Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d zaključana tema

poruka: 185
|
čitano: 28.693
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d".
15 godina
offline
Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d

@Jehonan

 

Nije li lagani oksimoron pljuckati po socijalizmu i pritom imati Tux-a kao avatara (predmnijevam da, s obzirom na avatara, koristis i software koji se slobodno dijeli medju korisnicima, aka u drustvenom vlasnistvu)

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
 
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d
PzKpfw kaže...

 

Ekipa kaj vi brijete? Pola mile ljudi zbrisalo van, pola penzionera je siromašno, jedna trećina HR živi na rubu siromaštva, 300k djece ide gladno spavati...

 

 Jesi cuo za iseljavanja iz jugoslavije 60ih i 70ih ?
Ljudi su doslovno isli van da kupe frižidere i kauče. (imas na youtubeu snimku iz tog doba)

Ovo je sve nastalo prije Tita:

Belišće, Belišće (1884.)
Koestlin, Bjelovar (1905.)
Čakovečki mlinovi, Čakovec (1893.)
Čateks, Čakovec (1874.)
Međimurska trikotaža, Čakovec (1923.)
MTČ, Čakovec (1923.)
Vajda, Čakovec (1911.)
Belje, Darda (1911.)
Dalit, Daruvar (1905.)
Daruvarska pivovara, Daruvar (1893.)
Pamučna industrija, Duga Resa (1884.)
Dalmacija, Dugi Rat (1908.)
Đakovština, Đakovo (1921.)
DIK, Đurđenovac (1895.)
Karlovačka pivovara, Karlovac (1854.)
KIO, Karlovac (1903.)
Lola Ribar (osnovana pod imenom Tulić Mlin), Karlovac (1932.)
Cemex, Kaštela (1904.)
TOP, Kerestinec (1922.)
Podravka, Koprivnica (1934.)
Brodogradilište Kraljevica (1729.)
Mlinar, Križevci (1903.)
Cetina, Omiš (1930.)
Drava tvornica žigica, Osijek (1856.)
Kandit, Osijek (1920.)
Karolina, Osijek (1909.)
Osječka pivovara, Osijek (1856.)
Saponia, Osijek (1894.)
Tvornica šećera, Osijek (1905.)
Gavrilović, Petrinja (1690.)
IGM Ciglana, Petrinja (1920.)
Sardina, Postire (1907.)
Zvečevo, Požega (1921.)
Brionka, Pula (1942.)
Brodogradilište Uljanik, Pula (1856.)
Istra cement, Pula (1925.)
Brodogradilište 3. Maj (osnovano pod imenom Kvarnersko brodogradilište), Rijeka (1892.)
Torpedo, Rijeka (1853.)
Tvornica papira, Rijeka (1821.)
Viktor Lenac, Rijeka (1896.)
Mirna, Rovinj (1877.)
Tvornica duhana Rovinj, Rovinj (1872.)
Div tvornica vijaka, Samobor (1884.)
Segestica, Sisak (1918.)
Željezara Sisak, Sisak (1938.)
Ciglana IGM, Sladojevci (1900.)
Đuro Đaković (osnovana pod imenom Prva jugoslavenska tvornica vagona, stojeva i mostova), Slavonski Brod (1921.)
Brodosplit, Split (1931.)
TAL, Šibenik (1937.)
TEF, Šibenik (1897.)
Brodotrogir, Trogir (1922.)
Metalska industrija, Varaždin (1939.)
Mundus, Varaždin (1892.)
Varteks, Varaždin (1918.)
Jadranka, Vela Luka (1892.)
Zdenka, Veliki Zdenci (1897.)
Dilj, Vinkovci (1922.)
OPECO, Virovitica (1896.)
TVIN, Virovitica (1913.)
Pik, Vrbovec (1938.)
Borovo, Vukovar (1931.)
Maraska, Zadar (1768.)
Badel, Zagreb (1862.)
Cedevita, Zagreb (1929.)
Chromos, Zagreb (1920.)
Croatia osiguranje, Zagreb (1884.)
DTR, Zagreb (1914.)
Dukat, Zagreb (1912.)
Elka, Zagreb (1927.)
Franck, Zagreb (1892.)
Gradske pekare Klara, Zagreb (1909.)
redelj, Zagreb (1894.)
INA, Zagreb (1882.) *
- zapravo nastala 1964. iz Kombinata za naftu i plin, a koji je nastao držanom krađom i spajanjem triju rafinerija: riječke (osnovana 1882.), sisačke (1927.) i zagrebačke (1927.)
Jadran, Zagreb (1930.)
Jamnica, Zagreb (1828.)
Katran, Zagreb (1890.)
Končar, Zagreb (1921.)
Kraš (osnovan pod nazivom Union), Zagreb (1911.)
Lipa Mill, Zagreb (1907.)
Medika, Zagreb (1922.)
Pastor, Zagreb (1930.)
Pliva, Zagreb (1921.)
Prvomajska, Zagreb (1936.)
TEŽ, Zagreb (1929.)
TOZ-Penkala, Zagreb (1937.)
Tvornica duhana, Zagreb (1817.)
Zagrebačka banka, Zagreb (1914.)
Zagrebačka pivovara, Zagreb (1892.)
Zvijezda ulje, Zagreb (1916.)
Karbon, Zaprešić (1932.)

Pa me sad zanima, sta je nastalo kod njega ?

Osim pljačke ?

Visak kaže...

 Najveće porezne olakšice, svi su dobili vće plaće, jednostavno USA je sto se tice biznisa u nikad boljem stanju i ti sad to ignoriras, fascinantna je glupost nekih ljudi.

 Prvo si lupio glupost o zapošljavanju, pa kad ti je to propalo lupaš ostale parole koje si čuo. Ne mogu shvatiti koliko netko mora biti naivan da ne prepozna tako očitog lašca.

 

Porezne olakšice su dobili prije svega bogati i to velike i trajno, dok je srednja klasa dobila nešto malo i kratkoročno. No s obzirom da se državni dug enormno povećava, nisu zapravo dobili ništa, to bi bilo kao da digneš kredit u banci i onda kažeš da je banka super, jer ti je poklonila lovu. Trump nije niti zaradio, niti uštedio, niti ikome poklonio novac, on je samo zadužio zemlju i od toga duga veći dio dao bogatima, poput Superhika. Možeš li shvatiti tu jednostavnu  matematiku?

 

Inače, ekonomija je bila već u jako dobrom stanju kad je on došao.

 Logično da su bogati dobili više jer više zarađuju.
Ako je onda bila u dobrom, sad je u extra odličnom stanju.

I to ti govorim kao netko tko ima obitelj tamo i oni mi govore da se nemjerljivo bolje zivi nego pod Obamom.

A ti se i dalje obrazuj preko CNN-a.

Stric_Jura kaže...

 

309 km asfalta - u cijeloj K. Jugi, prije 2SR...

 

onaj HNK je izgrađen nakon što smo prvo kazalište dobili na neprodanoj lutrijskoj srećki...

 

feine Kroaten - googlaj na što se odnosi...

 

a sve Rvat'ne trebaju pročitati "Kako živi narod", Rudolfa Bićanića iz 1936.g. da se "izliječe" od K-und-K nostalgije i samozavaravanja o ajngemahtec juhici, kisdihand i ostalim malograđanskim općim mjestima...

 

uostalom Zagreb nije Hrvatska (cijela i jedinstvena) niti je ikad bio, ni za KuK, niti "rodijački-bandićevski" danas...

 Aj mi reci koliko je autoceste napravljeno u jugi a koliko u ovoj Hrvatskoj ;)

15 godina
offline
Re: Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d
MadDogMattis kaže...


Ovo je sve nastalo prije Tita:

Belišće, Belišće (1884.)
Koestlin, Bjelovar (1905.)
Čakovečki mlinovi, Čakovec (1893.)
Čateks, Čakovec (1874.)
Međimurska trikotaža, Čakovec (1923.)
MTČ, Čakovec (1923.)
Vajda, Čakovec (1911.)
Belje, Darda (1911.)
Dalit, Daruvar (1905.)
Daruvarska pivovara, Daruvar (1893.)
Pamučna industrija, Duga Resa (1884.)
Dalmacija, Dugi Rat (1908.)
Đakovština, Đakovo (1921.)
DIK, Đurđenovac (1895.)
Karlovačka pivovara, Karlovac (1854.)
KIO, Karlovac (1903.)
Lola Ribar (osnovana pod imenom Tulić Mlin), Karlovac (1932.)
Cemex, Kaštela (1904.)
TOP, Kerestinec (1922.)
Podravka, Koprivnica (1934.)
Brodogradilište Kraljevica (1729.)
Mlinar, Križevci (1903.)
Cetina, Omiš (1930.)
Drava tvornica žigica, Osijek (1856.)
Kandit, Osijek (1920.)
Karolina, Osijek (1909.)
Osječka pivovara, Osijek (1856.)
Saponia, Osijek (1894.)
Tvornica šećera, Osijek (1905.)
Gavrilović, Petrinja (1690.)
IGM Ciglana, Petrinja (1920.)
Sardina, Postire (1907.)
Zvečevo, Požega (1921.)
Brionka, Pula (1942.)
Brodogradilište Uljanik, Pula (1856.)
Istra cement, Pula (1925.)
Brodogradilište 3. Maj (osnovano pod imenom Kvarnersko brodogradilište), Rijeka (1892.)
Torpedo, Rijeka (1853.)
Tvornica papira, Rijeka (1821.)
Viktor Lenac, Rijeka (1896.)
Mirna, Rovinj (1877.)
Tvornica duhana Rovinj, Rovinj (1872.)
Div tvornica vijaka, Samobor (1884.)
Segestica, Sisak (1918.)
Željezara Sisak, Sisak (1938.)
Ciglana IGM, Sladojevci (1900.)
Đuro Đaković (osnovana pod imenom Prva jugoslavenska tvornica vagona, stojeva i mostova), Slavonski Brod (1921.)
Brodosplit, Split (1931.)
TAL, Šibenik (1937.)
TEF, Šibenik (1897.)
Brodotrogir, Trogir (1922.)
Metalska industrija, Varaždin (1939.)
Mundus, Varaždin (1892.)
Varteks, Varaždin (1918.)
Jadranka, Vela Luka (1892.)
Zdenka, Veliki Zdenci (1897.)
Dilj, Vinkovci (1922.)
OPECO, Virovitica (1896.)
TVIN, Virovitica (1913.)
Pik, Vrbovec (1938.)
Borovo, Vukovar (1931.)
Maraska, Zadar (1768.)
Badel, Zagreb (1862.)
Cedevita, Zagreb (1929.)
Chromos, Zagreb (1920.)
Croatia osiguranje, Zagreb (1884.)
DTR, Zagreb (1914.)
Dukat, Zagreb (1912.)
Elka, Zagreb (1927.)
Franck, Zagreb (1892.)
Gradske pekare Klara, Zagreb (1909.)
redelj, Zagreb (1894.)
INA, Zagreb (1882.) *
- zapravo nastala 1964. iz Kombinata za naftu i plin, a koji je nastao držanom krađom i spajanjem triju rafinerija: riječke (osnovana 1882.), sisačke (1927.) i zagrebačke (1927.)
Jadran, Zagreb (1930.)
Jamnica, Zagreb (1828.)
Katran, Zagreb (1890.)
Končar, Zagreb (1921.)
Kraš (osnovan pod nazivom Union), Zagreb (1911.)
Lipa Mill, Zagreb (1907.)
Medika, Zagreb (1922.)
Pastor, Zagreb (1930.)
Pliva, Zagreb (1921.)
Prvomajska, Zagreb (1936.)
TEŽ, Zagreb (1929.)
TOZ-Penkala, Zagreb (1937.)
Tvornica duhana, Zagreb (1817.)
Zagrebačka banka, Zagreb (1914.)
Zagrebačka pivovara, Zagreb (1892.)
Zvijezda ulje, Zagreb (1916.)
Karbon, Zaprešić (1932.)

Pa me sad zanima, sta je nastalo kod njega ?

Osim pljačke ?

I sve su ostale poslije Tita.

 

Koliko ih danas nedostaje sa te liste?

 

Pljacka je dosla nakon Tita.

Za dodatne informacije, pitaj Kutlu. Sakupio je dvije zastare i sad mu jos jedna nedostaje do povratka u RH kao slobodan gradjanin.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.10.2019 16:45 (syncmaster245b).
7 godina
offline
Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d

ima li kakva nagrada za nabrajanje po metru teksta i citiranje nabrojanog bez skraćivanja? bar žuti?

syncmaster245b kaže...

Nije li lagani oksimoron pljuckati po socijalizmu i pritom imati Tux-a kao avatara (predmnijevam da, s obzirom na avatara, koristis i software koji se slobodno dijeli medju korisnicima, aka u drustvenom vlasnistvu)

kaže za sebe da je ...u žargonu krezubo, klerofašističko, katolibansko, kamenjarsko, dinarsko, velebitski revizionista... vjerojatno je u žargonu i nacionalsocijalista

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.10.2019 17:45 (Louis Pluto).
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d

@LudoPsetoAmeričansko-ex-MinistarObrane

 

Podravka je nastala 1947, 1934 su braća Wolf imala proizvodnju pekmeza, kotao i konja Sokola...

 

te jadne laži da je to bila Podravka objesi mačku o rep...

 

a Podravka je itekako narasla od kupovine 3 selske kuće na kraju Koprivnice te 1947, na drugom kraju od te pekmezare braće Wolf....

 

i Podravka je kupovala i gradila tvornice i po svijetu...

 

zato jer se sagradilo, može se još kramariti ostatke Podravke u klasičnom rvackom dvokoraku: HDZ-SDP

 

 

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d

partizani&ustaše.. prije će se raspetljati brexit nego to .. sad tu inače ide smajl, ali ne i ovaj put.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d

@ihush

 

Nemoj stavljati nacifašiste i antifašiste u istu ravan. To se ustaše i njima slični žele prebaciti na pravu stranu povijesti. Mada im to ne uspjeva baš.

 

 

@MadDogMattis

 

Danas ljudi imaju frižidere u Hrvatskoj za kupiti koji programirano traju dok isteka jamstva. Nakon toga kupi novo.

Koliko su trajali elektro aparati od Gorenje ili Rade Končara?

Prije Tita je bilo 85% raje nepismeno i ruralno.

Borba Tita i njegovih partizana donijela je malom čovjeku emacipaciju od strane kralja i popa. 

Panzerkampfwagen.d-ZG.Hard work, pays off.
15 godina
offline
Re: Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d
PzKpfw kaže...

@ihush

 

Nemoj stavljati nacifašiste i antifašiste u istu ravan. ..

 -tko to radi? Upravo ti tom rečenicom. Što su talijani? austijanci..? što je nacizam, što fašizam? španolci? Nauči prvo razlikovati terminologiju ako već želiš pedantnost.

osuđeni su svi totalitarni režimi, pa i komunizam, kao i njegovi zločini, koji ne moraju biti samo ww2, može i kasnije ili se to ne broji? partizani & ustaše su inače sinonim za vrijeme kad je neka tema zrela za lockanje, dok je ekšli tema brexit ili tako nešto.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d
Nisu osuđeni svi totalitarni režimi, jer Vatikan je totalitaran režim u svakom pogledu, naročito povijesno zločinačkom, a naša država ne da to ne osuđuje, nego sklapa paktove kojima potpuno nepotrebno prepušta dio suvereniteta toj totalitarnoj državi, bez da ona i njena peta kolona polažu ikakve račune (u doslovnom i prenesenom smislu).

U EU imamo bar kakvo takvo pravo glasa, dok na vatikanske odluke koje se tiču nas ne možemo nikako utjecati. I to desničare nimalo ne smeta, dapače sad će pjena na usta što ih se netko uopće usudio spomenuti.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
8 godina
offline
Re: Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d

Krkan domesticus, školski primjer: fešta Trumpa i Brexit, ajfon, pljačkašku privatizaciju a pluje po "komunizmu".

Za pretpostaviti i nastavak:

Ćaća mu nije partijsku knjižicu vratio a sad je funkcioner adezea, i sebe i sina je liječio i odškolovao u "mrskom socijalizmu", vikendicu je sagradio u Jugi koju sad pluje i ima sliku Ante i Tuđmana (Yu generala) po sobama koje iznajmljuje. Potajno se krstio 1995. Sinu platio diplomu Verna i čeka ga sinekura kao savjetnika u nekoj državnoj agenciji za domoljubno uhljebništvo.

Nema ova zemlja budućnosti s takima.

10 godina
offline
Re: Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d

 

@ihush

 

Nemoj misliti da tebe napadam. Dapače, sasvim si mi O.K.. 

Međutim, tu frazu partizani&ustaše ljudi koriste sasvim pogrešno, jer ispada da su ustaše = partizani. Što je čista revizija povijesti na najgori mogući način. 

Tu raspravu konstatnu potiču poražene snage WWII, jer im naprosto smeta rezultat istoga. 

Tko su Austrijanci? Hm, ukratko mogli bi nučiti iz njihovog zakonodavstva, da zabranimo simbole ustaške ideologije. 

 

Osuda svih totalitarizama je isto tako mantra, koju potiču revizionisti povijesti da bi zbrisali ljagu sa sebe, te da bi mogao njihov kapital još više pasti 

na leđa radničke klase, odnosno obespravljenih, osiromašenih i potlačenih masa.

 

@Visak

 

Da, Vatikan kao imperijalna sila već više od sto godina koristi Hrvate, kao produžetak svoje politike da preko nas širi svoju ideologiju.

Panzerkampfwagen.d-ZG.Hard work, pays off.
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.10.2019 0:38 (PzKpfw).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d
ihush kaže...
Spinout kaže...

Možda ne žele da im državom upravljaju samoizabrani briselski pijanci koji rade u korist mega-korporacija, banaka i politike otvorenih granica.

 -točno, žele da sami upravljaju time, jer kompanije-banke... ako nisi primijetio imaju sjedište malo zapadnije od eu kontinenta, na otoku dok je mali problem sj.irska.. london city.

To je samo dio problema. EU im je također srozala pojedine industrijske grane od kojih je najviše pogođena ribarska industrija.

Pa EU fondovi što je njihova lova a koju troše po diktatu Brisela.

Otvorene granice su također problem jer sva sirotinja EU može ući i izaći kako hoće.

Britanci su stari lisci i mislim da će im biti bolje bez EU.

 

EU je zamišljena kao unija za slobodan protok ljudi i robe a sve ostalo je bacanje novaca na birokraciju i kontrola.

16 godina
offline
Re: Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d
Spinout kaže...
ihush kaže...
Spinout kaže...

Možda ne žele da im državom upravljaju samoizabrani briselski pijanci koji rade u korist mega-korporacija, banaka i politike otvorenih granica.

 -točno, žele da sami upravljaju time, jer kompanije-banke... ako nisi primijetio imaju sjedište malo zapadnije od eu kontinenta, na otoku dok je mali problem sj.irska.. london city.

To je samo dio problema. EU im je također srozala pojedine industrijske grane od kojih je najviše pogođena ribarska industrija.

Pa EU fondovi što je njihova lova a koju troše po diktatu Brisela.

Otvorene granice su također problem jer sva sirotinja EU može ući i izaći kako hoće.

Britanci su stari lisci i mislim da će im biti bolje bez EU.

 

 

UK nije u Schengenu.

Britanci su se sami srozali industriju pocevsi od 80-ih i Thatcherice.

Od fondova su imali poprilicne koristi.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
offline
Re: Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d
Stric_Jura kaže...
Jehonan kaže...
Stric_Jura kaže...

pa ti si onaj koji pljuje po hrvatskoj povijesti...

 

znaš, mi ti imamo povijest i prije '91....

 

a ne znam, ja sam ti inače porezni i vojni obveznik ove države, pa želim da bude najbolja moguća, ane svršavam na sve "hrvatsko" jer ako i piše tako, ne znači nužno da je tako...

Ma ne pobogu!

 

Ne pljujem ti ja po Hrvatskoj povijesti, ja sam po svemu prisutnom progresivnom ljevičarskom žargonu krezubo, klerofašističko, katolibansko, kamenjarsko, dinarsko, velebitski revizionista.

 

Je, slažem se, ovo što je Krleža izjavio bijaše prije '91, zamisli ti to?!

 

I sam sam porezni i vojni obveznik, niš posebno tj. to si metodom automatizma ako želiš živjeti u bilo kojoj državi, nije Hrvatska po tome niš posebnija ili zahtjevnija,,,

 

Kaj se dotikavle svršavanja, svatko ima svoj fetiš, netko čim veću Jugoslaviju i Srbiju, netko Hrvatsku.

 

Ovo bi se moglo svesti na:"đes' bijo prije '91, Bog te ..."?!

da nisi jedan od ovih 1097 novijeh branitelja, 24 g. nakon rata?

 

gle... dokazana izreka je: patriotizam je zadnje utočište hulja...

 

to nije ništa kontra patriotizma, nego kontra hulja... tako da dokle god se pozivaju na "hrvatstvo" (ono nakon '91, to je nekakvo instant, maže se na kruh...) ja provjeravam svoj novčanik...

 

tako da se vratimo na Brexit...

 

osnova svega je njihovo (BoJo, najbolji pajdo DT-a) pozivanje na "veličinu" - Imperij - cool Britannia - a to sve propovijedaju elitistički uzgojena deriščad, a ne populus VB-a... znači isto krivo gledanje povijesti, kroz iskrivljene naočale...

Ma ne, nisam ti ja toliko omraženi branitelj, samo volim svoju zemlju i nije mi milo gledati kada ljudi pljuju po njoj, kao ti.

 

Ako je "domoljublje zadnje utočište hulja" kako veli Samuel Johnson, od jedne anarhističke hulje ne bih ništa drugo niti očekivao.

 

Al' opet, za divno čudo, čovjek obožavao London i bio predani anglikanac, zanimljivo .

 

Glavna odlika svih aranrhista tj. socijalista po kojoj ih odmah prepoznaješ, ono, kao izgledaju normalno, lijepo se češljaju, a kad ono... (na desetine milijuna mrtvih, kulturne i ine revolucije, preodgoji, ...)

 

Ne razumijem, na čega bi se trebali ljudi pozivati, na Srbstvo i Jugoslavenstvo, to bi onda vjerujem bilo uredu, a ujedno ti i voljeni novčanik ne bi bio u opasnosti, što li?!

 

Da, vratimo se na brexit...

14 godina
offline
Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d

a otkud ti da sam ja za srpsvo/jugoslavenstvo ? ja vjerujem u evoluciju, da je Juga bila tako dobra, preživjela bi...

 

aha, logika Rvat'na - nemaš moje stavove - ti si - mrskosrbočetničkokomunistički gad - i ne voliš Thompsona...

 

a branitelji? za ove koji nastaju 20-ak godina nakon rata - nemam dobro mišljenje, jer znam mnoge koji JESU branitelji, pa im ne pada na pamet kramariti svoju muku...

 

uživaj u svojem uskom pogledu na svijet, jednog dana ćeš odrasti...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d
PzKpfw kaže...

 

@ihush

 

Nemoj misliti da tebe napadam. Dapače, sasvim si mi O.K.. 

Međutim, tu frazu partizani&ustaše ljudi koriste sasvim pogrešno, jer ispada da su ustaše = partizani. Što je čista revizija povijesti na najgori mogući način. 

Tu raspravu konstatnu potiču poražene snage WWII, jer im naprosto smeta rezultat istoga. 

Tko su Austrijanci? Hm, ukratko mogli bi nučiti iz njihovog zakonodavstva, da zabranimo simbole ustaške ideologije. 

 

Osuda svih totalitarizama je isto tako mantra, koju potiču revizionisti povijesti da bi zbrisali ljagu sa sebe, te da bi mogao njihov kapital još više pasti 

na leđa radničke klase, odnosno obespravljenih, osiromašenih i potlačenih masa.

 

@Visak

 

Da, Vatikan kao imperijalna sila već više od sto godina koristi Hrvate, kao produžetak svoje politike da preko nas širi svoju ideologiju.

-partizani&ustaše, plus/minus, dan/noć... treba dalje nabrajati suprotnosti? i tko stavlja gdje znak jednakosti? ja ili ti? :) rekao bi da je sve u oku (umu) promatrača.

-koje simbole? nacizma ili fašizma? kao btw, snop pruća/strelica i sl. je simbol mnogih grbova kao i koplja-falange, usa, španjolska.. i ne vidim neku zabranu, no ti vidiš? kao to je tema ili o tome pišem? Veze s vezom.. :) tema ue uk-brexit ili tko će biti brži od godota.. a ja na to kažem, uk gleda svoj interes i naplaćuje sve što može, jer može, jer je velesila, jer ima interese i kao usa može. Sad kad moraju podmiriti ceh (vratiti dobiveno) to naravno ne žele, to je normalna želja dužnika.. i oko tog je cirkus, jer su jači i ako ne žele ne moraju platiti ceh. Istovremeno, zbog dezinformiranja za izlazak vide da s druge strane gube.. i ni to ne žele.. htjeli bi i dalje povlašteni status, ovce&novce (još jedna izreka, bez znaka jednakosti ako ti padne na pamet analogija.. tj tema kojoj tu ne bi trebalo biti mjesto, možemo bez povratka na to?). :)

-pregovarat će, rušiti dogovoreno do beskonačnosti, tj dok ne dobiju sve što žele, mada su oni dužni, ali su UK, kao što je to i USA-Trumpek.

-vatikan je velesila tisućama godina. Mi smo ništa, KKK, ne onaj s kapuljačama, nego konjušari, konobari, kurve, za ostalo nismo tj nemamo svoje predstavnike kao plemstvo koje bi se pobrinulo za svoj narod kao što to radi ostatak zap.eu do sjevera (kao paradox, bolje je u ''feudalizmu'' nego u republici-demokraciji.. jer su većinom kraljevine, zanimljivo).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d

Da se prerano ne poveselite:

Današnji "dogovor" o Brexitu s EU nema ni teoretske šanse da prođe u UK parlamentu (kamo li škotskom).

BoJi treba 319 glasova, ima ih - 259. I sigurnih 304 protiv.

60 glasova koje minimalno teba ubrati može od potencijalnih tek 72 - od kojih mu bar pola gotovo sigurno neće dati glas.

30 ih je Unionista odn. "Spartanaca" (npr ne pristaju na granicu u Irskom moru), a 20 ih je "civilized brexit" laburista koje će izbaciti iz stranke ako glasaju za ovaj "Brexit deal".

 

Moguće je nešto drugo (odgoda, izbori, 2. referendum...) ali mi se ne da o tome pisati.

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.10.2019 12:46 (Zechina).
 
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d
Zašto bi se veselili?
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
8 godina
offline
Re: Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d

Ma samo sam sarkastičan; u stvari ide onog krkana.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d
MadDogMattis kaže...

 Jesi cuo za iseljavanja iz jugoslavije 60ih i 70ih ?
Ljudi su doslovno isli van da kupe frižidere i kauče. (imas na youtubeu snimku iz tog doba)

 Tada su odlazili uglavnom muškarci, koji su slali novac u obitelji u Jugoslaviju i tu gradili kuću s namjerom da se vrate u tu groznu državu. Danas odlaze cijele obitelji bez namjere da se ikada vrate u slobodnu Hrvatsku.

 

Izgleda da si klinac koji o Jugi zna samo iz priča nekog senilnog člana obitelji, jer Juga je imala nekoliko tvornica frižidera i desetine tvornica namještaja. Upravo danas kupujemo stranu bijelu tehniku i namještaj, jer je domaća industrija uništena.

 

MadDogMattis kaže...


Pa me sad zanima, sta je nastalo kod njega ? 

Osim pljačke ?

 Sve firme koje si nabrojao su ne samo preživjele Jugoslaviju, nego i značajno napredovale, ali nakon 'oslobođenja' su mnoge počele propadati. Upravo je HDZ izveo najveću pljačku na ovim prostorima, zvanu privatizacija.

 

Imaš gomilu poduzeća koja su osnovana za vrijeme Jugoslavije, a danas su propala. Recimo Riz ili Dalmatinka.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/slavna-povijest-danas-propale-tvornice-trebala-je-biti-sagradena-u-livnu-ali-komunisticki-mocnik-malom-je-lazi-izlobirao-da-ona-ipak-dode-u-sinj/6780468/

 

 

MadDogMattis kaže...

 

Visak kaže...

 Najveće porezne olakšice, svi su dobili vće plaće, jednostavno USA je sto se tice biznisa u nikad boljem stanju i ti sad to ignoriras, fascinantna je glupost nekih ljudi.

 Prvo si lupio glupost o zapošljavanju, pa kad ti je to propalo lupaš ostale parole koje si čuo. Ne mogu shvatiti koliko netko mora biti naivan da ne prepozna tako očitog lašca.

 

Porezne olakšice su dobili prije svega bogati i to velike i trajno, dok je srednja klasa dobila nešto malo i kratkoročno. No s obzirom da se državni dug enormno povećava, nisu zapravo dobili ništa, to bi bilo kao da digneš kredit u banci i onda kažeš da je banka super, jer ti je poklonila lovu. Trump nije niti zaradio, niti uštedio, niti ikome poklonio novac, on je samo zadužio zemlju i od toga duga veći dio dao bogatima, poput Superhika. Možeš li shvatiti tu jednostavnu  matematiku?

 

Inače, ekonomija je bila već u jako dobrom stanju kad je on došao.

 Logično da su bogati dobili više jer više zarađuju. 
Ako je onda bila u dobrom, sad je u extra odličnom stanju. 

I to ti govorim kao netko tko ima obitelj tamo i oni mi govore da se nemjerljivo bolje zivi nego pod Obamom. 

A ti se i dalje obrazuj preko CNN-a.

 Koji dio priče o posuđenom novcu ti nije jasan? Trump se zadužuje i taj novac dijeli bogatima.

 

 

To nije nikakav ekonomski uspjeh. Ekonomski rast je otprilike kao i u vrijeme Obame, ali Obama je pri tome smanjivao zaduženje, a Trump ga povećava. Tko je bolji manager, onaj koji postiže isto uz veći ili manji trošak?

 

Inače, čak se i tvoj imenjak, kojem se očito diviš, distancirao od Trumpa. 

 

MadDogMattis kaže...

 Aj mi reci koliko je autoceste napravljeno u jugi a koliko u ovoj Hrvatskoj ;)

Ali i ta autocesta koju su napravili je ispala pljačka, pri čemu ju je počela graditi Račanova koalicija, da bi kad je HDZ došao na vlast cijena po kilometru je skočila tri puta, radili su se nepotrebni izlazi kod Sanaderovog rodnog sela, tuneli su se farbali tri puta...

Ti stvarno ne vidiš koji su to lopovi u HDZu? Ah da, zaboravio sam, pa ti misliš i da je Trump uspješan političar. 

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.10.2019 21:56 (Visak).
8 godina
offline
Re: Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d

^ ...I da je Brexit super za UK. Vjerojatno i, posljedično, klorinirani pilići iz USA (koji su zabranjeni u mrskoj mu EU).

 

MDM, da ti objasnim neke stvari: u Jugi su ljudi pušili Marlboro, nosili Levisice, vozili Golf, pili Coca-Colu... a tog nije bilo u "komunizmu" (odn. "istočnom bloku", Varšavskom paktu).

Ne samo to, već se ovo sve gore i proizvodilo u toj istoj Jugi (i još mnogo toga).

Nije bilo "željezne zavjese" već se išlo u Trst, Graz itd u shopping.

Kad Kolinda sere (excuse my french) da je bila "žrtva komunizma", nek objasni kak je to njen stari bio bogati privatnik mesar u toj "tamnici"? A još veli da nije bio partijski uhljeb - pa kako to?

Pričaš o par-nepar za benzin (da, bila je kriza neko vrijeme), ali su si doslovce mnogi mogli priuštiti auto, pa čak i vikendicu; ljetovalo se na moru, tko to nije mogao sam, bilo je organizirano. Danas imamo djecu koja nisu nikad bila na moru.

Da si tada ljudima rekao da moraš platiti participaciju za osnovni pregled ili lijek, da ćeš čekati 6 mjeseci na neki bazični pregled... rekli bi da si poludio.

Ili da nećeš moći živjeti od mirovine (jer su ti je pojeli dugovi od adezeovih farbanja tunela i kalmetina...).

Ili da se premijer izruguje profesorima na jadnim plaćama.

To se zvalo socijalna država, a ne šatro-neoliberalni uhljebookradistan.

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.10.2019 22:25 (Zechina).
10 godina
offline
Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d

Nastavno na postove od Visak-a i Zechine....

 

U balkanskim ratovima iz 90-ih toliko života izgubljeno, toliko kuća i zgrada porušeno, ljudi rasljeno, unesrećeno, osiromašeno, obespravljeno, potlačeno...

Zašto?

I danas politička mafija truje svoje narode i huška jedne kontra drugih (kao i sukobe između članova istog naroda), samo kako bi mogla vladati nad njim. 

HR nikada siromašnija, a za vrijeme YU je prvi put HR narod bio priznat kao takav, te HR imala najveći progres u svojoj povijesti. 

 

Stoga bi apelirao na sve ljude, a pogotovo na mlađe da se ostave mitova i informacija što čuju među svojom ekipom, u kući, na poslu, školi, crkvi, te da počnu misliti svojom glavom. 

Kreniti sami istraživati, te će vidjeti da je u jedno YU bili više sloge, socijalne pravde, poštovanja, zdravijih odnosa, nego danas u jednoj HR gdje je već pola milje ljudi zbrisalo van, a još najmanje toliko planira.

Umjesto da se raja drži zajedno kontra suvremenih gulikoža, ona se dijeli po nacionalnom, regionalnom i svakom drugo mogućem ključu.

 

Stoga dragi ljudi i drugovi umjesto mržnje, rađe izaberite razumijevanje i poštovanje. Umjesto nacionalizma, izaberite internacionalizam.

Uostalom, počnite poštivati zakone ove države. Ne postoji nacija, narod, religija, nego samo čovjek i nečovjek. Dobro i zlo. 

 

Panzerkampfwagen.d-ZG.Hard work, pays off.
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.10.2019 1:40 (PzKpfw).
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d
PzKpfw kaže...

U balkanskim ratovima iz 90-ih toliko života izgubljeno, toliko kuća i zgrada porušeno, ljudi rasljeno, unesrećeno, osiromašeno, obespravljeno, potlačeno...

Zašto?

I danas politička mafija truje svoje narode i huška jedne kontra drugih (kao i sukobe između članova istog naroda), samo kako bi mogla vladati nad njim. 

 

 

Ovo je primjenjivo na svaku zemlju na svijetu od kad je homo sapiensa. Bivšu YU je trebalo izbrisati a ovo današnju je još potrebnije. A najpotrebnije od svega je ukinuti sve države, odnosno poredak kao takav. E onda će teo doći do izražaja tko se obrazuje, usavršava, ima znanje, kakav je čovjek itd., a tko Bogu krade dane.

15 godina
offline
Re: Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d
Zechina kaže...

...

Pričaš o par-nepar za benzin (da, bila je kriza neko vrijeme), ali su si doslovce mnogi mogli priuštiti auto,..

 - u vrijeme nestašice goriva, EU je bila bez goriva.. YU zbog poslova i politike u to vrijeme ima gorivo, samo 'redukcija' (ogrnaičenje).

 

 

no tema je brexit ili ..?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Re: Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d
Stric_Jura kaže...

i Podravka je kupovala i gradila tvornice i po svijetu...

 

 Ma kakve je tvornice podravka gradila po svijetu, molim te ne govori gluposti. 

I da je postala najveća i najnaprednija tvornica na svijetu to ne opravdava komunisticku otimačinu imovine.

PzKpfw kaže...

@ihush

 

 fašisti(ustaše) i komunisti(partizani) su jedno te isto - totalitarno zlo.

Kupio sam frižider pred 15 godina i još radi, Televizije traju duže nego ikad, tako da te svoje priče objesi mačku o rep.

Borba tita i partizana donijela je veliku nacionalizaciju i partijski mentalitet kakav imamo danas. Korupcija je nasljedstvo jugoslavije.

 

PzKpfw kaže...

 

 

Osuda svih totalitarizama je isto tako mantra, koju potiču revizionisti povijesti da bi zbrisali ljagu sa sebe, te da bi mogao njihov kapital još više pasti 

na leđa radničke klase, odnosno obespravljenih, osiromašenih i potlačenih masa.

 

@Visak

 

Da, Vatikan kao imperijalna sila već više od sto godina koristi Hrvate, kao produžetak svoje politike da preko nas širi svoju ideologiju.

 Jugoslavija je zemlja čije su tajne službe ubile najviše svojih ljudi u drugim zemljama, to je činjenica. 

Na koji način vatikan imperijalno utječe na Hrvatsku ?

Inače ja sam za izbacivanje vjeronauka iz škola i poništenje vatikanskih ugovora.

UK nije u Schengenu.

Britanci su se sami srozali industriju pocevsi od 80-ih i Thatcherice.

Od fondova su imali poprilicne koristi.

 Nije istina, 80te i Thatcherica su najbolje sto se dogodilo UK, ona ih je spasila doslovno, danas bi bili socijalisticka vukojebina da nije ona napravila sto je napravila.

Visak kaže...

 Tada su odlazili uglavnom muškarci, koji su slali novac u obitelji u Jugoslaviju i tu gradili kuću s namjerom da se vrate u tu groznu državu. Danas odlaze cijele obitelji bez namjere da se ikada vrate u slobodnu Hrvatsku.

 

Izgleda da si klinac koji o Jugi zna samo iz priča nekog senilnog člana obitelji, jer Juga je imala nekoliko tvornica frižidera i desetine tvornica namještaja. Upravo danas kupujemo stranu bijelu tehniku i namještaj, jer je domaća industrija uništena.

 

 Sve firme koje si nabrojao su ne samo preživjele Jugoslaviju, nego i značajno napredovale, ali nakon 'oslobođenja' su mnoge počele propadati. Upravo je HDZ izveo najveću pljačku na ovim prostorima, zvanu privatizacija.

 

Imaš gomilu poduzeća koja su osnovana za vrijeme Jugoslavije, a danas su propala. Recimo Riz ili Dalmatinka.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/slavna-povijest-danas-propale-tvornice-trebala-je-biti-sagradena-u-livnu-ali-komunisticki-mocnik-malom-je-lazi-izlobirao-da-ona-ipak-dode-u-sinj/6780468/

 

 

MadDogMattis kaže...

 Koji dio priče o posuđenom novcu ti nije jasan? Trump se zadužuje i taj novac dijeli bogatima.

 

To nije nikakav ekonomski uspjeh. Ekonomski rast je otprilike kao i u vrijeme Obame, ali Obama je pri tome smanjivao zaduženje, a Trump ga povećava. Tko je bolji manager, onaj koji postiže isto uz veći ili manji trošak?

Inače, čak se i tvoj imenjak, kojem se očito diviš, distancirao od Trumpa. 

 

MadDogMattis kaže...

 Aj mi reci koliko je autoceste napravljeno u jugi a koliko u ovoj Hrvatskoj ;)

Ali i ta autocesta koju su napravili je ispala pljačka, pri čemu ju je počela graditi Račanova koalicija, da bi kad je HDZ došao na vlast cijena po kilometru je skočila tri puta, radili su se nepotrebni izlazi kod Sanaderovog rodnog sela, tuneli su se farbali tri puta...

Ti stvarno ne vidiš koji su to lopovi u HDZu? Ah da, zaboravio sam, pa ti misliš i da je Trump uspješan političar. 

 

 Odlazili su samo muškarci jer je standard bio toliko lošiji da je bilo dovoljno da samo jedan radi vani i uzdržava tu obitelji i gradi kuće. 

Te firme su i propale kad su došle na tržište jer su bile partijski vođene i jer je bilo zaposleno vise ljudi nego sto je potrebno.
U brodogradilistima je bilo na tisuće ljudi koji nisu nista radili nego samo krali firmu, a tako je bilo i u ostalim poduzećima.

Ti čitaj Pernara i divi se njegovim djelima, a ekonomistima prepusti ekonomiju, Trumpova Amerika raste i to nevjerojatno, a za to je zasluzan samo on, i to govore brojke.

A ti se i dalje divi zločincu koji nije nijedan rat završio a dobio je Nobela.

Evo baš je jučer izašla snimka direktora CNN-a koji govori da zna da od impeachmenta neće biti nista i da nema osnove za to ali da priču napuhuju namjerno da Trumpa oblati.


Račan je taj koji je napravio najveći kriminal, rasprodao telekom, banke, autoceste su jednako kostale - to sto govoris je fake news.

I znaš li šta su Bijele Noći i za koliko su prodane, znas li koliko novca one godisnje donose ?

TO je jedan od najvećih kriminala u povijesti RH.

Zechina kaže...

^ ...I da je Brexit super za UK. Vjerojatno i, posljedično, klorinirani pilići iz USA (koji su zabranjeni u mrskoj mu EU).

 

MDM, da ti objasnim neke stvari: u Jugi su ljudi pušili Marlboro, nosili Levisice, vozili Golf, pili Coca-Colu... a tog nije bilo u "komunizmu" (odn. "istočnom bloku", Varšavskom paktu).

Ne samo to, već se ovo sve gore i proizvodilo u toj istoj Jugi (i još mnogo toga).

Nije bilo "željezne zavjese" već se išlo u Trst, Graz itd u shopping.

Kad Kolinda sere (excuse my french) da je bila "žrtva komunizma", nek objasni kak je to njen stari bio bogati privatnik mesar u toj "tamnici"? A još veli da nije bio partijski uhljeb - pa kako to?

Pričaš o par-nepar za benzin (da, bila je kriza neko vrijeme), ali su si doslovce mnogi mogli priuštiti auto, pa čak i vikendicu; ljetovalo se na moru, tko to nije mogao sam, bilo je organizirano. Danas imamo djecu koja nisu nikad bila na moru.

Da si tada ljudima rekao da moraš platiti participaciju za osnovni pregled ili lijek, da ćeš čekati 6 mjeseci na neki bazični pregled... rekli bi da si poludio.

Ili da nećeš moći živjeti od mirovine (jer su ti je pojeli dugovi od adezeovih farbanja tunela i kalmetina...).

Ili da se premijer izruguje profesorima na jadnim plaćama.

To se zvalo socijalna država, a ne šatro-neoliberalni uhljebookradistan.

 Aj ne govori gluposti, ekonomska kriza je unistila državu, po sve se išlo u Trst, država je bila partijski uništena na sve moguće načine, a takav raj danas imaš na Kubi, pa slobodno produži tamo.

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.10.2019 13:19 (MadDogMattis).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d
MadDogMattis kaže...


Te firme su i propale kad su došle na tržište jer su bile partijski vođene i jer je bilo zaposleno vise ljudi nego sto je potrebno.
U brodogradilistima je bilo na tisuće ljudi koji nisu nista radili nego samo krali firmu, a tako je bilo i u ostalim poduzećima.

 Istina je da mnoga poduzeća nisu bila spremna za tržišno poslovanje, ali isto tako je istina da su mnoga dijeljenja podobnima koji su ih onda namjerno upropastili da prodaju zemljište, jer nikada nisu imali namjeru spašavati proizvodnju i radna mjesta. Restrukturiranjem se mnogo toga moglo spasiti.

Kao što su partizani '45 oteli privatnu imovinu i učinili ju zajedničkom, tako je HDZ oteo zajedničku imovinu i prisvojio ju. U oba slučaja imaš otimačinu, samo je u prvom s nekim plemenitim ciljem, a u drugom isključivo sebičnim.

 

MadDogMattis kaže...


Ti čitaj Pernara i divi se njegovim djelima, a ekonomistima prepusti ekonomiju, Trumpova Amerika raste i to nevjerojatno, a za to je zasluzan samo on, i to govore brojke. 

 Koje brojke, pa godišnji dug je premašio trilijun, a ti to uporno ignoriraš. Nisi iznio niti jednu činjenicu ili dao link, sve se svodi na tvoje i impresije tvoje tetke članice KKK koja voli Trumpa. S druge strane ja sam ti dao provjerljive činjenice i brojke.

 

MadDogMattis kaže...


Evo baš je jučer izašla snimka direktora CNN-a koji govori da zna da od impeachmenta neće biti nista i da nema osnove za to ali da priču napuhuju namjerno da Trumpa oblati. 

 Di je izašla? Daj bar neki link.

 

MadDogMattis kaže...

Račan je taj koji je napravio najveći kriminal, rasprodao telekom, banke, autoceste su jednako kostale - to sto govoris je fake news. 

Fake news kod Trumpa i pristaša znači 'činjenica koja nam se ne sviđa'

https://www.dulist.hr/kilometar-autoceste-od-15-do-82-milijuna-kuna/35370/

https://net.hr/danas/hrvatska/kalmetin-kilometar-ceste-tri-puta-skuplji-od-cacicevog/

 

USKOK sumnja da je od 2005. do 2011. godine iz državnih tvrtke Hrvatskih autocesta izvučeno 40 milijuna kuna, što se nakon ovih brojki čini kao kap u moru.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
7 godina
offline
Re: Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d
Visak kaže...

 Istina je da mnoga poduzeća nisu bila spremna za tržišno poslovanje, ali isto tako je istina da su mnoga dijeljenja podobnima koji su ih onda namjerno upropastili da prodaju zemljište, jer nikada nisu imali namjeru spašavati proizvodnju i radna mjesta. Restrukturiranjem se mnogo toga moglo spasiti.

Kao što su partizani '45 oteli privatnu imovinu i učinili ju zajedničkom, tako je HDZ oteo zajedničku imovinu i prisvojio ju. U oba slučaja imaš otimačinu, samo je u prvom s nekim plemenitim ciljem, a u drugom isključivo sebičnim.

 

 Koje brojke, pa godišnji dug je premašio trilijun, a ti to uporno ignoriraš. Nisi iznio niti jednu činjenicu ili dao link, sve se svodi na tvoje i impresije tvoje tetke članice KKK koja voli Trumpa. S druge strane ja sam ti dao provjerljive činjenice i brojke.

 

 Di je izašla? Daj bar neki link.

 

MadDogMattis kaže...

Račan je taj koji je napravio najveći kriminal, rasprodao telekom, banke, autoceste su jednako kostale - to sto govoris je fake news. 

Fake news kod Trumpa i pristaša znači 'činjenica koja nam se ne sviđa'

https://www.dulist.hr/kilometar-autoceste-od-15-do-82-milijuna-kuna/35370/

https://net.hr/danas/hrvatska/kalmetin-kilometar-ceste-tri-puta-skuplji-od-cacicevog/

 

USKOK sumnja da je od 2005. do 2011. godine iz državnih tvrtke Hrvatskih autocesta izvučeno 40 milijuna kuna, što se nakon ovih brojki čini kao kap u moru.

 Neke firme jednostavno nisu mogle opstati i nisu isplative, evo Borovo koje je apsurdno, dok svi proizvode u Kini gdje je radna snaga extra jefitna nasi hoće kod nas pa je firma u rasulu, tako i ostalo, brodogradilista nebi spasila ni restrukturiranja jer je jedna Njemačka u zadnjih 20ak godina zatvorila dobar dio svojih brodogradilista.


Evo i CNN govori:
https://edition.cnn.com/2018/07/27/politics/donald-trump-economy-trade-gdp-growth-credit/index.html


Evo ti malo i o CNN-u:
https://dailycaller.com/2019/10/18/james-okeefe-project-veritas-cnn/


I za kraj najveća pljačka koju ignoriras:
https://www.index.hr/vijesti/clanak/Linic-prodao-Bijele-noci-za-74-milijuna-dolara-danas-proizvode-vise-nafte-nego-Ina-i-Mol-zajedno!/714904.aspx

Linić prodao "Bijele noći" za 74 milijuna dolara, danas proizvode više nafte nego Ina i Mol zajedno!

15 godina
offline
Re: Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d
MadDogMattis kaže...

 

Ovoliko povrsnog razmisljanja na jednom mjestu nisam odavno vidio.

 

Krenuo sam pisati repliku na svaki tvoj argument, ali na pola posla ( i tada vec kilometarskog upisa) shvatio sam da bi to bilo uzaludno.

 

Ne zbog toga sto sam gotovo siguran da ne bih promijenio tvoje misljenje ( sto mi nije ni namjera), nego sam 100% siguran da te ne bi ni potaklo na razmisljanje da se malo bolje informiras.

Mozda tada bi tvoji stavovi bili sa cvrscim argumentima, a ne prepuni floskula.

 

 

 

 

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
14 godina
offline
Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d

 @BijesnoPseto

 

gradila je Podravaka tvronice u Tanzaniji, Kosovu (jel je to priznata država), kupovala tvornice u Njemačkoj (82-3 čini mi se)...

 

nacionalizacija je bila glupost, bolje je znati tko je gazda, ali opet, Podravka je izgrađena u "mrklom mraku" a pogon braće Wolf je sića, ni u početku nije bio više od trećine "Podravke", a danas se ta cijela "Podravka" naočigled kramari po političkoj liniji, u HDZ-SDP dvokoraku, a znam o čemu pričam jer sam Koprivničanec...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d
MadDogMattis kaže...
Evo baš je jučer izašla snimka direktora CNN-a koji govori da zna da od impeachmenta neće biti nista i da nema osnove za to ali da priču napuhuju namjerno da Trumpa oblati. 
Visak kaže...

 

 Di je izašla? Daj bar neki link.

 

Evo i CNN govori:
https://edition.cnn.com/2018/07/27/politics/donald-trump-economy-trade-gdp-growth-credit/index.html

 Dakle pitam te za link direktora CNNa, a ti mi daš link gdje trumpov ministar priča na CNNu kako je Trump genijalan. I to prije više od godinu dana.

 

Daj taj link na direktora CNNa!

 

MadDogMattis kaže...


I za kraj najveća pljačka koju ignoriras: 
https://www.index.hr/vijesti/clanak/Linic-prodao-Bijele-noci-za-74-milijuna-dolara-danas-proizvode-vise-nafte-nego-Ina-i-Mol-zajedno!/714904.aspx

Linić prodao "Bijele noći" za 74 milijuna dolara, danas proizvode više nafte nego Ina i Mol zajedno!

 Slažem se da je to bio loš posao, što ne utječe ni na jednu tezu koju sam ovdje iznio. No ti i dalje odbijaš suočiti se s ogromnim deficitom kojeg Trump stvara. 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice