Noise cancelling slušalice - Bowers & Wilkins PX

poruka: 27
|
čitano: 10.585
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Noise cancelling slušalice - Bowers & Wilkins PX".
15 godina
offline
Noise cancelling slušalice - Bowers & Wilkins PX

polako s recenzijama, Davore. tko će tolike slušalice nakupovati?! 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Noise cancelling slušalice - Bowers & Wilkins PX

Stvarno se vidi da je dobio tovar slušalica. Pogotovo se to da primjetiti jer na Bowers i Wilkins sluškama priča o... 
"S druge strane, treba priznati da Boseovi modeli uspijevaju zadržati visoku kvalitetu zvuka" :D Naravno, jasno mi je da je riječ o usporedbi, ali malo je nepregladno ubačeno u članak pa se ne kuži o kojem sad boseu odjednom priča.
Preporučio bih davoru da se referira o mitu o "usviranosti slušalica" "Razlog može biti dugotrajnija usviranost slušalica (u ovom testu smo imali izložbeni model, koji je već navukao pozamašnu minutažu” Jer pertpostavljam da smo na stranici koja se ne bavi mitovima i legendama :D
https://www.wired.com/2013/11/tnhyui-earphone-burn-in/

Inače, hm, 3 soma kuna za slušalice... možda bih uložio da sam ozbiljan glazbenik, ili netko tko se bavi tonskom produkcijom za život pa preslušava materijal cijeli dan na svakom mjestu. Ovako, neznam, 1000 kn mi je nekako uvrh glave, jednom u 10 godina.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.5.2018 18:11 (overhaul).
Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Noise cancelling slušalice - Bowers & Wilkins PX

ko god je pisao ovaj tekst toliko malo zna o slušalicama da je to strašno a na kraju staviti konkurenciju sony i bose a ne spomenuti sennheiser govori samo o sebi....

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Noise cancelling slušalice - Bowers & Wilkins
agaspar5 kaže...

ko god je pisao ovaj tekst toliko malo zna o slušalicama da je to strašno a na kraju staviti konkurenciju sony i bose a ne spomenuti sennheiser govori samo o sebi....

 

Bezobrazan si, ali čini mi se da nemaš blage veze što trkeljaš, pa ću ti odgovoriti.

 

Prvo, ne znam je li ti promaklo, ali ovaj opis je dio serijala - velikog testa noise cancelling slušalica (klik za druge opise iz istog serijala).

 

Sennheiser na domaćem tržištu u ovoj konkurenciji nudi relativno novi model 4.50 BTNC i vremešni PXC 550. Opis ovog prvog će biti objavljen za koji dan (objave idu po abecedi). Osvojio je čak jednu od nagrada, jer košta 1.400 kuna i za taj novac je prilično dobar. Međutim, pored Boseovog QuietComforta 35 i Sonyjevog WH-1000MX2 (opis ide dan nakon Sennheisera) nema što tražiti, ni u kojem pogledu. Još jednom, govorimo o noise cancelling slušalicama.

 

A drugo - ako ti misliš da su Sennheiser 4.50 BTNC ili PXC 550 bolji od navedenih Boseovih i Sonyjevih modela, tu ti nemam što reći, osim da nisu. Nisu čak ni u istoj kategoriji. Da bi to mogao tvrditi, bilo bi dobro da sa svakim provedeš par tjedana (kao što sam ja), umjesto da lupetaš nakon što si ih probao na tri minute u nekom dućanu, ili, još izglednije, vidio samo na slikama.

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
16 godina
moderator
offline
Re: Noise cancelling slušalice - Bowers & Wilkins
overhaul kaže...

Stvarno se vidi da je dobio tovar slušalica. Pogotovo se to da primjetiti jer na Bowers i Wilkins sluškama priča o... 
"S druge strane, treba priznati da Boseovi modeli uspijevaju zadržati visoku kvalitetu zvuka" :D Naravno, jasno mi je da je riječ o usporedbi, ali malo je nepregladno ubačeno u članak pa se ne kuži o kojem sad boseu odjednom priča.
Preporučio bih davoru da se referira o mitu o "usviranosti slušalica" "Razlog može biti dugotrajnija usviranost slušalica (u ovom testu smo imali izložbeni model, koji je već navukao pozamašnu minutažu” Jer pertpostavljam da smo na stranici koja se ne bavi mitovima i legendama :D
https://www.wired.com/2013/11/tnhyui-earphone-burn-in/

Inače, hm, 3 soma kuna za slušalice... možda bih uložio da sam ozbiljan glazbenik, ili netko tko se bavi tonskom produkcijom za život pa preslušava materijal cijeli dan na svakom mjestu. Ovako, neznam, 1000 kn mi je nekako uvrh glave, jednom u 10 godina.

 

Usporedba se referirala na prethodne tekstove iz ovog "noise cancelling" serijala (ovdje možeš pogledati ostale "nastavke", bit će ih još - ukupno sam testirao petnaestak modela).

 

Što se usviranosti/burn-ina tiče, upoznat sam s tekstom kojeg si linkao, rado se sharea kad god netko izrazi skepsu oko ovog "koncepta". Dojma sam da se burn-in redovito pogrešno tumači i doživljava, kao da vlada stav da loša komponenta (slušalice, zvučnici, pojačalo, DAC, što god) nakon nekog perioda sviranja magično početi zvučati dobro. S nečim takvim se u praksi nisam susreo nikad. Susreo sam se, međutim, sa situacijama gdje bi dugotrajnije korištenje (tu mislim na nekakvih desetak sati rada) popravilo neke finije detalje kod slušalica i zvučnika. Najčešće se to manifestira kao lagano peglanje visokih frekvencija i stišnjavanje basa. Točnije, te "promjene" mi je najlakše čuti. Zadnje slušalice koje su se u tom smislu jako promijenile u odnosu na stanje "iz kutije" su bile Beyerdynamicove MMX300 Gen2. Zvučale su izrazito grubo i neugodno u visokim frekvencijama, a danas mi je zadovoljstvo koristiti ih. Nisam se "naviknuo" na njihovu gruboću, jer paralelno koristim još tri druga para slušalica i tri para zvučnika, već je ona jednostavno nestala. Isto tako, vidim da lukavo nisi citirao drugi dio moje rečenice, koja u cijelosti glasi: "Razlog može biti dugotrajnija usviranost slušalica (u ovom testu smo imali izložbeni model, koji je već navukao pozamašnu “minutažu”), ili bolja implementacija kodeka aptX HD u korištenom izvoru zvuka, koji je u međuvremenu više puta bivao softverski nadograđen.". Dakle čak i u recenziji ostavljam prostor za to da bolji akustički dojam u odnosu na prvo druženje s B&W PX-om (to je ova recenzija) proizlazi iz kvalitetnije izvedbe kodeka u izvoru zvuka, koji je između prvog i drugog testa softverski nadograđen.

 

Inače, par zanimljivih osvrta na burn-in od strane jako cijenjenih ljudi s "audio" scene:

 

Paul McGowan, vlasnik PS Audia (ne proizvode zvučnike, a ni slušalice) i legendarni inženjer: 

Steve Guttenberg, jedan od najpoznatijih audio recenzenta na svijetu: 

Tyll Heartsens, možda i najbolji recenzent slušalica u povijesti svemira: https://www.innerfidelity.com/content/measurement-and-audibility-headphone-break

 

Ovo zadnje je osobito zanimljivo, jer ima gomilu mjerenja, koja ne daju konkluzivne rezultate, ali zaključuje da burn-in ipak može imati kumulativni efekt.

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
11 godina
offline
Re: Noise cancelling slušalice - Bowers & Wilkins
Davor kaže...
agaspar5 kaže...

ko god je pisao ovaj tekst toliko malo zna o slušalicama da je to strašno a na kraju staviti konkurenciju sony i bose a ne spomenuti sennheiser govori samo o sebi....

 

Bezobrazan si, ali čini mi se da nemaš blage veze što trkeljaš, pa ću ti odgovoriti.

 nisi ti odgovorio, nego tvoj povrijeđeni ego

ne vidim igdje bezobrazluk u njegovoj poruci, ni blizu tvoje opaske o "trkeljanju", a kamo li nešto više

 

i nisam apasolutno nikakav stručnjak za slušalice, ne ulazim u raspravu tko je u pravu

ali odnos autora prema kritici nije na nivou čak i da ti se obratio na nekom privatnom chatu, fejsu i slično, a kamo li na forumu portala na kojem radiš

 

nemoj se ljutiti i na ovu kritiku, ali treba malo poraditi na odnosu prema ljudima od kojih živite

16 godina
moderator
offline
Re: Noise cancelling slušalice - Bowers & Wilkins
picajzla0707 kaže...

 nisi ti odgovorio, nego tvoj povrijeđeni ego

ne vidim igdje bezobrazluk u njegovoj poruci, ni blizu tvoje opaske o "trkeljanju", a kamo li nešto više

 

i nisam apasolutno nikakav stručnjak za slušalice, ne ulazim u raspravu tko je u pravu

ali odnos autora prema kritici nije na nivou čak i da ti se obratio na nekom privatnom chatu, fejsu i slično, a kamo li na forumu portala na kojem radiš

 

nemoj se ljutiti i na ovu kritiku, ali treba malo poraditi na odnosu prema ljudima od kojih živite

 

Na kritiku se nikad ne ljutim. Vjerujem da svatko s kime sam dosad imao neku interakciju ispod neke od mojih recenzija zna da ću baš uvijek rado ući u kvalitetnu raspravu oko tematike kojom se opis bavi, čak i ako se komentator ne slaže s mojim stavovima.

 

Međutim, kad netko napiše: "ko god je pisao ovaj tekst toliko malo zna o slušalicama da je to strašno", to nije kritika, već čisto trkeljanje. Ja nisam korisnička podrška telekoma da bih bio dužan svima odgovarati srdačno, bez obzira što kažu. Štoviše, s takvim bih pristupom zdušno posrao sam sebe i sav svoj rad. Nema teorije. Poštovanje iziskuje reciprocitet. Ako netko želi fino popričati o noise cancelling (ili bilo kojim drugim) slušalicama i dobiti dodatna objašnjenja, sjajno, drage volje ću se javiti i podijeliti sve što znam. Ovo ovdje nije bilo to, valjda to vidiš i sam.

 

Najzad, moje odgovore ne piše Bug d.o.o., već Davor Šuštić, u ničije ime osim vlastitog. Kad pišem u ime redakcije, služim se sa "mi".

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
11 godina
offline
Re: Noise cancelling slušalice - Bowers & Wilkins
Davor kaže...

Međutim, kad netko napiše: "ko god je pisao ovaj tekst toliko malo zna o slušalicama da je to strašno", to nije kritika, već čisto trkeljanje. Ja nisam korisnička podrška telekoma da bih bio dužan svima odgovarati srdačno, bez obzira što kažu. Štoviše, s takvim bih pristupom zdušno posrao sam sebe i sav svoj rad. Nema teorije. Poštovanje iziskuje reciprocitet. Ako netko želi fino popričati o noise cancelling (ili bilo kojim drugim) slušalicama i dobiti dodatna objašnjenja, sjajno, drage volje ću se javiti i podijeliti sve što znam. Ovo ovdje nije bilo to, valjda to vidiš i sam.

 

Najzad, moje odgovore ne piše Bug d.o.o., već Davor Šuštić, u ničije ime osim vlastitog. Kad pišem u ime redakcije, služim se sa "mi".

 da odmah kažem - jako mi se sviđa tvoj rad i redovitno pročitam što pišeš, čak i ovakve tekstove gdje mi nije tema toliko napeta

 

ali ne slažem se s tobom po pitanju ovoga, možda i nije kritika kakva bi trebala biti, možda je tek uvod u raspravu, možda je i drska, ali mislim da nije bezobrazan

pisac, novinar, političar (ne izjednačavam nas s političarima, to sigurno)... uvijek su izloženi kritici, pa i drskoj, provokativnoj i bezobraznoj, odnosno onoj koja ti baš i ne odgovara, to je takav posao

ali to je ionako sad nebitno, ne mislim nekom biti odvjetnik i kako god, sasvim sigurno ne bi posrao svoj rad barem početnim ignoriranjem ovakvih drskosti

 

da samo vidiš kakvi su mi likovi i s kakvim idejama dolazili u redakciju vezano uz moje tekstove, da ne spominjem kako bi reagirali telefonom, tu su još gori nego licem u lice

stoput sam poželio reći im da se nose u tri lijepe materine, no nisam iz razloga jer postoji određeni kodeks ponašanja na poslu

a kad pišeš na forumu portala na kojem radiš, onda uvijek pišeš u ime redakcije ili barem dijela redakcije koji se odnosi na tebe, dakle uvijek predstavljaš svoj posao i firmu

 

razmisli malo o tome, ne mislim te zajebavati niti provocirati

16 godina
offline
Re: Noise cancelling slušalice - Bowers & Wilkins
Davor kaže...
overhaul kaže...

Stvarno se vidi da je dobio tovar slušalica. 
Inače, hm, 3 soma kuna za slušalice... možda bih uložio da sam ozbiljan glazbenik, ili netko tko se bavi tonskom produkcijom za život pa preslušava materijal cijeli dan na svakom mjestu. Ovako, neznam, 1000 kn mi je nekako uvrh glave, jednom u 10 godina.

Usporedba se referirala na prethodne tekstove iz ovog "noise cancelling" serijala (ovdje možeš pogledati ostale "nastavke", bit će ih još - ukupno sam testirao petnaestak modela).

 

 E pa što niste lijepo tako i nazvali sve skupa? "Serijal velikog usporednog testa buko poništavajućih slušalica" :)
Bilo bi puno jasnije, a pomoglo bi označavanje npr. "5. kandidat: blabla 123ABC-Dmk2 -> Ostale kandidate popratite ovdje:..."

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
16 godina
moderator
offline
Re: Noise cancelling slušalice - Bowers & Wilkins
overhaul kaže...

 E pa što niste lijepo tako i nazvali sve skupa? "Serijal velikog usporednog testa buko poništavajućih slušalica" :)
Bilo bi puno jasnije, a pomoglo bi označavanje npr. "5. kandidat: blabla 123ABC-Dmk2 -> Ostale kandidate popratite ovdje:..."

 

U pravu si, treba to nekako bolje i jasnije označiti i povezati u cjelinu. Ovo nam je prvi eksperiment s ovakvom formom, a ovakvi komentari su korisni da skužimo na čemu još treba poraditi 

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
16 godina
offline
Re: Noise cancelling slušalice - Bowers & Wilkins
Davor kaže...
overhaul kaže...

 E pa što niste lijepo tako i nazvali sve skupa? "Serijal velikog usporednog testa buko poništavajućih slušalica" :)
Bilo bi puno jasnije, a pomoglo bi označavanje npr. "5. kandidat: blabla 123ABC-Dmk2 -> Ostale kandidate popratite ovdje:..."

 

U pravu si, treba to nekako bolje i jasnije označiti i povezati u cjelinu. Ovo nam je prvi eksperiment s ovakvom formom, a ovakvi komentari su korisni da skužimo na čemu još treba poraditi 

 E onda bi bila i jasnija unakrsna usporedba s linkovima na referiranje u člancima. Ovako stvarno izgleda, kako Ajar kaže, da vas je odjednom ničim izazvan zapeo vagon slušalica od oglašivača s kojima neznate što bi, pa svaki dan kapate da ih se riješite s jednim parom.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
16 godina
moderator
offline
Re: Noise cancelling slušalice - Bowers & Wilkins
overhaul kaže...

 E onda bi bila i jasnija unakrsna usporedba s linkovima na referiranje u člancima. Ovako stvarno izgleda, kako Ajar kaže, da vas je odjednom ničim izazvan zapeo vagon slušalica od oglašivača s kojima neznate što bi, pa svaki dan kapate da ih se riješite s jednim parom.

 

Dodao sam numeraciju u naslov (da se skuži da je to dio neke serije) i kratko objašnjenje s linkom na sve druge opise na kraju recenzije. Kako ti se sad sve skupa čini, je li jasnije?

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Noise cancelling slušalice - Bowers & Wilkins

Prvo glup si i vrijeđaš bez da znaš osnove...

 

slušalice koje sam spominjao i koje si naveo https://en-us.sennheiser.com/wireless-headphone-headset-bluetooth-noise-cancelling-pxc-550-travel su noise cancelling slušalice. i zvao ih ti vremešnim ili ne opet puno bolje od navedeni. osvajanje nagrada i realna kvaliteta su uvijek bile jako različite stvari tako da objesi mačku o rep.

 

to što ti misliš da nisu je samo tvoje mišljenje ali kao što smo to mogli vidjeti vrijedi ništa.. da one su active noise cancelling ali su i dalje noise cancelling tako da nauči to napisati u tekstu "genije"

 

a da sam ih isprobao kao ti da tako bi govorio ali ih uredno imam kod kuće dok si ti slinio nad slikama njih

tako da ako drugi put budeš trebao više infomacija o nečemu što si ne možeš nabaviti i o čemu ne znaš puno slobodno pitaj nije bed...

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.5.2018 12:54 (agaspar5).
11 godina
offline
Re: Noise cancelling slušalice - Bowers & Wilkins
agaspar5 kaže...

Prvo glup si .....tako da nauči to napisati u tekstu "genije"...

 

tako da ako drugi put budeš trebao više infomacija o nečemu što si ne možeš nabaviti i o čemu ne znaš puno slobodno pitaj nije bed...

 au, sad se ja osjećam posrano, a bezobrazan jesi itekako - očito te davor nanjušio u startu

 

najbolje da tebe pita za mišljenje 

iz ova dva posta naprosto pršti tvoje znanje i iskustvo, ne znam koja je informacija dragocjenija

 

 

12 godina
offline
Re: Noise cancelling slušalice - Bowers & Wilkins
picajzla0707 kaže...
agaspar5 kaže...

Prvo glup si .....tako da nauči to napisati u tekstu "genije"...

 

tako da ako drugi put budeš trebao više infomacija o nečemu što si ne možeš nabaviti i o čemu ne znaš puno slobodno pitaj nije bed...

 au, sad se ja osjećam posrano, a bezobrazan jesi itekako - očito te davor nanjušio u startu

 

najbolje da tebe pita za mišljenje 

iz ova dva posta naprosto pršti tvoje znanje i iskustvo, ne znam koja je informacija dragocjenija

 

 

 Covijek pise recenziju, a on linkove od sennheisera stavlja 

everyday i'm shuffling...
16 godina
offline
Re: Noise cancelling slušalice - Bowers & Wilkins
Dead kaže...

 

 ali ih uredno imam kod kuće dok si ti slinio nad slikama njih

tako da ako drugi put budeš trebao više infomacija o nečemu što si ne možeš nabaviti i o čemu ne znaš puno slobodno pitaj nije bed...

 Ali braco ćemu ovakav način obraćanja?  Ma daj ulagani malo i ajmo nešto naučiti jedni od drugih.

 Je pa on ima senheijzr slušalice kod sebe, a mi ostali smo ih samo na slikama vidjeli, uključujući recenzenta koji ih valjda testira gledajući u fotke ne internetu - jer si ih nitko osim gašpara nemože priuštiti :)
Na stranu sad ta hvalisanja svojih konja, hajd, baš me zanima kakvo je stanje sa ponudom. Dobro bi došle neke za anuliranje buke, ali realno ne daje mi se baš pored ovih 3, 4 para "klasičnih" na još jedne.
Dakle prvenstveno me zanima "zamjena za čepiće za uši" :) 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Noise cancelling slušalice - Bowers & Wilkins

možeš ih naći za iste cijene kao što su ove recenzije od lika tako da možeš ih kupit ako se odrekneš nečega u životu...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Noise cancelling slušalice - Bowers & Wilkins

lik je tako počeo svoj odgovor umjesto da pita zašto to kažem i na temelju koji zapažanja, ali ako se idemo vrijeđat ok...

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Noise cancelling slušalice - Bowers & Wilkins

a ne na njegovo vrijeđanje ja ću biti fin, kaže se s kim si takav si s razlogom.

 

zašto ne bi pitao frude za mišljenje, kao on zna sve???

ajde pametuj nekome drugom klinjo... očito ne znaš ništa o temi i samo govoriš nebuloze da bi se drugima uvukao u dupe..

 

 

11 godina
offline
Re: Noise cancelling slušalice - Bowers & Wilkins
agaspar5 kaže...

ajde pametuj nekome drugom klinjo... očito ne znaš ništa o temi i samo govoriš nebuloze da bi se drugima uvukao u dupe..

 da klinjo 

uljepšao si mi dan

14 godina
neaktivan
offline
Re: Noise cancelling slušalice - Bowers & Wilkins

slažem se da sve nisu kao prije išle su puno low end ali ne možeš mi govoriti o njihovim top uređajima pa 5 godina su ispred ovih još uvijek i po udobnosti i kvaliteti zvuka i karakteristikama.

 

pa mogu to reći ako u slušalicama ne spomeneš top modele oprosti ali je tako

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Noise cancelling slušalice - Bowers & Wilkins PX

na ovakve teme se ne bi trebali javljati djeca ili nezaposleni ili oni koji ih ne mogu priuštit pa su frustrirani visokim cijenama,usviravanje nije nikav mit treba poslušati neke kvalitetne zvučnike ,slušalice ili hi-fi komponentu kad su novi i kad su stari preko 600 sati sviranja,onaj tko ne čuje razliku tome i nisu potrebne ni dobre slušalice ni kvalitetan hi fi niti išta dalje od mp3-a 128 kb/s

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Noise cancelling slušalice - Bowers & Wilkins

svašta se promijenilo od prije, danas gledao video gdje vivo napravijo brutalan prototip mobitela i gledaš zašto samsung prodaje, ime i dalje čini svoje

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Noise cancelling slušalice - Bowers & Wilkins

ne bi se baš složio ni s tim da svatko može složiti brutalan prototip, danas im svima puno nedostaje ideje i malo rizika u nepoznato, svi se drže previše provjerenih stvari...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Noise cancelling slušalice - Bowers & Wilkins
Dead kaže...
blackalbum kaže...

na ovakve teme se ne bi trebali javljati djeca ili nezaposleni ili oni koji ih ne mogu priuštit pa su frustrirani visokim cijenama,usviravanje nije nikav mit treba poslušati neke kvalitetne zvučnike ,slušalice ili hi-fi komponentu kad su novi i kad su stari preko 600 sati sviranja,onaj tko ne čuje razliku tome i nisu potrebne ni dobre slušalice ni kvalitetan hi fi niti išta dalje od mp3-a 128 kb/s

 Točno. Problem je što se takvi javljaju i posprdno komentiraju usviravanje neke komponente. Da je imalo volje s njihove strane mislim da bi vrlo jednostavno uočili poboljšanje zvuka komponente tek izvađene iz paketa i iste nakon 15-ak dana 24-satnog sviranja. Nažalost jedino što dobiješ od njih su vrijeđanja i etiketiranja da si prolupali ostarjeli snobovski audiofil koji želi impresionirati nedorasli auditorium.

 Ok jesam ja takav čovjek? Dijete bez posla, novca i znanja, frustriran jer nemogu nešto priuštiti?  
Samo napomena, ovdje sam fotkao prije x vremena nekakav test mobitela na radnom mjestu. To je i dalje potvrda teorije da sam frustrirano nezaposleno dijete koje nema novca ni znanja?
OK, hajdmo provjeriti ljude koji recimo žive od testiranja i koji su proveli vrlo jednostavan eksperiment: 2 para identičnih slušalica visoke klase za koje kola fama da trebaju usviravanje - jedne usviravane, druge nedirnute, stavljene na osjetljiv mikrofon i prikazani izmjeri u grafikonima. "My hiking boots break-in; my sneakers break-in, too. But my hiking boots aren't going to turn into sneakers over time. This idea that you simply must let headphones break-in before you know what they are going to sound like is a myth. And this data busts it." 
Najbolji apsurd u cijeloj priči je da o usviravanju i elitističkom hifijanju pričaju uglavnom ljudi kojima je sluh već oslabio. Mladi, kojima je sluh još uvijek najosjetljiviji se zadovolje najšiterskijim stock in ear slušalicama koje dođu s mobitelom, dapače, još dijele jednu slušalicu s prijateljem slušajući kompresorom brickano smeće na streamingu. Ili još gore, onaj novootvoreni cajka radio.
https://www.healthyhearing.com/report/37644-Aging-causes-hearing-loss
Naime što je posrijedi? Dok god potpuno ne izgubimo sluh, naš mozak slušne informacije sam "popravlja" na temelju iskustva i prilagodbe. Kao i npr. mane u vidnom polju (obrnutu sliku, slijepu točku ili oštrinu). Doista smatrate da vas vlastiti mozak ne prilagođava novim slušalicama, da je stvar baš u njihovom usviravanju? Znam savršeno iz iskustva da pojedine slušalice koje ne slušam neko vrijeme zvuče drugačije nego se sjećam, pa se iznenadim. I onda mi opet sve normalno nakon pola sata. Potpuno sam svjestan što je posrijedi. Može biti doba dana, neposredna izloženost zvuku prije njih, zamorenost, temperatura, krvni tlak, kava ili pivo. Sve to djeluje na to kako u tom trenu zvuk interpretira moj mozak, a ne slušalice. To zna i svatko tko se satima vozi u automobilu na autocesti: na početku naglašena buka motora i vjetra nakon 2 sata se ni ne registrira. Tako i svaku novu skladbu mora se ostaviti da "odleži" jer skladanjem, sviranjem i editiranjem od više sati mozak nakon silnog ponavljanja jednostavno "otupi" i popegla i inače slušno naglašene mane. 
Mislim, jedini se trudim postavljati linkove, i sad sam ja lijepo opisan na početku, a svi ostali kolege forumaši su u pravu dok izvlače činjenice iz one stvari. Ako nešto bitno mijenja karakteristike nakon duljeg rada(a to nije npr. lampaško pojačalo ili štedna žarulja), to nije normalno. U suprotnom, moralo bi pisati na kutiji.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Noise cancelling slušalice - Bowers & Wilkins
Dead kaže...

 Pošteno. Nemam ništa protiv tvog mišljenja. A s većinom napisanog se apsolutno slažem. Pošto se bližim 60-oj osjećam kako me polako napušta sluh koji je inaće bio vrlo kvalitetan. Pomorac sam pa je bio testiran do prije nekoliko godina svaku godinu, a od tada svake dvije. U oba uha tinitis je svakom godinom sve izraženiji iako još uvijek me to ne ometa u nekoj većoj mjeri. Ali iz osobnog iskustva se sjećam razlike kad sam poslušao "In Land" Briana Enoa preko tek nabavljenog Krell KAV300 i nakon mjesec dana. To je ambijentalna glazba puna suptilnih zvukova i nakon izvjesnog vremena bih uvijek otkrio nešto novo što do tad nisam čuo. Uopće ne uveličavam i nije preserans. Volio bih da sam to iskustvo mogao s nekim podijeliti jer postoje kontroverze oko važnosti usviravanja. 

 Ma ok, diskutiramo. Trigne me kad netko povuče argument "jalna djeca koja si to nemogu priuštiti ono što imam ja, a moje je najbolje" :)
I vjerujem da ima stvari kojima treba uhodavanje. Samo, membrane i zavojnice slušalica su toliko fine i elastičnosti unutar strogo provjerenih gabarita, da bi konkurencija pokopala proizvođača koji ne prodaje slušalice koje odmah na prvom slušanju, testu i dućanu ne daju optimalan doživljaj.
Meni je samo upitno sada uzimati noise canceling slušalice za 3000 kn, ako imam 4 para studijskih. I neznam koliko prijenosnih. Dakle više me zanima kad završi serija testova - koje su baš najpovoljnije za aktivno anuliranje buke. Za slušanje čak i želim da nisam potpuno izoliran od okolice.
Hajd vidjet ćemo kad Davor izda sve testove, što ima za reći, koji je kompromis cijene, zvuka i anuliranja buke najbolje pogođen.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.5.2018 1:06 (overhaul).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Noise cancelling slušalice - Bowers & Wilkins
Dead kaže...

 A znaš što, doživio sam djecu koju obuzme jal kad bi vidjeli ono što imam doma. Serijal mi je izvrstan i veliki je trud iza njega pa mi je žaj kad neki to ne cijene. Otkad je hifi ozbiljnije prisutan u Bugu, Davoru zahvaljujući, časopis mi je kompletiran. To mu je nedostajalo jer bez high end audio uređaja nema ni high end pc-ija.

 Nisu to samo djeca, možda egu godi pohvaliti se, ali kod mnogih to izazove samo negativne reakcije. A ne želiš da te netko, bez da si mu učinio išta lošeg - zamrzi i priča; "mora da je ukro, prokleti hercegofci, tatin sinčić, vid kompleksaša s čim si kompenzira" i slično. To je i jedan od razloga što ne obnavljam "moj PC" :)
Da, tako je. Firme koje prodaju ozbiljne komade hardvera za koji znaju da mu treba razrada, ga prije puštanja na prodaju same uhodavaju. Ništa se ne prepušta korisniku, jer bi to moglo naštetiti imageu pojedinog modela. Zato kažem, da je tako, pisalo bi u uputama da uređaj nije još spreman za pravu upotrebu, da mu treba ugrijavanje. Inače bi riskirali loše occjene na testovima. Stoga, ako su slušalice stigle bez napomena - to je provjeren uređaj i predviđen je da se čuje tako kakav je izvađen iz kutije (ako je ispravan naravno).

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice