Napokon su i službeno predstavljeni Pixel 3a i Pix

poruka: 35
|
čitano: 7.630
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Napokon su i službeno predstavljeni Pixel 3a i Pix".
5 godina
offline
Napokon su i službeno predstavljeni Pixel 3a i Pix

"manji model ima razlučivost od 2220 x 1080, a veći od 2160 x 1080 točaka" ????

Manji ima vecu rezu???????

 
0 3 hvala 0
12 godina
offline
Napokon su i službeno predstavljeni Pixel 3a i Pix

Zalosno je sto se cijeli clanak temelji na prevodenju sluzbenih specifikacija iz tablice u recenice bez razmisljana.

 

"No zato je tu neograničeni prostor u Cloudu." - pohrana slika u Google cloudu je ISTA kao i za svaki Android smartphone na planetu. Ovi modeli NE NUDE neogranicenu pohranu u originalnoj kvaliteti i to im je najveca zamjerka.

"uz dakako zadržavanje stereo zvučnika" - ovo vise nisu izvrsni front facing zvucnici vec su postali bottom facing

 

Moja osobna zamjerka ide na samu velicinu mobitela u odnosu na dimenzije ekrana, ali to je stara prica (nadam se da ce je konacno ispraviti sa Pixel 4).

 

Cijena je konacno OK.

Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Napokon su i službeno predstavljeni Pixel 3a i
Posmatrač kaže...

"manji model ima razlučivost od 2220 x 1080, a veći od 2160 x 1080 točaka" ????

Manji ima vecu rezu???????

 Ne znam zašto ti je to toliko čudno. Manji ima odnos stranica displeja 18.5:9, a veći 18:9. Manji telefon ima manju površinu displeja, ali zbog dodatne visine u odnosu na širinu ima tih nekoliko redova piksela više.

5 godina
offline
Re: Napokon su i službeno predstavljeni Pixel 3a i
Widowmaker kaže...
Posmatrač kaže...

"manji model ima razlučivost od 2220 x 1080, a veći od 2160 x 1080 točaka" ????

Manji ima vecu rezu???????

 Ne znam zašto ti je to toliko čudno. Manji ima odnos stranica displeja 18.5:9, a veći 18:9. Manji telefon ima manju površinu displeja, ali zbog dodatne visine u odnosu na širinu ima tih nekoliko redova piksela više.

 Pa obicno ne bude tako zato mi je cudno.....

8 godina
offline
Napokon su i službeno predstavljeni Pixel 3a i Pix

Da, cijena je zanimljiva. Bolja polovica imala neki Nexus (prethodnica Pixela), bio je robustan i ukupno odličan. Nadam se da će i ovi biti takovi.

 
3 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Napokon su i službeno predstavljeni Pixel 3a i
Zechina kaže...

Da, cijena je zanimljiva. Bolja polovica imala neki Nexus (prethodnica Pixela), bio je robustan i ukupno odličan. Nadam se da će i ovi biti takovi.

 Nece, ovo su midrange uredjaji, po cijeni flagshipa.

9 godina
offline
Re: Napokon su i službeno predstavljeni Pixel 3a i
kerum kaže...

 

 

"No zato je tu neograničeni prostor u Cloudu." - pohrana slika u Google cloudu je ISTA kao i za svaki Android smartphone na planetu. Ovi modeli NE NUDE neogranicenu pohranu u originalnoj kvaliteti i to im je najveca zamjerka.

"

 moze neki link na izvor ovoga?

ako je tako onda je to prvi pixel koji to ne nudi...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Napokon su i službeno predstavljeni Pixel 3a i
mislim da je huawei p30 lite bolji telefon, a za manje novca.

Bolje izgleda bolje 3x, kamere da ne spominjem
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.5.2019 21:04 (Lisica).
 
0 3 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Napokon su i službeno predstavljeni Pixel 3a i
Lisica kaže...
mislim da je huawei p30 lite bolji telefon, a za manje novca.

Bolje izgleda bolje 3x, kamere da ne spominjem

Ne moze Huawei prismrdit Google-u sta se kamere tice, software je sve i tu G caruje...

9 godina
odjavljen
offline
Re: Napokon su i službeno predstavljeni Pixel 3a i
Bože kaj se sve može pročitati na forumu. Ova dva pixela imaju identične kamere kao P3 i P3xl i ovaj napiše da P30 lite ima bolje kamere. Gasi internet.
 
4 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Napokon su i službeno predstavljeni Pixel 3a i
kbenzema kaže...
Bože kaj se sve može pročitati na forumu. Ova dva pixela imaju identične kamere kao P3 i P3xl i ovaj napiše da P30 lite ima bolje kamere. Gasi internet.

Neku vecer usporedjivao P30 Pro sa mojim U11 (Gcam), sve slike su bolje ispale sa HTC-om. Da mi netko to kaze, ni ja ne bi vjerovao...

8 godina
offline
Re: Napokon su i službeno predstavljeni Pixel 3a i
O_O_O kaže...
Zechina kaže...

Da, cijena je zanimljiva. Bolja polovica imala neki Nexus (prethodnica Pixela), bio je robustan i ukupno odličan. Nadam se da će i ovi biti takovi.

 Nece, ovo su midrange uredjaji, po cijeni flagshipa.

 

Pokaži mi neku cijenu flagshipa po - 399$.

Midrange uređaj? Meni performanse sasvim ok - ne patim za alu felgama i ultra gorilla glass 69. 3-3,7K mAh je manje od mog Xiaomia, ali zadovoljavajuće. Još da ima micro SD slot bilo bi super.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Napokon su i službeno predstavljeni Pixel 3a i
Nema sanse da ovo sa jednom straznjom kamerom ima bolje fotke od p30 lite. Pixeli su oduvijek bili za fanboye

Dizajn iz proslog stoljeća.
13 godina
offline
Re: Napokon su i službeno predstavljeni Pixel 3a i
Zechina kaže...
O_O_O kaže...
Zechina kaže...

Da, cijena je zanimljiva. Bolja polovica imala neki Nexus (prethodnica Pixela), bio je robustan i ukupno odličan. Nadam se da će i ovi biti takovi.

 Nece, ovo su midrange uredjaji, po cijeni flagshipa.

 

Pokaži mi neku cijenu flagshipa po - 399$.

Midrange uređaj? Meni performanse sasvim ok - ne patim za alu felgama i ultra gorilla glass 69. 3-3,7K mAh je manje od mog Xiaomia, ali zadovoljavajuće. Još da ima micro SD slot bilo bi super.

Ali ako ste kolega malo bolje pročitali tekst, ovo stvarno NIJE flagship model/i 

 

U tom kontekstu onda treba i cijenu razmatrati, zar ne ?! 

ATJ Lučko
14 godina
protjeran
offline
Re: Napokon su i službeno predstavljeni Pixel 3a i
Lisica kaže...
Nema sanse da ovo sa jednom straznjom kamerom ima bolje fotke od p30 lite. Pixeli su oduvijek bili za fanboye

Dizajn iz proslog stoljeća.

Hahaha, jel stvarno treba objasnjavat da je broj kamera gimmick i nema veze s kvalitetom slike?

 

 

16 godina
online
Napokon su i službeno predstavljeni Pixel 3a i Pix

Kamera je odlična, senzor je isti kao na "pravom" 3, s tim što 3A nema "koprocesor" koji imaju jači modeli. Nisam siguran da li to znači nešto niži kvalitet postprocessinga ili samo veće opterećenje za CPU. Za neograničleni prostor za fotografije u punoj rezoluciji sam čuo oprečne stvari. Od zvučnika, ako se ne varam, jedan je front facing, a drugi bottom facing.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.5.2019 8:56 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Napokon su i službeno predstavljeni Pixel 3a i
Pa kaj bolja kamera nije subjektivni dojam? Kolko znam mkbhd napravio blind test i ljudi cak stavili pocophone u top 2 kamere na svijetu (a nije cak ni gcam verzija bila).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Napokon su i službeno predstavljeni Pixel 3a i
digitall kaže...
kerum kaže...

 

 

"No zato je tu neograničeni prostor u Cloudu." - pohrana slika u Google cloudu je ISTA kao i za svaki Android smartphone na planetu. Ovi modeli NE NUDE neogranicenu pohranu u originalnoj kvaliteti i to im je najveca zamjerka.

"

 moze neki link na izvor ovoga?

ako je tako onda je to prvi pixel koji to ne nudi...

Naravno:

https://www.androidcentral.com/psa-pixel-3a-and-3a-xl-photo-and-video-backups-are-limited-high-quality

https://www.androidpolice.com/2019/05/06/pixel-3a-specs-and-features-leak-once-more-just-a-day-before-google-i-o/

https://support.google.com/photos/answer/6220791?co=GENIE.Platform%3DAndroid&hl=en -> scrolaj do Pixel 3a sekcije

 

Edit - prema sluzbenim informacijama, originalni pixel mi se cini kao savrseni uredaj za besplatnu pohranu u Google cloudu. Nije bitno s cime je slikano/snimano, samo prebacis na pixel imas sinhronizaciju u originalnoj kvaliteti zauvijek. Polovni ne bi trebali vise biti skupi.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.5.2019 11:51 (kerum).
14 godina
offline
Napokon su i službeno predstavljeni Pixel 3a i Pix

vidio da u Nemačku, uz Pixele 3a dobijerš i Google Home Mini...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 1 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Napokon su i službeno predstavljeni Pixel 3a i
Zechina kaže...
O_O_O kaže...
Zechina kaže...

Da, cijena je zanimljiva. Bolja polovica imala neki Nexus (prethodnica Pixela), bio je robustan i ukupno odličan. Nadam se da će i ovi biti takovi.

 Nece, ovo su midrange uredjaji, po cijeni flagshipa.

 

Pokaži mi neku cijenu flagshipa po - 399$.

Midrange uređaj? Meni performanse sasvim ok - ne patim za alu felgama i ultra gorilla glass 69. 3-3,7K mAh je manje od mog Xiaomia, ali zadovoljavajuće. Još da ima micro SD slot bilo bi super.

 $399 lol. U Americi bez poreza. U EU to je £/399. A za te pare imas Mi Mix 3, S9, Sony Xperia XZ2, OnePlus 6T, HONOR View 20 itd.

14 godina
protjeran
offline
Re: Napokon su i službeno predstavljeni Pixel 3a i
O_O_O kaže...
Zechina kaže...
O_O_O kaže...
Zechina kaže...

Da, cijena je zanimljiva. Bolja polovica imala neki Nexus (prethodnica Pixela), bio je robustan i ukupno odličan. Nadam se da će i ovi biti takovi.

 Nece, ovo su midrange uredjaji, po cijeni flagshipa.

 

Pokaži mi neku cijenu flagshipa po - 399$.

Midrange uređaj? Meni performanse sasvim ok - ne patim za alu felgama i ultra gorilla glass 69. 3-3,7K mAh je manje od mog Xiaomia, ali zadovoljavajuće. Još da ima micro SD slot bilo bi super.

 $399 lol. U Americi bez poreza. U EU to je £/399. A za te pare imas Mi Mix 3, S9, Sony Xperia XZ2, OnePlus 6T, HONOR View 20 itd.

A s njima ces imat puno bolje iskustvo koristenja smartphonea? Ima googlephone svoje prednosti...

7 godina
protjeran
offline
Re: Napokon su i službeno predstavljeni Pixel 3a i
ansha kaže...
O_O_O kaže...
Zechina kaže...
O_O_O kaže...
Zechina kaže...

Da, cijena je zanimljiva. Bolja polovica imala neki Nexus (prethodnica Pixela), bio je robustan i ukupno odličan. Nadam se da će i ovi biti takovi.

 Nece, ovo su midrange uredjaji, po cijeni flagshipa.

 

Pokaži mi neku cijenu flagshipa po - 399$.

Midrange uređaj? Meni performanse sasvim ok - ne patim za alu felgama i ultra gorilla glass 69. 3-3,7K mAh je manje od mog Xiaomia, ali zadovoljavajuće. Još da ima micro SD slot bilo bi super.

 $399 lol. U Americi bez poreza. U EU to je £/399. A za te pare imas Mi Mix 3, S9, Sony Xperia XZ2, OnePlus 6T, HONOR View 20 itd.

A s njima ces imat puno bolje iskustvo koristenja smartphonea? Ima googlephone svoje prednosti...

 Pa dobijes bugove ranije nego ostali? Ali, realno ne mozes usporedjivati Snapdragon 845, Kirin 980 (isti proc kao i P30 Pro) sa Snapdragon 600 serijom. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.5.2019 15:29 (O_O_O).
14 godina
protjeran
offline
Re: Napokon su i službeno predstavljeni Pixel 3a i
O_O_O kaže...

 Pa dobijes bugove ranije nego ostali? Ali, realno ne mozes usporedjivati Snapdragon 845, Kirin 980 (isti proc kao i P30 Pro) sa Snapdragon 600 serijom. 

I nema smisla usporedjivat sinteticke performanse, bitan je user experience, mislis da je sporiji od spomenutih uredjaja?

 

Prva stvar koju gledam ako razmatram uredjaj je dal ima G-cam port :) Huawei zato otpada, a i njihov launcher i hrpa bloata me zivciraju...

16 godina
online
Napokon su i službeno predstavljeni Pixel 3a i Pix

Nije ovo baš tolika razlika u procesorima, SD845 ima 4 A55-derivirana i 4 A75-derivirana jezgra, dok A670 ima 6xA55 i 2xA75. Geekbench rezultat slabijeg čipa je negde na 2/3 onog jačeg, no i to je više nego dovoljno za glatko korišćenje telefona i reviewovi listom pokazuju da recimo PUBG radi savršeno na najvišim postavkama.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Napokon su i službeno predstavljeni Pixel 3a i Pix
Koriste bitno sporije eMMC memorije pa će u otvaranju aplikacija, osobito velikih, biti dosta sporiji od UFS koju čak i Pocophone ima
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Napokon su i službeno predstavljeni Pixel 3a i
Ivan(4) kaže...

Nije ovo baš tolika razlika u procesorima, SD845 ima 4 A55-derivirana i 4 A75-derivirana jezgra, dok A670 ima 6xA55 i 2xA75. Geekbench rezultat slabijeg čipa je negde na 2/3 onog jačeg, no i to je više nego dovoljno za glatko korišćenje telefona i reviewovi listom pokazuju da recimo PUBG radi savršeno na najvišim postavkama.

 Jasno mi je to, ali je i dalje downclockan na 2Ghz (ono sto je zbunjujuce je da je bolji od 700 serije). Ali i dalje ima slabije performanse od S845 i K980, i nikakv software to nece rjesiti. Sto se tice softwarea nekad je vanila Android bio top, ali danas ne vidim neku razliku. Za isto cijenu bi radije uzeo nesto hardverski potkovanije. 

14 godina
protjeran
offline
Re: Napokon su i službeno predstavljeni Pixel 3a i
zuper kaže...
Koriste bitno sporije eMMC memorije pa će u otvaranju aplikacija, osobito velikih, biti dosta sporiji od UFS koju čak i Pocophone ima

To je korisno znat i realan je minus...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Napokon su i službeno predstavljeni Pixel 3a i
U Huawei slucaju naravno da nije gimmick. Sacekat cemo review, ali mi se cini da je P30 lite mnogo bolji tel a za manje novca.
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.5.2019 0:58 (Lisica).
9 godina
odjavljen
offline
Re: Napokon su i službeno predstavljeni Pixel 3a i
Prestani trolat
16 godina
offline
Re: Napokon su i službeno predstavljeni Pixel 3a i
Stock android na pixelima se s vremenom najbrze uspori usporedjujuci s konkurencijom. Oneplus je trenutno (i bit ce) najbrze android iskustvo koje s vremenom ne degradira, dok pixeli nakon samo par mjeseci postanu slugish. Ako za slicne pare dobijes oneplus, ove plasticne pixele ne treba ni razmatrati.
Moj PC  
0 2 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice