rusi su riješili problem skretanja lijevo, sad žele vidjeti kako će se AI snaći pri tom skretanju dok usput rješava neke druge probleme, recimo rudari ili tako nešto.

 
3 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Najveća ruska banka pokupovala sve grafičke ka
Ovo je stvarno uzelo maha👊😑lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Najveća ruska banka pokupovala sve grafičke ka
Iz uprave banke dobili smo objašnjenje u kojem demantiraju svaku uporabu i korištenje kriptovaluta.
Razlog tome je (kako kažu) što se još uvjek da pristojno živjeti od kredita a, grafičke kartice su isključivo nabavljene radi bržeg i efikasnijeg poslovanja naše fime.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Najveća ruska banka pokupovala sve grafičke kartic

Ta umjetna inteligencija im je očito zaposlena u rudniku 

MISCREATED
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.11.2017 12:50 (nicky.sl).
Moj PC  
22 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Najveća ruska banka pokupovala sve grafičke ka
Hm, neki su vjerovali bankarima i da je kredit u svicarcima super...
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Najveća ruska banka pokupovala sve grafičke kartic

S obzirom na domače Agrokor muljatore, i činjenicu da ista SberBanka potražuje puno love od Akrokora eto vraga.Ako se Rusi zainate, pa pokupovat če sve grafe na Hrvatskom tržištu=u Hrvatskoj cvate Android Smartphone gaming.

Intel=pokvareni podmukli smradovi!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Najveća ruska banka pokupovala sve grafičke ka
picajzla0707 kaže...
Hm, neki su vjerovali bankarima i da je kredit u svicarcima super...

 ...pa je al za bankare 

MISCREATED
15 godina
offline
Re: Najveća ruska banka pokupovala sve grafičke ka
rambox kaže...

S obzirom na domače Agrokor muljatore, i činjenicu da ista SberBanka potražuje puno love od Akrokora eto vraga.Ako se Rusi zainate, pa pokupovat če sve grafe na Hrvatskom tržištu=u Hrvatskoj cvate Android Smartphone gaming.

 Odustat će kada vide Hrv porez tj. pdv :)

11 godina
offline
Najveća ruska banka pokupovala sve grafičke kartic

Jedno pitanje, nadam se ne preglupo.

 

Zar nije bilo moguće izmisliti nešto drugo umjesto rudarenja? Zašto? Svaki watt grije naš planet, a ovo rudarenje mi se čini kao ekstremno nepotrebno trošenje energije. Samo 9 % električne energije se dobiva iz obnovljivih izvora, znači sve te grafulje 91% vremena koriste ugljen, naftu, plin ili nuklearnu energiju za rudarenje.

 

Znam da rudarenje cripotvaluta nije ni početak ni kraj naših ekoloških problema, al da baš zbog toga moramo grijati planet?? Ne znam. Mislim da bi bilo bolje neko ekološkije rješenje, a do tada bi se trebao neki ekološki porez plaćati na rudarenje. 

jaska jaska jaskaja
Moj PC  
6 8 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Najveća ruska banka pokupovala sve grafičke kartic

Objašnjenje poslano iz ove banke me podsjetilo na legendarnu uzrečicu iz propale juge "Koliko me poskupljenje rastuži, toliko me objašnjenje nasmije".

 

No, ukratko rečeno, lažu čim zinu.

Plehani vikleri
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.11.2017 15:27 (Jura iz druge galaksije).
Moj PC  
11 0 hvala 0
15 godina
offline
Najveća ruska banka pokupovala sve grafičke kartic
Ko drugom jamu kopa trećom šlajdra!
Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Najveća ruska banka pokupovala sve grafičke ka
Ovo mi je jedna od najacih vijesti u ne znam koliko...
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Najveća ruska banka pokupovala sve grafičke kartic

Ide to niz brdo uskoro 

https://i.redd.it/e18f8931ul5y.gif
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Najveća ruska banka pokupovala sve grafičke ka
ZGamer kaže...

Ide to niz brdo uskoro 

 Evo, samo sto nije...

 

...mislim da je krenulo lagano

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
16 godina
offline
Najveća ruska banka pokupovala sve grafičke kartic

Hajd, ja ću se praviti da im vjerujem.
https://www.forbes.com/sites/janakirammsv/2017/08/07/in-the-era-of-artificial-intelligence-gpus-are-the-new-cpus/#33361ecb5d16
Ali mi pritom ni najmanje nije jasno zašto banka nije naručila posebnu ediciju direktno od proizvođača mimo tržišta gamerskih kartica??? Koštalo bi ih sigurno daleko manje i dobili bi specijalizirana i optimalna rješenja, bez nepotrebnih izlaza za monitore, šminkerskih bundleova, vouchera za igre, nacrtanih heroina, overclokova koji su za to nepotrebni???? Koliko ja znam, i bug je objavljivao informacije o edicijama koje su zbog namjene samo za gpu computing(ilitiga rudarenja), pa nemaju bijesne clockove, hlađenja i razne izlaze i adaptere - jeftinije.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Najveća ruska banka pokupovala sve grafičke kartic

Bez uvrede obožavaocima AMD-a. Ali jedno jednostavno pitanje. Ako prodaja grafičkih kartica premašuje sva očekivanja i vlada nestašica. Uglavnom se radi o AMD karticama zašto je AMD i dalje u problemima. Nedavno je bio članak o tome kad će AMD propasti. Gdje odlaze sve te silne pare. Ako se neki auti dobro prodaju onda je logično da firma koja proizvodi aute (GM,VW)ima dobre prihode i da su zadovoljni. A kod AMD-a nema pomaka.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Najveća ruska banka pokupovala sve grafičke ka
zeroname kaže...

Bez uvrede obožavaocima AMD-a. Ali jedno jednostavno pitanje. Ako prodaja grafičkih kartica premašuje sva očekivanja i vlada nestašica. Uglavnom se radi o AMD karticama zašto je AMD i dalje u problemima. Nedavno je bio članak o tome kad će AMD propasti. Gdje odlaze sve te silne pare. Ako se neki auti dobro prodaju onda je logično da firma koja proizvodi aute (GM,VW)ima dobre prihode i da su zadovoljni. A kod AMD-a nema pomaka.

 Mislim da je problem u tome da ni nvidia ni amd nemaju nikakav ekstra profit zbog toga. Ali amd u biti nebi smio sad biti u problemima(osim otplaćivanja prispjelih dugova i kamata na kredite - https://seekingalpha.com/article/4104599-amds-debt-load-high-company-can-meet-obligations), samo je tržište dionicama volatilno, pa nekad reagira pozitivno ničim izazvano, a na relativno dobre vijesti ih sruši.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
6 godina
neaktivan
offline
Re: Najveća ruska banka pokupovala sve grafičke ka
Inovator kaže...

Da, banke su poznate po razvoju AI sustava. Čista je slučajnost što se ti modeli koriste za rudarenja kriptovaluta i što ih je kupila baš banka.

 E baš si mi neki inovator koji ne shvaća da se klasično bankarenje povlači iz real worlda i seli u digitalno okruženje gdje će AI biti sve potrebniji i konkurentniji

Gospodin Benx je uvijek u pravu osim kada nije, a to je rijetko. Vrlo rijetko.
16 godina
protjeran
offline
Re: Najveća ruska banka pokupovala sve grafičke ka
KRISTIJANJE kaže...

Zar nije bilo moguće izmisliti nešto drugo umjesto rudarenja? Zašto? Svaki watt grije naš planet, a ovo rudarenje mi se čini kao ekstremno nepotrebno trošenje energije. Samo 9 % električne energije se dobiva iz obnovljivih izvora, znači sve te grafulje 91% vremena koriste ugljen, naftu, plin ili nuklearnu energiju za rudarenje.

 Rudarenje više ne mora nužno biti repetitivni hashing. Gridcoin (i još neke druge kriptovalute) se npr. rudari kroz razno-razne BOINC znanstvene projekte (Einstein@home, SETI@home, Milkyway@home, World Community Grid i ostali) koji su također komputacijski vrlo zahtjevni, ali i opće korisni za napredak medicine, fizike, kemije, astronomije itd.

Distributed Computing Statistics for Croatia http://goo.gl/5b6Q5W
12 godina
protjeran
offline
Najveća ruska banka pokupovala sve grafičke kartic

Ovo je veoma neobično.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Najveća ruska banka pokupovala sve grafičke ka
Vortac kaže...
KRISTIJANJE kaže...

Zar nije bilo moguće izmisliti nešto drugo umjesto rudarenja? Zašto? Svaki watt grije naš planet, a ovo rudarenje mi se čini kao ekstremno nepotrebno trošenje energije. Samo 9 % električne energije se dobiva iz obnovljivih izvora, znači sve te grafulje 91% vremena koriste ugljen, naftu, plin ili nuklearnu energiju za rudarenje.

 Rudarenje više ne mora nužno biti repetitivni hashing. Gridcoin (i još neke druge kriptovalute) se npr. rudari kroz razno-razne BOINC znanstvene projekte (Einstein@home, SETI@home, Milkyway@home, World Community Grid i ostali) koji su također komputacijski vrlo zahtjevni, ali i opće korisni za napredak medicine, fizike, kemije, astronomije itd.

 ti znas sto ti programi ustvri rade ??

seti je potvrdjeno da mu mrezu "kontrolira" firma koja je izdanak nsa ..

einstain .--mit preko ..pogodi

itd itd ..ili po narodnoj ,zasto trositi lovu na razbijanje hasha tj pasworda ,kad ima -----

(umetni rijec) koji vjeruju u male zelene ili u lijek protiv raka itd

 

16 godina
protjeran
offline
Re: Najveća ruska banka pokupovala sve grafičke ka
husarim kaže...

ti znas sto ti programi ustvri rade ??

seti je potvrdjeno da mu mrezu "kontrolira" firma koja je izdanak nsa ..

SETI@home is open source:

https://setiathome.berkeley.edu/sah_porting.php

Distributed Computing Statistics for Croatia http://goo.gl/5b6Q5W
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.11.2017 11:06 (Vortac).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Najveća ruska banka pokupovala sve grafičke ka

Znači u prijevodu zašto bi NSA koristila vlastite resurse za razbijanje tajni i šifri kad mogu uposlit rudare uz malu naknadu pod krinkom znanstvenog istraživanja (seti folding home).

16 godina
protjeran
offline
Re: Najveća ruska banka pokupovala sve grafičke ka
zeroname kaže...

Znači u prijevodu zašto bi NSA koristila vlastite resurse za razbijanje tajni i šifri kad mogu uposlit rudare uz malu naknadu pod krinkom znanstvenog istraživanja (seti folding home).

Već ti se sve pomiješalo, nema tu pomoći bojim se

Distributed Computing Statistics for Croatia http://goo.gl/5b6Q5W
11 godina
offline
Re: Najveća ruska banka pokupovala sve grafičke ka
Vortac kaže...
KRISTIJANJE kaže...

Zar nije bilo moguće izmisliti nešto drugo umjesto rudarenja? Zašto? Svaki watt grije naš planet, a ovo rudarenje mi se čini kao ekstremno nepotrebno trošenje energije. Samo 9 % električne energije se dobiva iz obnovljivih izvora, znači sve te grafulje 91% vremena koriste ugljen, naftu, plin ili nuklearnu energiju za rudarenje.

 Rudarenje više ne mora nužno biti repetitivni hashing. Gridcoin (i još neke druge kriptovalute) se npr. rudari kroz razno-razne BOINC znanstvene projekte (Einstein@home, SETI@home, Milkyway@home, World Community Grid i ostali) koji su također komputacijski vrlo zahtjevni, ali i opće korisni za napredak medicine, fizike, kemije, astronomije itd.

hvala na odgovoru kolega. Lp

jaska jaska jaskaja
7 godina
neaktivan
offline
Re: Najveća ruska banka pokupovala sve grafičke ka
Vortac kaže...
husarim kaže...

ti znas sto ti programi ustvri rade ??

seti je potvrdjeno da mu mrezu "kontrolira" firma koja je izdanak nsa ..

SETI@home is open source:

https://setiathome.berkeley.edu/sah_porting.php

 to sto je klijent open source server nije 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.12.2017 19:46 (husarim).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice