Otvara se prva Amazonova trgovina bez blagajnika

poruka: 17
|
čitano: 6.984
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Otvara se prva Amazonova trgovina bez blagajnika".
15 godina
offline
Otvara se prva Amazonova trgovina bez blagajnika

A jel radi nedjeljom?

Moj PC  
18 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Otvara se prva Amazonova trgovina bez blagajni
dejo6 kaže...

A jel radi nedjeljom?

 Vjerojatno ne... Iako nema blagajnika postoje zaposlenici koji pune police, čiste dućan, nadgledaju sustav naplate...

11 godina
offline
Otvara se prva Amazonova trgovina bez blagajnika

od blagajnika iovako nikad koristi...nikad ih nema i uvijek gužva

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Otvara se prva Amazonova trgovina bez blagajnika

A koga ću sada pitati za informacije o proizvodu ili savjet pri odabiru proizvoda?

 

Maloprije sam kupio novi vodokotlić za WC. Prije toga sam kratko porazgovarao s trgovcem o dimenzijama vodokotlića kako ne bih kupio pogrešan.

 

Nije sve u naplati...

 
3 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Otvara se prva Amazonova trgovina bez blagajni
ridealong kaže...

A koga ću sada pitati za informacije o proizvodu ili savjet pri odabiru proizvoda?

 

Maloprije sam kupio novi vodokotlić za WC. Prije toga sam kratko porazgovarao s trgovcem o dimenzijama vodokotlića kako ne bih kupio pogrešan.

 

Nije sve u naplati...

Ovdje se radi o trgovini mješovitom robom, a ne trgovini sanitarijama... u 90% slučajeva prodavačice i prodavači blage veze nemaju o artiklu, a i ne znam kako bi imali kad svako malo dolazi nešto novo, barem što se tiče takvih stvari gdje trebaš savjet u vezi proizvoda.

 

Uđeš, kupiš kruh, salamu, sir i izađeš van...

 

btw. Vjerujem da će u trgovini biti par zaposlenika koje ćeš moći nešto i pitati, to ne moraju nužno biti ljudi na blagajni.

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.1.2018 20:11 (lllnuclearlll).
15 godina
neaktivan
offline
Otvara se prva Amazonova trgovina bez blagajnika

Na kojem ovo principu radi? Skeniraš mob i na kojem principu sustav/mob štoli vec zna da si ti uzeo nešto tj stavo u torbu ili nisi?

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Otvara se prva Amazonova trgovina bez blagajni
lllnuclearlll kaže...
ridealong kaže...

A koga ću sada pitati za informacije o proizvodu ili savjet pri odabiru proizvoda?

 

Maloprije sam kupio novi vodokotlić za WC. Prije toga sam kratko porazgovarao s trgovcem o dimenzijama vodokotlića kako ne bih kupio pogrešan.

 

Nije sve u naplati...

Ovdje se radi o trgovini mješovitom robom, a ne trgovini sanitarijama... u 90% slučajeva prodavačice i prodavači blage veze nemaju o artiklu, a i ne znam kako bi imali kad svako malo dolazi nešto novo, barem što se tiče takvih stvari gdje trebaš savjet u vezi proizvoda.

 

Uđeš, kupiš kruh, salamu, sir i izađeš van...

 

btw. Vjerujem da će u trgovini biti par zaposlenika koje ćeš moći nešto i pitati, to ne moraju nužno biti ljudi na blagajni.

U trgovini mješovitom robom prodaju se i sanitarije. Sitne. Ali su sanitarije. Sanitarije su samo jedan primjer. Mogao sam napisati bilo što drugo. Prodaju cipela. Prodaju dijela za auto. Prodaju memorije za PC...

 

Ne znam za tih 90% slučajeva. Volim pitati. Ne za svaku sitnicu, ali kad treba dodatnu informaciju - pitam.

 

Smisao ovakvih trgovina je - da nema zaposlenih i da je sve automatizirano: "there is no interaction with human" (

)

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.1.2018 21:49 (ridealong).
16 godina
offline
Re: Otvara se prva Amazonova trgovina bez blagajni
ivan599 kaže...

Na kojem ovo principu radi? Skeniraš mob i na kojem principu sustav/mob štoli vec zna da si ti uzeo nešto tj stavo u torbu ili nisi?

Kamere, senzori, AI... Mislim da se RFID ne koristi, iako RFID je odlična tehnologija za takve stvari, ali i izuzetno skupa.

 

S RFID odašiljačem zakačenim za svaki proizvod bi mogao natrpati kolica i samo prolaskom kroz senzor na blagajni obračunati sve artikle u kolicima, ne bi bilo potrebe za dugotrajnim skeniranjem bar kodova svakog proizvoda... Al jbg. skupa implementacija.

11 godina
offline
Re: Otvara se prva Amazonova trgovina bez blagajni
ivan599 kaže...

Na kojem ovo principu radi? Skeniraš mob i na kojem principu sustav/mob štoli vec zna da si ti uzeo nešto tj stavo u torbu ili nisi?

 

Jedna varijanta:

Uređaj ima monitor, skener bar koda i vagu za povrće.

S prednje strane je još printer i uzimač/vraćač novčanica i kovanica.

S jedne strane bočne strane podloga na koju se stavi košara, s druge bočne strane podloga (s vagom) na koju se stave artikli nakon očitavanja bar koda.

Nakon što sve očitaš, platiš, spakuješ i odeš ća.

 

Druga varijanta:

Traka/podloga za artikle kao na običnoj blagajni, ali nije motorizirana i sam guraš stvari do čitača.

Ostala senzorika kao i u prethodno opisanom modelu.

 

Obično je sa strane barem jedna brkata blagajnica koja pomaže ako se nešto zaglavi.

11 godina
offline
Re: Otvara se prva Amazonova trgovina bez blagajni
lllnuclearlll kaže...
ivan599 kaže...

Na kojem ovo principu radi? Skeniraš mob i na kojem principu sustav/mob štoli vec zna da si ti uzeo nešto tj stavo u torbu ili nisi?

Kamere, senzori, AI... Mislim da se RFID ne koristi, iako RFID je odlična tehnologija za takve stvari, ali i izuzetno skupa.

 

S RFID odašiljačem zakačenim za svaki proizvod bi mogao natrpati kolica i samo prolaskom kroz senzor na blagajni obračunati sve artikle u kolicima, ne bi bilo potrebe za dugotrajnim skeniranjem bar kodova svakog proizvoda... Al jbg. skupa implementacija.

 

Tjedna kupovina ili ona kada stigne pemzija/socijala bila bi oko 40 ili više pasivnih RFID senzora nabacanih u gusto zavarenoj čeličnoj rešetci.

Dizajniranje čitača za to bilo bi vrlo, vrlo zanimljivo.

9 godina
neaktivan
offline
Otvara se prva Amazonova trgovina bez blagajnika

Malo o tome:

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Otvara se prva Amazonova trgovina bez blagajni
ivan599 kaže...

Na kojem ovo principu radi? Skeniraš mob i na kojem principu sustav/mob štoli vec zna da si ti uzeo nešto tj stavo u torbu ili nisi?

 Kad upalis aplikaciju, sustav te procita i prati cijelim putem preko kamera, senzora pokreta, a mozda i lokatora na telefonu.

senzori i kamere ocitaju da nesto uzimas sa police, a senzor cita i rfid naljepnice koje vise nemaju poziciju na polici vec u kosari.

blagajne nema, samo prodes kroz izlaz i instant dobijes racun na mail. Takoder imas help i kroz aplikaciju i na zidovima ducana, jer oni ne zele fizicki osobe u ducanu.

nema blagajne na koju stavljas robu, sve sta uzmes stavljas u kosaru i ides u auto.

 

potpis :D
16 godina
neaktivan
offline
Re: Otvara se prva Amazonova trgovina bez blagajni
Djuro von Prekoplotovich kaže... 

Jedna varijanta:

Uređaj ima monitor, skener bar koda i vagu za povrće.

S prednje strane je još printer i uzimač/vraćač novčanica i kovanica.

S jedne strane bočne strane podloga na koju se stavi košara, s druge bočne strane podloga (s vagom) na koju se stave artikli nakon očitavanja bar koda.

Nakon što sve očitaš, platiš, spakuješ i odeš ća.

 

Druga varijanta:

Traka/podloga za artikle kao na običnoj blagajni, ali nije motorizirana i sam guraš stvari do čitača.

Ostala senzorika kao i u prethodno opisanom modelu.

 

Obično je sa strane barem jedna brkata blagajnica koja pomaže ako se nešto zaglavi.

 

Ti nista ne pakiras, stavljas na traku ili vazes. Sustav to radi sam. Nor voce ima ukupnu masu 5 kila, ti uzmes 3, i sustav zna da si uzeo 3 jer mu je ostalo 2 kile povrca. 

Ducan ne posluje sa gotovinom.

nikakvi printeri nisu potrebni jer jedini dokument u ducanu je racun, koji ti dode mailom. 

Djuro von Prekoplotovich kaže...
lllnuclearlll kaže...
ivan599 kaže...

Na kojem ovo principu radi? Skeniraš mob i na kojem principu sustav/mob štoli vec zna da si ti uzeo nešto tj stavo u torbu ili nisi?

Kamere, senzori, AI... Mislim da se RFID ne koristi, iako RFID je odlična tehnologija za takve stvari, ali i izuzetno skupa.

 

S RFID odašiljačem zakačenim za svaki proizvod bi mogao natrpati kolica i samo prolaskom kroz senzor na blagajni obračunati sve artikle u kolicima, ne bi bilo potrebe za dugotrajnim skeniranjem bar kodova svakog proizvoda... Al jbg. skupa implementacija.

 

Tjedna kupovina ili ona kada stigne pemzija/socijala bila bi oko 40 ili više pasivnih RFID senzora nabacanih u gusto zavarenoj čeličnoj rešetci.

Dizajniranje čitača za to bilo bi vrlo, vrlo zanimljivo.

 Ja mislim da je rfid citac na kolicima, i cita sta si stavio u njih. Ne cita sigurno u kolicima. A po procitanom, cini mi se da sustav registrira namjernicu cim je ti uzmes i pocnes nosit prema kolicima. 

potpis :D
9 godina
neaktivan
offline
Otvara se prva Amazonova trgovina bez blagajnika

Kod ovakvih vijesti se uvijek sjetim filma ''Her''. Tehnoloski napredak je dobar i pozeljan ako se pametno i primjereno koristi. Ljudi definitivno idu na pogresnu stranu i dugorocno to nije dobro.

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Otvara se prva Amazonova trgovina bez blagajni
Hacker-ri kaže...

nikakvi printeri nisu potrebni jer jedini dokument u ducanu je racun, koji ti dode mailom. 

 U našoj socijalističkoj vukojebini trebaš račun na licu mjesta . Ovakav dućan mi nećemo vidjeti kod nas za našeg života.

Zašto Jeff Bezos nikada ne bi uspio u Hrvatskoj

16 godina
neaktivan
offline
Re: Otvara se prva Amazonova trgovina bez blagajni
Napokon će Todorić i ekipa prestati izrabljivati blagajnice za 2500 kn.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Otvara se prva Amazonova trgovina bez blagajnika

svaki dućan može biti bez blagajne ako si vješ i brz. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice