Philips predstavio zakrivljeni monitor od 49" - 49

poruka: 19
|
čitano: 3.769
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Philips predstavio zakrivljeni monitor od 49" - 49".
15 godina
offline
Philips predstavio zakrivljeni monitor od 49" - 49

izgleda da su sazreli uvjeti za tzv. dysonov sferni monitor, koji će potpuno okružiti (prstenovati?) budalu koja ga je kupila. nimalo ne sumnjam u mnoštvo kupaca, koliko (opravdano) u inteligenciju marketingaša u philipsu. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Philips predstavio zakrivljeni monitor od 49"
U čemu je problem? Za one koji računala koriste za nešto više od Bug foruma ovo je super stvar, samo preskupa.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
6 godina
protjeran
offline
Philips predstavio zakrivljeni monitor od 49" - 49

za te novce kupiš OLEd tv ♥️💯❤️ i moš šta oš, amaterski, profi, a kontrasti, nitsi, kandele, HDR, brzina odaziva, input lag maaaaaa..... 10x bolji od tog smeća Philipsa. 

 

ne kontam što je tu profi ?

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.1.2019 22:08 (Anđeo bez falinge).
 
1 4 hvala 0
16 godina
offline
Re: Philips predstavio zakrivljeni monitor od 49"
Anđeo bez falinge kaže...

za te novce kupiš OLEd tv ♥️💯❤️ i moš šta oš, amaterski, profi, a kontrasti, nitsi, kandele, HDR, brzina odaziva, input lag maaaaaa..... 10x bolji od tog smeća Philipsa. 

 

ne kontam što je tu profi ?

koristeći OLED kao monitor bi imao burn-in u roku 6 mjeseci, a u roku godinu dana bi ga mogao baciti u smeće.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Philips predstavio zakrivljeni monitor od 49"
Evo ga dosla je Burn in brigada mladih proletera. Samsung je predstavio OLED ekrane za laptope. Koriste se na mobitelima, tabletima i TVima. Ali, mora da si ti u pravu.
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.1.2019 23:33 (dva_ujutro).
15 godina
offline
Re: Philips predstavio zakrivljeni monitor od 49"
Anđeo bez falinge kaže...

za te novce kupiš OLEd tv ♥️💯❤️ i moš šta oš, amaterski, profi, a kontrasti, nitsi, kandele, HDR, brzina odaziva, input lag maaaaaa..... 10x bolji od tog smeća Philipsa. 

 

ne kontam što je tu profi ?

Ne kontas zato sto si upravo pokusao preporucit TV umjesto monitora u profi okruzenje...

6 godina
protjeran
offline
Re: Philips predstavio zakrivljeni monitor od 49"
Mitch kaže...

Ne kontas zato sto si upravo pokusao preporucit TV umjesto monitora u profi okruzenje...

 moja poruka je dubokoumna... ✋ 🙏

analizirao sam svaki dio teksta i napisao objavu koja ima svrhu. ✋

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
15 godina
offline
Re: Philips predstavio zakrivljeni monitor od 49"
dva_ujutro kaže...
Evo ga dosla je Burn in brigada mladih proletera. Samsung je predstavio OLED ekrane za laptope. Koriste se na mobitelima, tabletima i TVima. Ali, mora da si ti u pravu.

Kolika je cijena profesionalnih monitora, ne zelim uopce razmisljati postoji li mogucnost da mi side bar Illustratora ostane kao stalni "widget" na ekranu.

 

Sadrzaj se na ekranu mobitela mjenja u brzom intervalu, a i sam ekran je najcesce u standbyu. Illustrator mi je ponekad ukljucen danima.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
offline
Re: Philips predstavio zakrivljeni monitor od 49"
dva_ujutro kaže...
Evo ga dosla je Burn in brigada mladih proletera. Samsung je predstavio OLED ekrane za laptope. Koriste se na mobitelima, tabletima i TVima. Ali, mora da si ti u pravu.

Samo prenosim iskustvo hrpe ljudi koji imaju burn-in na AMOLEDima na svojim mobitelima, pogotovo kad ih drže na jakom osvjetljenju začas burn-in problem se desi...

 

Samsung je predstavio oled ekrane za laptope??? Pa OK, a tko veli da je rješio burn-in problem tako što ih je predstavio???

 

Mislim da OLED neće zaživjet na računalnim monitorima, ali Micro-LED izgleda obećavajuće... Do tad dobri stari LCD će bit bog i batina.

6 godina
protjeran
offline
Re: Philips predstavio zakrivljeni monitor od 49"
lllnuclearlll kaže...

 

Mislim da OLED neće zaživjet na računalnim monitorima, ali Micro-LED izgleda obećavajuće... Do tad dobri stari LCD će bit bog i batina.

 svijet ide naprijed, tehnologija ide naprijed i ne kontam te priče o LCD-u te glupostima ljudi, koji nisu nikada imali OLED tv a pričaju o burn inu kao svakodnevnoj pojavi.

starija generacija se sjećala fami o plazma tehnologiji i "zapečenoj slici".

kome se to dogodilo ?

idiotima koji su imali SVAKODNEVNO npr godinu dana 18 h dnevno uključen isti program s logom u kutu npr MTV...

tada su stručne osobe govorile; nemojte samo takve stvari raditi i neće biti problema. nemojte se brinuti ako gledate npr 4 sata neku dodjelu Oskara i slične glup. odn projekcije sa statičnim logom. neće se ništa dogoditi.

tako i bi.

ljudi i dan danas voze 10 god stare plazme tv.

 

što se tiče micro led tehnologije u suštini se jako malo zna o tome.

većina forumaša hvali tu tehnologiju a većina ne zna kako će se ponašati kada dođe na tržište za uobičajeno korištenje..

 

tako sam čitao u Bug časopisu negdje 2004/5 da će grafičke kartice "za dvije godine" imati svoj integrirani "jaki" procesor tako da neće biti potreban jak CPU računala odn. da s njime neće imati veze...

 

eto, prođe vrijeme i niš.... tako da, dok ne budemo videli, niš

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
15 godina
offline
Re: Philips predstavio zakrivljeni monitor od 49"
Anđeo bez falinge kaže...

 svijet ide naprijed, tehnologija ide naprijed i ne kontam te priče o LCD-u te glupostima ljudi, koji nisu nikada imali OLED tv a pričaju o burn inu kao svakodnevnoj pojavi.

Ako danas dobijem posao potreban mi je jos jedan ekran. Danas.

Koliko profesionalaca danas radi za monitorima, htjeli bi jos jedan ili tek sad kupuju profesionalni monitor?

Da li oni cekaju da im ti kazes "svijet ide naprijed, tehnologija ide naprijed i ne kontam te priče o LCD-u te glupostima ljudi,", tvoju promasenu preporuku TV-a za gledanje na 50cm, ili ce za te "visoke" cijene kupiti ono sto im zaista i treba, bez straha od nedostataka tehnologije koji jos nisu rijeseni?

S time da ako si poljoprivrednik koji ima prihode u milijunima, onda ni traktor od milijun eura nije preskup.

 

Svaki posao trazi alat.

 

OK, nemas pojma o cemu pricas, ali zasto onda pricas?

 

Osnove matematike.

 

1 projekt = 2 ekrana.

2 projekta = [ ] - popuni kucicu. (hint - moze biti jedan, moze ih biti 4, a nekad ce trebati i ekran velicine TV-a)

 

Ali kao i "bogati" farmer, hocu li se pri kupnji skupog monitora kockati sa tehnologijom za koju ni proizvodjac nije siguran hoce li imati za profesionalce nepremotiv defekt, ili cu kupiti provjereno dobar alat?

 

Kad sam gore spomenuo da Illustrator zna biti upaljen danima, zbilja sam mislio danima, a htio bi da bude i tjednima, tj. da imam toliko posla da na jednom ekranu uopce ne gasim aplikaciju.

 

Anđeo bez falinge kaže...
tako sam čitao u Bug časopisu negdje 2004/5 da će grafičke kartice "za dvije godine" imati svoj integrirani "jaki" procesor tako da neće biti potreban jak CPU računala odn. da s njime neće imati veze...

Opet prekompleksna tema, opet prelako pises neprovjerene navode.

 

Racunalo, gle cuda, moze biti alat.

Iz istog razloga nisam savjetnik farmerima, niti pricam o novim tehnologijama u gradjevini. Jer nisam upoznat sa tim alatima, pa ne mogu ni komentirati cijene.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
6 godina
protjeran
offline
Philips predstavio zakrivljeni monitor od 49" - 49

wyks

 

znam te od 2008 s ovoga foruma i znam da "normalo" ramišljaš. ne želim te napasti jer te poštivam . 

ostala ostala laprdanja nemaju smisla, vjeruj mi.

 

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Philips predstavio zakrivljeni monitor od 49"
Anđeo bez falinge kaže...

 svijet ide naprijed, tehnologija ide naprijed i ne kontam te priče o LCD-u te glupostima ljudi, koji nisu nikada imali OLED tv a pričaju o burn inu kao svakodnevnoj pojavi.

starija generacija se sjećala fami o plazma tehnologiji i "zapečenoj slici".

kome se to dogodilo ?

idiotima koji su imali SVAKODNEVNO npr godinu dana 18 h dnevno uključen isti program s logom u kutu npr MTV...

tada su stručne osobe govorile; nemojte samo takve stvari raditi i neće biti problema. nemojte se brinuti ako gledate npr 4 sata neku dodjelu Oskara i slične glup. odn projekcije sa statičnim logom. neće se ništa dogoditi.

tako i bi.

ljudi i dan danas voze 10 god stare plazme tv.

 

što se tiče micro led tehnologije u suštini se jako malo zna o tome.

većina forumaša hvali tu tehnologiju a većina ne zna kako će se ponašati kada dođe na tržište za uobičajeno korištenje..

 

tako sam čitao u Bug časopisu negdje 2004/5 da će grafičke kartice "za dvije godine" imati svoj integrirani "jaki" procesor tako da neće biti potreban jak CPU računala odn. da s njime neće imati veze...

 

eto, prođe vrijeme i niš.... tako da, dok ne budemo videli, niš

 

Fulao si ceo futbal... Mi ovdje ne pričamo o korištenju OLEDa kao televizora, već o korištenju OLEDa kao računalnog monitora... Ne da će mi statična slika bit sat vremena dnevno, nego će biti 16+ sati dnevno... Dakle programske trake, meniji raznih profi programa itd itd... Uvijek na jednom te istom mjestu po više sati dnevno.

6 godina
protjeran
offline
Re: Philips predstavio zakrivljeni monitor od 49"
wyks kaže...
Anđeo bez falinge kaže...

 svijet ide naprijed, tehnologija ide naprijed i ne kontam te priče o LCD-u te glupostima ljudi, koji nisu nikada imali OLED tv a pričaju o burn inu kao svakodnevnoj pojavi.

Ako danas dobijem posao potreban mi je jos jedan ekran. Danas.

Koliko profesionalaca danas radi za monitorima, htjeli bi jos jedan ili tek sad kupuju profesionalni monitor?

Da li oni cekaju da im ti kazes "svijet ide naprijed, tehnologija ide naprijed i ne kontam te priče o LCD-u te glupostima ljudi,", tvoju promasenu preporuku TV-a za gledanje na 50cm, ili ce za te "visoke" cijene kupiti ono sto im zaista i treba, bez straha od nedostataka tehnologije koji jos nisu rijeseni?

S time da ako si poljoprivrednik koji ima prihode u milijunima, onda ni traktor od milijun eura nije preskup.

 

Svaki posao trazi alat.

 

 inače brišem sve nepotreno i ni jedan moj post nema nepotrebno citiranje, no ovaj put sam ostavio moj post da vidiš da tvoj odgovor nema veze s postom kojega si citirao..

 

em..., terminologija "računalo, softver, monitor" su samo ALATI, su moga lege @ihush i nemoj to krasti. čovjek ima autorska prava na njih kao kada je bivši Predsjednik Rh Stjepan Mesić izbacio termin "kada prorade MEHANIZMI" Termin "mehanizam" danas korisi 99% pučanstva naše države a nisu svjesni kako im je to podsvjesno ubačeno..

lllnuclearlll kaže...

 

Fulao si ceo futbal... Mi ovdje ne pričamo o korištenju OLEDa kao televizora, već o korištenju OLEDa kao računalnog monitora... Ne da će mi statična slika bit sat vremena dnevno, nego će biti 16+ sati dnevno... Dakle programske trake, meniji raznih profi programa itd itd... Uvijek na jednom te istom mjestu po više sati dnevno.

 o dragi Bože, dragi Tito ?! 🙏 ♥️💯❤️

 

jesi li ikada primjetio da stručnjaci ne preporučavaju Va monitorski panel za igre već 99% gejmerskih profića koristi i dalje TN panel.

osim toga, vrhunski TN paneli su skuplji od bilo kojih drugih ?

zašto ?

jesu li TV i monitorski paneli isti ?!

nisu.

kako to da nisu ?

ljudi koji se kunu u OLED tv tehnologiju kupe TN monitor a neće ni IPS... opet, kažu da su IPS monitori najprodavaniji zadnje tri godine. netko je uvjerio ljude da IPs ima najbolje boje, da je za igre TOP.. 

e sad, vratimo se na televiziju.

tu je OLEd zakon, nema ništa prije ni poslije njega...tako se je pisalo 3 godine dok Samsung nije izbacio micro led tehnologiju.

IPS za televizor ne valja, a za monitore je vrh.... tako funkcionira kapitalizam.

 

 

ako si shvatio... ne boj se burn in-a jer je Lg kao glavni proizvođać OLEd tehnologije odavno riješio softversko hardverski taj problem.

 

slika ti se hoće zapeći ako držiš neki logo, nepokretni znak 24h/7 bez refresha monitora.

elem, ako ljudi nisu stoga svjesni, ne trebaju kupiti tu tehnologiju jer "nije žvaka za luđaka" 👌

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
5 godina
protjeran
offline
Re: Philips predstavio zakrivljeni monitor od 49"
Samsung OLED (AMOLED) i LG OLED nisu isto. Da jesu Samsung ne bi kenjao o burn-inu.
Ja, iskreno, jedva čekam OLED monitor. Ali ne Samsungov ;-)
Pis on ju, tu :P
Moj PC  
1 0 hvala 1
6 godina
protjeran
offline
Re: Philips predstavio zakrivljeni monitor od 49"
Antiseptik kaže...
Samsung OLED (AMOLED) i LG OLED nisu isto. Da jesu Samsung ne bi kenjao o burn-inu.
Ja, iskreno, jedva čekam OLED monitor. Ali ne Samsungov ;-)

 ajde ? 

 

Samsung ne proizvodi OLEd već QLED ... malo poboljšani LEd LCD. 

 

ali, onaj stjepanj i visak me mrze... kada nemaju odgovor stalno lupaju TD 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.2.2019 14:23 (Anđeo bez falinge).
12 godina
protjeran
offline
Re: Philips predstavio zakrivljeni monitor od 49"
Pa na tvoje gluposti tesko da se ista moze dodati osim td.lp
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Philips predstavio zakrivljeni monitor od 49"
Anđeo bez falinge kaže...
 onaj stjepanj i visak me mrze... kada nemaju odgovor stalno lupaju TD 

 Evo, i ja sam ti dao minus.

I to iz samo jednog razloga - preporučavanja televizora za ozbiljne poslove.

Očito nisi nikad radio nešto ozbiljno, gdje ti treba što kvalitetnija slika...

Ali i dalje ne želiš priznati grešku, već (u stilu balkanskih političara) pokušavwš skrenuti temu na našto drugo - micro led ili grafičke kartice o kojim si čitao nekad davno..  

5 godina
protjeran
offline
Re: Philips predstavio zakrivljeni monitor od 49"
Anđeo bez falinge kaže...
Antiseptik kaže...
Samsung OLED (AMOLED) i LG OLED nisu isto. Da jesu Samsung ne bi kenjao o burn-inu.
Ja, iskreno, jedva čekam OLED monitor. Ali ne Samsungov ;-)

 ajde ? 

 

Samsung ne proizvodi OLEd već QLED ... malo poboljšani LEd LCD. 

Nisam mislio na KjuLED (QLED) nego baš na OLED (ili AMOLED u Zamzungovoj iteraciji). Odnosno, pri spominjanju OLED-a nisam mislio (samo) na telke već i na ostale tipove ekrana - ponajprije ekrana mobitela. A tu je Samsung najjaći (ili barem tako statistike kažu).

Znam da Samsung od 2013-e ne proizvodi OLED televizore, kada su imali prvi, jedini i zadnji OLED TV - očito su imali prevelikih i vjerojatno ne rješivih tehničkih problema (otpada, najvjerojatnije .. a moguće ih je ubijao i burn-in o kojem toliko drobe) pa su se bacili na marketinške trikove i zavaravanje kupaca umjesto na inoviranje.

 

Frend nije htio poslušati savjet "stručnjaka"  pa je završio s precjenjenim Samsungovim QLED-om. Zapravo, radije je (za cca istu cijenu) htio imati većeg (65") nego tehničara (55") pa je na uštrb kvalitete izabrao veliko LCD sivilo. Grize se kad god naleti (vidim mu iz pogleda), ali i dalje ne priznaje grešku. A ja ne odolim da ga pecnem

Pis on ju, tu :P
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice