Virgin Hyperloop obavio prvu testnu vožnju svoje k

poruka: 17
|
čitano: 5.210
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Virgin Hyperloop obavio prvu testnu vožnju svoje k".
15 godina
offline
Virgin Hyperloop obavio prvu testnu vožnju svoje k

HŽ, spavate li mirno? vjerojatno da, jer vas kao i sve uhljebe boli q. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
28 0 hvala 4
16 godina
offline
Re: Virgin Hyperloop obavio prvu testnu vožnju svo

To je neko trolanje ili kaj? Tak brzo sam se vozil sa Zastavom od 55 konja prije dvadeset i nesto godina (ubrzanje je trajalo jedno pet minuta). Od brata c klasa ide oko 290 kmh na njemackoj autocesti bez potrebe za cijevima, da taj auto stavi u tu istu cijev lako moguce da bi postigao isto ubrzanje.

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.11.2020 19:28 (NEW_MAN).
15 godina
offline
Virgin Hyperloop obavio prvu testnu vožnju svoje k

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Virgin Hyperloop obavio prvu testnu vožnju svoje k

Hyperloop kao tehnologija je moguca. Sama izrada nece zapeti na tehnoloskim ne-mogucnostima (koliko znam) vec ce se sve prelomiti oko cijene. Ja sam u taboru koji tvrdi da zbog visoke cijene izrade linija i malog volumena prometa ljudi/robe ta ce tehnologija biti neisplativa.

 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Virgin Hyperloop obavio prvu testnu vožnju svoje k

Odakle to da bi tehnologija bila neisplativa? Protok putnika može biti velik, jer brzine mogu biti velike. Mnogo se dobiva na energiji jer praktički nema trenja ni otpora zraka. Istina, vakuumske cijevi su skupe, ali ni željezničke pruge i sve što s njima ide (nasipi, mostovi, tuneli) nisu jeftine. 

 
2 1 hvala 0
13 godina
offline
Virgin Hyperloop obavio prvu testnu vožnju svoje k

Ne nose maske!!! :)

 
7 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Virgin Hyperloop obavio prvu testnu vožnju svo
Zanima me kako ce rjesiti evakuaciju putnika u slucaju kvara. Zbog tlaka u cijevima unutar cijevi bas i nije okolina koja je dobra za ljudski organizam....

Sto se isplativosti tice, ovdje pricamo o novoj tehnologiji. Doduse ideja je stara, ali izvedba je nova. Tesko je reci koliko ce ovo biti isplativa tehnologija u ovom trenutku, usudio bih se i zapitati hoce li uopce uzeti maha. Musk je obecao karte za neku smijesno nisku cijenu, a da pri tome ne znamo niti cijenu razvoja niti cijenu izgradnje. Najblize za usporedbu imamo L0 shinkansen koji je mozemo reci provjerena tehnologija. Sto se tice prijevoza robe Maglev mi se ne cini toliko isplativ (graditi posebne maglev teretne vlakove), dok su tracnice standardnih brzih vlakova standardne sirine tako da npr. preko noci dok nema putnickih vlakova one mogu biti koristene za teretne.

Valja vidjeti kako ce napredak ici kada naprave dulji poligon jer sadasnji je smijesno mali da bi se ikakvo ozbiljnije testiranje moglo provesti i samim time izvuci ikakvi korisni zakljucci.
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Virgin Hyperloop obavio prvu testnu vožnju svoje k

U slučaju kvara može se recimo skrenicom kapsula uputiti kroz neki otvor na cijevi. U slučaju dekompresije činilo bi se isto što i u avionu: putnicima bi pale maske za kisik. Dakle, ništa novo. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Virgin Hyperloop obavio prvu testnu vožnju svo
sto se debunkinga ovog visegodisnjeg scama tice, najbolje otic na yt kanal Thunderf00t, gdje je valjda 10 puta dosad iznova tip objasnjava zasto full scale varijanta nece nikad, pa ni tad, ic u promet, vec je samo jos jedna u nizu metoda na koje se izvlaci nevjerojatna lova od naivaca, ukljucujuc i vlade nekih drzava.
Kad u njihov povijesni "let" uracunaju i vrime potrebno da iz cijevi izvuku sav zrak za tako maleni tlak, i svu energiju potrebnu za to, ispada da su mogli prohodat tih 500m prije, a s istom energijom se odvest s jednog na drugi kraj amerike s autom.
samo za naivce, nesto poput top shopa i naljepnica protiv 5g.
 
3 0 hvala 1
Virgin Hyperloop obavio prvu testnu vožnju svoje k

Jel to još jedna o Muskovih neuspješnih firmi gdje prodaje samo maglu? Znate one firme, PayPal, Tesla, SpaceX, SolarCity i StarLink koji nikad nigdje u ničemu nisu polučili nikakav uspjeh.

 

Svaka ćas komentatorima na debukanju ove tehnologije. Kud bi mi naivci bez vas, marljivih internetskih ratnika.

 

Moj PC  
7 1 hvala 0
6 godina
offline
Re: Virgin Hyperloop obavio prvu testnu vožnju svo
#Ajar

tko juri u smrt ide...tko sporo ide do cilja stiže...by HŽ
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
5 godina
neaktivan
offline
Re: Virgin Hyperloop obavio prvu testnu vožnju svo
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Jel to još jedna o Muskovih neuspješnih firmi gdje prodaje samo maglu? Znate one firme, PayPal, Tesla, SpaceX, SolarCity i StarLink koji nikad nigdje u ničemu nisu polučili nikakav uspjeh.

 

Svaka ćas komentatorima na debukanju ove tehnologije. Kud bi mi naivci bez vas, marljivih internetskih ratnika.

 

Bome i jesi ispao naivac. Musk nema firmu koja se bavi hyperloopom. Musk je dao ideu, koja doduse nije originalna i onda se pametno povukao iz hyperloop biznisa. Pogledaj mu dvije glavne kompanije, bave se vrlo mogucim tehnologijama. Kod Tesle ne radi nista drugo nego usavrsuje preko 100 godina stari koncept auta, tocnije sam pogon, a kod SpaceX-a usavrsuje jeftiniji prijevoz ljudi i roba u svemir takodjer koristeci tehnologiju koja se razvija zadnjih 70 godina.

 

Obje firme se svode na isto. Da li je moguce uraditi manja unapredenja na postojecim tehnologijama i tako zaraditi nesto para. Musk je dovoljno pametan da zna da u ovoj fazi hyperloop je nista drugo nego pokusaj dokazivanja koncepta i da se njemu ne isplati truditi oko toga.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Virgin Hyperloop obavio prvu testnu vožnju svo
Alpa Chino kaže...

Bome i jesi ispao naivac. Musk nema firmu koja se bavi hyperloopom....

 

The Boring Company ? 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Virgin Hyperloop obavio prvu testnu vožnju svo
sgt.dex kaže...
Alpa Chino kaže...

Bome i jesi ispao naivac. Musk nema firmu koja se bavi hyperloopom....

 

The Boring Company ? 

Hyperloop je vakumska cijev koja bi trebala IZNAD ZEMLJE prevoziti ljude brzinama iznad 1000 km/h. The Boring Company je firma koja bi trebala busiti hrpu tunela ISPOD gradova po kojima bi trebala prometovati vozila na svoj pogon. Znaci obicni tunel sa rampama za pristup kojima bi vozili automobili. Imas videa po youtube-u, zasto ti uopce to pisem. Bilo je pred par godina da je i sam Musk twitao da bi se u podzemnoj cijevi mogao raditi hyperloop. Mislim da je bilo rijec za mogucu trasu od NY do DC-a i valjda je time Musk pokusao izvuci neke pare od lokalnih vlasti za Boring ali su ga odbili i koliko znam poslije o tome nije bilo govora.

 

Boring tuneli su takodjer neisplativa ideja. Ima hrpa metroa po svjetskim gradovima koje su radili profesionalci struke i glupo je pomisliti da nitko nije dosao na ideju da buse manje tunele za jedan auto i tako se rijese prometa sa povrsine. Hyperloop s druge straje je daleko kompleksniji problem. Treba smjestiti maglev kapsulu u vakumsku cijev sve zastititi od mogucih nesreca, osigurati dovoljnim napajanjem i sve skupa uciniti jeftinije od vlakova i aviona po cijeni za km/vrijeme po jednom putniku. I to je ono sto ja tvrdim. Da uz sadasnju tehnologiju to je neisplativo posto su to projekti koji ce kostati na desetke milijardi dolara za imalo ozbiljnije duzine trasa.

11 godina
online
Re: Virgin Hyperloop obavio prvu testnu vožnju svo
Evo ja sam laik pa ne kužim, jel možeš objasnit tako olako izrečene tvrdnje o smiješno kratkom poligonu i nemogućnosti ikakvih korisnih zaključaka zbog toga. Zašto je nemoguće dobiti ikakve korisne zaključke, pa nije valjda da je jedino bitna maksimalna brzina koja će se moći razviti na dužem poligonu. Valjda imaju neke koristi i od kraćih verzija, makar za potvrdu nekih osnovna s kojima kreću, pa i ovim testiranjem ubrzanja iako sumnjam da su ovi na videu bili baš ono prvi testirani
9 godina
neaktivan
offline
Virgin Hyperloop obavio prvu testnu vožnju svoje k

Za generacije koje su dozivjele ovoliki napredak tehnologije u relativno kratkom vremenu hrpa ljudstva (neki od komentatora ovdje) dosta ograniceno gleda na sve.

Da mi je netko 1996-te rekao da cu nositi racunaljku jacu nekoliko tisuca puta od mojeg Pentiuma i da ce imati bolju grafiku, moguconst da bezicno nazovem bilo koga, bilo gdje video vezom, slikam, snimam, saljem, šeram, i kojesta. Rekao bi mu da mi podjeli malo tih gljiva sto je pojeo.

Na vlak se nekad gledalo isto kao na hyperloop sto neki danas gledaju: Gle, konj: kupis ga, hranis vodi te gdje god hoces i kada hoces, pase travu, vuce kola sa teretom. Ne treba mu skupa infrastruktura (tracnice, stanice, voda i ugljen za pogon) trle trle trle...

Tako da, samo naprjed. Na nitko ne gura ovakve stvari jos uvjek bi sakupljali suha kravlja govna okolo i šibom crtali po blatu.

 
2 1 hvala 0
Re: Virgin Hyperloop obavio prvu testnu vožnju svo
Alpa Chino kaže...

 

Boring tuneli su takodjer neisplativa ideja. Ima hrpa metroa po svjetskim gradovima koje su radili profesionalci struke i glupo je pomisliti da nitko nije dosao na ideju da buse manje tunele za jedan auto i tako se rijese prometa sa povrsine. Hyperloop s druge straje je daleko kompleksniji problem. Treba smjestiti maglev kapsulu u vakumsku cijev sve zastititi od mogucih nesreca, osigurati dovoljnim napajanjem i sve skupa uciniti jeftinije od vlakova i aviona po cijeni za km/vrijeme po jednom putniku. I to je ono sto ja tvrdim. Da uz sadasnju tehnologiju to je neisplativo posto su to projekti koji ce kostati na desetke milijardi dolara za imalo ozbiljnije duzine trasa.

 

I nisi pomislio da nitko od investitora nije došao na pomisao da je boring tunel/hyperloop neisplativa ideja. Ali evo vidimo, grade se. A neki od investitora su ljudi koji u jedan dan potroše više novaca nego što ćemo ti i ja i svi forumaši zajedno zaraditi do kraja života. Tko su oni? Idioti koji ne znaju s novcima? Hoćemo li im poslati e-mail i obavjestiti ih kako bezveze troše novce, jer smo mi (bug forumaši) shvatili nešto što oni nisu? Naposljetku informirali smo se na youtubeu, tamo je sve točno.

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice