U stranu zemlju bez keša

poruka: 216
|
čitano: 40.083
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U stranu zemlju bez keša".
7 godina
protjeran
offline
Re: U stranu zemlju bez keša
Stric_Jura kaže...

I ne samo da se nagrđuje obala, nego je i komunalna infrastruktura preopterećena...

 

što god je betonirano, ne pije vodu, a i odvodi su loše dimenzionirani i vode u odteretne vodove koji su napravljeni za "crnog komunizma" cca 30+ godina unatrag....

 

Kanalizacija? Kum mi je potvrda starohrvatske izreke: Pošten i budala su brati...

 

jedini u mjestašcu 2x godišnje prazni septičku jamu, da se razumijemo, svi ju imaju, ali otvorenu na dnu da se govna ocijede u sveto dalmatinsko tlo na koje se lokalci patetično pozivaju (kum je kak i ja, Podravec)...

 To jest problem, kaze susjed nisam septicku praznio 3 godina, a sve radi kako treba. Valjda je ok. A praznjenje je neka sitna lova.

7 godina
protjeran
offline
Re: U stranu zemlju bez keša
Friday kaže...

Koliko tocno kao iznajmljivac uplacujes u proracun? Solidan informaticar od jedne mjesecne place vjerojatno uplati vise u proracun nego ti u dvije sezone kao iznajmljivac

 Iznajmljivaci uplacuju znoj, gdje ces vise?

7 godina
protjeran
offline
Re: U stranu zemlju bez keša
BlueMax kaže...
O_O_O kaže...

 To sa manjkom kartica u restoranima i kaficima, nije tehnoloske prirode vec ne mogu zamraciti lovu tj. platiti porez. U Londonu je u prosjeku rucak u pubu/restoranu £15-£20 po osobi, i vecinom je kvalitetna hrana. Jedini restorani gdje je skuplje £40-£80 po osobi su kao malo luksuzniji.

Tako da rucak, vecer itd. nije nikakv luksuz. To je kao i taxi, prije ubera bio luksuz jer te sahisti oderu. 

Fast food je oko £5-£8.

U dosta restorana na obali prodaju nekvalitetnu hranu, za nerealnu cijenu.

 Di sam ja napisao da je to tehnološke prirode? Netko ne želi karticu kako bi mogao muljati, netko ne želi plaćati dio koji kartica/banka uzima, netko želi da mu osoblje dobiva napojnice jer bi inače morao podignuti plaću...

 

E s ovih 15-20£ u običnom pubu dolazimo do cijena o kojima sam ja govorio. 20£ je cca 160kn za kobasice i pomfrit (kod nas to u sličnoj vrsti objekta dobiješ za 40-50kn). U pravim restoranima je sve to x2, x4 ili x10 na ekskluzivnim lokacijama. Vis je sam po sebi ekskluzivna lokacija. Osim toga, iz iskustva govoreći, sam pomfrit bi stavio 50kn da mi ne sjeda ekipa koja će naručiti dva pomfrita i 5 sati sjediti u lokalu. U istu kategoriju svrstavam i mineralnu. Lijepo boca 100kn pa izvoli sjedi uz mineralnu.

 

Što se boldanog tiče, apsolutno si u pravu. Ne znam samo zašto si se uhvatio obale kad nekvalitetnu hranu možeš pronaći svugdje gdje je velik protok ljudi, naročito turista. Ne samo kod nas nego svugdje u svijetu. Ako baš želiš jesti pizzu na trgu sv. Marka u Veneciji to govno ćeš i masno platiti. Ako želiš pojesti dobru pizzu u Veneciji odmaknut ćeš se od turističkih ruta i pojesti stvarno dobru pizzu upola jeftinije.

 Kolega, ti obicni pubovi bolje izgledaju nego nasi restorani i imaju koju god hoces hranu. Pomfrit i kobasice su za dorucak u kafeterijama. Za £15.00 imas ribu, janjentinu, kokos i sl. sa prilogom.


14 godina
offline
Re: U stranu zemlju bez keša
O_O_O kaže...
Stric_Jura kaže...

...

jedini u mjestašcu 2x godišnje prazni septičku jamu, da se razumijemo, svi ju imaju, ali otvorenu na dnu da se govna ocijede u sveto dalmatinsko tlo na koje se lokalci patetično pozivaju (kum je kak i ja, Podravec)...

 To jest problem, kaze susjed nisam septicku praznio 3 godina, a sve radi kako treba. Valjda je ok. A praznjenje je neka sitna lova.

 mislim da je nekih 500-600 kn - i opet to lokalci rade, dakle lova ne ide nekamo dalje...

Ju je je? Je ju je!
12 godina
offline
U stranu zemlju bez keša

BTW koji je to sat da radi beskontaktno placanje? I na kojim satovima provjereno radi? Imam Samsung Gear S3 Frontier, i ne radi. Na mobitelu imam ali ne na satu.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: U stranu zemlju bez keša
nadimak_1 kaže...

BTW koji je to sat da radi beskontaktno placanje? I na kojim satovima provjereno radi? Imam Samsung Gear S3 Frontier, i ne radi. Na mobitelu imam ali ne na satu.

 Evo pogledaj ovaj članak, ima lista: http://www.rep.hr/vijesti/mobiteli/pametni-satovi-kojima-se-moze-platiti-u-hrvatskoj/6442/

 

A kaj se tiče S3 frontiera, naletio sam na forum.hr na neku raspravu di je objašnjeno kako se navodno može plaćati preko Samsung Pay-a koristeći Curve karticu. Evo ti link i na to: http://www.forum.hr/showthread.php?p=77189941#post77189941

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice