Je li zvučnik od 10.000€ sto puta bolji od onog od

poruka: 91
|
čitano: 18.212
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Je li zvučnik od 10.000€ sto puta bolji od onog od".
16 godina
odjavljen
offline
Je li zvučnik od 10.000€ sto puta bolji od onog od

Mali auto bum kupio ako se želim parkirati u centru grada gdje oni sa vekim autom ne mogu, želim da mi doma zauzme manje mjesta, želim da mi troši manje goriva, ne želim hraniti uhljebe više nego što moram kroz namete, ne želim izazivati nepotrebnu pozornost i sl.

 

Kave to veze ima sa izborom zvučnika? OK oboje može biti statusni simbol ali auto ima mjerljivu prednost, picolovac je za razliku od zvučnika.

Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Je li zvučnik od 10.000€ sto puta bolji od ono
Filox kaže...

Uostalom, vidim da se ovdje svi hvataju za slamke i za detalje. Fino pročitaj s razumijevanjem što sam napisao, pisao sam pjesničke primjere da pokažem način razmišljanja, nisam mislio detaljno nuditi cijene i modele. Probajte koji put onako općenito shvatiti priču, kao neko objašnjenje, ne kao točno zacrtane činjenice.

koje slamke i koji detalji, čitam s razumijevanjem i ne - usporedba trabant vs rolce royce ne odgovara i nije savršena, već sam rekao iz kojih razloga

 

nije riječ o tvojim "pjesničkim" usporedbama, nego o pretjerivanju gdje se jedne strane koristi trabant, a s druge strane je model zvučnik od 100e entry model 

 

jer ako s jedne strane tražiš auto poput trabanta ili matiza - dakle najjeftinije moguće vozilo na četiri kotača s ikakvim motorom, onda i s druge strane stavi zvučnik koji odgovara tom rangu - dakle bilo kakvu najjeftiniju "sviralicu" koju možeš lupiti u trgovini

 

jer inače, kao što sam već rekao, usporedba je bedasta kad tako umjetno potenciraš razliku

10 godina
online
Re: Je li zvučnik od 10.000€ sto puta bolji od ono
Filox kaže...

 

Ne, usporedba je savršena. Zašto je Trabant razjebani zvučnik sa Hrelića? (može umjesto Trabanta bit Daewoo Matiz ili nešto takvo) I Trabant može bit nov, iz tvornice, kao i zvučnik od 100E. Zvučnik od 100E jedva da ulazi u entry-level hi-fi opreme. To su najjeftiniji i najslabiji zvučnici vrijedni spomena. Golf i Megane bi već bili zvučnici kao što ja imam doma ili sam imao prije. B&W 602 na primjer. Oko 3000 kuna, već malo konkretniji zvučnik, iako i dalje govno za široke narodne mase s jako lošim zvukom. Kao i kod Golfa, tako će i ljudi mislit da su to super zvučnici dok ne čuju nešto malo bolje, kao neki Mission ili Sonus Faber. E to već ide prema Mercedesu. Mission bi bili neki slabiji Mercedes, možda Audi, dok su Sonusi već prema S klasi Mercedesa. Opet miljama daleko od Rolls Roysa, Aston Martina i Ferrarija.

 

Vaše usporedbe su smiješne. Svi bi volili imat jednog Aston Martina ili Mercedesa S klase. I svi mi bi volili i Golfa, ali ajde recite, jeli potreban Aston, ako imate Golf? Nije potreban, ali bi bio užitak imati ga i voziti ga... Tako su dobri bili i moji B&W, ali su Missioni bolji masu. I Sonusi su još bolji. Ali i masu skuplji, pa sad čovjek sebi treba naći zlatnu sredinu.

 

Za sve vas šta su Vam to gluposti, super, vi kupite sebi one male USB zvučnike od 300 kuna i mirni ste. Ne znam zašto se zamarate i trolate ovde ljude koji imaju para i želje kupiti sebi skuplje. Isto ko da idete na auto-moto forum i smijete se svima šta su kupili auto skuplji od 100.000 Eura. Ista stvar.

 , pa kad već spominješ usb od 300 kn i vučeš paralele s autima, taj zvučnik je bar u "voznom stanju" za razliku od pasivnog za 10.000€. Znači to je ka Aston Martin bez "kola i motora".

5 godina
offline
Re: Je li zvučnik od 10.000€ sto puta bolji od ono
XXX kaže...

Mali auto bum kupio ako se želim parkirati u centru grada gdje oni sa vekim autom ne mogu, želim da mi doma zauzme manje mjesta, želim da mi troši manje goriva, ne želim hraniti uhljebe više nego što moram kroz namete, ne želim izazivati nepotrebnu pozornost i sl.

 

Kave to veze ima sa izborom zvučnika? OK oboje može biti statusni simbol ali auto ima mjerljivu prednost, picolovac je za razliku od zvučnika.

 Jeftino i skupo auto služi istoj svrsi. Da te preveze od točke A do točke B. To je osnovna funkcija. Osnovna funkcija zvučnika (ili bilo kojeg dijela sustava) je da svira muziku i ostale zvukove. Skuplja i kvalitetnija auta će imati neke pogodnosti, biti će udobniji, brži, štedljiviji, ljepši, picolovci... Tako će i skuplja linija imati topliji zvuk, finije ovo, nježnije ono, preciznije svašta... A to košta. Pa sad, ovisno o tome što ti želiš vozit/slušat, tako i trošiš pare. Prije nego kupiš, malo provožaš/poslušaš, raspitaš se, pročitaš nešto i onda kupiš. I uvijek postoji onaj skuplji model za koji nisi imao para, koji ti ne treba, ali je baš ono... Da imam para, e to bi vozio. Ili bi to gledao doma i slušao.

 

Kako onda linija nema mjerljivu vrijednost? Nama možda tebi, ali ima onome tko ju je kupio. Meni nema iphone nikakvu vrijednost, ni mjerljivu, ni nemjerljivu. A ljudi daju i po 10.000 kuna za to sranje. 

Live long and prosper.
5 godina
offline
Re: Je li zvučnik od 10.000€ sto puta bolji od ono
om-prat kaže...
Filox kaže...

 

Ne, usporedba je savršena. Zašto je Trabant razjebani zvučnik sa Hrelića? (može umjesto Trabanta bit Daewoo Matiz ili nešto takvo) I Trabant može bit nov, iz tvornice, kao i zvučnik od 100E. Zvučnik od 100E jedva da ulazi u entry-level hi-fi opreme. To su najjeftiniji i najslabiji zvučnici vrijedni spomena. Golf i Megane bi već bili zvučnici kao što ja imam doma ili sam imao prije. B&W 602 na primjer. Oko 3000 kuna, već malo konkretniji zvučnik, iako i dalje govno za široke narodne mase s jako lošim zvukom. Kao i kod Golfa, tako će i ljudi mislit da su to super zvučnici dok ne čuju nešto malo bolje, kao neki Mission ili Sonus Faber. E to već ide prema Mercedesu. Mission bi bili neki slabiji Mercedes, možda Audi, dok su Sonusi već prema S klasi Mercedesa. Opet miljama daleko od Rolls Roysa, Aston Martina i Ferrarija.

 

Vaše usporedbe su smiješne. Svi bi volili imat jednog Aston Martina ili Mercedesa S klase. I svi mi bi volili i Golfa, ali ajde recite, jeli potreban Aston, ako imate Golf? Nije potreban, ali bi bio užitak imati ga i voziti ga... Tako su dobri bili i moji B&W, ali su Missioni bolji masu. I Sonusi su još bolji. Ali i masu skuplji, pa sad čovjek sebi treba naći zlatnu sredinu.

 

Za sve vas šta su Vam to gluposti, super, vi kupite sebi one male USB zvučnike od 300 kuna i mirni ste. Ne znam zašto se zamarate i trolate ovde ljude koji imaju para i želje kupiti sebi skuplje. Isto ko da idete na auto-moto forum i smijete se svima šta su kupili auto skuplji od 100.000 Eura. Ista stvar.

 , pa kad već spominješ usb od 300 kn i vučeš paralele s autima, taj zvučnik je bar u "voznom stanju" za razliku od pasivnog za 10.000€. Znači to je ka Aston Martin bez "kola i motora".

 Ne baš, ali možda bez goriva i ulja...   

Live long and prosper.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Je li zvučnik od 10.000€ sto puta bolji od ono
Filox kaže...
XXX kaže...

Mali auto bum kupio ako se želim parkirati u centru grada gdje oni sa vekim autom ne mogu, želim da mi doma zauzme manje mjesta, želim da mi troši manje goriva, ne želim hraniti uhljebe više nego što moram kroz namete, ne želim izazivati nepotrebnu pozornost i sl.

 

Kave to veze ima sa izborom zvučnika? OK oboje može biti statusni simbol ali auto ima mjerljivu prednost, picolovac je za razliku od zvučnika.

 Jeftino i skupo auto služi istoj svrsi. Da te preveze od točke A do točke B. To je osnovna funkcija. Osnovna funkcija zvučnika (ili bilo kojeg dijela sustava) je da svira muziku i ostale zvukove. Skuplja i kvalitetnija auta će imati neke pogodnosti, biti će udobniji, brži, štedljiviji, ljepši, picolovci... Tako će i skuplja linija imati topliji zvuk, finije ovo, nježnije ono, preciznije svašta... A to košta. Pa sad, ovisno o tome što ti želiš vozit/slušat, tako i trošiš pare. Prije nego kupiš, malo provožaš/poslušaš, raspitaš se, pročitaš nešto i onda kupiš. I uvijek postoji onaj skuplji model za koji nisi imao para, koji ti ne treba, ali je baš ono... Da imam para, e to bi vozio. Ili bi to gledao doma i slušao.

 

Kako onda linija nema mjerljivu vrijednost? Nama možda tebi, ali ima onome tko ju je kupio. Meni nema iphone nikakvu vrijednost, ni mjerljivu, ni nemjerljivu. A ljudi daju i po 10.000 kuna za to sranje. 

 Kad dokažeš da si ulovio gold diggericu na te zvučnike budem ti vjerovao...

5 godina
offline
Re: Je li zvučnik od 10.000€ sto puta bolji od ono
XXX kaže...
Filox kaže...
XXX kaže...

Mali auto bum kupio ako se želim parkirati u centru grada gdje oni sa vekim autom ne mogu, želim da mi doma zauzme manje mjesta, želim da mi troši manje goriva, ne želim hraniti uhljebe više nego što moram kroz namete, ne želim izazivati nepotrebnu pozornost i sl.

 

Kave to veze ima sa izborom zvučnika? OK oboje može biti statusni simbol ali auto ima mjerljivu prednost, picolovac je za razliku od zvučnika.

 Jeftino i skupo auto služi istoj svrsi. Da te preveze od točke A do točke B. To je osnovna funkcija. Osnovna funkcija zvučnika (ili bilo kojeg dijela sustava) je da svira muziku i ostale zvukove. Skuplja i kvalitetnija auta će imati neke pogodnosti, biti će udobniji, brži, štedljiviji, ljepši, picolovci... Tako će i skuplja linija imati topliji zvuk, finije ovo, nježnije ono, preciznije svašta... A to košta. Pa sad, ovisno o tome što ti želiš vozit/slušat, tako i trošiš pare. Prije nego kupiš, malo provožaš/poslušaš, raspitaš se, pročitaš nešto i onda kupiš. I uvijek postoji onaj skuplji model za koji nisi imao para, koji ti ne treba, ali je baš ono... Da imam para, e to bi vozio. Ili bi to gledao doma i slušao.

 

Kako onda linija nema mjerljivu vrijednost? Nama možda tebi, ali ima onome tko ju je kupio. Meni nema iphone nikakvu vrijednost, ni mjerljivu, ni nemjerljivu. A ljudi daju i po 10.000 kuna za to sranje. 

 Kad dokažeš da si ulovio gold diggericu na te zvučnike budem ti vjerovao...

 

Ne, napisao sam za auto da je picolovac, ne za liniju. Kad bi neka zenska osoba pala na moju liniju, odmah bi je oženio. Čisto sumljam da će se to u ovom svemiru dogodit.   

Live long and prosper.
16 godina
offline
Re: Je li zvučnik od 10.000€ sto puta bolji od ono
XXX kaže...

 Kad dokažeš da si ulovio gold diggericu na te zvučnike budem ti vjerovao...

Ali onda to kolega vrijedi i za tebe i to da ju uloviš u Daewoo Matizu. :)

Mali auto nema veze s parkiranjem u gradu, jer parkirna mjesta su sva standardizirana, pa više manji bilo koji auto stane ili bi trebao se uparkirat.
A što se tiče auta, ljudi koji imaju para vozit Rolls ili Aston Martin, to ne kupuju da budu picolovci (osim par nogometaša), već da guštaju u njima, a to je baš identična stvar zašto je netko spreman dat doliko para za zvučnike.


A da prebacimo usporedbu u PC svijet. Zašto ljudi daju 11000kn za RTX2080Ti, kad je i 1500kn 1050Ti sasvim dovoljna da se igraju (čak i neke jeftinije)? Jel automatski znači da je 2080Ti smeće i da nema smisla to kupiti jer eto snobovi to kupuju a nema koristi?
 

"To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering." Friedrich Nietzsche
9 godina
neaktivan
offline
Je li zvučnik od 10.000€ sto puta bolji od onog od

Lose usporedbe. Nemojte. Postoji razlika.

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Je li zvučnik od 10.000€ sto puta bolji od ono
Kolacic kaže...

Lose usporedbe. Nemojte. Postoji razlika.

 

Tako je, postoji razlika. Na skupoj grafici možeš podignit detalje i rezoluciju više, a dobit češ i više FPSova, pa je samo igranje ugodnije i doživljaj je bolji. 

 

Zamisli, ko kad na skupljem autu upališ klimu, uključiš tempomat i promijeniš CD na svom cd changeru, dok voziš pristojinih 130 km/h, bez da se motor umara na puno okretaja. 

 

Ili kao kad sjedneš pa se opustiš ispred linije, a ono puna soba zvukova, detalja, cijeli orkestar ispred tebe, glasno, a ništa ti ne para uši, toplo i ugodno.

 

 

Kako su loše usporedbe?

Live long and prosper.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Je li zvučnik od 10.000€ sto puta bolji od ono
Filox kaže...

 

Ne, napisao sam za auto da je picolovac, ne za liniju. Kad bi neka zenska osoba pala na moju liniju, odmah bi je oženio. Čisto sumljam da će se to u ovom svemiru dogodit.   

Pa to ti pokušavam nacrtati, preseratorski auto ima svoju mjerljivu funkciju i usporedba sa zvučnicima ne stoji. Uloži u auto i vratiti će ti se, pogotovo u današnjem vremenu kad svi pate na prezentaciju.

Za preseratoske zvučnike moraš objašnjavati što su u stvari, automatski ispadaju iz konkurencije u usporedbi sa novim Mercedsom za kojeg ne moraš objašnjavati ništa, osim poreznoj u dobro uređenim zemljama.

 

5 godina
offline
Re: Je li zvučnik od 10.000€ sto puta bolji od ono
XXX kaže...
Filox kaže...

 

Ne, napisao sam za auto da je picolovac, ne za liniju. Kad bi neka zenska osoba pala na moju liniju, odmah bi je oženio. Čisto sumljam da će se to u ovom svemiru dogodit.   

Pa to ti pokušavam nacrtati, preseratorski auto ima svoju mjerljivu funkciju i usporedba sa zvučnicima ne stoji. Uloži u auto i vratiti će ti se, pogotovo u današnjem vremenu kad svi pate na prezentaciju.

Za preseratoske zvučnike moraš objašnjavati što su u stvari, automatski ispadaju iz konkurencije u usporedbi sa novim Mercedsom za kojeg ne moraš objašnjavati ništa, osim poreznoj u dobro uređenim zemljama.

 

 

To ako ti kupuješ auto radi drugih, to je tvoj problem. Ja ne razmišljam tako i zaboli me za druge. Ja auto kupujem isključivo radi sebe i svog užitka u vožnji. Zato sad skupljam za Mazdu MX-5, a ne za BMW ili Merđu. Niti gledam SUV sranja. Ne gledam ono šta druge zanima, nego ono šta mene zanima. Uložit ću u auto i vratit će mi se, ali samo u užitku vožnje. Financijski će me osakatit, ali svaki gušt se plaća. 

 

Zvučnike ne kupujem radi preseravanja i objašnjavanja, jer niti jedan moj prijatelj ne razumije tu moju opsesiju sa zvukom. Kupujem da mogu, kao i Miatom, uživati u onome što sam kupio. Kupujem ih da budem zadovoljan s uleženim novcima.

 

Moje zadovoljstvo s uloženim je jedina mjerna jedinica isplativosti kupovine.

Live long and prosper.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Je li zvučnik od 10.000€ sto puta bolji od ono
Filox kaže...
XXX kaže...
Filox kaže...

 

Ne, napisao sam za auto da je picolovac, ne za liniju. Kad bi neka zenska osoba pala na moju liniju, odmah bi je oženio. Čisto sumljam da će se to u ovom svemiru dogodit.   

Pa to ti pokušavam nacrtati, preseratorski auto ima svoju mjerljivu funkciju i usporedba sa zvučnicima ne stoji. Uloži u auto i vratiti će ti se, pogotovo u današnjem vremenu kad svi pate na prezentaciju.

Za preseratoske zvučnike moraš objašnjavati što su u stvari, automatski ispadaju iz konkurencije u usporedbi sa novim Mercedsom za kojeg ne moraš objašnjavati ništa, osim poreznoj u dobro uređenim zemljama.

 

 

To ako ti kupuješ auto radi drugih, to je tvoj problem. Ja ne razmišljam tako i zaboli me za druge. Ja auto kupujem isključivo radi sebe i svog užitka u vožnji. Zato sad skupljam za Mazdu MX-5, a ne za BMW ili Merđu. Niti gledam SUV sranja. Ne gledam ono šta druge zanima, nego ono šta mene zanima. Uložit ću u auto i vratit će mi se, ali samo u užitku vožnje. Financijski će me osakatit, ali svaki gušt se plaća. 

 

Zvučnike ne kupujem radi preseravanja i objašnjavanja, jer niti jedan moj prijatelj ne razumije tu moju opsesiju sa zvukom. Kupujem da mogu, kao i Miatom, uživati u onome što sam kupio. Kupujem ih da budem zadovoljan s uleženim novcima.

 

Moje zadovoljstvo s uloženim je jedina mjerna jedinica isplativosti kupovine.

To je tvoja stvar, ja ti samo govorim da usporedba sa autima ne stoji, jer skup auto ima svoju mjerljivu funkciju na više razina za razliku od skupih zvučnika koji će to isto imati tek u jako uskom krugu.

 

Usporedba ne stoji, a sad zakaj nekto nešto kupuje je njegova stvar.

12 godina
offline
Je li zvučnik od 10.000€ sto puta bolji od onog od

Ove usporedbe su rastezljiva stvar, zašto bi baš auti morali biti referenca za ovo? Može biti prvi auto koji koristiš kao alat za posao, može biti treći, neki egzotični kabriolet koji upališ tek u petom mjesecu kojem je isto isključivo osobni gušt mjerilo. Mene više zanima koliko profinjeno uho stručnjaka ili ekstremnijeg entuzijasta može razlikovati čisto po zvuku razliku između linije za 8K € od one za 12K€.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.4.2019 11:44 (ante_etna).
 
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Je li zvučnik od 10.000€ sto puta bolji od ono
odgovor će ti biti da razliku može skužiti utrenirano uho 🤣
Moj PC  
1 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: Je li zvučnik od 10.000€ sto puta bolji od ono
ante_etna kaže...

Ove usporedbe su rastezljiva stvar, zašto bi baš auti morali biti referenca za ovo? Može biti prvi auto koji koristiš kao alat za posao, može biti treći, neki egzotični kabriolet koji upališ tek u petom mjesecu kojem je isto isključivo osobni gušt mjerilo. Mene više zanima koliko profinjeno uho stručnjaka ili ekstremnijeg entuzijasta može razlikovati čisto po zvuku razliku između linije za 8K € od one za 12K€.

 Zašto misliš da mora bit razlike ili da je svi čujemo? 8000E je solidan sustav i razlika između 8 i 12 ne mora bit uvijek primjetna. Može, ali ne mora. Zato je razlika između 1000E i 8000E jako primjetna. Jel se baš u svakom odgovoru treba naglašavat nelinearni rast omjera cijene i kvalitete? Do sada je to spomenuto bar 10 puta u zadnjih 4 dana u ove 2 teme o audio uređajima. 

 

Osobno, nisam slušao takve sustave, pa ne bih znao koliko bi bile primjetne razlike. Pretpostavljam da bi mogle bit jako male, ali onda opet, ako je cijeli sustav skroz dugačiji, onda će se primjetit razlika i između 8000E i 8000E. Svaki uređaj ima svoj zvuk. Ili mislite da svi zvučnici s istom cijenom identično zvuče?

Live long and prosper.
15 godina
offline
Je li zvučnik od 10.000€ sto puta bolji od onog od

Probajte nekad otići na bolji hi-fi sajam pa sami poslušati kako zvuče zvučnici od nekoliko desetaka tisuća dolara.

Sve će vam onda biti jasnije.

Probajte poslušati martin logane od 100 000$.

Ne treba posebno uho ili sluh da čuješ razliku od zvučnika po 10 000kn i tako nekakih.

Osim toga zašto bi kupovali skupe dobre slušalice kad su i one što dobiješ uz mobitel po dolar odlične.

 
1 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Je li zvučnik od 10.000€ sto puta bolji od ono
Mene samo zanima kolko je vas kaj tu seruckate ikad sjelo 2-3-4 sata samo slusat muziku? Kolko je vas sjelo i bas poslusalo cijeli album od prve do zadnje u komadu?

Puno ljudi, odnosno velika vecina percipiraju muziku kao nesto "u prolazu". No ima i nas nekolicna cudaka koji se bas gustaju u tome. I takvi cuju svasta, jer traze to, slusaju to..

Mozete kao primjer uzet rane dane gaminga. Nitko nije imao pojma kaj je fps, ukljucujuci i mene...dok nam se nije pokazalo pa sad svi to gledamo i trazimo da je vise i bolje. Slicna je stvar sa zvukom. Neke stvari nemres znat dok ti netko ne kaze da recimo slusas bas to. Cisti primjer je moja zena koja ne cuje neke stvari dpk joj ne ukazem na to. I onda odjednom cuje i vau je...

Nema tu neke vise matematike...onaj tko to voli zna za sta je dao pare i zasto je dao pare, a onaj kojeg to ne zanima ce se idalje cudit. Kako je za zvucnike tako je i za sve ostalo, jedni ce gustat u tom sta vole dok ce se drugi cudit xD.
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Je li zvučnik od 10.000€ sto puta bolji od onog od

U hi-fi u postoji izreka garbage in garbage out.

Loše sripan MP3 bolje zvuči na jeftinima nego na vrhunskim zvučnicima.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Je li zvučnik od 10.000€ sto puta bolji od ono
Filox kaže...

 Zašto misliš da mora bit razlike ili da je svi čujemo? 8000E je solidan sustav i razlika između 8 i 12 ne mora bit uvijek primjetna. Može, ali ne mora.

 

Hvala na odgovoru. Iz ovoga se može iščitati da zvuk definitivno nije isključiva performansa po kojoj se bira uređaj.

 

Filox kaže...
 

Osobno, nisam slušao takve sustave, pa ne bih znao koliko bi bile primjetne razlike.

 

Hm, pitao sam općenito, ne izravno tebe, pa sad ako ne znaš zašto si se osjetio prozvanim? Nemam ništa protiv tvojih stavova načelno, poštujem ih, ako ti je nešto gušt - kupi, nije sporno, argument koji prihvaćam. Ja bih možda uzeo zbog boje da mi pristaju uz ormar i slušao na njima vijesti.

 

Filox kaže...

  Svaki uređaj ima svoj zvuk. Ili mislite da svi zvučnici s istom cijenom identično zvuče?

 

Ne znam, pretpostavljam da znalci na temelju zvuka mogu strpati uređaje u nekakve razrede. Ne ulazim sad u ekstreme i usporedbe tipa "jedan dolar - milijun dolara" koji se provlače po temi.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Je li zvučnik od 10.000€ sto puta bolji od ono
Upravo to. Na boljim zvucnicima se bas cuje kolko je zapravo los rip..

Al recimo moj marantz ima opciju m-dax i to stvarno radi. Nije da ces dobit flac kvalitetu ali stvarno popravi stvar. Odlicno za slusanje tube npr..

M-Dax
Compressed audio formats such as MP3, WMA (Windows Media Audio) and MPEG-4 AAC reduce the amount of data by eliminating signal components that are hard for the human ear to hear. The “M-DAX” function generates the signals eliminated upon compression, restoring the sound to conditions near those of the original sound before compression. It also restores the original bass characteristics for a rich and expanded tonal range.

Mode
High: Op­ti­mized mode for com­pressed sources with very weak highs (64 kbps and under).

Medium: Apply suit­able bass and tre­ble boost for all com­pressed sources (96 kbps and under).

Low: Op­ti­mized mode for com­pressed sources with nor­mal highs (96 kbps and over).

Off: Do no use “M-DAX”.
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Je li zvučnik od 10.000€ sto puta bolji od onog od

Nij pitanje da li osjetimo razliku između zvučnika 10.000$/100$ nego da li je razlika proporcionalna uloženim novcima.

Na to su išle usporedbe sa automobilima kakobi se opravdalo takvo ulaganje...

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Je li zvučnik od 10.000€ sto puta bolji od ono
XXX kaže...

Nij pitanje da li osjetimo razliku između zvučnika 10.000$/100$ nego da li je razlika proporcionalna uloženim novcima.

Na to su išle usporedbe sa automobilima kakobi se opravdalo takvo ulaganje...

Ali baš zato ide jedan na jedan usporedba s autima. Koliko god Vi mislilili da nije isto, isto je.
Da budem onako iskren, samo seljačine kupuju aute kao statusne simbole i kao picolovce, znalci kupju aute radi vlastitog gušta.

Tko normalan će kupiti onda Nissan GTR, umjesto nekog Ferrarija koji je 3 puta skuplji. Po ćemu je Ferrari 3 puta bolji?
Kao i kod Forumule 1 ona zadnja milisekunda da budeš brži košta najviše novaca, pa tako i Ferrari ima mrvicu bolji ovijes, mrvicu bolji motor od GTR, a 3 puta je skuplji?
Jel to opravdano? Pošto je Ferrari kao Ferrari velik brand nije, i realna cijena bi mu bila duplo manja. Ali to je opet duplo skuplje od mrvicu lošijeg GTR-a.
Ali tu je titanium ispuh, titanijum dijelovi ovijesa, carbon fibre šasija.... A to košta poštene novce. Je li treba? Ne ali treba da bi bilo bolje za tu mrvicu.

"To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering." Friedrich Nietzsche
5 godina
offline
Re: Je li zvučnik od 10.000€ sto puta bolji od ono
XXX kaže...

Nij pitanje da li osjetimo razliku između zvučnika 10.000$/100$ nego da li je razlika proporcionalna uloženim novcima.

Na to su išle usporedbe sa automobilima kakobi se opravdalo takvo ulaganje...

 A to. Dobro, kod automobila je malo bolja situacija s uloženo-dobijeno koeficijentom.

 

Nitko nikad nije tvrdio da se za duplo više para dobije duplo više muzike. Razlika NIJE proporcionalna i to vam i mi audiofili tvrdimo cijelo vrijeme. Uloženo-dobijeno ne raste linearno. Što se više penjemo u skuplje cijenovne razrede to su razlike manje, a treba uložiti više. Krivulja grafa raste exponencijalno.

 

Ovo se sad baš ponavljamo iz teme u temu... Jel trebam sad iskopirat ovaj gore tekts desetak puta, da zapamtite šta govorimo već danima? Mislio sam da smo taj detalj apsorbirali svi već...

 

Netko voli platiti 200% više za 1% dobijenog... Tko ima para, taj može.

Live long and prosper.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Je li zvučnik od 10.000€ sto puta bolji od ono
gkelekov kaže...
XXX kaže...

Nij pitanje da li osjetimo razliku između zvučnika 10.000$/100$ nego da li je razlika proporcionalna uloženim novcima.

Na to su išle usporedbe sa automobilima kakobi se opravdalo takvo ulaganje...

Ali baš zato ide jedan na jedan usporedba s autima. Koliko god Vi mislilili da nije isto, isto je.
Da budem onako iskren, samo seljačine kupuju aute kao statusne simbole i kao picolovce, znalci kupju aute radi vlastitog gušta.

Tko normalan će kupiti onda Nissan GTR, umjesto nekog Ferrarija koji je 3 puta skuplji. Po ćemu je Ferrari 3 puta bolji?
Kao i kod Forumule 1 ona zadnja milisekunda da budeš brži košta najviše novaca, pa tako i Ferrari ima mrvicu bolji ovijes, mrvicu bolji motor od GTR, a 3 puta je skuplji?
Jel to opravdano? Pošto je Ferrari kao Ferrari velik brand nije, i realna cijena bi mu bila duplo manja. Ali to je opet duplo skuplje od mrvicu lošijeg GTR-a.
Ali tu je titanium ispuh, titanijum dijelovi ovijesa, carbon fibre šasija.... A to košta poštene novce. Je li treba? Ne ali treba da bi bilo bolje za tu mrvicu.

 Odustajem....

 

Znači ti ipak uspiješ uloviti komade zvučnike pa usporedba sa autima pali....svaka čast 😁

13 godina
neaktivan
offline
Re: Je li zvučnik od 10.000€ sto puta bolji od ono
To pitanje nema smisla jer u svakom segmentu razlika nije proporcionalna ulozenim novcima.
Sto se dalje ide to je razlika sve manja.

Naslusal sam se svakavih zvucnika i npr rec da nema razlike izmedu sony avr'a za 1500 kn i sony 5.0 seta za soma i pol i necega za 10000 kn je apsurd. Isto vrijedi i za zvucnike i amp za 10000kn u usporedbi sa ampom i zvucnicima za 30000kn. I tu je razlika itekako primjetna no ne toliko koliko u prvom primjeru. Ali da je ima, ima...tvrditi drugacije je ili neinformiranost ili problem sa sluhom. Ne pokusavam uvrijediti nikoga no cinjenica je da neki ljudi jednostavno ne cuju dobro.
Ako odemo dalje, u visi segment i dalje ce bit razlike samo nece biti toliko izrazena.

No opet moze biti da pojedincu zvuci setup od 10000kn bolje od onog za 30000 tako da nije nuzno pravilo da je skuplje = bolje. Nekome ce mozda biti, a nekome ne. Tu se radi i o velicini drivera, volumenu kutije, rasporedu zvucnika i naravno ampu... Puno faktora moze utjecati na zvuk.

Zato se recimo skuplji zvucnici slusaju doma, u svom prostoru. Ak dajes 20k za zvucnike, hoces da ti ih dopeljaju doma na demo, a ne kod njih u trgovini u njihovom prostoru. Kad iskesiras 20k samo za dva komada bome neces kupit na temelju toga kako zvuce u ducanu.



------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Je li zvučnik od 10.000€ sto puta bolji od onog od

Kako kaže narodna "kolko para tolko glazbe"

 
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Je li zvučnik od 10.000€ sto puta bolji od onog od

I to da...puno ovisi o kućnom prostoru kako će nešto zvučati...ne samo o rasporedu zvučnika.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Je li zvučnik od 10.000€ sto puta bolji od ono
batly kaže...

Kako kaže narodna "kolko para tolko glazbe"

 Ta narodna je proizašla na izboru žive muzike.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Je li zvučnik od 10.000€ sto puta bolji od ono
Imam ti ja cisti primjer star dva dana kolko drasticno moze utjecati prostor i pozicija zvucnika u tom prostoru. Bas sam za vikend odradio proljetno ciscenje i preokrenuo dnevni boravak. Razlika je takva da je moja zena cak komentirala da ima osjecaj ko da smo nove zvucnike uzeli lol.
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice