Raspberry Pi dobio službenu tipkovnicu i miša

poruka: 19
|
čitano: 2.467
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug Onlinea. U nastavku se nalaze komentari na "Raspberry Pi dobio službenu tipkovnicu i miša".
11 godina

Mali enter, bljak

Freak Show Inc.
Moj PC  
9 0 hvala 0
11 godina
Re: Raspberry Pi dobio službenu tipkovnicu i miša
Friday kaže...

Mali enter, bljak

Na drugoj slici nije.

Ali primjećujem trend izbacivanja velikih entera. :(

Na vrijeme sam kupio G810. Logitech više ni nema na tržištu mehaničku tipkovnicu s velikim enterom. U susjednoj vijesti Asus izbacio tipkovnicu, isto s malim enterom...

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.4.2019 13:42 (Kuv).
10 godina
Zar nema više ni G413 Carbon? Ona je mehanička i ima veći enter.
11 godina

bez problema na Raspberry Pi radi LOGITECH MK240 bežična tipkovnica i miš a zauzima samo jedan usb port 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
Dead kaže...

Na slikama u našim dućanima ima mali enter. Ali guglanjem sam naišao na varijantu koja ima normalan.

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.4.2019 11:00 (Kuv).
7 godina

Super je šta s tipkovnicom dobiješ i hub pa se može nadoknadit izgubljeni port, al možda bi korisnije bilo da ima mogućnošću bežičnog spajanja kad već sve nove verzije imaju bt.

2 0 hvala 0
10 godina
Kuv kaže...
Dead kaže...

Na slikama u našim dućanima ima mali enter. Ali guglanjem sam naišao na varijantu koja ima normalan.

Pa ja sam je kupio u Linksa s većim enterom iako je na slici s manjim. S tim da je u opisu naznačeno da ima HR layout.

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.4.2019 11:26 (Dead).
10 godina
Dead kaže...
Kuv kaže...
Dead kaže...

Pa ja sam je kupio u Linksa s većim enterom iako je na slici s manjim. S tim da je u opisu naznačeno da ima HR layout.

Isto kupio u Linksu, ali nije HR layout, nego US sa dopisanim nasim karakterima i ima veliki enter.

Htio sam zamijeniti svoj Model M, no nikako se nisam mogao naviknuti i na kraju G413 zavrsila kod klinaca, a ja i dalje u vecernjim satima izludjujem bolju polovicu kliktanjem.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
10 godina
syncmaster245b kaže...
Dead kaže...
Kuv kaže...
Dead kaže...

Isto kupio u Linksu, ali nije HR layout, nego US sa dopisanim nasim karakterima i ima veliki enter.

Htio sam zamijeniti svoj Model M, no nikako se nisam mogao naviknuti i na kraju G413 zavrsila kod klinaca, a ja i dalje u vecernjim satima izludjujem bolju polovicu kliktanjem.

Tako je, US layout je, s velikim enterom, iako piše HR layout. Naši karakteri su barem ugravirani pa kroz njih prodire svijetlo.

10 godina
Wolverine kaže...

bez problema na Raspberry Pi radi LOGITECH MK240 bežična tipkovnica i miš a zauzima samo jedan usb port 

Slažem se. Imam neki Geniusov komplet i isto radi. Samo ne znam sada kakav je enter.

11 godina
Dead kaže...

links ti je svojedobno imao oveću seriju maloprodajno pakiranih logitechovih tipkovnica (mislim 120 ili tako nešto) s malim eneterom i bez rvackog znakovlja odstoljećasedmog i uredno su to prodavali pod "domaće" (s placa?). kad sam tamo otvorio jednu od kutija na hrpi i suočio ih s činjenicama, pravili su se grbavi: gle! vidi vraga! pojma nismo imali! auuuuuu ... (itd.) ali, znate, ide vam to na vindovse. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.4.2019 13:34 (Ajar).
10 godina
Ajar kaže...
Dead kaže...

links ti je svojedobno imao oveću seriju maloprodajno pakiranih logitechovih tipkovnica (mislim 120 ili tako nešto) s malim eneterom i bez rvackog znakovlja odstoljećasedmog i uredno su to prodavali pod "domaće" (s placa?). kad sam tamo otvorio jednu od kutija na hrpi i suočio ih s činjenicama, pravili su se grbavi: gle! vidi vraga! pojma nismo imali! auuuuuu ... (itd.) ali, zate, ide vam to na vidovse. 

Možda se i nisu pravili grbavi. Ko zna šta su prije radili, prodavali... pinele u Brodomerkura pa sad došli prodavat tipkovnice.

11 godina
Dead kaže...

Možda se i nisu pravili grbavi. Ko zna šta su prije radili, prodavali... pinele u Brodomerkura pa sad došli prodavat tipkovnice.

tu je i jedna zanimljiva slučajnost: netom poslije tog "incidenta" stara je ekipa (koja je znala i o robi i o hardveru i svaštanešto), a koja je obećala u upravi provjeriti što se zbilo s tim tipkovnicama, jednostavno nestala iz dućana i zamijenjena je "nekim novim klincima" koji se svemu čude k'o tuka dreku. hm ... eh, da: otad više ne kupujem tamo. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
2 godine

Podsjeca me na one Cherry tipkovnice koje imaju samo do F10 - fala, ne fala. S tim se ne moze raditi kak spada.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
Ajar kaže...
Dead kaže...

tu je i jedna zanimljiva slučajnost: netom poslije tog "incidenta" stara je ekipa (koja je znala i o robi i o hardveru i svaštanešto), a koja je obećala u upravi provjeriti što se zbilo s tim tipkovnicama, jednostavno nestala iz dućana i zamijenjena je "nekim novim klincima" koji se svemu čude k'o tuka dreku. hm ... eh, da: otad više ne kupujem tamo. 

A šta ću, moram. Kad nađem nešto povoljnije kod njih, uzmem, ali kod preuzimanja u dućanu provjerim. Šteta "stare ekipe". Da nije završila u Brodomerkura, odjel pitura?

11 godina
Dead kaže...

A šta ću, moram. Kad nađem nešto povoljnije kod njih, uzmem, ali kod preuzimanja u dućanu provjerim. Šteta "stare ekipe". Da nije završila u Brodomerkura, odjel pitura?

nije mi vrag bio dao mira pa sam pitao telefonom. paz' odgovor: "našli su nove izazove." vjerojatno je to prema onoj: nogom u gujcu je za te korak naprijed. 

10 godina
Wolverine kaže...

-sve tipkovnice/miševi rade na svim kompatibilnim uređajima, win, macos, lin (+2.6 krenel).. tak da je to normalno-podrazumijevano, tj za svaki uređaj koji ima integriran-nativan usb support je to takorekoć obvezno (jer da ne radi, što bi tad radilo.. npr podrška biosa za usb miša do boota OSa.. je fičer u starim računalima u novijima podrazumijevano i više se ni ne nudi kao opcija). Sasvim nešto drugo je postoji li driver za neki konkretan OS, mada i bez specifičnog drivera uređaj mora raditi s generičkim tad se nude dodatni fičeri i sl. ..

someguy kaže...

Super je šta s tipkovnicom dobiješ i hub pa se može nadoknadit izgubljeni port, al možda bi korisnije bilo da ima mogućnošću bežičnog spajanja kad već sve nove verzije imaju bt.

-BT nije usb i ''mada bi bilo (možda) zgodno'', poskupilo bi uređaj dok bi sama mogućnost bila zanimljiva samo za uređaje koji nemaju usb priključak a to nije raspb/pc (nego mobač-tablet.. na kojima mada ponekad postoji potreba ipak nitko ne koristi tipkovnicu/miša .. jer nosi u džepu, može docking itd..). Dok hub na tipkovnici.. čak se čudim da to već nije 'standardni' dio svih-većine (ali sad je rgb-led glavni fičer..) jer je vrlo poraktično, praktičnije i bolje nego na npr monitoru, pogotovo poželjno na radnom mjestu (kad se često koriste stikići npr banking i sl..) tj povezano s habanjem USB konektora na kućištu + dostupnost ako računalo nije na stolu kao što na monitoru često nije dostupno sa stražnje strane.. tipkvnca je idealna.. no, nešto krosno kao da nitko ne želi i tad u ovoj 'nevažnoj' tipkovnici to naprave, kao ekipa koja ipak ima i mozak, ne samo PR stručnjake/designere (koji bi im preporučili reg-led i win-macos-pingvin-android logo uz plaćanje koje bi pojelo svu zaradu na jeftikaner opremi..). Da je preko BTa tad ne bi bio usb hub tj ima smisla samo obrnuto.. a BT bi mogao biti dodatak-model, zgodno.

-često dodam usb-hub ili barem produžni kabel za takvo korištenje.. i ovo je odlična sitnica, praktički cijena usb-huba +malo više (mada cijenu ne znamo).. vjerojatno maloprodajno 10-20$.. prihvatljivo i isplativo.

logo maline umjesto winlogoa ili bilo kojeg drugog je logičan + cijena, jer logo se također plaća kao se misli na npr MSov.. + tad nužna certifikacija koja se opet plaća itd.. a pri tome uređaj uopće nije ciljano namjenjen za win juzere tak da mi ovo zvuči poslovno-logično. .. i prigovor, EFIGS!!! wtf im je sad ovo de-es.. (ok, german-span..) uobičajene oznake zemalja nisu FR nego F, G/D, E, S, I i stojlećima (od postanka PCja i nakon tog manuala) je to uobičajen način označavanja, prema međunarodnoj oznaci, ne neka ''nova'' dvoslovna..). :)) ma nevažno, ovo je ok.. tek malo njurganja.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.4.2019 14:24 (ihush).
10 godina
Ha ha, rade sve tipkovnice ali samo ova ima malinu umjesto Windows loga
Voda tece a vrijeme prolazi ...
4 godine
Ajar kaže...
Dead kaže...

nije mi vrag bio dao mira pa sam pitao telefonom. paz' odgovor: "našli su nove izazove." vjerojatno je to prema onoj: nogom u gujcu je za te korak naprijed. 

Ja sam čuo, iz više izvora, da ih je voditelj ili tako nešto maltretirao (nešto s plaćom) i da su dogovorno ali svi dali otkaz. Ali napominjem da je to rekla-kazala.

No, dobro se sjećam iznenadnog pogroma.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice