„Smrtonosnih 14“: krvne pretrage koje predviđaju k

poruka: 11
|
čitano: 2.844
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "„Smrtonosnih 14“: krvne pretrage koje predviđaju k".
8 godina
offline
„Smrtonosnih 14“: krvne pretrage koje predviđaju k
Ovo nisam znao, da višak aminokiselina, i to baš onih hidrofobnih, u krvi može biti opasno. Koliko mi je poznato, u nas se ne rade se testovi na aminokiseline u krvi.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
„Smrtonosnih 14“: krvne pretrage koje predviđaju k

bilo bi lijepo zaposliti se na radnom mjestu "pratitelj krvnoanaliziranih s bilježenjem trenutka otegnuća papaka". pet godina - taman da se ušpara koja pinka za vlastitu oporuku i makljažu na ostavinskoj. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: „Smrtonosnih 14“: krvne pretrage koje predviđa
U nas se (u laboratorijima pri KBC-ima) već više godina rade testovi na aminokiseline u krvi, te na većinu relevantnih aminokiselinskih metabolita u urinu. Započelo je u sklopu dijagnostike i obrade prirođenih metaboličkih bolesti, a sada se koristi prilično šire od toga.
Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
13 godina
neaktivan
offline
„Smrtonosnih 14“: krvne pretrage koje predviđaju k

A onda su idućih dvadeset godina (od 1997. do 2007.) strpljivo pratili jesu li još živi.

 

S obzirom da je u sljedećoj rečenici nakon citirane iznova naglašeno da je riječ o vremenskom intervalu od 20 godina, pretpostavljam da se praćenje vršilo do 2017.?

xfire username: zeko868 , msn username: zeko868@hotmail.com , Posjetite nas na www.ziz-clan.com
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
online
„Smrtonosnih 14“: krvne pretrage koje predviđaju k

Ovo je samo devijacija od sudbine - svatko od nas ima određen broj ciklusa punjenja i pražnjenja, tj. broj otkucaja srca, od 1 - 5 milijardi.

A čak bi se i ta devijacija mogla pripisati sudbini budući da svatko od nas ima određene sklonosti prema onome što trpa u organizam, a nisu li te sklonosti urođene?

 

Svemir.
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: „Smrtonosnih 14“: krvne pretrage koje predviđa
Razlog smrt mog dida(93 godine).....se zna....umrla mu žena(moja baba 83 godine) 20 dana prije.... hebiga imali dva sprovoda u manje od 30 dana(2016)...

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: „Smrtonosnih 14“: krvne pretrage koje predviđa
danen kaže...
Ovo nisam znao, da višak aminokiselina, i to baš onih hidrofobnih, u krvi može biti opasno. Koliko mi je poznato, u nas se ne rade se testovi na aminokiseline u krvi.

 Nisam sigurna da je sam po sebi višak aminokiselina opasan. Mislim da je u pitanju cijeli kontekst - kada tijelo ne može više apsorbirati hranjive tvari, recimo terminalni stadij ciroze jetre, tada tijelo počne samo sebe hraniti iz tkiva su, uvjetno rečeno, manje potrebna. To su obično mišići. I onda su povišene aminokiseline samo indikator katabolizma mišića.

15 godina
offline
Re: „Smrtonosnih 14“: krvne pretrage koje predviđa
HCMAA kaže...
Razlog smrt mog dida(93 godine).....se zna....umrla mu žena(moja baba 83 godine) 20 dana prije.... hebiga imali dva sprovoda u manje od 30 dana(2016)...

 samo u mojoj ulici dva takva "slučaja", a čuh za još poneki. najviše mjesec razlike. neobično, u neku ruku: kad jedno vrag odnese, drugo se jednostavno preda. mogu se samo nadati da će i moji starci tako (95 odn. 88). ja neću jer sam odavno sretno razveden i na kraj pameti mi nije više ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
14 godina
offline
„Smrtonosnih 14“: krvne pretrage koje predviđaju k

ma dajte, kaj god... odavno se zna:

 

život je spolno prenosiva bolest s 100%-nim mortalitetom...

 

a što se tiče životnih osiguranja, ja se neću kladiti protiv sebe...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
„Smrtonosnih 14“: krvne pretrage koje predviđaju k

Ja isto mogu predvidjeti nečiju smrt. Ako vidim nekog starog, debelog, blijedog alkoholičara, ja mu predviđam isto 80% šanse da umre u sljedećih 10 godina

 
3 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
„Smrtonosnih 14“: krvne pretrage koje predviđaju k

"...i usporili ili barem malo odgodili neminovnu sudbinu." Doc, hvala za članak, super kao i obično.

 

Dodajem da čovjek, zapravo, ima malo više motivacije da živi kvalitetnije, a ne samo da odgađa smrt. Mislim da smrt nije nikakav događaj, niti nas kozmos pita želimo li se roditi i jesmo li spremni za nekakvo pompezno umiranje. To je proces kakav je bio, i kakav nas je formirao, i isti takav nas i rasformira. A to što mi imamo svoj narativ u glavi da smo centar svemira, to je naš problem. 

 

Dobra su takva testiranja, hvala znanosti, doprinose poštimavanju našeg stila života da budemo bolji dok traje.

 

ps. Kad smo kod takvih tema, Doc, znaš li koji DNA analysis servis kod nas može isporučiti 'Health+Ancestry' podatke? Kad sam htio uplatiti za '23andMe' javili su mi da ne mogu u našu regiju slati 'Health' opciju zbog naših zdravstvenih regulativa, samo 'Ancestry'. Ako znaš, savjetuj nešto. Jer samo 'Ancestry' je preskupo za zabavljati se iz kojih regija potječu moji preci. Mislim da je 'Health' opcija puno korisnija, jer ukazuje na svojstva organizma i tako možemo poboljšati život, mijenjati navike na bolje, s obzirom na rezultate testiranja.

Where else are you going to practice, other than at your actions, speech and thoughts?
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.8.2019 11:31 (Zeljko B).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice