Transplantacija umjetnih sjećanja

poruka: 13
|
čitano: 4.780
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Transplantacija umjetnih sjećanja".
15 godina
offline
Transplantacija umjetnih sjećanja

samo su potvrdili onu da budala uči na svojim iskustvima, a pametan na tuđim. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Transplantacija umjetnih sjećanja

Pitanje je možemo li ovo uopće zvati sjećanjem. Ljudi se instinktivno boje ili gade nekih stvari s kojima nikada prije nisu došli u kontakt. Tu se radi o genetskom programiranju, a ne sjećanju kao osobnom iskustvu.

 

U svakom slučaju Kinezi će biti sretni kad čuju da ipak postoji način za popraviti devijantne pojedince koji ne vole KP.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Transplantacija umjetnih sjećanja

"čini se" da će u "relativno" pa opet "bliskoj" pazi ovo "budućnosti"

Jel ima u znanosti šta konkretno, sad ili odmah, a da nije da se "čini", "vjeruje", "biti će", SAMO ŠTO NIJE, samo još 50 godina, 100 godina ?

Oprostite ja sam dijete 90-tih, naslušao sam se i navjerovao znastvenih sranja koja uvijek i vječito ostaju za "blisku budućnost". Pa više ne vjerujem.

Otprilike dogodlo se samo usavršavanje postojećih (prastarih) ideja i tehnologija, ništa novoga. Čak ni to 100%, nego ograničeno i djelomično, većinom patetično.

 

Od elktro-šokiranja puževa do preciznog instaliranja memorije u ljudski mozak, interval "bliska budućnost" definitvno nije izvijesna. Masna laž.

 

Ja kad odem u crkvu, onda mi se čini, vjeruje i nadam se. A kad izađem iz crkve onda mi ateisti seru da sam vjernik, glupan kojemu se čini, vjeruje i nada se bajkama. A onda isti ti vjeruju i čini im se nešto u njihovoj znanstvenoj sekti, i vjeruju hrpu BAJKI i gluposti koje ne postoje. Ahhhh

 

Dete KONKRETNO, ili je ili nije. Čini mi se, vjerujem i nadam se... na to se poserem. Sorrry.

 

 

Najbolje tako, prema svima, i crkvi i ateistima, DAJ KONKRETNO ili se tornjaj i ti tvoje BAJKE.

 

 

Time waits for no man.
Moj PC  
1 12 hvala 0
15 godina
offline
Re: Transplantacija umjetnih sjećanja
Tanen kaže...

"čini se" da će u "relativno" pa opet "bliskoj" pazi ovo "budućnosti"

Jel ima u znanosti šta konkretno, sad ili odmah, a da nije da se "čini", "vjeruje", "biti će", SAMO ŠTO NIJE, samo još 50 godina, 100 godina ?

Oprostite ja sam dijete 90-tih, naslušao sam se i navjerovao znastvenih sranja koja uvijek i vječito ostaju za "blisku budućnost". Pa više ne vjerujem.

Otprilike dogodlo se samo usavršavanje postojećih (prastarih) ideja i tehnologija, ništa novoga. Čak ni to 100%, nego ograničeno i djelomično, većinom patetično.

 

Od elktro-šokiranja puževa do preciznog instaliranja memorije u ljudski mozak, interval "bliska budućnost" definitvno nije izvijesna. Masna laž.

 

Ja kad odem u crkvu, onda mi se čini, vjeruje i nadam se. A kad izađem iz crkve onda mi ateisti seru da sam vjernik, glupan kojemu se čini, vjeruje i nada se bajkama. A onda isti ti vjeruju i čini im se nešto u njihovoj znanstvenoj sekti, i vjeruju hrpu BAJKI i gluposti koje ne postoje. Ahhhh

 

Dete KONKRETNO, ili je ili nije. Čini mi se, vjerujem i nadam se... na to se poserem. Sorrry.

 

 

Najbolje tako, prema svima, i crkvi i ateistima, DAJ KONKRETNO ili se tornjaj i ti tvoje BAJKE.

 

 

 Ovo nije baš primjeren ton za kulturnu raspravu, pa sada svatko sam za sebe odlučuje.

 

Ovo što si ti naveo je "logical fallacies moving the goalposts" . Uglavnom kada znanstvenici razmišljaju kako bi nešto moglo da funkcionira, ne mora značiti da će se odmah moći primijeniti, neke za neke stvari se skužilo tek 50 nakon otkrića kako ih primijeniti u stvarnom životu. Samo neka oni smišljavaju  možda nešto i smisle, al da ima istraživanja koja se rade koja su blesava ima, samo je puno važnije da kada se dobiju rezultati da se objektivno pogledaju, a ne pristrano ili da se bira da se uzme rezultat koji nekom odgovara

S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
16 godina
offline
Re: Transplantacija umjetnih sjećanja
Tanen kaže...

"čini se" da će u "relativno" pa opet "bliskoj" pazi ovo "budućnosti"

Jel ima u znanosti šta konkretno, sad ili odmah, a da nije da se "čini", "vjeruje", "biti će", SAMO ŠTO NIJE, samo još 50 godina, 100 godina ?

Oprostite ja sam dijete 90-tih, naslušao sam se i navjerovao znastvenih sranja koja uvijek i vječito ostaju za "blisku budućnost". Pa više ne vjerujem.

Otprilike dogodlo se samo usavršavanje postojećih (prastarih) ideja i tehnologija, ništa novoga. Čak ni to 100%, nego ograničeno i djelomično, većinom patetično.

 

Od elktro-šokiranja puževa do preciznog instaliranja memorije u ljudski mozak, interval "bliska budućnost" definitvno nije izvijesna. Masna laž.

 

Ja kad odem u crkvu, onda mi se čini, vjeruje i nadam se. A kad izađem iz crkve onda mi ateisti seru da sam vjernik, glupan kojemu se čini, vjeruje i nada se bajkama. A onda isti ti vjeruju i čini im se nešto u njihovoj znanstvenoj sekti, i vjeruju hrpu BAJKI i gluposti koje ne postoje. Ahhhh

 

Dete KONKRETNO, ili je ili nije. Čini mi se, vjerujem i nadam se... na to se poserem. Sorrry.

 

 

Najbolje tako, prema svima, i crkvi i ateistima, DAJ KONKRETNO ili se tornjaj i ti tvoje BAJKE.

 

 

 

A zamisli koliko stvari bi ti vec docekao pri samom rodenju da ta Crkva nije 900 godina branila znanost. Od prvog uspjesnog leta pa do hodanja po Mjesecu je proslo samo 66 godina. Zamisli sto bi postigli s 900 godina znanosti... Ucio bi iz povijesti o tim puzevima lol (i o Crkvi)

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.5.2018 15:56 (dado).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Transplantacija umjetnih sjećanja
Aktivisti za prava životinja su na aparatima poslije ovog teksta.
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Transplantacija umjetnih sjećanja
Visak kaže...

Pitanje je možemo li ovo uopće zvati sjećanjem. Ljudi se instinktivno boje ili gade nekih stvari s kojima nikada prije nisu došli u kontakt. Tu se radi o genetskom programiranju, a ne sjećanju kao osobnom iskustvu.

 

 

 Manipulacija RNKom zapravo i je genetsko programiranje sudeći po jednoj vrsti hobotnice koja se za razliku od ostalih instantno prilagođava okolini koristeći se upravo tom tehnikom. Ona se praktički cijelo vrijeme nadograđuje na temelju prijašnjih i trenutnih iskustava, ne prepušta ništa slučaju čekajući takozvanu evoluciju da joj trajno izmijeni DNK. Jedna vraški konstruktivna poslovna hobotnica. 

https://www.google.hr/search?ei=CuQKW67jOJDXkwXarIy4BA&q=octopus+rna+editing&oq=octopus+RNA+&gs_l=psy-ab.1.0.0j0i22i30k1l9.32338.42700.0.46583.17.9.8.0.0.0.177.965.7j2.9.0....0...1c.1.64.psy-ab..0.17.1034...0i10k1j0i67k1j0i13k1.0.q0uEJzISwNA

 

Kad vidiš nekakvog velikog, uvjetno rečeno ružnog insekta ili pauka, to je samo po sebi gadljivo. Jednom prilikom sam pročita da mozak takvo gađenje ne prepoznaje dovoljno dobro već ga percipira ili miješa sa osječajem straha koji je zbog tog gađenja navodno puno dublji i kompliciraniji od većine drugih ljudskih strahova, odnosno specifičan je te kod ljudi izaziva veću anksioznost od ostalih vrsta straha. Ne bih se složio da je to baš ucrtano u DNK, uzmi u obzir ljude koji su odrasli na selu, od malih nogu su naučeni i naviknuti na insekte, gmazove i slično, ili barem to najčešće podnose puno bolje od ljudi odraslih u gradu. To je čisti utjecaj okoline, iskustvo i navika.

15 godina
online
Transplantacija umjetnih sjećanja

Dosta dobra teza!

 

Koji je baseline za usporedbu ovog istrazivanja (kontrolna grupa)? Nekako mi je tesko rangirati efikasnost procedure kad nista slicno nije radeno.

 

Valjalo bi popratit pa vidjet da li je istrazivanje moguce reproducirati na necem drugom

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Transplantacija umjetnih sjećanja

mdaaa...

 

a što s urođenim strahom sisavaca od zmija?

 

dok mačka vidi crijevo za vodu razvučeno kroz travu, odmah je repina nakostriješena...

 

RNK ROM ?

 

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
5 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Transplantacija umjetnih sjećanja
Tanen kaže...
...da sam vjernik, glupan kojemu se čini, vjeruje i nada se bajkama...

 

 

 ovo je istina

ravna zemlja i šupalj mjesec
6 godina
neaktivan
offline
Re: Transplantacija umjetnih sjećanja
Nebi se složio. Zmija ima stav, kad joj se približiš već na nekoliko metara, zauzme obrambeni položaj i jasno ti da doznanja da je se kloniš. Također je i specifičnog izgleda, nema udove niti izražen rep pa i samim time izaziva tjeskobu kod mačaka, ljudi i drugih bića.

Sad uzmi u obzir to sve i zamisli situaciju u kojoj prolaziš ulicom, nema druge i baš moraš proć pored nekog stereotipnog siledžije, pojavi se tjeskoba, a inače si potpuno opušten u blizini uobičajenih ljudi.

Osobu, a možda i općenito sisavce čini više od samog genetskog koda, čini ih također i utjecaj okoline, iskustvo te odgoj, nije sve programirano i predodređeno. Dali voliš čokoladu zbog toga jer ti je to uklesano u DNK ili zbog nje same takva kakva je, da bi je i pripadnici izoliranog plemena zavolili ?

Bezbrojni su takvi primjeri, pa tako imaš i jednu životinju (merkat ili slično) koju dok je mladunče roditelji uče, treniraju i navikavaju na otrovne škorpione koji su im glavni izvor hrane. Donesu im tako mladima roditelji te smrtonosne škorpione žive i zdrave pa to spadne na biti ili ne biti. Kao šta se oni boje škorpiona, tako se i mačka boji zmije, prvo je upoznaje i ispituje te se neće nužno povuć. Osim toga, mladunčad mačaka i sisavaca općenito se gotovo uopće ne boje ničega, strah im je skoro pa nepoznat jer su vrlo znatiželjni i zaigrani, neiskusni.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Transplantacija umjetnih sjećanja
Čokolada (odnosno šećer koji se u njoj nalazi) je upisana u DNK. Oni koji imaju pristup šećeru (ili mastima) i to iskoriste, stvaraju zalihe, koje im daju prednost u preživljavanju nad onima koji to ne iskoriste.

Mačke se boje i krastavca (pogledaj na youtube). To ih sigurno nisu roditelji naučili.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Transplantacija umjetnih sjećanja

ma nemoj, zmije su agresivne?

 

samo je jedna vrsta agresivna: homo sapiens sapiens...

 

Drugo pogledaj moje milo lišce na avataru, uzmi u obzir da sam Hrvat, stoga istočno evropskog slavenskog porijekla...

Zašto to velim? bijah u VB pred 10-ak dana, i uglavnom slušam radio i kaj vele: jeste primijetili kak su ljudi iz I.Evrope stalno namrgođeni ?

 

Da ne duljim, unatoč mom licu i izrazu istoga (kiseljenje mlijeka, zaustavljanje ovulacijskog ciklusa kod žemskadije prikaldne za "biblijsko" upoznavanje te plašenje djece s mojim likom na staklenkama pekmeza da ga ne diraju: all inclusive) ljudi mene natrprosječno često zaustave i pitaju kad im treba pomoć u snalaženju (čak su me i u VB i u Italiji zaustavljali i pitali za smjer pred par dana)...

 

Hoću reći, postoji nešto što je duboko ukorijenjeno i što vjerojatno naslijediš  čim udahneš prvi put zrak, pa mi ovi elektro šokovi za puževe u kratkom vremenu nikako ne znače da se to može prenositi iz generacije u generaciju...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice