Papir izrađen od kamena umjesto od drva

poruka: 32
|
čitano: 8.655
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Papir izrađen od kamena umjesto od drva".
15 godina
offline
Re: Papir izrađen od kamena umjesto od drva
Imam puno knjiga već na listi za pročitati, gledam neke blockbustere iz 90-tih, ponovo, a Kvaku-22 već sam odgledao na HBO-GO.
Tako da ako imaš šta za preporučiti, novije i starije bio bih zahvalan jer već mi je pun kufer da se neloše serije iz početka pretvaraju u sapunice pa mi onda bude žao vremena utrošenog na gledanje prvih sezona.
Imama The Terror 2. sezonu (valjda nema veze sa prvom) da završim kao i Vikinge posljednju sezonu. Tako da ako imaš šta dobro preporučiti slobodno pucaj ovdje :-)
Jesmo malo offtopičarili ovdje ali tako je to na bugu online.
Veliki pozdrav ;-)
Because anything Korea does, Japan does it better.
8 godina
offline
Re: Papir izrađen od kamena umjesto od drva

Evo baš sam pogledao čitavu 1. sezonu Kvake22, puno je bolja nego li sam ranije ofrlje malo pogledao. Odlična kamera, vrhunski sound & atmosfera (i glumačka ekipa).

U istom (ili vrlo sličnom) revijalnom tonu je stariji ali odličan film "Mediteranneo" (1991).

Također, vrlo sličan subverzivan humor, opet s G. Clooneyem, "Ljudi koji bulje u ovce" (2009). Film je možda malo previše pomaknut, knjiga je bolja imho.
Iz iste godine je i crnohumorna kritika rata/generala ali više kroz politički aspekt, meni vrhunski "In the Loop".

Odličan serijal petnaestak knjiga a la Kvaka22 imaš od Sven Hassela ("Legija Prokletih" itd). Puno brutalnije i mračnije, ali dobro prikazuje apsurdnost rata.

Hassel je (uz Hans C. Anderssena :D ) najčitaniji/najprodavaniji danski autor svih vremena. Problem je jedino da su ove autobigrafske knjige kasnije prokazane kao nemoguće, jer je lik izgleda bio njemački kolaborator u Danskoj a ne tenkist na istočnom frontu.

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice