Na WhatsApp stižu i reklame, ali za sada samo unut

poruka: 9
|
čitano: 3.567
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Na WhatsApp stižu i reklame, ali za sada samo unut".
13 godina
offline
Na WhatsApp stižu i reklame, ali za sada samo unut

Gomilaju se razlozi da se maknem/o od reklama 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Na WhatsApp stižu i reklame, ali za sada samo

Nije to gramzljivost i glupost, to je normalan i očekivana tržišta logika - ono što ne ostvaruje profit u konačnici nema smisla postojati i treba se ukinuti. Kako je tema privatnosti sve škakljivija, Facebook i ini više ne mogu tu zarađivati pa se okreću sve više drugim (starim) modelima - reklamama. Whatsapp svog vlasnika košta i zato ga ovaj želi monetizirati pošto-poto: dioničari dolaze prije korisnika.

 

Komično je što govore o "nenametljivim reklamama" - to je oksimoron jer reklama da bi bila reklama mora biti uočljiva i nametljiva. Zamislite kakav bi to divan svijet bio kad bi sve reklame bile nakon filma, ili na dnu web stranice gdje nikad ne odskrollaš, ili u aplikacijama u posebnoj stavci izbornika "Ads" u koji nikada ne ideš... hehe :-p

In the land of the blind, the one-eyed man is stoned to death. - Joan D. Vinge
 
15 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Na WhatsApp stižu i reklame, ali za sada samo unut

Telegram,signal, threema su vjerojatno bolje aplikacije od whatsapp, ali nazalost ih malo tko koristi. Rado bi ih instalirao i koristio, ali o tome koliko cu ih koristit ne ovisi o meni, nego o drugim ljudima s kojima sam u kontaktu (osim ako se necu sam sa sobom dopisivati).

 

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
 
4 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Na WhatsApp stižu i reklame, ali za sada samo
Zato sto: kapitalizam.

Nike FB kupio wht iz dosade vec zbog ogromnog broja korisnika...odnosno primatelja reklama.
 
6 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Na WhatsApp stižu i reklame, ali za sada samo
4ndY kaže...

Nije to gramzljivost i glupost, to je normalan i očekivana tržišta logika - ono što ne ostvaruje profit u konačnici nema smisla postojati i treba se ukinuti. Kako je tema privatnosti sve škakljivija, Facebook i ini više ne mogu tu zarađivati pa se okreću sve više drugim (starim) modelima - reklamama. Whatsapp svog vlasnika košta i zato ga ovaj želi monetizirati pošto-poto: dioničari dolaze prije korisnika.

 

Komično je što govore o "nenametljivim reklamama" - to je oksimoron jer reklama da bi bila reklama mora biti uočljiva i nametljiva. Zamislite kakav bi to divan svijet bio kad bi sve reklame bile nakon filma, ili na dnu web stranice gdje nikad ne odskrollaš, ili u aplikacijama u posebnoj stavci izbornika "Ads" u koji nikada ne ideš... hehe :-p

 

Kako onda MSN nije imao reklame? 

16 godina
offline
Re: Na WhatsApp stižu i reklame, ali za sada samo
Dex.pwn kaže...

 

Kako onda MSN nije imao reklame? 

 Izrazio si se u prošlom vremenu i time si si odgovorio na pitanje.  Koji MSN? :-) Vidiš da tržište "kažnjava" ono što nije pravovremeno monetizirano.

 

Pozadine priče je ta što tržište uvijek donosi i konkurenciju koja (tendencijski) dovodi, kroz duži period, do pada profitnih stopa svih uključenih do one razine kad proizvod donosi u prosjeku onoliko koliko je u njega i uloženo (odnosno profit -> 0). Da donosi više od 0, došla bi konkurencija koja bi još više spustila cijenu, a opet da zaradi. Ako se nastavi niz dijeljenja u konačnici se opet ide prema nuli. Da skratim: da bi kompanije bile profitabilne (odnosno sve profitabilnije), one neprestano moraju izmišljati nove načine kako profitirati jer u stabilnom stanju one u konačnici neće ništa zarađivati. U ovom slučaju, Facebook/Google/Amazon/... stalno gledaju kako inovativno "pomusti" korisnike jer ustaljeni mehanizmi više nisu dovoljni da zadovolje dioničare. Kako god okrenuli, korisnicima se ne piše dobro, a jedine sigurne platforme su one neprofitne, ako uopće postoje.

In the land of the blind, the one-eyed man is stoned to death. - Joan D. Vinge
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.11.2018 0:47 (4ndY).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Na WhatsApp stižu i reklame, ali za sada samo

Koliko znam MSN je kupio MS, koji je ujedno kupio i Skype. No Skype nema reklame, a i dalje radi? Kako to?

16 godina
offline
Re: Na WhatsApp stižu i reklame, ali za sada samo
Dex.pwn kaže...

Koliko znam MSN je kupio MS, koji je ujedno kupio i Skype. No Skype nema reklame, a i dalje radi? Kako to?

Poanta je da je MSN ugašen jer nije donosio neku "radost" svom vlasniku.

 

Što se tiče Skypea, ako zanemarimo aspekt da se Skype koristi i za telefonske pozive koji se naplaćuju, a što je nešto što WA i slični ne nude, ostaje nam, za sada, poprilično nemonetizirana platforma. No generalno sam dojma da Microsoft glavinja i još traži način kako da efikasno "oplodi" Skype, ali se čini da sve ide u smjeru integracije s njihovom Office 365 platformom koja im je vrlo isplativa zajedno s drugim "oblačnim" uslugama. Skype u tom slučaju je samo jedan "feature" šireg proizvoda, a "free" korisnike imaju da bi navikli što širu populaciju na tu uslugu (slično kao što su uvijek tolerirali piratiziranje Windowsa da bi isti imao što veći market-share). Nasuprot tome, WA i slični IM-ovi nemaju takvu ulogu i moraju sami sebe što prije početi isplaćivati. Ipak, po ovoj gornjoj logici. pretpostavljam da će profitne margine smršaviti dok te cloud usluge postanu raširene i kod konkurencije pa ćemo vjerojatno vidjeti i Skype s reklamama za "free" korisnike ili neki drugi oblik "mužnje". Eto, dajem nekih 3-4 godine vremena do toga :-) Jedno je sigurno - uvjeti usluge sigurno će se u jednom trenutku promijeniti na gore po korisnike. Kad se to dogodi možeš doći ovdje i stisnuti mi "lajk" ;-)

In the land of the blind, the one-eyed man is stoned to death. - Joan D. Vinge
12 godina
odjavljen
offline
Re: Na WhatsApp stižu i reklame, ali za sada samo

Znači MS zarađuje za Skype preko Skype for business... No i dalje mislim da ima više ljudi koji koriste free Skype i mislim da zarada od Skype for business (+ ti plaćeni pozivi) ne mogu pokriti sve.

Čudna strategija.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice