Postaje li polica osiguranja od automobilske odgov

poruka: 47
|
čitano: 9.983
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Postaje li polica osiguranja od automobilske odgov".
10 godina
offline
Postaje li polica osiguranja od automobilske odgov

Nadasve, iz teksta se da zaključiti da nama zapravo ne trebaju eGrađani, već nam trebaju eUhljebi..

Ali dobro, valjda će bit bolje, jel'..

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Postaje li polica osiguranja od automobilske o
Super mi je kako se oduševljavaju kako mogu poslati podatke 'gotovo trenutno' i svime ostalime što postoji već desetljećima, samo su oni do sada ignorirali. Kao da se hvale vatrom ili kotačem.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
6 0 hvala 0
13 godina
offline
Postaje li polica osiguranja od automobilske odgov

U jednoj prilici sam uočio kako djelatnik centra za tehnički pregled VARA tako da je cijev ispuha stavio na svoj auto 
Kada sam ga upitao; "Zbog čega to radiš", odgovorio je; "A moram pomoći prijatelju" 

Ako budu i dalje tim finesama se koristili, sav projekt pada u vodu, nepovratno! 

ATJ Lučko
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Postaje li polica osiguranja od automobilske o
ATJLučko kaže...

U jednoj prilici sam uočio kako djelatnik centra za tehnički pregled VARA tako da je cijev ispuha stavio na svoj auto 
Kada sam ga upitao; "Zbog čega to radiš", odgovorio je; "A moram pomoći prijatelju" 

Ako budu i dalje tim finesama se koristili, sav projekt pada u vodu, nepovratno! 

 A kakve to generalno ima veze s policom osiguranja koju neces morati nositi sa sobom?

Ovaj problem koji si opisao postoji godinama, ima i slucajeva 100 kn u "grabi" pa prodes...

 

Treba se zapitati kako ljudi dodu do takvih situacija i zbog cega ?

 

Npr ja vozim auto 2007 godina, stalni izbacuje check injection gresku. Ovlasteni servis i ostali kaze da tu nema pomoci (bio nekoliko puta)... Dakle ta greska meni godinama ne predstavlja apsolutni nikakav problem...

 

Od ove godine oni su uveli kompjuterski nadzor i ako imas bilo kakvu gresku padas na tehnickom...

Sto da ja radim ? Dam 100 kn ili kupim novi auto za koji realno nemam love ?

Hvala unaprijed na odogovoru

Bnet: mNik987#2148
8 godina
offline
Postaje li polica osiguranja od automobilske odgov

kupi novi auto, kako bi dežurni forumski elektro ekolozi mogli biti zadovoljni. po mogućnosti teslu. ko danas nema 50k eura...

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.12.2019 12:50 (bruno1026).
 
3 1 hvala 1
16 godina
offline
Re: Postaje li polica osiguranja od automobilske o
toxic kaže...
...

Od ove godine oni su uveli kompjuterski nadzor i ako imas bilo kakvu gresku padas na tehnickom...

Sto da ja radim ? Dam 100 kn ili kupim novi auto za koji realno nemam love ?

Hvala unaprijed na odogovoru

 Kupiš si ovo (ima i jeftinijih) i poništiš grešku prije tehničkog.

15 godina
offline
Postaje li polica osiguranja od automobilske odgov

Pravo pitanje bi bilo: postaje li konačno polica osiguranja DOBROVOLJNA ?

 

Pa tko hoće neka plaća, tko neće neka se osigurava kako zna i hoće.

 

Zakonom su nam nametnuli bandu osiguravatljeskih parazita na leđa i sada bi me trebalo biti briga hoće li se ti sirotani digitalizirati. Ma mrš!

 

Moj PC  
1 11 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Postaje li polica osiguranja od automobilske o
uuY kaže...

Pravo pitanje bi bilo: postaje li konačno polica osiguranja DOBROVOLJNA ?

 

Pa tko hoće neka plaća, tko neće neka se osigurava kako zna i hoće.

 

Zakonom su nam nametnuli bandu osiguravatljeskih parazita na leđa i sada bi me trebalo biti briga hoće li se ti sirotani digitalizirati. Ma mrš!

 

Polica ne osigurava tebe vec onog kojeg ti lupis svojim (osiguranim) vozilom. Ja kao nevina zrtva sada ne moram strahovati da necu moci koristiti svoje vozilo ako mi ga ti razbijes nakon sto si precijenio svoje vozacke mogucnosti ili sjeo mrtav-pijan za volan. Cak i da mene bas briga sto ti vozis u takvome stanju meni je samo vazno da imam ispravno svoje vozilo.

16 godina
online
Re: Postaje li polica osiguranja od automobilske o
uuY kaže...

Pravo pitanje bi bilo: postaje li konačno polica osiguranja DOBROVOLJNA ?!

 

Ne i nadam se da nikome takva glupost nikad neće pasti na pamet.

15 godina
offline
Re: Postaje li polica osiguranja od automobilske o
Eyekool kaže...
toxic kaže...
...

Od ove godine oni su uveli kompjuterski nadzor i ako imas bilo kakvu gresku padas na tehnickom...

Sto da ja radim ? Dam 100 kn ili kupim novi auto za koji realno nemam love ?

Hvala unaprijed na odogovoru

 Kupiš si ovo (ima i jeftinijih) i poništiš grešku prije tehničkog.

 ne funkcionira.. vide se ponistene greske..

Bnet: mNik987#2148
6 godina
protjeran
offline
Re: Postaje li polica osiguranja od automobilske o
toxic kaže...

 

Npr ja vozim auto 2007 godina, stalni izbacuje check injection gresku. Ovlasteni servis i ostali kaze da tu nema pomoci (bio nekoliko puta)... Dakle ta greska meni godinama ne predstavlja apsolutni nikakav problem...

 

Od ove godine oni su uveli kompjuterski nadzor i ako imas bilo kakvu gresku padas na tehnickom...

Sto da ja radim ? Dam 100 kn ili kupim novi auto za koji realno nemam love ?

Hvala unaprijed na odogovoru

 ta se pogreška može pojaviti zbog banalne stvari tipa neispravnog grijača pa do ne tako bezazlenih tipa pumpe ,dizni i sl.

nisi napisao koje je vozilo no ovlašteni servis sigurno može pronaći zbog čega se pali ta lampica.

 

daš 100 kn i ako vas snime, djelatnik dobije otkaz a i ti nahebeš --pročitaj, pale su kazne i padali su otkazi.. http://www.glas-slavonije.hr/390022/8/Pustali-neispravna-vozila-na-tehnickom-pregledu

 

realno, moguće je da si opasnost na cesti jer kao što sam napisao ta greška se može pojaviti zbog ozbiljnijih neispravnosti na motoru.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
15 godina
offline
Re: Postaje li polica osiguranja od automobilske o
Anđeo bez falinge kaže...
toxic kaže...

 

Npr ja vozim auto 2007 godina, stalni izbacuje check injection gresku. Ovlasteni servis i ostali kaze da tu nema pomoci (bio nekoliko puta)... Dakle ta greska meni godinama ne predstavlja apsolutni nikakav problem...

 

Od ove godine oni su uveli kompjuterski nadzor i ako imas bilo kakvu gresku padas na tehnickom...

Sto da ja radim ? Dam 100 kn ili kupim novi auto za koji realno nemam love ?

Hvala unaprijed na odogovoru

 ta se pogreška može pojaviti zbog banalne stvari tipa neispravnog grijača pa do ne tako bezazlenih tipa pumpe ,dizni i sl.

nisi napisao koje je vozilo no ovlašteni servis sigurno može pronaći zbog čega se pali ta lampica.

 

daš 100 kn i ako vas snime, djelatnik dobije otkaz a i ti nahebeš --pročitaj, pale su kazne i padali su otkazi.. http://www.glas-slavonije.hr/390022/8/Pustali-neispravna-vozila-na-tehnickom-pregledu

 

realno, moguće je da si opasnost na cesti jer kao što sam napisao ta greška se može pojaviti zbog ozbiljnijih neispravnosti na motoru.

 Takva opasnost na cesti sam da to imam vec 5 godina... Da rijec je o grijacima kabine koji su ispravni. Greska se javlja bezveze...

Iskreno ne znam sto ce se dogoditi u 04 mjesecu iduce godine, no pretpostavljam da ako nekako ne rijesim taj problem da cu past.

BTw ta greska nije konstantna ona se npr upali u voznji ako izgasim auto na 1-2 minute i ponovo pokrenem greske nema i ona se mozda nece pojaviti slijedecih 3 tjedna.. nekada se pojavio nekoliko puta u tjednu itd... kako god kad palim auto greske nikada nema.

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.12.2019 15:23 (toxic).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Postaje li polica osiguranja od automobilske o
toxic kaže...

 ne funkcionira.. vide se ponistene greske..

Poništene greške se ne vide, ali se greška pojavi čim je računalo ponovno detektira (što se može dogoditi čak i ako se ne upali lampica).

 

Inače, ne pada se zbog bilo koje greške, već grešaka na motoru (i moguće još nekim bitnim sustavima).

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Re: Postaje li polica osiguranja od automobilske o
MrBlc kaže...
toxic kaže...

 ne funkcionira.. vide se ponistene greske..

Poništene greške se ne vide, ali se greška pojavi čim je računalo ponovno detektira (što se može dogoditi čak i ako se ne upali lampica).

 

Inače, ne pada se zbog bilo koje greške, već grešaka na motoru (i moguće još nekim bitnim sustavima).

 Ok. Check injection je bio samo primjer.

Kako god offtopic smo i ovo nije tema...

 

Bnet: mNik987#2148
14 godina
online
Postaje li polica osiguranja od automobilske odgov

Jel ovo još jedan način za izvlačenje love iz države? Za ovu uključenu ekipu?

Jer ja doslovce ne vidim nikakve prednosti naspram dosadašnje metode. 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Postaje li polica osiguranja od automobilske o
Nadam se da radite u osiguravajućim društvima, pa imate interesa u ovome.

U suprotnom je tužno koliko su vam isprali mozgove.
16 godina
online
Re: Postaje li polica osiguranja od automobilske o
uuY kaže...
Nadam se da radite u osiguravajućim društvima, pa imate interesa u ovome.

U suprotnom je tužno koliko su vam isprali mozgove.

Volio bih vidjeti kako bi ti svojim "neispranim" mozgom riješio te probleme.

Ti bi valjda ukinuo i tehničke preglede, vozačke dozvole... To ti je isto valjda sve "nepotrebno".

 

Inače, da, svaki sudionik u prometu ima interes u obaveznom osiguranju.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Postaje li polica osiguranja od automobilske o
uuY kaže...
Nadam se da radite u osiguravajućim društvima, pa imate interesa u ovome.

U suprotnom je tužno koliko su vam isprali mozgove.

Kad bude legalno ovršiti bubreg budali koja me spucala bez osiguranja, onda možemo pričati o opcionalnom osiguranju...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
online
Re: Postaje li polica osiguranja od automobilske o
MrBlc kaže...
uuY kaže...
Nadam se da radite u osiguravajućim društvima, pa imate interesa u ovome.

U suprotnom je tužno koliko su vam isprali mozgove.

Kad bude legalno ovršiti bubreg budali koja me spucala bez osiguranja, onda možemo pričati o opcionalnom osiguranju...

Problem je što nekad ni oba bubrega nisu dosta...

15 godina
neaktivan
offline
Re: Postaje li polica osiguranja od automobilske o
Problem su i skupi auti na cestama, koji u slučaju nesreće izvlače velik novac iz osiguranja, što svi plaćamo kroz povećane premije. Trebalo bi ograničiti maksimalnu vrijednost koju osiguranje pokriva, kao što je kod štednih uloga. Ako imaš love za auto optočen dijamantima imaš i za još jedan takav.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
2 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Postaje li polica osiguranja od automobilske o
Visak kaže...
Problem su i skupi auti na cestama, koji u slučaju nesreće izvlače velik novac iz osiguranja, što svi plaćamo kroz povećane premije. Trebalo bi ograničiti maksimalnu vrijednost koju osiguranje pokriva, kao što je kod štednih uloga. Ako imaš love za auto optočen dijamantima imaš i za još jedan takav.

Ne možeš zabraniti što će ljudi voziti, a iznosi su ionako limitirani do određene svote. Na stranu što su penalizirani kroz kasko.

A današnje premije su relativno bitno manje u odnosu na one prije 20 - 30 godina.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Postaje li polica osiguranja od automobilske o
Ne znam odakle ti ideja da želim nešto zabraniti. Iznos odštete za štetu prema drugoj osobi nije limitiran i to je upravo ono što govorim da bi trebalo uvesti.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
online
Re: Postaje li polica osiguranja od automobilske o
Visak kaže...
Ne znam odakle ti ideja da želim nešto zabraniti. Iznos odštete za štetu prema drugoj osobi nije limitiran i to je upravo ono što govorim da bi trebalo uvesti.

?

A zašto bi bio limitiran?!?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Postaje li polica osiguranja od automobilske o
Ovo je malo apsurdno. U prethodnom postu si napisao da je limitiran.

Trebao bi biti limitiran da se smanje premije koje plaćamo. Vožnjom skupog auta ako nema limita utječeš na premiju svih nas. Što se mene tiče slobodno vozi skupi auto, samo nemoj očekivati da ćemo solidarno plaćati punu cijenu ako ti ga netko slupa.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
online
Re: Postaje li polica osiguranja od automobilske o
Visak kaže...
Ovo je malo apsurdno. U prethodnom postu si napisao da je limitiran.

Trebao bi biti limitiran da se smanje premije koje plaćamo. Vožnjom skupog auta ako nema limita utječeš na premiju svih nas. Što se mene tiče slobodno vozi skupi auto, samo nemoj očekivati da ćemo solidarno plaćati punu cijenu ako ti ga netko slupa.

Limitiran je na ono, koliko, 2,5M kuna?

Premije su jako niske komparirane s potencijalnom štetom. Vožnja skupog vozila smeta samo osiguranju, ne možeš snositi kunu štete ako nisi kriv.

Kao da kažeš kako vatrogasci neće gasiti ako imaš vilu umjesto kuće, bolnica neće liječiti ako imaš puno para i "skupu" bolest i slično.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Postaje li polica osiguranja od automobilske o
Premije su direktno povezane sa štetama. Što su štete veće, to su i premije veće. Za sve, znači i one koji ne rade nesreće.

Bolnice imaju također limite i neće liječiti svaku bolest. Zato se stalno provode razne akcije, a imaš i aferu Spinraza.

Obavezno osiguranje je bazirano na solidarnom principu i ne vidim razloga da bude neograničeno.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
online
Re: Postaje li polica osiguranja od automobilske o
Visak kaže...
Premije su direktno povezane sa štetama. Što su štete veće, to su i premije veće. Za sve, znači i one koji ne rade nesreće.

Bolnice imaju također limite i neće liječiti svaku bolest. Zato se stalno provode razne akcije, a imaš i aferu Spinraza.

Obavezno osiguranje je bazirano na solidarnom principu i ne vidim razloga da bude neograničeno.

Tehnički, nisu u potpunosti povezane, cijene na tržištu su ovisne dijelom o štetama dijelom o konkurenciji. Dapače, oni koji ne rade štete su u boljoj poziciji od onih koji ih rade podosta (bonusi i malusi), a i oni koji voze jača vozila plaćaju više.

Zdravstvo - još gora stvar, bez obzira koliko para imaš, koliko se brineš o zdravlju i slično onaj koji manje uplaćuje može "dobiti" više od onog tko plaća više za istu bolest.

Solidarni princip je jedno, pravo na obeštećenje drugog je drugo. Zamisli kad bi stranca koji vozi Ferrari udario netko s jugićem i onda mu kažeš "sorry, plaćaš 50% svoje štete jer je to solidarno".

15 godina
neaktivan
offline
Re: Postaje li polica osiguranja od automobilske o
Old Iggy kaže...

Solidarni princip je jedno, pravo na obeštećenje drugog je drugo. Zamisli kad bi stranca koji vozi Ferrari udario netko s jugićem i onda mu kažeš "sorry, plaćaš 50% svoje štete jer je to solidarno".

 

Ne plaća 50% zbog solidarnosti, nego zato što solidarnost ima granice.

 

Ako možemo roditelju reći da nema (tj. da ne damo) novca za liječenje njegovog teško bolesnog djeteta, ne vidim zašto to ne bi mogli reći i shrvanom vlasniku Ferarija. 

 

Cesta pripada svima i svi se mogu voziti, ali postoje određeni, ne baš mali, rizici. Ako si odlučio izaći na cestu s izuzetno skupim autom i time dovesti druge u mogućnost da uzrokuju izuzetno veliku štetu, onda taj rizik trebaš snositi sam, jer ne postoji opravdanje za korištenje ekstremno skupih automobila u prometu, to je isključivo prenemaganje, koje indirektno svi plaćamo. 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Re: Postaje li polica osiguranja od automobilske o
Visak kaže...

Cesta pripada svima i svi se mogu voziti, ali postoje određeni, ne baš mali, rizici. Ako si odlučio izaći na cestu s izuzetno skupim autom i time dovesti druge u mogućnost da uzrokuju izuzetno veliku štetu, onda taj rizik trebaš snositi sam, jer ne postoji opravdanje za korištenje ekstremno skupih automobila u prometu, to je isključivo prenemaganje, koje indirektno svi plaćamo. 

On skupim autom dovodi druge u mogućnost da izazovu veliku štetu. :-) Nije ih natjerao da izazovu štetu. Onaj tko izazove nesreću je kriv, nije se držao propisa, nije bio dovoljno pažljiv... a to će se dogoditi kakav god automobil bio s druge strane. No onda to možeš gledati i obrnuto. U slučaju štetnog događaja totalka na nekom skupom automobilu može biti milijun-dva, nečiji invaliditet ili smrt može osiguranje koštati i 5 milijuna. Je li veća šansa za teške ozljede ako oštećeni vozi skuplji i sigurniji automobil ili ako vozi stari jugo? Veliku štetu možeš napraviti i ako osakatiš pješaka ili uletiš nekome u kuću autom, a tu nikakav skupi automobil nije uključen. 
Obavezno osiguranje nikad nije bilo jeftinije, ja danas debelo manje plaćam nego prije desetak godina.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Postaje li polica osiguranja od automobilske o
jozef kaže...

On skupim autom dovodi druge u mogućnost da izazovu veliku štetu. :-) Nije ih natjerao da izazovu štetu. Onaj tko izazove nesreću je kriv, nije se držao propisa, nije bio dovoljno pažljiv... a to će se dogoditi kakav god automobil bio s druge strane. 

 Govorimo o tome kako nastaje velikašteta. Šteta nastaje nečijom greškom i uglavnom je neizbježna, ali postaje velika zbog nečije odluke da vozi skupi auto. Ne kažem da ne treba ništa dobiti, ali do nekog limita. Preko toga kupuješ na svoju odgovornost.

 

jozef kaže...

U slučaju štetnog događaja totalka na nekom skupom automobilu može biti milijun-dva, nečiji invaliditet ili smrt može osiguranje koštati i 5 milijuna. Je li veća šansa za teške ozljede ako oštećeni vozi skuplji i sigurniji automobil ili ako vozi stari jugo? Veliku štetu možeš napraviti i ako osakatiš pješaka ili uletiš nekome u kuću autom, a tu nikakav skupi automobil nije uključen. 

 Ne govorimo o razlici između Juga i Golfa, nego o vrlo skupim autima. 

Pješak ne može birati kolika će mu šteta biti učinjena, kao ni vlasnik kuće, vlasnik Ferarija može.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice