Prozori u Windowsima uskoro opet sa zaobljenim ugl

poruka: 37
|
čitano: 10.310
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prozori u Windowsima uskoro opet sa zaobljenim ugl".
15 godina
offline
Prozori u Windowsima uskoro opet sa zaobljenim ugl

Caka je u svemu tome gdje? 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Prozori u Windowsima uskoro opet sa zaobljenim
fredii kaže...

Caka je u svemu tome gdje? 

 Vjerovatno da izgleda kao sugavi macos jos samo da x stave na lijevo i to ce biti zadnji cavallp

Intel Core™ i7 Forever
14 godina
neaktivan
offline
Prozori u Windowsima uskoro opet sa zaobljenim ugl

Jel se to Aero vraca?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Prozori u Windowsima uskoro opet sa zaobljenim
Hocu fakin tabove u exploreru. Sta ce mi ove estetske gluposti...
Zelenoidne aritmetičke metamorfoze zelenog konja u jednadžbi zelenojeda s travom zelenom.
 
7 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Prozori u Windowsima uskoro opet sa zaobljenim ugl

Koje bedastoce

Freak Show Inc.
 
8 2 hvala 0
14 godina
offline
Prozori u Windowsima uskoro opet sa zaobljenim ugl

Men' to baš dobro!

 

Do sada su bili pravi kutevi, a od sada će biti zaobljeni uglovi!

 

Tko to volio ne bi?!

 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Prozori u Windowsima uskoro opet sa zaobljenim
Stjepanj kaže...
fredii kaže...

Caka je u svemu tome gdje? 

Vjerovatno da izgleda kao sugavi macos jos samo da x stave na lijevo i to ce biti zadnji cavallp

U Windowsima su i prije bili zaobljeni prozori; od XP-a do Windowsa 8. Meni zaobljeni prozori izgledaju ljepše i modernije.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.5.2019 17:57 (Marko :D).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Prozori u Windowsima uskoro opet sa zaobljenim
merio kaže...
Hocu fakin tabove u exploreru. Sta ce mi ove estetske gluposti...

 Zbog ovih zaobljenih stvari svi svr*avaju na Mac OS. Izgled je bitan.

15 godina
offline
Prozori u Windowsima uskoro opet sa zaobljenim ugl

a zakaj prozori nisu okrugli? ovak četvrtasti su nekak ... četvrtasti. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Prozori u Windowsima uskoro opet sa zaobljenim ugl

Dajte me nemoje ebat. u 21. stoljeću "Microsoftovi dizajneri uzeli su si slobodu i ponovno su zaoblili uglove " Pa jel ovo preneseno sa onion ili što?
Fakin windowsi xp imali su custom kitove, moglo ih se već tada pretvorit izgledom u što si htio, teme u win 7 su tu negdje nastavile, i sad dizajneri promišlaju o ćoškovima?

Pa bokte, trebali bi ljudima omogućiti minimum 2000 tema, krugove, trokute, virtualni hologram, što god požele. Oni zaobljuju čoškiće. Što je slijedeće? Najavu da će 2025. 
uvesti gradijent na tabu po uzoru iz windows millenium?

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.5.2019 20:34 (overhaul).
Moj PC  
26 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Prozori u Windowsima uskoro opet sa zaobljenim
overhaul kaže...

Dajte me nemoje ebat. u 21. stoljeću "Microsoftovi dizajneri uzeli su si slobodu i ponovno su zaoblili uglove " Pa jel ovo preneseno sa onion ili što?
Fakin windowsi xp imali su custom kitove, moglo ih se već tada pretvorit izgledom u što si htio, teme u win 7 su tu negdje nastavile, i sad dizajneri promišlaju o ćoškovima?

Pa bokte, trebali bi ljudima omogućiti minimum 2000 tema, krugove, trokute, virtualni hologram, što god požele. Oni zaobljuju čoškiće. Što je slijedeće? Najavu da će 2025. 
uvesti gradijent na tabu po uzoru iz windows millenium?

 

kad spomenu gradient, nije ti ta losa, ali ja bih volio gradient sa XP-ea :)

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
16 godina
moderator
online
Prozori u Windowsima uskoro opet sa zaobljenim ugl

O ne! Sad će opet biti problema sa screenshotanjem!  Mrzio sam to kod 7-ice, jer sam u 7-ici prije screenshotanja trebao otvoriti i maksimizirati Notepad ili tako nešto, da mi kod screenshotanja prozora ne ostane "smeće" u kutevima screenshotova.

 
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Prozori u Windowsima uskoro opet sa zaobljenim
mbaksa kaže...

O ne! Sad će opet biti problema sa screenshotanjem!  Mrzio sam to kod 7-ice, jer sam u 7-ici prije screenshotanja trebao otvoriti i maksimizirati Notepad ili tako nešto, da mi kod screenshotanja prozora ne ostane "smeće" u kutevima screenshotova.

 Ma kakav skrinšat, to se i tako fotka mobitelom. Ja vidio. Onda mob doda efekte sve šta treba. srca, govanca, plačka, smješka rcni palac gore, žuti palac gore, bijeli palac gore...
Inače, evo da ih preduhitrim, tamna tema, zaboljeno, ju nejm it. Za fakin windows xp. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
16 godina
odjavljen
offline
Re: Prozori u Windowsima uskoro opet sa zaobljenim
overhaul kaže...
 žuti palac gore, bijeli palac gore...



 

Ovo je malo rasisticki. Gdje je crni palac?

Freak Show Inc.
5 godina
protjeran
offline
Re: Prozori u Windowsima uskoro opet sa zaobljenim
Činjenica je da inženjeri i dizajneri IT svijeta već dugo tapkaju u mraku. Naprosto ne postoji više ona energija, onaj hype koji je nastao krajem devedesetih, kada je praktički svakodnevno izlazilo nešto doista osjetno bolje, nešto revolucionarno i hardverski i softverski. Doista je bilo lijepo tada biti dio toga. Danas je ta tehnologija očito dosegnula svoj limit. I softver i hardver su više-manje na svom maksimumu i jednostavno više nema ničeg što bi kod nas starijih geekovaca izazvalo onaj wow efekt. Nvidija vrti raytracing ne bi li nekako oživjela učmalu igračko-grafičku scenu, Windowsi vraćaju značajke koje su imali prije 10 godina, pokušavaju (opet) progurati VR, monitori i tekevizori već postižu rezolucije koje ljudsko oko praktički više ne raspoznaje, mobiteli počinju sličiti ko jaje jajetu... sve je očito već izumljeno. Sada preostaje samo redizajn (vrtimo se u krug) i usavršavanje ili (kao u slučaju mnogih programa i naprava) namjerno kvarenje da bi ekipa imala posla kucati nove zakrpe i prodavati redizajn...
 
14 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Prozori u Windowsima uskoro opet sa zaobljenim
Kokobil50 kaže...
Činjenica je da inženjeri i dizajneri IT svijeta već dugo tapkaju u mraku. Naprosto ne postoji više ona energija, onaj hype koji je nastao krajem devedesetih, kada je praktički svakodnevno izlazilo nešto doista osjetno bolje, nešto revolucionarno i hardverski i softverski. Doista je bilo lijepo tada biti dio toga. Danas je ta tehnologija očito dosegnula svoj limit. I softver i hardver su više-manje na svom maksimumu i jednostavno više nema ničeg što bi kod nas starijih geekovaca izazvalo onaj wow efekt. Nvidija vrti raytracing ne bi li nekako oživjela učmalu igračko-grafičku scenu, Windowsi vraćaju značajke koje su imali prije 10 godina, pokušavaju (opet) progurati VR, monitori i tekevizori već postižu rezolucije koje ljudsko oko praktički više ne raspoznaje, mobiteli počinju sličiti ko jaje jajetu... sve je očito već izumljeno. Sada preostaje samo redizajn (vrtimo se u krug) i usavršavanje ili (kao u slučaju mnogih programa i naprava) namjerno kvarenje da bi ekipa imala posla kucati nove zakrpe i prodavati redizajn...

 

Ti nisi bas upucen u HW scenu, ne? Usporedi hardware danas sa onime od prije 5 godina. Storage, procesori, grafika - sve je jako napredovalo. Sta tebi tu onda stoji na mjestu?

Freak Show Inc.
12 godina
protjeran
offline
Re: Prozori u Windowsima uskoro opet sa zaobljenim
Friday kaže...
Kokobil50 kaže...
Činjenica je da inženjeri i dizajneri IT svijeta već dugo tapkaju u mraku. Naprosto ne postoji više ona energija, onaj hype koji je nastao krajem devedesetih, kada je praktički svakodnevno izlazilo nešto doista osjetno bolje, nešto revolucionarno i hardverski i softverski. Doista je bilo lijepo tada biti dio toga. Danas je ta tehnologija očito dosegnula svoj limit. I softver i hardver su više-manje na svom maksimumu i jednostavno više nema ničeg što bi kod nas starijih geekovaca izazvalo onaj wow efekt. Nvidija vrti raytracing ne bi li nekako oživjela učmalu igračko-grafičku scenu, Windowsi vraćaju značajke koje su imali prije 10 godina, pokušavaju (opet) progurati VR, monitori i tekevizori već postižu rezolucije koje ljudsko oko praktički više ne raspoznaje, mobiteli počinju sličiti ko jaje jajetu... sve je očito već izumljeno. Sada preostaje samo redizajn (vrtimo se u krug) i usavršavanje ili (kao u slučaju mnogih programa i naprava) namjerno kvarenje da bi ekipa imala posla kucati nove zakrpe i prodavati redizajn...

 

Ti nisi bas upucen u HW scenu, ne? Usporedi hardware danas sa onime od prije 5 godina. Storage, procesori, grafika - sve je jako napredovalo. Sta tebi tu onda stoji na mjestu?

 onda je hw i sve popratno bilo razvijano eksponencijalno...covjek o tome prica ne o usopredbi danas vs 30g prije, danas razvoj ide linearno stovise neki bi nazvali neke grane  i statistickom greskom.lp

Intel Core™ i7 Forever
14 godina
offline
Re: Prozori u Windowsima uskoro opet sa zaobljenim
@ Friday, sta je to jako uznapredovalo u zadnjih 5 godina? Nisi razumio, ne desava se nista revolucionarno. Moj i7, prvi koji je izasao, nakon silnih godina i dalje radi ko beba u obradi videa. Samo s vise RAM-a. Graficka je sad stara oko 3 godine, ali radi klinca i VR-a kojeg jos nisam kupio jer je preskupo. Nije to kao kad je izasao Athlon, Dual core,....
13 godina
offline
Prozori u Windowsima uskoro opet sa zaobljenim ugl

Zna netko di mogu skinuti taj ISO?

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Prozori u Windowsima uskoro opet sa zaobljenim ugl

Više bi volio da mogu temu promijeniti... u izgled recimo W98 :)

 

A i da mogu stvarno promijeniti poziciju X s desne na lijevo. Više mi je to logičnije jer je većina stvari bazirana s lijeva na desno. Evo i pisanje ovoga je s lijeva na desno i sad onda moram ići skroz desno da ugasim prozor.

 

A mogli bi dodati i roll prozora kao što Linux ima :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.5.2019 9:54 (spiderhr).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Prozori u Windowsima uskoro opet sa zaobljenim ugl

Zašto moraju vraćati te zaobljene stvari kad ovaj fini ravni Metro dizajn izgleda odlično. Daleko praktičnije za screenshotanje i sve je imati lijepe kockaste prozore nego kuteve ispod kojih se vide druge stvari.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Prozori u Windowsima uskoro opet sa zaobljenim
Stjepanj kaže...
Friday kaže...
Kokobil50 kaže...
Činjenica je da inženjeri i dizajneri IT svijeta već dugo tapkaju u mraku. Naprosto ne postoji više ona energija, onaj hype koji je nastao krajem devedesetih, kada je praktički svakodnevno izlazilo nešto doista osjetno bolje, nešto revolucionarno i hardverski i softverski. Doista je bilo lijepo tada biti dio toga. Danas je ta tehnologija očito dosegnula svoj limit. I softver i hardver su više-manje na svom maksimumu i jednostavno više nema ničeg što bi kod nas starijih geekovaca izazvalo onaj wow efekt. Nvidija vrti raytracing ne bi li nekako oživjela učmalu igračko-grafičku scenu, Windowsi vraćaju značajke koje su imali prije 10 godina, pokušavaju (opet) progurati VR, monitori i tekevizori već postižu rezolucije koje ljudsko oko praktički više ne raspoznaje, mobiteli počinju sličiti ko jaje jajetu... sve je očito već izumljeno. Sada preostaje samo redizajn (vrtimo se u krug) i usavršavanje ili (kao u slučaju mnogih programa i naprava) namjerno kvarenje da bi ekipa imala posla kucati nove zakrpe i prodavati redizajn...

 

Ti nisi bas upucen u HW scenu, ne? Usporedi hardware danas sa onime od prije 5 godina. Storage, procesori, grafika - sve je jako napredovalo. Sta tebi tu onda stoji na mjestu?

 onda je hw i sve popratno bilo razvijano eksponencijalno...covjek o tome prica ne o usopredbi danas vs 30g prije, danas razvoj ide linearno stovise neki bi nazvali neke grane  i statistickom greskom.lp

 

Eksponencijalno?? EKSPONENCIJALNO???????????

Cek, jesi se bavio racunalima u devedesetim? Ajde mi reci sta je to, sto se hardvera tice, osim prvog pentiuma i 3DFX-a bilo tako spektakularno/revolucionarno u devedestima? Eventualno mozda spomenuti i P2 koji je djelovao svemirski kao platforma ali daleko od toga da je donio revolucionaran pomak u performansama tog trena kad je predstavljen.

Jos lik kaze da je prakticki svakodnevno izlazilo nesto osjetno bolje i revolucionarno. SVAKODNEVNO?? Koji je to komad hardvera donio nekakav enorman porast performansi?

A softver? Osim win 95 koji su stvarno bili dasak osvjezenja - koji drugi komad SW-a je u odnosu na svog prethodnika bio eksponencijalno bolji ili je donio nesto revolucionarno? Doom? Quake? ICQ?  Je, bilo je dobrog softvera ali nesto revolucionarno? Mozes mislit... Ako je ista od softvera u 90-im zasluzilo da se smatra revolucionarnim - kakvu bismo onda rijec trebali izmisliti za AmigaOS koji se pojavio u osamdesetim?

 

U devedesetima sam kupovao i citao apsolutno sve informaticke magazine u HR a citao sam sve moguce recenzije - ploce, procesore, modeme, printere, graficke kartice, monitore... Doslovce nije postojao komad hardvera za koji nisam cuo i stvarno se ne mogu sjetiti icega sto bi se moglo smatrati revolucionarnim. Jedna jedina stvar koju sada sa distance jos uvijek smatram revolucionarnom (u mainstream segmentu) je prvi Athlon X2. Sjecam se tocno kad i gdje sam bio dok sam citao recenziju (sjecam se i naslovnice Bug-a). Bio sam apsolutno ocaran tim procesorom. Samo sto se nije pojavio u devedesetim...

 

Imate tipicno romanticarski pogled na proslost i sami ste ga u glavi pretjerano uljepsali.

 

 

Brk kaže...
@ Friday, sta je to jako uznapredovalo u zadnjih 5 godina? Nisi razumio, ne desava se nista revolucionarno. Moj i7, prvi koji je izasao, nakon silnih godina i dalje radi ko beba u obradi videa. Samo s vise RAM-a. Graficka je sad stara oko 3 godine, ali radi klinca i VR-a kojeg jos nisam kupio jer je preskupo. Nije to kao kad je izasao Athlon, Dual core,....

 

LOL

Tebi je PROBLEM sto tvoj stari i7 i dalje radi dobro? Ja bum se ubil - kak moj drug Joka voli reci...

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.5.2019 10:33 (Friday).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Prozori u Windowsima uskoro opet sa zaobljenim

Ne znam što tu nije jasno. Pa naočigled je vidljivo da je razvoj procesora, litografije i svega prije deset, 15 godina bio daleko brži.

 

Ako hoćeš dokaz, pa evo, najvidljiviji dokaz je da je Mooreov zakon odavno već godinama stvar prošlosti, a upravo taj zakon je nastao iz promatranja kako se tehnologija vrlo brzo razvija. 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
16 godina
odjavljen
offline
Re: Prozori u Windowsima uskoro opet sa zaobljenim
JozoBozo121 kaže...

Ne znam što tu nije jasno. Pa naočigled je vidljivo da je razvoj procesora, litografije i svega prije deset, 15 godina bio daleko brži.

 

Ako hoćeš dokaz, pa evo, najvidljiviji dokaz je da je Mooreov zakon odavno već godinama stvar prošlosti, a upravo taj zakon je nastao iz promatranja kako se tehnologija vrlo brzo razvija. 

 

Kao prvo, ne pricamo samo o procesorima nego o kompletnom hardveru i softveru.

Kao drugo, ako vec inzistiramo na procesorima - koliko je to revolucionarnih procesora izdano devedesetih? Po gore napisanome ja bih ocekivao barem nekoliko svake godine

 

EDIT: od svega nabrojanog ispada samo da je ekipa razocarana sto nema 128 core CPU-ove na 12 GHz i graficke koje mogu tjerati najnovije igre na 16k u 144Hz. Toliko o tome...

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.5.2019 11:56 (Friday).
15 godina
online
Re: Prozori u Windowsima uskoro opet sa zaobljenim
Jehonan kaže...

Men' to baš dobro!

 

Do sada su bili pravi kutevi, a od sada će biti zaobljeni uglovi!

 

Tko to volio ne bi?!

 -čekam još kose (rombaste-špičaste..) kuteve.. i tad imamo sve, nirvana.. (strašan fičer..). :)

 

Marko :D kaže...
Stjepanj kaže...
fredii kaže...

Caka je u svemu tome gdje? 

Vjerovatno da izgleda kao sugavi macos jos samo da x stave na lijevo i to ce biti zadnji cavallp

U Windowsima su i prije bili zaobljeni prozori; od XP-a do Windowsa 8. Meni zaobljeni prozori izgledaju ljepše i modernije.

 -eto, i sad ti je MS drag, draži.. moderniji :) ..

 

Friday kaže...
overhaul kaže...
 žuti palac gore, bijeli palac gore...



 

Ovo je malo rasisticki. Gdje je crni palac?

 -khm.. možda tad nije palac? neki drugi-treći prstić..

no vratimo se rubovima-uglovima i udarnim fičerima (ne samo win).. svih OSeva, kao što su mobači s-ili-bez noča tema ili lijevo-desno min-max-close buttončići ili setovi ikona ili .. uh, ne mogu više od tolikih fičera, (pauza) :))

Valentin17 kaže...

Zna netko di mogu skinuti taj ISO?

 -netko zna. (no ako ti ne znaš, tad to nije za tebe kao ni sisa za pile..) :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
online
Re: Prozori u Windowsima uskoro opet sa zaobljenim
Friday kaže...

Kao drugo, ako vec inzistiramo na procesorima - koliko je to revolucionarnih procesora izdano devedesetih? Po gore napisanome ja bih ocekivao barem nekoliko svake godine

 U poslednju deceniju XX veka smo ušli sa 486-icama na 33MHz (one brže su došle kasnije), a završili smo je sa Athlon procesorima na 1GHz i prvim P4 na 1,5GHz. Pomak u clocku 45x, pomak u broju tranzistora 36x (1,18M na 42M), pomak u performansama: teško procenjiv, no pomenuti 486 33MHz je postizao oko 27MIPS, a rani P4 oko 6500, što je oko 240x, iliti približno 2x svakih godinu i po.

 

Dakle, 2000. je ono što je deset godina ranije bilo high end moglo da prođe kao muzejski eksponat, a danas je high end iz 2009. i dalje barem u rangu upotrebljive entry level konfe, sa naglaskom na upotrebljivosti.

 

EDIT: Performanse za P4 Willamette verovatno nisu dobre i teško je naći pouzdane referentne vrednosti, no razlika je svejedno nebo i zemlja. U floating point operacijama već u odnosu na PIII nema poređenja, a i kod integerskih govorimo o dva reda veličine, da i ne pričamo o proširenjima instrukcijskog seta.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.5.2019 12:40 (Ivan(4)).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Prozori u Windowsima uskoro opet sa zaobljenim
Ivan(4) kaže...
Friday kaže...

Kao drugo, ako vec inzistiramo na procesorima - koliko je to revolucionarnih procesora izdano devedesetih? Po gore napisanome ja bih ocekivao barem nekoliko svake godine

 U poslednju deceniju XX veka smo ušli sa 486-icama na 33MHz (one brže su došle kasnije), a završili smo je sa Athlon procesorima na 1GHz i prvim P4 na 1,5GHz. Pomak u clocku 45x, pomak u broju tranzistora 36x (1,18M na 42M), pomak u performansama: teško procenjiv, no pomenuti 486 33MHz je postizao oko 27MIPS, a rani P4 oko 6500, što je oko 240x, iliti približno 2x svakih godinu i po.

 

Dakle, 2000. je ono što je deset godina ranije bilo high end moglo da prođe kao muzejski eksponat, a danas je high end iz 2009. i dalje barem u rangu upotrebljive entry level konfe, sa naglaskom na upotrebljivosti.

 

Dakle pricamo ISKLJUCIVO o procesorima a ne cijeloj HW/SW industriji kako je to gore zapoceto.

Sto se tice ove zadnje recenice, ja na to gledam ovako - napokon su operativni sustavi sazrijeli dovoljno da ne traze drasticno jace strojeve za najnormalnije koristenje svakih par godina. Ti bi bio sretan da je hardware znatno vise napredovao a sa time i glad operativnih sustava/vulgaris aplikacija? Bio bi sretan da je nakon 6-7 godina koristenja taj i7 iz 2009 bio dobar samo za smece?

Freak Show Inc.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Prozori u Windowsima uskoro opet sa zaobljenim
Ivan(4) kaže...

 U floating point operacijama već u odnosu na PIII nema poređenja, a i kod integerskih govorimo o dva reda veličine, da i ne pričamo o proširenjima instrukcijskog seta.

 

To je za krajnje korisnike znacilo konkretno sta? Ovo tvoje mi izgleda kao slajd sa nvidia prezentacije gdje pokazuju neke sulude sirove brojke koje obicnom krajnjem korisniku ne donose gotovo nista opipljivo.

Freak Show Inc.
16 godina
online
Prozori u Windowsima uskoro opet sa zaobljenim ugl

Niko ne pravi SW za HW koji ne postoji. Ljudi su radili sve i svašta i na tim 486-icama (štaviše, gledao sam skoro kako je radio RAM na kompjuteru lunarnog landera i istovremeno mi je bizarno, primitivno, impresivno...). Da je razvoj HW-a stao 1990., koristili bismo ih i danas i bili srećni što imamo super makine koje godinama odolevaju vremenu i vrte sve (tj nešto nalik na Win 3.11 i Word 6.0, zaživeo bi i neki primitivan internet, samo bi HD content označavao 320x240@24fps), i to bi delovalo super, mnogo bolje od recimo Spectruma ili 286-ica i SW-a koji smo imali na njima. Ljudi su dovitljivi i rade onim čime moraju.

 

Umesto toga, kako je hardware napredovao, dobijali smo kompjutere koji rade više, bolje, udobnije. Lepo je meni što mi kod kuće mašina od 4 i po' godine i dalje besprekorno završava sav posao (početkom godine zamenio grafu, računajući novac od prodaje stare me je 580 8GB sa garancijom koštala 90€), isplativo je, osećam se kao da sam lepo i pametno kupio, no to znači da smo u debeloj stagnaciji (pogotovo što gotovo jednako zadovoljni svojim konfama mogu biti i oni sa barem 2 generacije starijim i7-icama). Malo je sve ušminkanije, ali suštinski je to onaj fiktivni scenario gde svi i dalje koristimo 486-ice i Win 3.11 i srećni smo jer imamo konfe koje godinama traju i rade super (tj mnogo bolje nego one starije).

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.5.2019 13:09 (Ivan(4)).
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Prozori u Windowsima uskoro opet sa zaobljenim ugl

bolje windowsi u prozorima nego prozori u windowsima. iako, ponistre u pendžerima ili fenster u ventanas ili ikkunat u fenêtres nisu za baciti 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice