PDV na sve pakete iz Kine, bez obzira na vrijednos

poruka: 282
|
čitano: 102.078
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "PDV na sve pakete iz Kine, bez obzira na vrijednos".
7 godina
offline
Re: PDV na sve pakete iz Kine, bez obzira na vrije

Ma kakvi. Citam alan forda koji u svojoj satiri perfektno oslikava sve aspekte ljudskih korelacija neovisno o vremenu radnje... Svaka obitelj, grad, tvrtka, drzava...ima svoje alan forde, grunfove, sir olivere, pajceke, general warove i tak to...

😊
15 godina
online
Re: PDV na sve pakete iz Kine, bez obzira na vrije

bunker,

 

E jesi ga i ti zabrijao sa 'bjelosvjetskom zavjerom' ...

 

Ovo nije nikakav pokazni primjer, nego samo želja članica EU da ipak uprihoduju novce kojih su bili odrekli.

 

Na koji način to misle izvesti, a da pri tome ne dođe do drastičnog poskupljenja te robe, ili do zagušenja rada Carine i velikog usporenja isporuke paketa (jer ni jedni ni drugo njima ne bi bilo u interesu jer bi došlo do smanjenja uvoza, a samim tim i prihoda od PDV-a) to nisu rekli, barem za sada.

 

Mjera se vjerojatno neće odbaciti, jer se očito radi o 'finom komadu' financijskog kolača, a i bilo bi glupo da najavljuju nešto godinu-dvije unaprijed i onda na kraju odustanu od svega.

7 godina
offline
Re: PDV na sve pakete iz Kine, bez obzira na vrije

@maxym

Lovu ti buju uzeli, a sad jel bu to kroz pdv na te pakete ili bu tri lipe veća cjena za obnovljive izvore energije je tehnikalija i pitanje tajminga i okolnosti...

Gledaj onaj najširi kontekst, i mozda i ti u trenutku prosvjetljenja nadjes alanfordovski kontekst. Evo i superhika smo imali ( ili jos imamo... ) koji je otimao sirotinji i davao bogatima....hhhhhh

😊

15 godina
online
Re: PDV na sve pakete iz Kine, bez obzira na vrije

Lovu ti uzimaju i ovako i onako, ali ovo nije 'dodatni namet' i nema nikave veze sa 'tri lipe većom cijenom za obnovljive izvore'.

 

Alan Ford je bezvremensko djelo koje je očito napisao netko pametan (bez obzira što se radi o stripu), a u najširem kontekstu 95% svjetskog bogatstva drži 5% ljudi (80-ih godina prošlog stoljeća taj odnos je bio tada vrtoglavih 80%-20%).

7 godina
offline
Re: PDV na sve pakete iz Kine, bez obzira na vrije

Ko leži, nebježi ...

😊😊
16 godina
neaktivan
offline
PDV na sve pakete iz Kine, bez obzira na vrijednos

Dršćite sirotinjo, dolazi Superhik! Evergrin.

Kradi bagro, kradi. Dabogda vam za lijekove trebalo!
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: PDV na sve pakete iz Kine, bez obzira na vrije
kostolomac kaže...

Nevezano bas uz temu, ali koliko je HP isplativ govori mi to da ja sve pošiljke u HR ,a i ostatak EU šaljem iz Slovenije ( isto km mi je do prve naše ili slo pošte ). Razlog, cijena usluge.

Žalosno, da je meni pisma prevenstveno do 50g jeftinije poslat iz SLO poštanskog ureda u HR  nego li iz HR pošte .

 

Koji je to paradoks , za ne povjerovat.....

A vjerojatno i brže stignu na odredište...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
13 godina
neaktivan
offline
Re: PDV na sve pakete iz Kine, bez obzira na vrije
ajde srećo ne laprdaj!

sve i da domaći "trgovac" ne dobije bolju cijenu (jer neće - koji će mu qratz 10000 privjesaka??) on će igračkicu od 12 kuna ovdje prodavato po 50 - 70!
Zašto?
Prvo zato jer je stoka sitnog zuba i misli da mora familiju u tri koljena osigurati iz dva artikla koja mi želi prodati.
Drugo, jer objektivno radi na tržištu koje treba 6 takvih atrikala i ako na tih 6 ne uzme lovu, u banani je.
11 godina
offline
PDV na sve pakete iz Kine, bez obzira na vrijednos

Ima li kakvih novosti u vezi plaćanja pdv-a na sve pakete iz Kine? Hoće li biti promjena od nove godine?

 

Meni inače poštar više ne naplaćuje 4,5 kn za mali paket. Samo ne znam je li to njegova dobra volja ili to odluka na razini cijele HP?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: PDV na sve pakete iz Kine, bez obzira na vrije

Njegova dobra volja.

 

 

Kruha i igala...
11 godina
protjeran
offline
PDV na sve pakete iz Kine, bez obzira na vrijednos

Ni moj meni vec zadnjih nekoliko mjeseci ne naplacuje 4.5kn pito sam ga bas neki dan za to kaze znam.i ja sam da je to pljacka neda mi se to naplacivat i jebat sa kusurom jer ljudi nikad nemaju sitno itd, dok mi je prijasnji postar obavezno naplatio svaki kurac a ako me nebi zatekao doma ostavio bi papir u kaslicu da si idem na postu po to. Novi postar mi nis ne naplacuje i svaki paket donese doma bez obzira na velicinu

 

Ako ovaj lopovluk stupi na snagu ja vise iz inata necu nista narucivat iz kine a ovo kaj ekipa veli da ce kinezi otvorit skladista po europi nekak bas i ne vjerujem da ce to tako brzo. Trebat ce godine da kinez to ostvari.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: PDV na sve pakete iz Kine, bez obzira na vrije

Bez brige, kad kinezi vide da se to bude dogodilo, u manje od tjedan dana budu svi shopovi imali skladišta po europi, puno ih već i ima takav model poslovanja.

Zapravo, pa kaj mi pričamo, kinezi za 5 dana naprave neboder od 120 katova...

 

 

Kruha i igala...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice