Piti il' ne piti, to je pitanje (a ako piti, onda

poruka: 73
|
čitano: 20.132
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Piti il' ne piti, to je pitanje (a ako piti, onda ".
10 godina
offline
Piti il' ne piti, to je pitanje (a ako piti, onda

 

Hm, O.K.. Netko pije, netko ne. Netko više, netko manje.

Da li ima neke zdrastvene štete, ako čovjek ne pije? Pustimo sad po strani faktor socijalne kohezije koji alkohol ima kao takav.

 

 

 

Panzerkampfwagen.d-ZG.Hard work, pays off.
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Piti il' ne piti, to je pitanje (a ako piti, o
Visak kaže...
Meni su doktori čreporučivali pivo zbog bubrežnih kamenaca, no nikad nisam istraživao je li pivo doista korisnije od vode po tom pitanju. 

Pivo je diuretik. Tijelo prepoznaje alkohol kao otrov i pokušava ga se riješiti što je prije moguće.

No, korisnije bi bilo da su ti preporučili npr. čaj od koprive ili preslice, ali pitanje je koliko bi tog čaja bi spreman popiti.

14 godina
odjavljen
offline
Piti il' ne piti, to je pitanje (a ako piti, onda

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Piti il' ne piti, to je pitanje (a ako piti, onda

Problematika vecine tih istrazivanja u pijenju alkohola po meni jeste, dali te osobe koje su se razbolile, bolest su dobile od alkohola ili su alkohol pocele da piju jer su vec bile bolesne i pokusavaju svoju stvarnost bar malo uljepsati.

Uzmimo na primjer covjeka koji je depresivan, mislim da u vecini slucajeva je depresija potakla pijenje alkohola, a ne da je alkohol izazvao depresiju. I onda takvi ulaze u te iste statistike.

Dali osobe koje umjereno piju alkohol su zbog toga zdravije, ili osobe koje su zdravije znaju da se bolje kontrolisu i piju umjerenije alkohol.

 

Isto tako kao i za pusenje marihuane, kazu da je marihuana samo polazna tacka za teze droge. Dali je marihuana polazna tacka ili u stvarnosi dosta tih osoba koje su pocele pusiti bi svakako i bez nje pocele uzimati nesto teze.

 

Statistike su nam potrebne bez daljnjega ali itekako mogu skrenuti u pogresan put.

 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Piti il' ne piti, to je pitanje (a ako piti, o
Arya1 kaže...
Visak kaže...
Meni su doktori čreporučivali pivo zbog bubrežnih kamenaca, no nikad nisam istraživao je li pivo doista korisnije od vode po tom pitanju. 

Pivo je diuretik. Tijelo prepoznaje alkohol kao otrov i pokušava ga se riješiti što je prije moguće.

No, korisnije bi bilo da su ti preporučili npr. čaj od koprive ili preslice, ali pitanje je koliko bi tog čaja bi spreman popiti.

 Pivo je diuretik, ali izmokriti možeš samo onoliko koliko popiješ. Popio 2l pive ili vode izmokrit ću jednako. Pivo može potaknuti da izmokrim više, ali onda ću dehidrirati, pa moram popiti dodatno vode. Opet je na kraju sve isto kad da sam popio samo više vode. Medicinski razlog bi moglo biti ako pivo otapa ili veže i izlučuje neke spojeve koji bi inače tvorili kamenac. Sad bih pitao doca jel to tako, al će mi reći neka guglam, jer su ih izgleda jedino guglanje učili na faksu , pa ću to i napraviti jednog lijepog dana.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
4 godine
neaktivan
offline
Re: Piti il' ne piti, to je pitanje (a ako piti, o

Slažrm se s tobom.

Guglala sam kad mi je bilo bitno pa mi ni sada nije problem.

Pa kaže:

   Pivo smanjuje rizik nastajanja bubr. kamenaca.

"Po procjenama u pivu je 93 posto vode. Pivom tijelo dobija više tekućine, bolje se hidratizira, a to ima zaštitni učinak. Pivo je diuretik pa zato pivopije imaju manji rizik razvoja bubrežnih kamenaca. Nagađa se i da hmelj usporava gubljenje kalcija iz kostiju, a taj kalcij je vezan za nastanak kamenaca."

 

No, kad sam sama imala problem s kamencima specijalistica (nefrolog) mi je rekla da je to mit i da ni slučajno ne pijem pivu ako sam dobila od nekoga taj "pametni" savjet.

 

Ipak više vjerujem stručnoj osobi nego vlastitom amaterskom guglanju.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.9.2019 18:18 (Arya1).
15 godina
offline
Re: Piti il' ne piti, to je pitanje (a ako piti, o
Arya1 kaže...
 

Ipak više vjerujem stručnoj osobi nego vlastitom amaterskom guglanju.

 mislim da je samo druga gugl pretraga u igri. nije isto spriječavanje i liječenje bolesti. jer jednom kad bolest dobiješ, onda više ne vrijede ista pravila.

 

i popit litru pive i litru vode na mene ima isti učinak. obavezno wc za 40 min. ali popit toplu pivu i toplu vodu, totalno druga stvar.

12 godina
offline
Re: Piti il' ne piti, to je pitanje (a ako piti, o
Louis Pluto kaže...
Arctic Skies kaže...

heheheh sad pijem svake prestupne :)

No taj period je vjerovatno najbolji dio zivota. Party svaku vecer, zena previse a vremena premalo :)

  mislim, litra i pol žestice dnevno godinama je već opasni alkoholizam, povećana tolerancija, drhtavica, teška ovisnost, jetra, mozak etc... hospitalizacija u psihijatrijskoj ustanovi za liječenje od bolesti ovisnosti, antabus, društva liječenih alkoholičara i to...

 Ma jok, imao sam i ja takav period. Alkohol + svašta nešto. 1-1,5l žeste mi je bila normala. Ne baš svaki dan ali barem 4/7.I onda mi je to dopizdilo pa sam prestao. Niti sam imao kakve krize, drhtavice... u biti bio sam bolji nego sad, samo što sam se budio u 6-7 navečer lijegao u 7-8 ujutro. Dana nisam vidio. Onda sam shvatio da to nikamo ne vodi i jednostavno usporio pa prestao. A da to nije bio dobar period, neću lagati. Danas zapalim godišnje 2-3 jointa a preko 2 pive dnevno popijem jednom mjesečno ili ni toliko. Boca whiskyja mi zna trajati godinu.

Nikakve ovisnosti, liječnici, ustanove nisu uključeni u priču niti sam ikad pomislio da bi mi trebali.

6 godina
offline
Piti il' ne piti, to je pitanje (a ako piti, onda

A kako se broji pijančenje u mladosti ako kasnije, kao i većina ljudi, prestaneš piti alkohol?

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Piti il' ne piti, to je pitanje (a ako piti, o
BlueMax kaže...

 Ma jok, imao sam i ja takav period. Alkohol + svašta nešto. 1-1,5l žeste mi je bila normala. Ne baš svaki dan ali barem 4/7.I onda mi je to dopizdilo pa sam prestao. Niti sam imao kakve krize, drhtavice... u biti bio sam bolji nego sad, samo što sam se budio u 6-7 navečer lijegao u 7-8 ujutro. Dana nisam vidio. Onda sam shvatio da to nikamo ne vodi i jednostavno usporio pa prestao. A da to nije bio dobar period, neću lagati. Danas zapalim godišnje 2-3 jointa a preko 2 pive dnevno popijem jednom mjesečno ili ni toliko. Boca whiskyja mi zna trajati godinu.

Nikakve ovisnosti, liječnici, ustanove nisu uključeni u priču niti sam ikad pomislio da bi mi trebali.

 Ja isto znam čovjeka koji kaže da je litru konjaka dnevno pio dok je radio na pilani, i kasnije jednostavno prestao.

6 godina
protjeran
offline
Re: Piti il' ne piti, to je pitanje (a ako piti, o
Louis Pluto kaže...

  mislim, litra i pol žestice dnevno godinama je već opasni alkoholizam, povećana tolerancija, drhtavica, teška ovisnost, jetra, mozak etc... hospitalizacija u psihijatrijskoj ustanovi za liječenje od bolesti ovisnosti, antabus, društva liječenih alkoholičara i to...

 Te simptome većina dobije tek nakon desetak godina neprekidnog pijenja i ti tipični simptomi se pojave oko 30-te god. života.

 

Ako je tako lokao npr od 20 do 24 god i prestao, uopće ne mora dobiti tipični alkoholičarski sindrom. Opet, deset godina je medicinski, službeno, no netko razvije "pravi" alkoholizam već nakon par godina dok ima alkoholičara koji piju cijeli život litru žestice dnevno i uoće ne dobiju ni tremor, ujutro ne moraju "popraviti", imaju rukopis kao anđeo.

Ako ne dobiju cirozu, bolesti gušterače ili slično ti ljudi su neurološko psihijatrijski medicinski fenomeni.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.9.2019 22:24 (Anđeo bez falinge).
16 godina
offline
Re: Piti il' ne piti, to je pitanje (a ako piti, o

kad procitam clanak svodi se se na to da konzumiranje alkohola nije preporucljivo. naime, ako je vjerovat deskriptivnoj statistici iz ovih studija ispada da sve te mozebitne prednosti su u stvari na razini mitova i legendi jer rezultati ili nisu statisticki znacajni (ajd, neka je i na razini od 10% signifikantnosti) a niti je korelacija visoka. dapace, po rijecima autora je niska. to je ujedno prvi prvi problem clanka.

drugi poblem je genetske prirode, a za primjer imam didu koji je trusio rakiju na dnevnoj bazi svaki dan, a u svojim ranijim godinama covik se iz birtije jedva dovlacio do kuce. kad je otisao kod doktoro oko svoje 65 godine, svi smo mislili da mu je jetra otisla kvragu pa smo se pribojavali sta ce bit od njega. na kraju ispalo da covjek ima skolski primjer zdrave jetre. uz to, pusio je ko parna lokomotiva, pa su mu i pluca bili skolski primjer zdravih pluca. na kraju je umro od srcanog, do dan danas nisu sigurni kako je to moguce kad su mu svi nalazi prije tog slucaja pokazivali da je zdraviji od nekoga tko je 20 godina mladi od njega. ono sta zelim reci je genetika igra vaznu ulogu i zato je tesko o tome raspravljati na ovakav naci da li pit ili ne. na zalost, ta genetika je vise u domeni outliera, jer ako jedan ostane neokrznut dugorocnim zlostavljanjem vlastitog tijela, njih 99 ce sigurno imati posljedice. 

ono sto je sigurno je cinjenica kako od alkohola ima (pre)vise stete nego koristi. osobno ga ne pijem jer sam prvo non stop u autu, a drugo ne vidim nikakav benefit od toga, cak stovise, nagledao sam se svega i svacega kada je alkohol u pitanju, pocevsi od kretenskih poteza polupijanih ljudi pa sve do toga da sam prijatelje koji su bili mrtvi pijani iz skrsenog auta izvlacio kako bi im pruzio prvu pomoc jer su mi se isprid kuce zabili u armirano betonski zid. bar sto se tice onih kojima je u teoriji bilo spasa, a i ti su kasnije u vecini slucajeva zavrsavali na groblju ili su do kraja zivota nekopetentni za bilo kakav doprinos drustvu zbog svojih "nestasluka". rekao bih vise svoje vlastite kratkovidnosti, al to je prica za neki drugi dan.

ako cemo alkohol nazivati "socijalnim mazivom" mogu samo zakljuciti da se autor ili sali ili je u ozbiljnim problemima sam sa sobom s obzirom da je i sam doktor. kad vidim djecu mladu od 18 godina kako konzumiraju alkohol uopce ne vidim nista pozitivno u tome. pogledajte studije koje govore o tome kako konzumacija alkohola u dobi ispod 18 utjece na mozak. nadalje, sama kultura hvaljenje kako se netko "skrsio" il je bio "mortus pijan" je tako degutantna da mi se uistinu gadi kad slusam takve price jer eto ne mozes se veselit ako nisi pijan. katastrofa.

zakljucno, izrazito los clanak gdje se oglasava konzumiranje necega sto ima stetne posljedice i nekakve upitne, mitovima nadahnute korisne stvari. mozete komotno onda raditi isto sa cigaretama. one su nekad davno preporucivane trudnicama pa ajmo sad napisat clanak gdje se isti ovaj autor zapitkuje da li pusiti ili ne, i ako pusiti, onda koliko cigareta da bi se nazvalo umjerenim pusenjem. jadno i zalosno. autoru teksta bi bilo bolje da se pokrije mokrom krpom po glavi i sakrije u nekakav kantun jer ocito je to jedini nacin da se prestane blamirati svojim besmislenim stavovima i idejama.

 

It is not who you are, it is who you know.
16 godina
offline
Re: Piti il' ne piti, to je pitanje (a ako piti, o
Anđeo bez falinge kaže...

*Zato, popiti piće dok se družite s obitelji ili prijateljima može biti od koristi za ublažavanje stresa i promicanje osjećaja blagostanja.

 

-postoji jedan nauk u psihijatriji i psihologiji koji kaže da..... ako ti treba piće da se "opustiš" u društvu, već imaš problem i ne bi smio popiti ni čašicu alkohola.

 

inače, teška tema, nisam ni ja svetac..ili, i sveci piju, zar ne.

 

 Zapravo je prilično jednostavno ali to baš nikoga ne zanima, ili pij dok ne nadrapaš ili izgubiš zdravlje ili pogineš itd.

 

 

Kome treba nek si upali i engliš titlove, dakle alkohol je okvirno otrov koji radi izdarije u probavnom sistemu.Uostalom alkohol ubija prilično lako, i godišnje po svjetu tisuče ljudi pokrepa od trovanja alkoholom.Dakle bitno da se lova okreče(farmaceuti trljaju ruke), u odnosu na iznimno korisni Kanabis+par grama u đepu pa dvije-tri godine zatvora.

 

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.9.2019 22:58 (rambox).
12 godina
offline
Piti il' ne piti, to je pitanje (a ako piti, onda

Meni je članak odličan i ne vidim ni jedno slovo koje propagira pijančevanje.

Moj prijatelj je toliko stidljiv da bi vjerojatno do kraja života proveo sam. Nema šanse da bi taj prišao curi a kad one njemu priđu on bježi.

U životu je alkohol pio možda par puta a jedan od tih puta donio mu je curu a danas ženu. Ako to nije pozitivan sociološki utjecaj alkohola, onda ne znam što je.

 
8 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Piti il' ne piti, to je pitanje (a ako piti, o
Da se nadovezem na ovo. Takodje sam u braku sa zenom koju sam upoznao u klubu. Moja prva recenica njoj je bila: makni se crvena malo :)
Stajala je na mjestu gdje kupim pica sa sanka hehehe
7 godina
offline
Re: Piti il' ne piti, to je pitanje (a ako piti, o
Anđeo bez falinge kaže...

 Te simptome većina dobije tek nakon desetak godina neprekidnog pijenja i ti tipični simptomi se pojave oko 30-te god. života.

 

Ako je tako lokao npr od 20 do 24 god i prestao, uopće ne mora dobiti tipični alkoholičarski sindrom. Opet, deset godina je medicinski, službeno, no netko razvije "pravi" alkoholizam već nakon par godina dok ima alkoholičara koji piju cijeli život litru žestice dnevno i uoće ne dobiju ni tremor, ujutro ne moraju "popraviti", imaju rukopis kao anđeo.

Ako ne dobiju cirozu, bolesti gušterače ili slično ti ljudi su neurološko psihijatrijski medicinski fenomeni.

 ne znam ali znam da čovjek ne može piti cijeli život litru žestice... kako ono ide, alkoholizam u tri faze, u trećoj je debeli pad tolerancije, demencija, inkontinencija i raspad svega a ljudi u primjerice četrdesetima pred smrt izgledaju kao da imaju osamdeset, a u vremenima podizanja tolerancije litra je i premalo... inače ne znam koliko bih vremena morao piti da se uopće dovedem do stanja litru i pol žestice dnevno pod normala, da sada toliko popijem mislim da bih umro negdje na prvoj litri od teškog trovanja...

povišena tolerancija na alkohol već je vrijeme kad se čovjek treba zapitati, što dalje i kamo sve to vodi, to znači da već duže vrijeme redovito pije sve veće i veće količine alkoholnih pića

 

kada točno nastupa withdrawal syndrome teško je reći a ovisi prvenstveno o psihi pojedinca kod nekih ranije kod nekih kasnije, u litru ipo fazi? naravno, moguće i kasnije, prije ranije

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.9.2019 2:55 (Louis Pluto).
8 godina
offline
Piti il' ne piti, to je pitanje (a ako piti, onda
Ima jedan lijep dvostih T. S. Eliota: "Go, go, go, said the bird; human kind / Cannot bear very much reality." Ljudi nisu roboti, ljudski mozak nije kompjutor. Ne može se od čovjeka tražiti da bude 100 % svih 100 % vremena racionalan i emotivno stabilan. Svaki čovjek treba neki odušak. Ako ga ne nađe onda izbacije "very much reality" iz života i život pretvara u fatazmagoriju. Na tom sistemu rade totalitarni sistemi, uključujući i islamski fanatizam (terorizam). Je li alkohol dobar odušak teško je reći, no svaki čovjek mora imati svoj odušak. No kad se sve sagleda jasna je pouka: nijedna stvar na ovom svijetu nije samo dobra ili samo loša, pa tako i alkohol. To bi se moglo zaključiti i iz ovoga članka, ako se pažljivo pročita.
 
6 0 hvala 1
4 godine
neaktivan
offline
Re: Piti il' ne piti, to je pitanje (a ako piti, o
naravno da piti (ne govorimo o casici vina uz nedjeljni rucak ili limenki pive pred tv). naravno da je otrovan i stetan, ali u velikim kolicinama tak da ne treba dramiti.

Zanima me kak se zabavljate kad su proslave, izlasci u grad, kad ste u drustvu s prijateljima "alkosima"? Ili se ne izlazi iz stana i s foruma ili se piju sokici/kavice?

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Piti il' ne piti, to je pitanje (a ako piti, onda

znate kak se veli, alkohol ne rješava probleme, ali ih ne rješava niti čokoladno mlijeko. :)

 

 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Piti il' ne piti, to je pitanje (a ako piti, o
Visak kaže...
Arya1 kaže...
Visak kaže...
Meni su doktori čreporučivali pivo zbog bubrežnih kamenaca, no nikad nisam istraživao je li pivo doista korisnije od vode po tom pitanju. 

 Da, ali toplo pivo, no više pomaže limun i limunada jer to bolje otapa kamenac, peršunov čaj i sl. 

 

 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.9.2019 9:19 (boxer).
14 godina
offline
Piti il' ne piti, to je pitanje (a ako piti, onda

ja nemam problema s alkoholom, sve kaj mi potoče, ja popijem...i riješim tekuće probleme...

 

 

ali, alkoholizam je itekakav problem u Hrvatskoj, gdje osobito u manjim, ruralnim sredinama bar četvrtina muške populacije i desetina ženske su funkcionalni alkići, koji znači funkcioniraju na svakodnevnoj razini, s negativnim utjecajem na okolinu (obitelj) - ali funkcioniraju...

 

onih par posto koji su predaleko otišli, na njih se nitko ne obazire, svi zanju da su osuđeni i čekaju da se kazna izvrši...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Piti il' ne piti, to je pitanje (a ako piti, o
BlueMax kaže...

Meni je članak odličan i ne vidim ni jedno slovo koje propagira pijančevanje.

Moj prijatelj je toliko stidljiv da bi vjerojatno do kraja života proveo sam. Nema šanse da bi taj prišao curi a kad one njemu priđu on bježi.

U životu je alkohol pio možda par puta a jedan od tih puta donio mu je curu a danas ženu. Ako to nije pozitivan sociološki utjecaj alkohola, onda ne znam što je.

 alkohol je ključ muške hrabrosti (drevnoneandertalska). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
6 godina
offline
Re: Piti il' ne piti, to je pitanje (a ako piti, o
Anđeo bez falinge kaže...

-postoji jedan nauk u psihijatriji i psihologiji koji kaže da..... ako ti treba piće da se "opustiš" u društvu, već imaš problem i ne bi smio popiti ni čašicu alkohola.


 

 Glupost, ne vidim što je negativno u tome da netko tko je introvert popije pivu, dvije da može normalno pričati s ljudima. Inače će sjedit ko pokisla kokoš u ćošku i jedva čekati da ode kući.

6 godina
offline
Re: Piti il' ne piti, to je pitanje (a ako piti, o
Mnogi su pokušali svoje brige utopiti u alkoholu....ali brige su ribe...pa znaju plivati
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Piti il' ne piti, to je pitanje (a ako piti, onda

 
3 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Piti il' ne piti, to je pitanje (a ako piti, o
GhostLoveScore kaže...

  Glupost, ne vidim što je negativno u tome da netko tko je introvert popije pivu, dvije da može normalno pričati s ljudima. Inače će sjedit ko pokisla kokoš u ćošku i jedva čekati da ode kući.

 Baš takvi ne smiju piti.

Zar te samo tvoje dobro društvo poslije stresnoga dana ne bi trebalo "opustiti" ?

 

 

Taj put je jedno pivo, dva, poslije idu tri, četiri, poslije se svaka kobajagi stresna situacija riješava alkoholom...

 

introverti ne piju jer žele nego im uoće nije ugodno u tome društvu. zašto bi pili alkohol ?

Zato što ga "vesela" ekipa nagovara; "ajde jednu, dvije da se opustiš" !

Introvertnost ne mora vući neurotičnost, depresivvnost ili anksioznost.

 

Jednostavno takvoj osobi ne odgovara veće društvo i čemu ga prisiljavati da se "uklopi" kada je jednostavno takav.

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
6 godina
offline
Re: Piti il' ne piti, to je pitanje (a ako piti, o
Anđeo bez falinge kaže...

 Baš takvi ne smiju piti.

Zar te samo tvoje dobro društvo poslije stresnoga dana ne bi trebalo "opustiti" ?

 

 

Taj put je jedno pivo, dva, poslije idu tri, četiri, poslije se svaka kobajagi stresna situacija riješava alkoholom...

 

introverti ne piju jer žele nego im uoće nije ugodno u tome društvu. zašto bi pili alkohol ?

Zato što ga "vesela" ekipa nagovara; "ajde jednu, dvije da se opustiš" !

Introvertnost ne mora vući neurotičnost, depresivvnost ili anksioznost.

 

Jednostavno takvoj osobi ne odgovara veće društvo i čemu ga prisiljavati da se "uklopi" kada je jednostavno takav.

 

 

Ako se u tvojem društvu nagovaralo ljude da piju iako oni nisu htjeli, to ne znači da je tako u svakom društvu.

 

Inače, uopće ne razumijem tvoj odgovor, "baš takvi ne smiju piti". Znači ako mi u goste dolazi dalja rodbina s kojima se ne vidim često, ja ne bih smio popiti apslutno ništa iako ja to hoću jer znam da mi je lakše pričati s nepoznatim ljudima?

Ne znam, možda je u različitim djelovima Hrvatske drugačiji stav prema alkoholu.

 

A i ovo ti ne stoji, da ćeš 100% postati alkoholičar ako popiješ samo jednu pivu. To je možda slučaj sa rjetkim ljutima koji imaju toliko slabu samokontrolu da se ne mogu kontrolirati kad piju i koliko. Za te se slažem, takvi ni ne bi trebali piti ništa. Jer nakon jedne ide druge, treća, 10-ta.

15 godina
offline
Piti il' ne piti, to je pitanje (a ako piti, onda

Linux, Arch Linux.
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.9.2019 22:13 (Ante).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Piti il' ne piti, to je pitanje (a ako piti, o
GhostLoveScore kaže...

A i ovo ti ne stoji, da ćeš 100% postati alkoholičar ako popiješ samo jednu pivu. To je možda slučaj sa rjetkim ljutima koji imaju toliko slabu samokontrolu da se ne mogu kontrolirati kad piju i koliko. Za te se slažem, takvi ni ne bi trebali piti ništa. Jer nakon jedne ide druge, treća, 10-ta.

 stvar je u tome da se stresne situacije pokušavaju riješiti alkoholom, u ovom slučaju neugodnost u društvu što povlači neugodnost na poslu etc. i začas postaneš alkos a cugu ne moraš ni voljeti, i odjednom od čovca koji je sjedio u kutku kancelarije dobiješ šaljivčinu koji štipka sekretarice za dupe, uostalom u kojim profesijama ima najviše alkoholizma, u stresnim... biti introvert u društvu koje zahtjeva ekstrovertnost se nekako mora riješiti, najlakše alkoholom ali bolje radom na sebi pronaći načine kako se nositi sa stresom i introvertu neugodnim situacijama, sjesti sa psihologom koji će ti pomoći da objektivnije sagledaš sebe, skontaš gdje su ti granice, možeš li što promjeniti u ophođenju s drugima... u krajnjem slučaju promjenom zaposlenja etc.

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.9.2019 23:50 (Louis Pluto).
16 godina
offline
Re: Piti il' ne piti, to je pitanje (a ako piti, o
bugovac222 kaže...

Kada vidim da police za piće zauzimaju dobar dio prodavnice, a onda vidim da zaslađena pića zauzimaju 80% toga i kada vidim da je sadržaj šećera često trećina ako ne i više kilaže pića....najzdravija opcija mi ipak kupiti bocu piva...

 hm, evo pogledao sam najslađe što se može naći; energy drink. Kaže za njega da je na 100 ml 10 grama šećer. Dakle 10%. Ja se ne grozim šećera. Lijepo izgara u mozgu, naravno pod uvjetom da se mozgom nešto radi, kao i ostatkom organizma. Pivo bi me ipak prilično ubilo na poslu, koji bih vjerojatno zbog toga brzo izgubio.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice