Surface Pro 7 dobiva inačicu s ARM čipom i 4G LTE

poruka: 8
|
čitano: 2.267
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Surface Pro 7 dobiva inačicu s ARM čipom i 4G LTE ".
4 godine
protjeran
offline
Surface Pro 7 dobiva inačicu s ARM čipom i 4G LTE

Zaista mi nije jasno zašto bi netko kupio precjenjen laptop sa Snapdragonom kad se uzme u obzir kako loše i sporo rade Windowsi na takvim uređajima. Možda zbog toga jer je tanak i lijepo izgleda? Ili zato što ima podršku za LTE i malo duže traju baterije? Sve će to završiti kao i Windows mobile, Windows phone, Windows RT i sl. jer je Microsoft previše lijen da isprogramira nešto tako veliko kako treba za ARM, nego koristi emulatore. Software emulator za x86 aplikacije je još uvijek prespor i loš. Bolje kupiti puno jeftiniji i malo deblji "obični" laptop i bit će brži i bolji od ovoga i neće završiti kao dead-end proizvod kao npr. Windows RT tableti.

 
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Surface Pro 7 dobiva inačicu s ARM čipom i 4G
bugovac222 kaže...

Zaista mi nije jasno zašto bi netko kupio precjenjen laptop sa Snapdragonom kad se uzme u obzir kako loše i sporo rade Windowsi na takvim uređajima. Možda zbog toga jer je tanak i lijepo izgleda? Ili zato što ima podršku za LTE i malo duže traju baterije? Sve će to završiti kao i Windows mobile, Windows phone, Windows RT i sl. jer je Microsoft previše lijen da isprogramira nešto tako veliko kako treba za ARM, nego koristi emulatore. Software emulator za x86 aplikacije je još uvijek prespor i loš. Bolje kupiti puno jeftiniji i malo deblji "obični" laptop i bit će brži i bolji od ovoga i neće završiti kao dead-end proizvod kao npr. Windows RT tableti.

 ??????

Imaš neki link?

 

 

 

Kruha i igala...
4 godine
protjeran
offline
Re: Surface Pro 7 dobiva inačicu s ARM čipom i 4G
Možeš sam googlati, već skoro godinu dana se piše o tome i testira. Evo primjer: "Unfortunately, most Windows applications are optimized for x86 only and system performance drops like a lead balloon when attempting to run such programs. CineBench, PCMark, 3DMark, Super Pi, FurMark, and more would either run extremely slowly or not launch at all."

https://www.notebookcheck.net/Windows-on-Snapdragon-doesn-t-solve-the-underlying-issue-of-Windows-ARM.396721.0.html
4 godine
protjeran
offline
Re: Surface Pro 7 dobiva inačicu s ARM čipom i 4G
Možeš sam googlati, već skoro godinu dana se piše o tome i testira. Evo primjer: "Unfortunately, most Windows applications are optimized for x86 only and system performance drops like a lead balloon when attempting to run such programs. CineBench, PCMark, 3DMark, Super Pi, FurMark, and more would either run extremely slowly or not launch at all."

https://www.notebookcheck.net/Windows-on-Snapdragon-doesn-t-solve-the-underlying-issue-of-Windows-ARM.396721.0.html
7 godina
online
Re: Surface Pro 7 dobiva inačicu s ARM čipom i 4G

To je bilo sa starim SOCovima, a ovaj 8cx radi vrhunski, i emulira sve instrukcije bez problema, i daje puno puno bolji performance per watt od x86 procova, prezakon.

Npr. ovaj video:

 

 

Kruha i igala...
15 godina
offline
Re: Surface Pro 7 dobiva inačicu s ARM čipom i 4G
bugovac222 kaže...

Zaista mi nije jasno zašto bi netko kupio precjenjen laptop sa Snapdragonom * * *

Pa nemoj kupiti Surface sa Snapdragonom nego kupi Surface sa Intelom unutra. Ja sam isto mišljenja da Windows i ARM ne idu za sada pa ta opcija treba da u startu eliminiše svaki kupac bez obzira šta mu se ponudi.

Uostalom ne mora to biti proizvod od MS-a. I konkurencija nudi  odlične produkte.

Meni je uglavnom lijepo vidjeti (na zapadu da se razumijemo) da sve više ljudi ima Suraface. Nekako kao što je to bio slučaj sa Apple laptopima tamo u 2000-tim.
Ali da su preslupi - jesu.

14 godina
offline
Surface Pro 7 dobiva inačicu s ARM čipom i 4G LTE

Ja bi dao za ovako nesto i duplo, samo da to bude napravljeno kako spada. Tablet je skoro pa neupotrebljiv, a kada si ga spojis u laptop, imas laptop koji nije dovoljno jak za neke ozbiljnije stvari. Sve u svemu, niti dobar tablet, niti dobar laptop, malo zesci poluproizvod. Koliko tesko moze biti jednoj kompaniji poput Microsofta napraviti uredjaj poput novog Ipada Pro? Nije mi jasno da se toliko ili ne zele potruditi, ili jednostavno ne znaju. Tu je jos i microsoft store koji je zesce ogranicen sto se broja aplikacija tice, a i tih malo sto ih ima, srednja zalost kako su (ne)optimizirane. Tako da pred njima je jos jako dug put ako zele ponuditi nesto vrijedno love koju traze.

 
1 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Surface Pro 7 dobiva inačicu s ARM čipom i 4G
Ni sam ne bih bolje opisao, očito si imao sličan put kao i ja. Još bih dodao jednu “zgodnu” karakteristiku: koristio ga ili ne baterija se troši skoro ko da ga koristiš. Kad želiš ovo koristiti kao sekundarni uredjaj (jer je preslab za primarni) svakoj par dana kad ga otvoriš baterija na 10-15%.
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice