Teslini superpunjači uskoro po cijeloj Europi

poruka: 26
|
čitano: 5.277
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Teslini superpunjači uskoro po cijeloj Europi".
8 godina
offline
Teslini superpunjači uskoro po cijeloj Europi

S postojećih 400+ su bolji od svih ostalih zajedno*


*brzi punjači

Ja rekoh
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Teslini superpunjači uskoro po cijeloj Europi

Postoji li standard medu punjacima/uticnicama ili su napravili isto sranje kao i s kucnim uticnicama?

Pretpostavljam da se na superchargere mogu puniti samo Tesle ili je free for all?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Teslini superpunjači uskoro po cijeloj Europi

Koje prodavanje magle dokonim bogatašima.

 

Taj svemirskiuberturbomegasvemoćnisuperpunjač ™ puni bateriju do pola za 30 minuta, a do vrha za sat i 20.

 

Sad nastavite u revijalnom tonu.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Teslini superpunjači uskoro po cijeloj Europi
memulica kaže...

Koje prodavanje magle dokonim bogatašima.

 

Taj svemirskiuberturbomegasvemoćnisuperpunjač ™ puni bateriju do pola za 30 minuta, a do vrha za sat i 20.

 

Sad nastavite u revijalnom tonu.

Nije ni tolko puno.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8
16 godina
offline
Teslini superpunjači uskoro po cijeloj Europi

Pa za besposlene domaćice i mamine sinove je taman.

 

Možda čak i prebrzo, jer treba popit 3 kapućina, pojest ekološki kozji mladi sir na prepečencu od integralne riže sa specijalne farme iz Tajlanda i popit 0.33L kristalne vode iz svetog izvora u francuskim Alpama.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
1 2 hvala 0
9 godina
offline
Teslini superpunjači uskoro po cijeloj Europi

"po cijeloj Europi" "100 komada"


Mala je ta Europa.

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Teslini superpunjači uskoro po cijeloj Europi
kerum kaže...

Postoji li standard medu punjacima/uticnicama ili su napravili isto sranje kao i s kucnim uticnicama?

Pretpostavljam da se na superchargere mogu puniti samo Tesle ili je free for all?

 Standardi postoje, ali ih se Tesla ne drži i na superchargerima mogu i smiju tankati samo Tesle. Free nije već dugo ni za koga, to su ukinuli još 2017.

8 godina
offline
Re: Teslini superpunjači uskoro po cijeloj Europi
GUID kaže...
kerum kaže...

Postoji li standard medu punjacima/uticnicama ili su napravili isto sranje kao i s kucnim uticnicama?

Pretpostavljam da se na superchargere mogu puniti samo Tesle ili je free for all?

 Standardi postoje, ali ih se Tesla ne drži i na superchargerima mogu i smiju tankati samo Tesle. Free nije već dugo ni za koga, to su ukinuli još 2017.

 Model 3 u EU dolazi s CCS portom, mijenjaju konektor na superchargerima. što se tiče standarda, Superchargeri od 145 kW su već bili korišteni dok se ostatak svijeta pokušavao dogovoriti koji standard bi imali za 50 kW. I još se nisu dogovorili jer Japan forsisa Chademo, kina nešto treće, a EU je pak na CCS-u službeno, dok je neslužbeno chademo na svakom koraku. Čak i EU prevladavajući CCS ima drugi problem - stotine firmi koje postavljaju svoje punjače i svaka ima svoj sustav naplate. Tesla nema takvih briga...

Ja rekoh
15 godina
neaktivan
offline
Re: Teslini superpunjači uskoro po cijeloj Europi

Baš vidio neki dan ima ih 5-6 na onoj benzinskoj na rotoru kada se izađe za Rugvicu...baš Tesla supercharger.

Nisam ovaj puta probao, kažu da ta struja ne odgovara za Opel Corsu C

16 godina
offline
Re: Teslini superpunjači uskoro po cijeloj Europi
Nema do mirisa benzina!
Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Teslini superpunjači uskoro po cijeloj Europi
kerum kaže...

Postoji li standard medu punjacima/uticnicama ili su napravili isto sranje kao i s kucnim uticnicama?

Pretpostavljam da se na superchargere mogu puniti samo Tesle ili je free for all?

Je.

Postoji.

Na EU tržište dolazi s CSS konektorom, a koji je standard za EU tržište apropo punjača, konektora i "punionica" električnih automobila.

 

Više o dotičnom CSS konektoru tute.

12 godina
offline
Teslini superpunjači uskoro po cijeloj Europi

Zanimljivo, cini se da je CCS u Europi dobio rat, u USA je jos neodluceno, a zadnji potezi Japana i Kine (posredno i Indije) ipak u prvi plan stavljaju CHAdeMO.

 

https://www.electrive.com/2018/12/19/china-and-japan-give-details-of-new-charging-standard/

https://spectrum.ieee.org/energywise/transportation/efficiency/a-global-charging-standard-for-evs

 

Cini se da je izgubljena prilika za jedinstvenim globalnim standardom. Jedno je sigurno - ljudska glupost, ludost i tvrdoglavost ostaju jedina konstanta u svijetu.

Moj PC  
6 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Teslini superpunjači uskoro po cijeloj Europi
Kant kaže...
Nema do mirisa benzina!

 i...buke benzica i dizela...

prije neki dan sam vozio polupijan baciklo i neki električni me skoro ubio...nisam uopće čuo da dolazi...

neka im stave nekakve zujalice da ih čujem...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
14 godina
offline
Re: Teslini superpunjači uskoro po cijeloj Europi
Anđeo bez falinge kaže...
Kant kaže...
Nema do mirisa benzina!

 i...buke benzica i dizela...

prije neki dan sam vozio polupijan baciklo i neki električni me skoro ubio...nisam uopće čuo da dolazi...

neka im stave nekakve zujalice da ih čujem...

 Hm, možda je u ovome problem?

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8
6 godina
protjeran
offline
Teslini superpunjači uskoro po cijeloj Europi

mogao si skontati šalu, no nisi a možda i jesi... 

ipak, postoji realan problem "besčujnosti" tih čudnih vozila....

osjetit ćeš jednom.....

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Teslini superpunjači uskoro po cijeloj Europi
I bicikli su nečujni, a velik broj ih je noću i nevidljiv, jer je ljudima previše za dati 20 kn za lampicu.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
6 godina
protjeran
offline
Re: Teslini superpunjači uskoro po cijeloj Europi
Visak kaže...
I bicikli su nečujni, a velik broj ih je noću i nevidljiv, jer je ljudima previše za dati 20 kn za lampicu.

 narcisoidni momče.... (problem a ne vrlina)

vjerojatno si shvatio o čemu zborim.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
8 godina
offline
Re: Teslini superpunjači uskoro po cijeloj Europi
Kerum:

Različiti standardi nisu zbog gluposti već zbog pohlepe. Svaki navija za sebe i svoje. Zašto bi netko počeo prvi, platio mrežu punionica i dao je kopirantima besplatno na korištenje? Ili, ako i odeš takvima s ponudom za zajednički standard oni te prvo ismiju a onda s glupim zahtjevima usporavaju do besvijesti, nauče tvoje trikove i prebace ih svoje patente. Političari se u to u pravilu ne miješaju jer i nije njihov posao da određuju standarde za tehnologiju koja još nije ni razvijena i ne zna se u kojem smjeru će otići.
Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Teslini superpunjači uskoro po cijeloj Europi
Memulica:

Supercharger puni do 80% za 40 minuta. Model 3 ide 0-50 u pol sata ili 10-80% isto pola sata. Otprilike 10 km za svaku minutu punjenja u srednjem režimu, punjenje prvih 7-8% je sporije, a isto tako zadnjih 10% je poprilično sporo. Obzirom da ni jedno ni drugo nije preporučljivo a najčešće ni potrebno, možeš računati na 20-30 minuta svakih 300 km
Ja rekoh
6 godina
offline
Teslini superpunjači uskoro po cijeloj Europi

Na plin se kuha, na dizel se ore, a na benzinu se vozi

Trust nobody, become the best !
Moj PC  
1 7 hvala 0
14 godina
offline
Re: Teslini superpunjači uskoro po cijeloj Europi
Feudalac kaže...
Kerum:

Različiti standardi nisu zbog gluposti već zbog pohlepe. Svaki navija za sebe i svoje. Zašto bi netko počeo prvi, platio mrežu punionica i dao je kopirantima besplatno na korištenje? Ili, ako i odeš takvima s ponudom za zajednički standard oni te prvo ismiju a onda s glupim zahtjevima usporavaju do besvijesti, nauče tvoje trikove i prebace ih svoje patente. Političari se u to u pravilu ne miješaju jer i nije njihov posao da određuju standarde za tehnologiju koja još nije ni razvijena i ne zna se u kojem smjeru će otići.

Zašto bi itko dao itijedan svoje patente u autoindustriji Tesli da bi koristili njihov punjač? Nema nikakve pohlepe, samo standardne korporacijske politike. Nije da je taj njihov punjač jedini valjani i da su ostali retardirani složiti jednaku ili bolju tehnologiju(dokazano je naravno su ostali u stanju sklepati bolju tehnologiju). 

A političari se u sve mješaju, reklo bi se ko i vegeta. I naravno da će prednost u Americi imati Teslin punjač, na istoku tehnologije koje zastupaju Nissan i ostali dalekoistočni proizvođači a po EU će u bilokakvim regulativama prednost imati tehnologije koje primarno zastupaju Europski(bolje rečeno Njemački proizvođači). I to je također sasvim logičan razvoj događaja. Pa nije lud švabo dat prednost nekakvoj američkoj firmi koja se zadnjih par godina igra pravljenja auta kad doma u dvorištu ima 3 najpoznatija premium brenda, 1 praktički najbolji sportsko-premium-luxury brend i 1 poprilično dobar kvalitetan brend za široke mase. Od toga su 3 od tih 5 brendova jedna korporacija.

 

 

16 godina
offline
Re: Teslini superpunjači uskoro po cijeloj Europi
Mr.ddevil kaže...

Na plin se kuha, na dizel se ore, a na benzinu se vozi

 ...a na struju se rudare kriptovalute!

 

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
8 godina
offline
Re: Teslini superpunjači uskoro po cijeloj Europi
Mystik:

Negdje je iz konteksta pobjeglo da se moj komentar odnosi na Chademo vs CCS. teslin sustav je privatni i uopće nije za spominjati u ovom kontekstu borbe za standard. Čak je i chademo počeo kao privatni pa su ga u momentu kada je EU počeo raspravljati o zakonskoj zabrani, dali u postupak standardizacije kako ne bi završili kao Tesla s vlastitim punjačima koje nitko drugi ne smije koristiti. To je borba o kojoj govorim, Tesla se iz nje sam isključio kako bi mogao ranije predstaviti superiornu tehnologiju kojoj pristup imaju samo “sretni” vlasnici njihovih automobila. Vjerojatno je to bila pametna odluka jer su otprilike sedam godina uživali prednost u odnosu na ostatak svijeta obzirom na dostupnost brzih punjača. Kada se uzme u obzir jednostavnost naplate i pouzdanost njihovog sustava, prednost će potrajati još jedno desetljeće dok se svi operateri punionica dogovore o zajedničkom i pojednostavljenom sustavu naplate. (Gledao sam Bjorna sa Konom, svako malo se punjači zblesiraju i prestanu puniti tako da je ispalo da mora dežurati uz auto svaki put dok se puni na javnom punjaču)

Edit:

Vezano za tehnologiju, jedina prednost koju stari proizvođači imaju u odnosu na Teslu je željezo. Softver i elektronika uključujući invertere su Teslina prednost i tu će klasičari kaskati jako dugo ako ne i zauvijek, nemojmo se zavaravati. Razgovarao sam osobno s čovjekom koji je radio u evropskim premium brendovima, u Tesli i kod Rimca - kao glavnu manu je naveo birokratiziranost starih marki. U BMW ne možeš prdnuti bez tri potpisa, Tesla u roku par sati donese odluku, uvede izmjenu i gurne je u svoju flotu. Ta agilnost i kultura Silicijske doline iz koje dolazi su nesalomljivi. Pročitaj knjigu Outliers M. Gladwela za ideju o temeljima uspjeha. On, primjerice, argumentira da istočnjaci nisu dobri u matematici zato što su inteligentniji već upravo suprotno. Razlikuje ih količina rada, odnosno spremnost i ustrajnost u tome da rade više od bilo koga drugog što ih na kraju uvijek dovede ispred, glede i unatoč. Niti jedna velika stvar u zadnjih sto godina nije došla iz Evrope a i neće tako skoro.
Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.12.2018 17:33 (Feudalac).
14 godina
offline
Re: Teslini superpunjači uskoro po cijeloj Europi
Kant kaže...
Mr.ddevil kaže...

Na plin se kuha, na dizel se ore, a na benzinu se vozi

 ...a na struju se rudare kriptovalute!

 

 Čini mi se da se to polako gasi, biti će više struje za autiće. I kod mobitela je bilo 100 različitih punjača, danas su samo 2, međusobno kompatibilna (micro usb i usb c), pa će tako jednoga dana i električne punionice biti standardizirane.

dolazim odmah - Godot
16 godina
offline
Re: Teslini superpunjači uskoro po cijeloj Europi
Feudalac kaže...
Memulica:

Supercharger puni do 80% za 40 minuta. Model 3 ide 0-50 u pol sata ili 10-80% isto pola sata. Otprilike 10 km za svaku minutu punjenja u srednjem režimu, punjenje prvih 7-8% je sporije, a isto tako zadnjih 10% je poprilično sporo. Obzirom da ni jedno ni drugo nije preporučljivo a najčešće ni potrebno, možeš računati na 20-30 minuta svakih 300 km

 Puno zujiš, a malo meda daješ.

 

Sve je već napisano i nema potrebe ponavljati.

 

 

 

Još jedna rak rana el.automobila je njihovo 'superbrzopunjenje' do pola za pola ure.

 

Još malo, pa će se u gepeku nosati veliki 'power bank' kao i za pametne mobitele.

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
8 godina
offline
Re: Teslini superpunjači uskoro po cijeloj Europi
Memulica:

Sve je rečeno, ponavljam se, a onda iznosiš tvrdnje koje to direktno pobijaju. Dakle, suludo je u normalno vožnji tempirati sljedeće punjenje na nuli, uvijek se ostavi rezerva od 10 ili više posto. Od toga do 80% je maks pola sata kod Tesle i to je jedino što ćeš doživjeti u praksi i to isključivo na dugim prugama. Audi i Porsche vjerojatno i manje ako postave dovoljno brzih punjača kao što su obećali.
Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.12.2018 17:56 (Feudalac).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice