Prvi stupanj kineske rakete pao i eksplodirao u bl

poruka: 31
|
čitano: 7.501
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prvi stupanj kineske rakete pao i eksplodirao u bl".
13 godina
offline
Prvi stupanj kineske rakete pao i eksplodirao u bl

Ovo me podsjetilo na ovo:

 

https://streamable.com/txei0w

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Prvi stupanj kineske rakete pao i eksplodirao
Budu neki konzulat otvorili u Hawthorn-u u Kaliforniji i sljedeće godine će i njihovi stupnjevi raketa slijetati na automatizirane platforme na moru.
Nadglednik dina
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Prvi stupanj kineske rakete pao i eksplodirao u bl

Kad padne na neki grad i zatruje se tlo i okolina pa ce pomisliti, možda da ovaj put uzmemo nešto sigurnije ? 

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Prvi stupanj kineske rakete pao i eksplodirao
nije pao nego se taktički spustio
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Prvi stupanj kineske rakete pao i eksplodirao u bl

bar oni imaju naroda za trošenje. no zašto nije potrošeno sve gorivo prije odvajanja i "učiteljice, pada nekakva cijev"? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
8 godina
offline
Prvi stupanj kineske rakete pao i eksplodirao u bl

Kombinacija hidrazin/N2O4 ne upotrebljava se zato što je "jeftina", kako piše autor (dapače skuplja je od kombinacija vodik/kisik, a posebice kerozin/kisik) nego zato što je pouzdana,  pali se naime sama od sebe. Ta je kombinacija korištena u projektu Apollo, za spuštanje na Mjesec i lansiranje s njega, jer motor na tu kobinaciju goriva i oksidatora ne može zatajiti. 

 
11 0 hvala 7
3 godine
offline
Re: Prvi stupanj kineske rakete pao i eksplodirao
"Svima naviknutima na besprijekorna lansiranja SpaceX-ovih raketa"
??????
mislim da bi se novinar morao malo više informirati. SpaceX ova lansiranja su itekako popratile velike i spektakularne eksplozije. Prošle godine je eksplozija više bila pravilo nego iznimka....
 
1 3 hvala 0
16 godina
offline
Re: Prvi stupanj kineske rakete pao i eksplodirao

SpaceX obavio 2019. godine 11 lansiranja, ukupno 15 preciznih spuštanja boostera, samo jedan izgubljen (core Falcona Heavy 25. lipnja). Ti to vidiš kao da je "eksplozija više pravilo nego iznimka"?

Onima kojima se nešto i može objasniti ne treba ništa niti objašnjavati. Onima kojima sve treba objašnjavati ionako se ništa ne može objasniti.
3 godine
offline
Re: Prvi stupanj kineske rakete pao i eksplodirao
govorim o lansiranjima ne o spuštanjima, autor je napisao lansiranje... a i hiperbolirao sam malo radi efekta :)
ne lansiraju samo Falcon heavy, imaju i drugih projekata npr https://www.theverge.com/2020/5/29/21274931/spacex-starship-prototype-rocket-explosion-static-fire-test
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.9.2020 11:28 (Gallu).
16 godina
offline
Re: Prvi stupanj kineske rakete pao i eksplodirao

Pogledaj link koji sam gore stavio - zadnji puta je SpaceX-ova raketa imala problem na tlu 3. rujna 2016., i to u testu prije lansiranja. Ti imaš neke druge podatke o eksplozijama na lansirnoj rampi?

Nije isto "hiperbolirati" i potpuno izmisliti nešto što se nije dogodilo.

Onima kojima se nešto i može objasniti ne treba ništa niti objašnjavati. Onima kojima sve treba objašnjavati ionako se ništa ne može objasniti.
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.9.2020 11:26 (izith).
3 godine
offline
Re: Prvi stupanj kineske rakete pao i eksplodirao
pogledaj gore link, uredio sam objavu nakon što si odgovorio
16 godina
offline
Re: Prvi stupanj kineske rakete pao i eksplodirao

To nije lansiranje rakete nego razvoj prototipa Starshipa, potpuno novog koncepta i dizajna, i sasvim je očekivano da će koji put "grunuti" na statičkom testu. Kalkulirani rizik.

Onima kojima se nešto i može objasniti ne treba ništa niti objašnjavati. Onima kojima sve treba objašnjavati ionako se ništa ne može objasniti.
3 godine
offline
Re: Prvi stupanj kineske rakete pao i eksplodirao
Kakogod, imaju svoju povijest eksplozija....
16 godina
offline
Re: Prvi stupanj kineske rakete pao i eksplodirao

Imaju i proizvođači automobila "povijest crash testova", pa nitko iz toga ne zaključuje da su im prometne nesreće "više pravilo nego iznimka". Shvaćam, pomiješao si nešto, sjećaš se spektakularnih failova više nego uspješnih lanisranja jer su više u medijima i to je to. Zaletio si se prvom "hiperbolom" i sve ok. Ljudski je pogriješiti.

Onima kojima se nešto i može objasniti ne treba ništa niti objašnjavati. Onima kojima sve treba objašnjavati ionako se ništa ne može objasniti.
3 godine
offline
Re: Prvi stupanj kineske rakete pao i eksplodirao
ali ono nije bio "crash test" stvarno su htjeli da im poleti :)
crash test bi bio da su ga namjerno ruknuli (a nisu)
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.9.2020 11:48 (Gallu).
16 godina
offline
Re: Prvi stupanj kineske rakete pao i eksplodirao

Doslovno, ali DOSLOVNO u naslovu tvojeg linka piše "static fire test". Dakle ništa nikamo nije trebalo poletjeti.

Dao sam ti izlaz, čak i opravdao tvoju pogrešku, a ti i dalje pokušavaš dokazati da si u pravu (!?). Imam pametnijeg posla, sretno!

Onima kojima se nešto i može objasniti ne treba ništa niti objašnjavati. Onima kojima sve treba objašnjavati ionako se ništa ne može objasniti.
3 godine
offline
Re: Prvi stupanj kineske rakete pao i eksplodirao
Static fire test NE ZNAČI da je trebao eksplodirati :S
Vidim da se jako dobro razumiješ u materiju... Pa sretno, odi radi taj "pametniji" posao... morao bih i ja a ne natezazi se po forumima :D
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.9.2020 12:00 (Gallu).
 
0 5 hvala 0
6 godina
offline
Re: Prvi stupanj kineske rakete pao i eksplodirao
S obzirom da kinezi postaju skupa radna snaga...cilj je marsovcima uvaliti komunizam i nisku satnicu
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Prvi stupanj kineske rakete pao i eksplodirao
Nakaradan tekst nakaradnog " novinara"....
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prvi stupanj kineske rakete pao i eksplodirao
Gallu kaže...
Static fire test NE ZNAČI da je trebao eksplodirati :S
Vidim da se jako dobro razumiješ u materiju... Pa sretno, odi radi taj "pametniji" posao... morao bih i ja a ne natezazi se po forumima :D

 Koliko je NASA samo spalila američkih dolara na atraktivne eksplozije... Cijela ta industrija ovisi o takvim pokušajima i pogreškama. Ako nešto tako tehnološki zahtjevno radiš prvi put, male su šanse da neće otić u pm 

There are no stupid questions, just stupid people!
14 godina
protjeran
offline
Prvi stupanj kineske rakete pao i eksplodirao u bl

Tko je uopče tim svim majmunima dozvolio da lansiraju rakete sa satelitima, i da kruže oko Zemlje?

 
0 4 hvala 0
3 godine
offline
Re: Prvi stupanj kineske rakete pao i eksplodirao
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Prvi stupanj kineske rakete pao i eksplodirao u bl

Nije ovo bila nezgoda, niti im je ovo prvi put da dijelovi rakete padaju u naseljeno područje.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Prvi stupanj kineske rakete pao i eksplodirao u bl

Što znači da je hidrazin otrovan? Svako je gorivo otrovno, zapaljivo, eksplozivno - ukratno opasno - kad se izlije iz spermnika. Benzinske pare su zapaljive, eksplozivne, a usto i otrovne. Zar je eksplozija rakete na pogon kerozinom i kisikom ili kisikom i vodikom bezopasna? Konačno, smjesa hidrazin+N2O4 pali se sama od sebe, pa pri padu rakete sav hidrazin izgori. Veći je problem s kineskim raketama što iz ispaljuju blizu naseljenih područja umjesto  - kao što to čine Amerikanci - u blizini i u smjeru mora (na Floridi). Njemci su svoje rakete V-2 isprobavali na pustom otoku. Raketa uvijek može pasti, a ako padne na naseljeno područje ne može a da ne izazove veliku štetu. To je problem, a ne sastav goriva (hidrazin).  

 
6 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Prvi stupanj kineske rakete pao i eksplodirao
Ako dijelovi rakete padnu u nečije dvorište...tada to postaje sekundarna sirovina...s tim se potiče lokalna ekonomija...zapošljavaju ljudi
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
14 godina
offline
Re: Prvi stupanj kineske rakete pao i eksplodirao

a tebe će se pitat, krkane...

 

prava Rvat'na, vrhunac tehnologije mu je Golf dizlo TDI

Ju je je? Je ju je!
11 godina
offline
Re: Prvi stupanj kineske rakete pao i eksplodirao

Dobro rečeno.

Prema boji oblaka, prije će biti da je riječ o oksidatoru, a ne o gorivu. Dušična kiselina i dušikov tetraoksid. Bivša JNA je imala PZO rakete srednjeg dometa (Dvina/Volhov, SA-2) koja je koristila taj oksidator. Vrlo korozivna smjesa, normalno da je otrovno u bilo kojem, pa i aerosolnom obliku. 

14 godina
protjeran
offline
Re: Prvi stupanj kineske rakete pao i eksplodirao
Stric_Jura kaže...

a tebe će se pitat, krkane...

 

A, znači Strikane, tebe su pitali, jer ti voziš Golfa 3 benzinca.

Ajar ti je netjak?

Sva sreća da Hrvatska ima vas, gdje bi sad bili da vas nema?

 

-

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.9.2020 9:32 (Uran 11).
6 godina
offline
Re: Prvi stupanj kineske rakete pao i eksplodirao
Uran 11 kaže...

Tko je uopče tim svim majmunima dozvolio da lansiraju rakete sa satelitima, i da kruže oko Zemlje?

 To su ti oni isti majmuni koji su tebi omogućili da pišeš gluposti na internetu...znaš tehnologija... napredak...međutim nije problema u tim majmunima...nego je problem kad oni koji su protiv tih majmuna koriste njihove proizvode...njih nazivamo KRKAN-MAJMUNI

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
14 godina
protjeran
offline
Re: Prvi stupanj kineske rakete pao i eksplodirao

Pa nebih rekao da su to baš isti ti majmuni, I nisam ja protiv, ja sam samo pitao tko im dozvoljava da to rade, a ti ako neznaš odgovor, nemoj se ni javljati.

Baš sam pogledao video koji si linkao "Pale blue dot", kakve gluposti, niti riječi o životinjama, biljkama, bakterijama itd... samo "Us Humans".

Najgora bića koja postoje na planeti, baš bi nas trebalo spasiti?

 

Ti se barem deklariraš kao Ateista, pa vjerujem da vjeruješ u evoluciju.

tako da majmun tebi nebi trebala biti uvreda

I još uvjek misliš da si nešto, netko pametan, netko važan, baš nekoga briga jedan majmun više ili manje.

 

A KRKAN-MAJMUN?( ŠTO GOT DA TO KRKAN ZNAČILO) te je napravio, a KRKAN-MAJMUNICA te odojila, jedino ako nisi bio na formuli od kad si iz dupeta ispao.

 

Amen.

 

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice