Proglašeni pobjednici Sony World Photography Award

poruka: 5
|
čitano: 1.479
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Proglašeni pobjednici Sony World Photography Award".
14 godina
offline
Proglašeni pobjednici Sony World Photography Award

Ukusi su različiti. Mene se niti jedna fotografija nije dojmila s umjetničke strane. Svaka me jest emocionalno angažirala, ali s patosom i katarzom, ne i udivljenjem i zanosom. Očito fotografije prirode više nemaju snagu kod žirija.

 
9 0 hvala 0
7 godina
offline
Proglašeni pobjednici Sony World Photography Award

Upravo to, ovo su sve "tehničke" fotografije, bez apsoluno ikakve "duše".

Ali dobro, kad proizvođač aparata organizira natječaj, očito je da pobjednici uvojek budu samo oni koji jasno prikazuju superiornost same tehnologije aparata.

Isprazno do bola...

 

 

Kruha i igala...
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Proglašeni pobjednici Sony World Photography Award

Meni su sve nagrađene fotografije odlične.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Proglašeni pobjednici Sony World Photography A
fer-de-lance kaže...

Upravo to, ovo su sve "tehničke" fotografije, bez apsoluno ikakve "duše".

Ali dobro, kad proizvođač aparata organizira natječaj, očito je da pobjednici uvojek budu samo oni koji jasno prikazuju superiornost same tehnologije aparata.

Isprazno do bola...

 

 

 Moje mišljenje je totalno suprotno. Ni jedna od ovih fotografija ne reprezentira tehničke domete opreme već su izabrane zbog kadriranja, teme i ideje.

Osobno bi za prvo mjesto birao između plamenca u kuhinji i ove koja je i osvojila prvu nagradu. Obje te fotografije jednako su se mogle slikati 15 godina starim aparatom.

Važi i za sve ostale.

7 godina
offline
Re: Proglašeni pobjednici Sony World Photography A

To sam i mislio pod pojmom tehnička fotografija.

Kadriranje i sve ostalo po peesu, a sve "scene" nekak neuvjerljivo izgledaju, što je normalno kad se planski nemaj usnimava.

Mislim, sve je to ok, samo očito imam prevelika očekivanja, ali fakat nikad među tim slikama s natječaja raznoraznih nema neke koja "uhvati pogled" i zamisliš se nad njom.

Ali dobro, to je onda art fotografija, ali ovo nije art natjecanje, tak da zapravo prigovaram bezveze.

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.4.2019 12:46 (fer-de-lance).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice