Je li odzvonilo Steamovom haračenju?

poruka: 37
|
čitano: 11.480
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Je li odzvonilo Steamovom haračenju?".
15 godina
offline
Re: Je li odzvonilo Steamovom haračenju?
Dann3R kaže...
Uzima Sony,uzima Apple,uzima Microsoft,EA,Ubisoft,Google.Svako uzima skoro pa identičnih 30%.Epic nit na Google Play nije stavio Fortnite zbog tih 30% a na dtugim platformama im ne smeta to.Dvolična kineska bagra.

 

Kineska?

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
11 godina
protjeran
offline
Je li odzvonilo Steamovom haračenju?

Steam je jedina stabilna kompletna platforma na kojoj možeš kupiti igru ... i sve dok jedini imaju određeni standard, i kod mene će biti jedini dok je tako. Kad se EPIC i ostali trgnu, onda ću biti zainteresiran za njih.

A priča oko postotaka je stvar njihovih menađera, i naravno sposobnosti, ko jači, kvači.

Ima izdavača koji furaju 10 - 15 % ..., a ne prodaju milju primjeraka.

https://www.youtube.com/user/ddokmanic
Moj PC  
1 0 hvala 1
5 godina
offline
Je li odzvonilo Steamovom haračenju?

 Ne dobiva Valva čistih 30% https://arstechnica.com/gaming/2019/04/why-valve-actually-gets-less-than-30-percent-of-steam-game-sales/ a i da dobiva - nudi puno alata devsima da im olakša život u distribuiranju igre. I, ako dobro znam epic se ne odriče svog dijela novca s time što devsima daje 88% jer epic, za razliku od valva, konverziju valuta nabije korisniku u bulju...

 Nek je nama konkurencije, ali ove fore sa timed exclusives i potplaćivanjem nisu baš fer praksa... Daj mi izbor, nek je na steamu skuplje 5€, platit ću to jer volim da mi je sve na jednom mjestu... Pogotovo serijali, ko npr Metro, naravno da sam ga piratizirao - nisam budala da ga dva puta kupujem. A možda ga i ne kupim kad dođe na steam. Jer eto, ne moram... I neće me peć savjest jer su i oni taj dio odigrali prljavo (mjesec dana prije izlaska najavili epic exclusivu).

 Epic neda van ni prodajne brojke - to dovoljno govori. 

 

EDIT: Uostalom, kakav je ovo clickbait naslov na bugu?! Odjednom je industrijski standard od 30% harač? Jer sve one funkcionalnosti koje steam ima su kurac od ovce i ne koštaju? Šuštiću rani se - totalno si pristran ili neupućen.

Sve Vas Volim
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.4.2019 15:15 (Srce Isusovo).
Moj PC  
7 1 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Je li odzvonilo Steamovom haračenju?

Moram odmah u startu naglasiti da nisam nikakav ono gamer ali sam kupio određen broj igara preko Steama. Na primjer kupio sam davnih dana Resident Evil 5 u DVD formatu. Odradio sam neke registracije i imao mogućnost igranja online s raznoraznim igračima tada. U to vrijeme nisam niti znao za Steam. Međutim više godina poslije na Steamu se pojavila HD verzija te igre kao i dva DLC koja su prilikom prvobitnog izdavanja bili dostupni jedino na konzolama. Međutim Steam mi je omogućio da instaliram tu igru preko njih iako je tamo nisam niti kupio. Štoviše dobih mogućnost igranja te iste igre ali sada u HD verziji i mislim da je to bilo baš fora. Meni osobno je apsolutno svejedno koliko će Steam oporezovati bilo koga sve dok ono što se nudi kod njih meni bude prihvatljivo. Barem danas ima alternativnih servisa.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Je li odzvonilo Steamovom haračenju?
Nego šta.Tencent je pokupovao dionice.Napola su kinezi.
12 godina
offline
Je li odzvonilo Steamovom haračenju?

Mene stvarno zanima kako Microsoft, uz svu infrastrukturu koju ima, uz vlasništvo nad softwareom bez kojeg igranje nije moguće a svi koji ga koriste moraju plaćati, uz mogućnost implementacije u OS koji se koristi za igranje, uz neograničene financije.... nije uspio biti spomena vrijedan igrač na ovom polju.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Je li odzvonilo Steamovom haračenju?

-jer bi bio kažnjen za zloupotrebu dominnatne pozicije.. destop, kao za ie, mvp ... tj os je jedan proizvod, mso drugi, vs treći.. dok je platforma kao directx, ogl, net, .. stvar developmenta i problem je nešto ograničiti, kontrolirati i sl.. vidi npr sony ili macos.. uz razliku, to nisu zdelanci (komponente) nego uređaj kao jedan proizvod-artikal.

-može ms prodavati nešto na svom storeu, ali mora pod istim uvjetima nuditi i drugima npr kako tcom mora svim operaterima pdo istim uvjetima dati pristup optici.. khm.. morao bi :).. ali.. tj MS je mala girica u svijetu novca gdje veliki kitovi određuju pravila i ms ih ne može kršiti jer bi dobio packe, npr google-googlepaly, uskroro chromebrowser-os itd..

 

edit.. tema.. nekad su izdavači pjesama ucjenjivali pjevače.. kao i filmski studiji, pa distribucija itd.. kraće, svaka branša, svaka grana u branši ima svoju vrijednost i tržište to regulira tj normalno je 50:50.. ako se dijeli između 2, ali se dijeli na više, npr porez-trošak.. i tad se dođe do famozne cifre 30%.. ima li razlike s kruppirom-jagodama-jabukama-odojkom? Ima li razlike s bilo kojom robom? -isto je. I pri tome kao korisnik uopće ne marim kako njih dvoje dijele dobit tj zanima me cijena koju plaćam dok istovremeno za svoju robu-rad-uslugu jednako želim više i to je prirodno stanje stvari. Otvarat će se drugi servisi no kao i yt-face ili google.. neki postanu neizbježni. Tad je opet stvar odluke u ovom slučaju proizvođaća softa-igara hoće li ili neće pristati, jednako kao ronaldo-nogometaš ili neki glumac.. na neki iznos, ako pak pristane, čemu tad njurganje itd.. svi žele više za sebe istovremeno, ono što netko kupuje-plaća želi jeftinije dok ono što prodaje želi skuplje prodati ili u podjeli imati omejr što više u svoju koristi.. no s postotkom to ne ide.. tj od nula-do-sto, ne može manje ili više a jedini logičan je trećina u ovosm slučaju tj tako se u teoriji postavlja podjela rizika-zarade i svakom poslu, investitor-radnik-porez.. 30% je ok. Na to naša država uzme 25% i to je ok.. ili se netko buni? Ah, da.. zato je sav soft ugl registriran u uk-london, ne tu.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.5.2019 23:40 (ihush).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice