Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome - min

poruka: 75
|
čitano: 15.931
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome - min".
6 godina
protjeran
offline
Re: Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome -
wyks kaže...

Pa ocito jest problem pomoci, cim je 70 ljudi odmah skocilo na opasku "da cigici stoje u redu dok Cansee placa zdravstveno". Nitko nije stao na loptu i primjetio da se opasno generalizira.

 

Sustav ima metode provjere finacijskog stanja podnosioca zahtjeva za socijalnu pomoc - kao sto se oni koji ju primaju i odricu dijela slobode, jer ih se i tijekom primanja provjerava ukoliko je doslo do pozitivne promjene na bolje. Tu provjeru ti ne mozes trpiti ukoliko nema osnovane sumnje da nesto muljas sa porezima ili imovinom - a Porezna se cak i u slucaju kriminala tesko odlucuje na reviziju necijih financija.

 

 

 Kao što možeš pročitati u mome upisu, nisam ni lajkao niti sam se svrstao u Romomrsce a opet se pojavi pacijent koji me popljuje i pazi sad; smatra da sam dvolično "govno" i ne vjeruje mi kao da mi njegovo mišljenje išta znači, ali eto.. ?! 

Što reći...

 

Nego, zaboravili smo dječji doplatak te manipuliranje istim.

 

Određene skupine ljudi u koje spadaju i neprijavljeni glazbenici, majstori zidari, moleri  koji svi rade fuš, primaju socijalnu pomoć, dobijaju od grada drva, ne plaćaju dio struje itd...u slučaju da imaju petero djece dobiju 300 kn po djetetu +1000 kn dodatak zbog tog petog djeteta... dakle ne radi se tu samo o soc pomoći....

 

Jedan član obitelji mi radi kao referent na dj. doplacima pa mi je rekao kako je prošle godine uhvaćen lik koji godinama prodaje staro "železo" a zadnje četiri godine ima prihode od prodaje čeličnog otpada godišnje preko 120.tk ??!!

 

Četiri godine je dobivao soc. pomoć ima šestero djece, dakle uvećani dj. doplatak, te sve ostale benificije, prehrane za cijelu obitelj u Crkvi SV. Vinka...

 

Što sada napraviti '

Koliko takvih prođe kroz poreznu a da i ne znamo ?

 

Osobno znam glazbenike koji primaju soc..pomoć ranije su kao nezaposleni primali dj. doplatak a pošto su kvalitetni glazbenici od svadbi, zabava, maturalki it zarade godišnje preko 200 tkn...

Voze odlične automobile, uređene kuće itd..itd...

 

Kod nas je nešto trulo...

 

U Americi ako kupiš kešom automobil od npr. 50 t$ a već imaš hipoteku na kuću, odn. prihodi ti ne pokrivaju izdatak u roku tri dana ti dođe porezni inspektorat i moraš lijepo dokazati od kuda ti tih 50 soma dolara, pa ako ne možeš, lijepo ti otmu auto i još odeš hladiti dupe u zatvoru.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
16 godina
neaktivan
offline
Re: Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome -
Kada je HDZ pobijedio na prvim izborima 1990. smatrali su da je država postala njihova. Tuđman i ekipa donosili su zakone kojima oni i njihovi poslušnici dobijaju sve, bez ikakvih moralnih zadrški. Cijeli smisao bivanja na vlasti bio je u tome da se namiri sebe i svoje, a zatim i svoje glasačko tijelo, kako bi se i dalje ostalo na vlasti. Osiromašenje društva, ekonomska, društvena i kulturna šteta nije bila pri tome bitna. U drugim strankama (pa i HDZU) bilo je idealista koji su željeli dobro za cijelo društvo, ali nisu imali šanse doći na vlast jer je HDZ nacionalističkom retorikom, nakaradnim izbornim zakonima i kupovanjem dijela biračkog tijela bio nedodirljiv. Vremenom su i u tim strankama idealisti posustali, a ostali su pragmatičari koji gledaju ugrabiti poziciju kada stranka dođe na vlast, no ipak se nitko osim Bandićeve stranke ne može mjeriti s HDZom po koruptivnosti. Recimo Sauchu su u SDPu odmah nogirali, a Bandić i HDZ ga dočekali raširenih ruku.

Uglavnom, koruptivni mentalitet, koji je sigurno postojao i prije, HDZ je od prvog dana postavio kao srž svog djelovanja, najveća šteta nije bila napravljena samom krađom u devedesetima, nego ustoličavanjem tog sustava vrijednosti (dat ćemo Crkvi, braniteljima, u Hercegovinu i time smo osigurali glasove, a onda možemo raditi što hoćemo jer nam stoka sitnog zuba - oni koji nešto rade, ne može ništa). Naravno, postavljanje svojih sudaca je bio važan dio priče. A ako netko digne glas protiv pljačke odmah ga se optuži da mrzi sve hrvatsko.

To je bio plan od prvog dana, to je provedeno u djelo i zato smo danas tu gdje jesmo kao društvo, bez perspektive i nade, jer su osnovne društvene vrijednosti uništene. Političari usprkos svim aferama ostaju na položajima, suci su na očigled korumpirani, kriminalci šeću slobodno, novinare se odvodi u policiju i običan čovjek se nakon desetljeća života u sustavu koji ne pokazuje mogućnost promjene prilagođava na takvo koruptivno stanje, odustaje od ideala i kaže 'pa nisam ja budala da stojim po strani i ništa ne uzmem'. A za lopove se i dalje glasa, dijelom oni koje su namirili, dijelom naivci koji zadojeni nacionalizmom ne vide dalje od nosa, a najvećim dijelom za HDZ glasaju apatični koji uopće ne izađu na izbore 'jer su svi isti'.

Takvu Hrvatsku je Tuđman zamislio i takvu je napravio (sjetimo se kupnje vile u kojoj je živio, Ankicine 'štednje', kćeri 'poduzetnice' i unuka koji je preko noći osnovao banku), sigurno to nisu osmislili i napravil Cigani koje vidimo na Hitnoj.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
online
Re: Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome -
Anđeo bez falinge kaže...
Određene skupine ljudi u koje spadaju i neprijavljeni glazbenici, majstori zidari, moleri  koji svi rade fuš, primaju socijalnu pomoć, dobijaju od grada drva, ne plaćaju dio struje itd...u slučaju da imaju petero djece dobiju 300 kn po djetetu +1000 kn dodatak zbog tog petog djeteta... dakle ne radi se tu samo o soc pomoći....

Jasno, ali imas i metode provjere - jer imas poimenice sve ljude koji primaju neku pomoc, a i mehanizme kojima to sprijeciti.

Netko tko vara sustav moze biti pokazatelj da sustav treba mjenjati - ali ako je u sustavu jasno naglaseno da je nesto varanje, onda valja pritisnuti onoga tko provodi funkcioniranje sustava.

 

No - ugostitelji su do 2014. radili bez fiskalizacije - pa je vecini preko noci promest skocio, a nekima i 1000 puta vise.

Iako i dan danas postoji ogroman broj onih koji varaju jer Porezna "ne zna" za predracun. Bonaca u Zagrebu koja posluzuje prstace i vara na racunima jos uvijek radi.

 

Samo ilustracije radi:

Restoran sa 44 sjedalice u Dubrovniku zaradi 5 milijuna kuna od 1.4. - 1.11. - fiskaliziranog prometa. Znaci oko 6.5 -7 milijuna kuna kad se doda nefiskalizirano.

Ako uzmemo da je petina novca profit:

 1 milijun kuna fiskaliziarnog profita

+ 1 milijun kuna nefiskaliziranog profita

= 2 milijuna kuna kuna.

 

Znaci treba ti samo 15 restorana da dosegnes 30 milijuna kuna koji se odvajaju za socijalnu pomoc. Jer iako je 1 milijun oporezovano, taj novac OPET ne bi smio zaraditi jer godinama varaju na porezima.

No primatelje ovih 30 milijuna imas poimenice zapisano sa OIBom i IBANom, i zakosnkim uvidom u financije.

 

Koji je problem onda lakse rjesiti? Da Drzava ima volje i i bez osnovane sumnje moze procesljati sve primatelje u godinu dana. To i CINI - jer se nepravilnosti utvrde svake godine i oduzima se pomoc.

 

Koliko se restorana trajno zatvorilo?

 

 

Anđeo bez falinge kaže...
Jedan član obitelji mi radi kao referent na dj. doplacima pa mi je rekao kako je prošle godine uhvaćen lik koji godinama prodaje staro "železo" a zadnje četiri godine ima prihode od prodaje čeličnog otpada godišnje preko 120.tk ??!!

Četiri godine je dobivao soc. pomoć ima šestero djece, dakle uvećani dj. doplatak, te sve ostale benificije, prehrane za cijelu obitelj u Crkvi SV. Vinka...

Ali opet ne shvacas poantu - taj tvoj referent je trebao to prijaviti i taj covjek vise ne bi dobivao naknade, izasao bi iz sustava i bar tu vise ne bi varao - problem rjesen.

Rjesenje koje ti impliciras je da bi ljudi trebali imati policijski nadzor cijeli dan kako bi vidjeli tko radi u fusu?

 

E, ali imas Bandica - koji IMA sav nadzor iznad sebe - porezni, policijski, Gradsku Skupstinu, glasacki - pa opet krade - ALI - on 20 godina nije izasao iz sustava i ljudi ga opet izabiru.

 

Kako ces rjesiti taj problem? I to je isto spin politicke elite koji pusite svakodnevno - kada ti Bandic ili HDZ ili debilni mediji kazu da postoje oni koji varaju na socijali - TO JE PROBLEM KOJI SE MOZE RJESITI JEDNIM DOPISOM - i onda vi lajete kao da ste rjesili hladnu fuziju. I tako se dobije dojam rjesavanja "gorucih pitanja" - a u biti nije se nista rjesilo jer:

- Nisi rjesio izvor problema - kriminalac ce biti kriminalac, ali treba rjesiti zasto se ljudi odlucuju na fus umjesto da rade

- Ukoliko je utrvdio varanje - Referent je samo obavio svoj jebeni posao

 

Gluplje od ovog spina su samo slucajevi kada Krsticevic kaze da vraca vojni rok, pa se o tome sere mjesecima, pa kaze rjesili smo problem nece se uvoditi vojni rok.Velebni Krsticevic rjesio goruci problem!

 

Anđeo bez falinge kaže...

Koliko takvih prođe kroz poreznu a da i ne znamo ?

Ali opet zapitaj se tko ti je veci problem - jer problema uvijek ima:

 - Socijalna pomoc - gdje poimenice i OIBom i IBANom mozes provjeriti svakoga i to te kosta najvse 10 milijuna kuna ako uzemmo da je cak trecina od 30 milijuna kuna dano varalicama.

 - 400 000 Zagrebcana koji biraju notornog kriminlaca i daju mu ovlasti kakve su imali carevi?  Afera Agram je teska 25 milijuna kuna.

 

E sad, zajednicko Bandicu i varalicama u socijali je pronevjera novca - no Bandica 4 puta biraju u prvom krugu, a od drugih se trazi sva moguca kazna.

 

Anđeo bez falinge kaže...

Koliko takvih prođe kroz poreznu a da i ne znamo ?

 

U drzavi od 4.1 milijun stanovnika varalica na djecijem doplatku i socijali ima 17 milijardi. Uzimaju zlatne poluge, guzice peru dom perinjonom. Daj me ne jebi.

 

Pomoć je i dalje 800 kuna (to, prema neovisnim analizama, ne pokriva ni osnovnu mjesečnu prehranu odrasle osobe, da ne govorimo o troškovima stanovanja, odjeće, obuće itd.), uvjeti su i dalje neobjašnjivo rigorozni (osoba ne smije imati baš ništa osim nekretnine u kojoj živi; ima li automobil star 20 godina, gubi svako pravo, a ako nešto legalno zaradi, npr. 500 kuna, za toliko mu se smanjuje socijalna pomoć), a broj primatelja - iako udio građana u riziku od siromaštva stagnira - i dalje neumoljivo pada: lani ih je bilo manje od 73.000, čak 14 posto manje nego godinu dana prije.

 

Znaci sustav socijalne pomoci, sto zbog rigoroznosti, sto zbog malog iznosa, sto zbog smrti, ili zaposlenja godisnje se smanjuje za 14%.

 

Anđeo bez falinge kaže...
U Americi ako kupiš kešom automobil od npr. 50 t$ a već imaš hipoteku na kuću, odn. prihodi ti ne pokrivaju izdatak u roku tri dana ti dođe porezni inspektorat i moraš lijepo dokazati od kuda ti tih 50 soma dolara, pa ako ne možeš, lijepo ti otmu auto i još odeš hladiti dupe u zatvoru.

Ok.

 

Ajmo matematicki - tko ce prije kupiti automobil od 50 000$:

- Jadnik koji zaradi 5 000 kuna u fusu i 5 000 kuna od doplataka

- Ugostitelj koji u 4 mjeseca zaradi 100 000$ cistog novca jer nije fiskalizirao bar petinu racuna?

 

Evo ti jos matematike - da krades od drzave 10 000 kuna mjesecno na naknadama - sto je nemoguce ukoliko zbilja nemas uvjete za to, trebalo bi ti 3 godine da zaradis za automobil o kojem pricas. Da nista ne jedes.

Pitaj bilo kojeg konobara u Dubrovniku koliko racuna dnevno ne fiskalizira.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
6 godina
protjeran
offline
Re: Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome -
wyks kaže...

Ali opet ne shvacas poantu - taj tvoj referent je trebao to prijaviti i taj covjek vise ne bi dobivao naknade, izasao bi iz sustava i bar tu vise ne bi varao - problem rjesen.

Rjesenje koje ti impliciras je da bi ljudi trebali imati policijski nadzor cijeli dan kako bi vidjeli tko radi u fusu?

 

 

 Shvaćam poantu ali ti ne znaš kako sustav funkcionira.

Porezna blokira DD (provjerava primanja) ako netko ima primanja a rodica nema uvid radi li on ili ne.

Na zahtjevu za DD može napisati svašta.

 

Fulala je Porezna a ne djelatnica HZMO.

 

Što se tiče matematike pisao sam o Americi i dolarima a ne kunama. 

Dakle žena ima npr. 3t dolara plaću, muž 3t.

hipoteka ima je 2 t dolara na 40 godina.... službeno, nemaju drugih primanja  a imaju troje djece.

 

Tamo se "raznoraznim" fuš biznisom može za dvije godine zaraditi 50 t dolara i porezna te odmah zaskoči ako ne znaš sakriti taj novac koji nije u sistemu...

 

Kupovina vozila je samo primjer kako u Amerki radi porezna za razliku od naše.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.12.2019 11:41 (Anđeo bez falinge).
5 godina
protjeran
offline
Re: Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome -
Opet trabunjaš gluposti. Poklopi se i prekini. Ili, kako bi u (onoj) vojsci rekli: Prekini, isprazni!
Pis on ju, tu :P
6 godina
protjeran
offline
Re: Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome -
Antiseptik kaže...
Opet trabunjaš gluposti. Poklopi se i prekini. Ili, kako bi u (onoj) vojsci rekli: Prekini, isprazni!

 ti opet o JNA ?! 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
11 godina
offline
Re: Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome -
Cansee kaže...

"socijalno ugroženim građanima"?? Znači osim što se dobivaju socijale, doplatci, ne plaćaju se režije, još ajmo i internet stavit za bagatelu i ne treba ni ugovor. sljedeći korak je da sportski paket i HBO stavimo na oko 70 % popusta za njih, da neradnici imaju i šta gledati po cijele dane i pratiti uživo kako im tiketi prolaze

 

da se razumijemo, ima jadnih ljudi koji zbog itekako opravdanih razloga nisu sposobni sami brinuti o sebi, njima bi ja osobno dao sve to besplatno, ali kolika ih je masa koji ne rade ništa po cijele dane a pomaže im se na sve strane, poklanjaju se državne kuće i stanovi i da ne pričam šta sve ne

 

ono što me najviše frustrira u cijeloj priči, što uvijek popušimo mi koji nešto radimo u životu, koji ne tražimo za pomoć ni državu ni nikog, nego nešto ili uštedimo ili dignemo kredit i onda si to napravimo ili kupimo. plaćaj uvijek punu cijenu, plaćaj porez, plaćaj pristojbe, tko te jebe. dođem u bolnicu na pregled, a ispred mene naravno par cigića koji ne da ne plaćaju zdravstveno, nego dobivaju socijalu i žive na sisi države i boli ih kita, a ja nek uzimam slobodni dan na poslu i izgubim ga na čekanju.

 

 

 

 U potpunosti se slažem,nego obrati pažnju na TD i to pogodi od koga?! Gospodin Peterokraki koji se našao uvrijeđen jer si se usudio taknuti u njegovu Oazu koja se naziva nerad i veličanje socijalističkih simbola te utopijskim razmišljanjem kako je prije bilo bolje.

 

 

11 godina
offline
Re: Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome -
Anđeo bez falinge kaže...
Antiseptik kaže...
Opet trabunjaš gluposti. Poklopi se i prekini. Ili, kako bi u (onoj) vojsci rekli: Prekini, isprazni!

 ti opet o JNA ?! 

 Zanemari dijete izgubljeno u vremenu

10 godina
offline
Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome - min

Ima na forum.hr na podforumu politika, tema naziva Romi u Međimurju..

Sramota od teme..

 

 

 
1 1 hvala 0
15 godina
online
Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome - min

Nije vezano za temu direktno, ali je zanimljiva vijest kako bi pojedinci zabrinuti trosenjem milijardi u socijali u polugama zlata i kineskog carskog žada vidjeli dokle seže korupcija u Hrvatskoj:

 

https://www.vecernji.hr/vijesti/svjedokinja-vozila-sam-u-berlin-uskok-auto-je-evidentiran-na-granici-s-bih-1363913

 

Znaci zena mrtva ladna laze na sudu, i mrtva ladna kaze sudu da je isla za Berlin iako ne zna kojim je putem isla u Berlin i da ne zna s kojim se ljudima sastala!

Ako vas zanima tko je doticna zena koja ima pravo na sluzbeni automobil i sav trosak putovanja u Berlin - ona nije predsjednica, nije ni premijer, a nije ni ministrica vanjskih poslova. Ona je:

 - DJELATNICA KULTURNOG CENTRA TRAVNO!

 

E sad, mozda je ovo glupost jedne zaposlenice, no eto, isti automobili su se koristili kako bi se islo i u Hercegovinu, ali i na sprovod majke ove zaposlenice.

https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/na-svinjokolju-kod-sestre-milana-bandica-vozio-ga-sluzbeni-auto-zvao-me-bandicev-vozac-20191002

 

Ako se pitate, da, majka je jos uvijek ziva!

 

 

I sad se treba zapitati koliko je dovoljno da se cestit i posten Hrvat, ne-primatelj socijalne pomoci nagovoli da idiotski i fenemenalno glupo i ocito lazu na sudu? Lagali su o temama koje se mogu provjeriti u 13 minuta telefonskih razgovora.

 

I znate sto je najbolje - za laganje sudu, ovi mastermind kriminalci bi na kraju mogli zavrsiti sa vecim kaznama od samog Bandica - jer lajbeki odvjetnici su potegnli klasicnu obranu da se svjedokinja koja očito laže sudu zaštiti od javnog suđenja, a Badić ipak nema lajbeke za odvjetnike pa će obrana biti čarobnija i magičnija!

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
online
Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome - min

Evo gledam ove Bandiceve afere.

 

Pa mislim si, da sad svi gradjani Zagreba damo 10 kuna i skupimo 10 milijuna kuna, pa da ih damo Bandicu da se vise nikad ne kandidira i da se vise nikad ne smije vratiti u Hrvatsku, vec bi napravili uspjeh.

 

Pa i Sanaderu - sto mu umjesto MOL-a nismo MI dali 10 milijuna eura odmah na izborima da odjebe u New York i da se ne smije vratiti. On bi gledo kcerku kako glumi, mi bi zadrzali tih milijardi koliko je pronevjerio u ostalim aferama.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome -

-nije dovoljno .. uzmu oni malo više, + dnevnice ..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
online
Re: Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome -
ihush kaže...

-nije dovoljno .. uzmu oni malo više, + dnevnice ..

 Imamo lufta do milijardu, i opet ce bit jeftinije.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
5 godina
protjeran
offline
Re: Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome -
@ wyks

Eh, ali onda će ih (za)svrbiti druga milijarda. Pa treća, deseta, stota...
Nema kraja (izdajničkoj) pohlepi kao što nema tih para koje si oni ne bi strpali u šupak.
Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.12.2019 12:00 (Antiseptik).
15 godina
online
Re: Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome -
ihush kaže...

-nije dovoljno .. uzmu oni malo više, + dnevnice ..

Pa eto da vidimo tko je uzeo dnevnice za nastalo sranje na Adventu

 

Po ovoj odluci:

http://www1.zagreb.hr/slglasnik/index.html#/akt?godina=2015&broj=090&akt=FE919D4ABF62E841C1257E5B00475A69

 

Članak 24.

Gradonačelnik može neposredno dodijeliti lokaciju - mjesto na javnoj površini na drugo korištenje za:

 

Nikome od 51 zastupnika u skupstini nije palo na pamet da se ovakvo apsolutisticko pravo ne smije dodjeliti ikome, kamoli gradonacelniku milijunskog grada.

Predsjednik Skupstine je bio Darinko Kosor - do 2016. kad ga mjenja Andrija Mikulic iz HDZ-a.

 

Socijaldemokratska partija Hrvatske (SDP) - 12
Bandić Milan 365 - Stranka rada i solidarnosti (365 BM)- 9
Hrvatska demokratska zajednica (HDZ) - 8
Hrvatska socijalno - liberalna stranka (HSLS) - 4
Hrvatska narodna stranaka - liberalni demokrati (HNS) - 2
Hrvatski stranka umirovljenika (HSU) - 2
Blok umirovljenici zajedno (BUZ) - 1
Hrvatska seljačka stranaka (HSS) - 1
Hrvatska stranka prava dr. Ante Starčević (HSP AS) - 1
Stranka demokratske akcije Hrvatske (SDAH) - 1
Stranka međugeneracijske solidarnosti hrvatske (SMSH) - 1
Zeleni savez - Zeleni - 1
Zelena lista - 1
Nestranački - 7

 

Odluka je mjenjana i u 2015., 2016., i u 2017. dakle i HSLS preko Kosora i HDZ preko Mikulica, pa i SDP sa najvise zastupnika su imali dovoljno vremena ili ne donijeti ovaku odluku ili je promjeniti.

Odluka je stavljan na snagu i dok je Skupstina jos uvijek imala moc rusenja gradonacelnika neprihvacanjem proracuna.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice