Breme žutog čovjeka

poruka: 30
|
čitano: 14.636
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Breme žutog čovjeka".
16 godina
odjavljen
offline
Breme žutog čovjeka

Iliti "U praznu guzicu i muha kad uleti dobro je" {#}

Jadni smo...

Freak Show Inc.
 
18 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Breme žutog čovjeka

Odavno smo mi jadni, pretvorili smo se u zemlju trgovaca i ugostitelja i samo nam je bitno da produžimo turističku sezonu na tri mjeseca kako bi spašavali ili krpali proračun, a sa završetkom svake sezone sve je više nezaposlenih na birou! Jednom to mora "puknuti", samo čekam trenutak kad će objaviti bankrot ove pokradene zemlje! Umjesto da turizam bude samo tek tako dodatna ili usputna grana za punjenje proračuna, našim mudonjama je valjda lakše sjediti u udobnoj fotelji i čekati da stranci dolaze i da pričaju kako imamo predivnu zemlju prelijepo more i kako smo ljubazni! Naravno da smo ljubazni kad se moramo ulizivati u dupe da potroše koju kunu više, jer kako bi inače hladili jaja pola godine... Svake prestupne godine se otvori nekih 50-ak radnih mjesta i k*rče se kako je Vlada uložila u projekat cca 200 miliona eura, jbt koliko to onda košta jedno radno mjesto!? Ova država ionako u svome vlasništu ima samo kredite...

Moj PC  
13 0 hvala 0
16 godina
offline
Breme žutog čovjeka

A žao mi je gledati kako se industrijski i po know-howu vraćamo u neko predindustrijsko razdoblje. Baš ono "gwana" postajemo.
Sjedimo i čekamo da nam netko dođe, na godišnji odmor ili "ulagati" (naravno da se obično ispostavi da je došao iskoristiti i uzeti a ne ulagati).
Evo praktički svi nekadašnji pojmovi domaće proizvodnje koji su radili za izvoz nestaju sa lica zemlje, obično, ako su pogoni bili u gradu, zbog "vrijednih nekretnina".
Dakle došli smo do faze strvinara, u vrhunskom mercedesu vidimo samo tonu željezne sirovine, u rasnom trkaćem konju parsto kila mesa, a u 
nasadu stogodišnjih maslina komad drvne mase za potpalu. Usporedo sa tim spuštanjem nazad u evolucijskoj ljestvici, dijametralno suprotno fijuču
"tradicionalne vrijednosti" iz plemenskih pustopoljina prošlosti poput nacionalizma, egoizma, vandalizma, nesnošljivosti, sebičnosti, i samohvale koja uglavnom
služi za samozavaravanje jer nas i tako nitko ne sluša:)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
13 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Breme žutog čovjeka

E moj Maštruko... Ti imaš dva vrlo teška i ozbiljna zdrastvena problema. Prvo, misliš svojom glavom i govoriš to što misliš (što je oboje potpuno neprihvatljivo i neoprostivo u današnje vrijeme). Drugo, imaš iskustvo (i godine) što ti onemogućava da se nesputano i razuzdano veseliš (a onda na kraju razočaraš) svemu čime nas tako obilno "hrane" na duhovnom i na svjetovnom planu. Pozdrav generacijo {#}.

 

 
12 0 hvala 0
16 godina
offline
Breme žutog čovjeka

Čovjek se bavi prijevozom/logistikom od samih početaka firme, pa mi nije jasno odkud sad palmino ulje u cijeloj priči !?

Glory Glory Man United
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Breme žutog čovjeka

Složit će se ovi naši s ovim "kinezima" dosta dobro. Kako kod njih stvari funkcioniraju dosta se dobro vidi iz ovog dokumentarca http://zagrebdox.net/hr/2013/program/sluzbena_konkurencija/medunarodna_konkurencija/cin_smaknuca

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.9.2013 16:24 (zadruga).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Breme žutog čovjeka
memulica kaže...

Čovjek se bavi prijevozom/logistikom od samih početaka firme, pa mi nije jasno odkud sad palmino ulje u cijeloj priči !?

Kusuma se bavi transportom, a Indonezija je najveći svjetski proizvođač palminog ulja, pa je Vrdoljak predložio da ponudi mogućnost gradnje rafinerija na teritoriju Hrvatske.

 

Iz komentara:

 

Novinarski zločin za koji bi trebali letjeti otkazi, uzimati se koncesije i sl.

Slažem se. Nažalost, kvaliteta novinarstva, u dobrom dijelu medija, srozala se na prilično niske razine.

 

Baš me zanima bi li lik ovako mogao otići u Finsku i reći treba mi rafinerija za moje ulje o kojem vi Finci pojma nemate i prvi put za njega čujete.

O dočeku ne znam, ali Finci znaju za palmino ulje. Neste Oil, najveća finska naftna kompanija, posjeduje dvije najveće rafinerije za proizvodnju biodizela u svijetu - svaka ima kapacitet proizvodnje 800 000 tona NExBTL biodizela godišnje (jedna je smještena u Singapuru, a druga u Rotterdamu) - a u Finskoj se nalaze još jedna rafinerija (u Porvoou) kapaciteta 525 000 tona godišnje. 90% ulaznog ulja čini palmino ulje, a ostalih 10% je mješavina repičinog i otpadnog ulja iz industrije prerade hrane. Finska ima namjeru postati jedan od većih proizvođača biodizela u svijetu. Primjerice, trenutno je u izgradnji rafinerija kapaciteta 100 000 tona godišnje koja će koristiti ulje četinjača, nusproizvod u preradi drvne građe.

Što se naših proizvodnih kapaciteta tiče, više ih nema - imali smo rafinerije kapaciteta cca 60 000 tona godišnje u Vukovaru i Ozlju koje su koristile repičino ulje i u planu novu u Varaždinu kapaciteta stotinjak tisuća tona, ali su prošle godine svi prestali s proizvodnjom / izgradnjom - više o tome pročitajte ovdje.

 

 

Smiješno je na što smo mi spali. Nekad smo toj ekipi iz nesvrstanije bili uzor, a sad imaš vladu čije strateško promišljanje se temelji na "čekajmo da nas netko izgugla" i onda ministar gospodarstva preko noći postaje ljubitelj palmina ulja jer se prvi milijuner koji je izašao iz aviona bavi time. (...) Ova zemlja više nema niti minimalan kapacitet za strateško planiranje, čemu nam onda uopće služi ministar?

 

Sjećam se napisa kada je došla delegacija iz Kine - ulagali bi, ali nemaju u što. Imali su novac i volju, ali Vlada nije mogla ponuditi gotove projekte u koje bi ulagali. Slično je bilo i s ostalim ulagačima koji su dolazili u Hrvatsku - primjerice iz Katara - "U Hrvatsku su zbog našeg, ali i nekih drugih projekata, već dolazili predstavnici dviju investicijskih tvrtki iz Katara", kaže [Vicenco] Blagaić (...), "no problem je što Vlada ne može Katarcima ponuditi gotove projekte jer takvih u Hrvatskoj ima malo". 

 

In other news - Coca Cola je proslavila 45 godina poslovanja u Hrvatskoj. Između ostalog, istaknuli su da nisu zadovoljni "niskom konkurentnošću Hrvatske i odnosom prema ulagačima. Pred ministrom Ivanom Vrdoljakom istaknuli su da bi ukidanje proizvodnje u Hrvatskoj zatvorilo 530 radnih mjesta. "Zbog visokih troškova proizvodnje te najgoreg okruženja među zemljama u regiji zatvorili smo dvije punionice u Hrvatskoj u restrukturiranju" – poručio je Clemens Bruger iz Coca-Cole."

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.9.2013 18:55 (hrx).
14 godina
neaktivan
offline
Breme žutog čovjeka

Poštovani Rabbi Oleg, gnjila mafijaško-politička korporacija EPH i njihove tzv. novine i tzv. časopisi imaju samo 1 prevashodni zadatak - da napišu nešto, bilo što, štogod, kakogod - a da to znači neki pozitivan pomak negdje tokom ove vlasti koja im je na usluzi i kojoj su na usluzi. Dal' je Kinez, Indijanac ili Indonežanin, Hindus ili musliman apsolutno je nebitno - bitno je samo da ''je došo i nosi pare za radna mjesta'', da Zokyjeva Vlada ''privlači investitore u megagiga preokretne projekte'' i da ćemo zahvaljujući Zokyju pred kraj njegovog, naravno, drugog mandata živjeti ko bubrezi u loju.

 

I to je sve. Gospodin Kursumah je tu samo (i doslovno) usputna figura. I to sve nema toliko veze sa nama kao društvom, osim utoliko što su nam političari koji nam vladaju i njihovi mediji kojima se služe za pranje mozgova naše ogledalo.

Early adopter
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Breme žutog čovjeka

očito članak ne bi bio dovoljno dobar da nije bilo plakanja za jugoslavijom

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Moj PC  
0 9 hvala 0
16 godina
offline
Re: Breme žutog čovjeka
blackalbum kaže...

očito članak ne bi bio dovoljno dobar da nije bilo plakanja za jugoslavijom

 

Pa to je šlag na tortu, ono, najgora moguća tvorevina, najcrnji snovi svakog Hrvata, četnici, ugnjetavanje, iskorištavanje, komunizam, mrak itd itd...

i obična raja živjela bolje nego danas (ili samo tako misli, ne da mi se ulazit u raspravu oko toga). Kako je to moguće? Što se desilo sa

Đodanovim "prosječne plaće će biti $8000,a mirovine $5000, samo kad devize prestanu ići u Beograd"...gdje sad idu?

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
16 godina
offline
Re: Breme žutog čovjeka
hrx kaže...
memulica kaže...

Čovjek se bavi prijevozom/logistikom od samih početaka firme, pa mi nije jasno odkud sad palmino ulje u cijeloj priči !?

Kusuma se bavi transportom, a Indonezija je najveći svjetski proizvođač palminog ulja, pa je Vrdoljak predložio da ponudi mogućnost gradnje rafinerija na teritoriju Hrvatske.

 

 

I odma onako zdravo seljački mu predložio Osijek, iako po meni najbolja bi bila kombinacija/povezivanje osječkog aerodroma sa vinkovačkim željezničkim čvorom i vukovarskom lukom na Dunavu.

Glory Glory Man United
16 godina
neaktivan
offline
Re: Breme žutog čovjeka
blackalbum kaže...

očito članak ne bi bio dovoljno dobar da nije bilo plakanja za jugoslavijom

Pa ocito je cinjenica da smo nekad tim zaostalima prodavali spike, sad oni prodaju nama. U kakvu gnjilez se ova drzava pretvorila to je za nepovjerovati. Tko nam je sad kriv? Opet Srbi? Po svakodnevnim komentarima na portalima izgleda da da.

segregator kaže...

Pa to je šlag na tortu, ono, najgora moguća tvorevina, najcrnji snovi svakog Hrvata, četnici, ugnjetavanje, iskorištavanje, komunizam, mrak itd itd...

i obična raja živjela bolje nego danas (ili samo tako misli, ne da mi se ulazit u raspravu oko toga). Kako je to moguće? Što se desilo sa

Đodanovim "prosječne plaće će biti $8000,a mirovine $5000, samo kad devize prestanu ići u Beograd"...gdje sad idu?

"Sad idu... oh cekaj, vec cemo izmisliti nesto."

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
10 godina
neaktivan
offline
Breme žutog čovjeka

Jesam li ja jedini kojemu si čini da nismo pročitali nikakve konkretne i jasne razloge u ovom tekstu zašto je "Kinez" neadekvatan izbor za potporu?

Parva Diplodocus
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Breme žutog čovjeka
segregator kaže...
Što se desilo sa Đodanovim "prosječne plaće će biti $8000,a mirovine $5000, samo kad devize prestanu ići u Beograd"...gdje sad idu?

U crnim koferima u Hypo banku u Klagenfurtu. Tamo se predaju službeniku-znancu koji odmah vraća sav taj novac (naravno, umanjen za svoj postotak) natrag donositelju, ali - kao kredit!

Tako "opran" novac je "čist". Npr. kada osobu (političara) pitaju otkuda mu novac za novi stan (ili dva) - on odgovara: "od kredita"!

Samo što nitko ne pita zašto niti jedna rata tog kredita nije uplaćena (ili je uplaćena jedna-dvije da zavara one koji po bazama traže "otplata=0"). Također nitko ne pita zašto je osiguranje za milijunski iznos kredita jedna mala seoska livada vrijedna niti stoti dio kredita?

Tako je oprano otprilike 30 milijardi, praktički cijeli državni dug. A tok novca ide i dalje, nema stajanja, ima još izvora koji se mogu isisati.

 

Novac se nabavlja unštavanjem firmi, to im je posao i rade ga jako dobro kao što svi možemo vidjeti.

Npr. na čelo velike firme u većinskom vlasništvu države postave direktora po političkoj liniji (naravno, a što drugo). Nije bitno je li stručan ili nije, važno je da je poslušan. Kad mu političar kaže "prihvati ovaj ugovor o farbanju tunela/izgradnji xy, sa firmom moga prijatelja, po cijeni 10x od realne", a direktor kaže "Neću, to nije dobro za firmu" onda političar smijeni tog direktora.

Dođe drugi direktor koji poučen iskustvom prethodnika kaže "hoću". Političar profitira masno, kao i njegov prijatelj i nosi lovu u Klagenfurt, direktor ostaje na poziciji, a firma tone i propada.

Kad propadne, ostaju nekretnine i radnike na cestu, a direktor kaže "znate, nije išlo, kriza u svijetu i tako to". Digne još neki masni kredit na imovinu firme, i transferira lovu svojoj sestrinskoj firmi. Pa idemo na sljedeću firmu..

LOOP NEXT, REPEAT UNTIL ALL HRVATSKA DESTROYED, programerskim rječnikom rečeno.

USKOK je zadužen samo za sitne stvari, do milijun eur, a sve iznad ne dira i sprema u ladicu. Kažu "opasno je, nećemo valjda raditi svoj posao". Tako su Sanadera optužili za kredit u Hypo banci od 800 000 eur, a milijarde pranja novca u istoj banci ni spomenuli nisu. Austrija je poprilično inzistirala da se istraži ta linija pranja novca, ali naši političari su to stopirali - dobro znaju od čega im je imovina višestruko narasla u odnosu na zbroj svih primanja koja imaju.

To je jedna dobro uhodana ekipa, sa ljudima na ključnim mjestima politike, pravosuđa, policije i medija (HTV je najbitniji medij, strogo kontroliran). Tko god pokuša razotkriti jednog kriminalca u politici ili pravosuđu, ostale "poluge" ga natuku, makar novine izmislile da je pedofil pa se poslije ispričavali dok je čovjeku već život uništen. Jedini način je sve ih istovremeno pohapsiti. A to nije lako za izvesti. Jedina utjeha je da ih brojčano nema puno. Doduše, ima još jedan način, a to je razotkrivati ih preko HTV-a, ali čvrsto ga drže i ne budu ga dali. Pa su i zakone mijenjali da mogu tužiti čak i osobu koja kaže istinu.

14 godina
neaktivan
offline
Breme žutog čovjeka

"...nemamo ni državnu strategiju, ni know how, niti znamo što hoćemo..."

 

I tako već godinama...To i je bit naših problema.

Ako uvozimo nogometaše zašto nebi i političare?

 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Breme žutog čovjeka

"...nemamo ni državnu strategiju, ni know how, niti znamo što hoćemo..."

 

Imamo, diži stopu postojećih poreza, stvaraj nove, pa dokle ide.

Swedish latin super funk.
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Breme žutog čovjeka

Pa ušli smo u EU da bi mogli lakše uvesti političare sa zapada. (Čak ne moraju ni granicu prijeći da upravljaju našom politikom).

 

Iako glede ove teme; problem je što EU ostavlja nacionalnu industriju u milost i nemilost članicama, jedino ne vole da se države zaigraju po pitanjima pravosuđa i policije, vanjske politike i obrane.

magistar prava
12 godina
offline
Breme žutog čovjeka

Ja za sebe volim reći da imam govornu manu i spolnu bolest: govorim što mi padne na pamet i za to me boli k.... U svakom slučaju, vidim da nisam jedini. Svaka čast na članku i prava je šteta da se takvi tekstovi ne nalaze na novinarskim portalima ili pak u nekim drugim medijima.

 

Kao student koji se djelomično veže za tu struku (govorimo o medijima) i sam se često zgražam nesposobnošću tzv. novinara i tekstopisaca i svih ostalih medijskih djelatnika. Možda bi cijenjeni gospodin Oleg mogao potražiti svoje mjesto pod suncem kao neki medijski kritičar ili neki nadzorni organ za gluposti medija, siguran sam da bi bio jedan od rijetkih u Hrvatskoj koji zapravo efektivno radi svoj posao, a korist od istog bi bila velika.

 

O dijelu teksta koji se osvrće na rad naše cijenjene vlade pune vrhunskih stručnjaka (ironija!), neću se obazirati jer se o tome nema ništa više za reći. Izabrali mi lijeve ili desne, ili pak možda one u sredini, nema nam pomoći i uvijek čemo mi biti ti koji će j..ati ježa u leđa.

 

{#}

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.9.2013 8:58 (mjaneci3).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Breme žutog čovjeka
Anonimni_Korisnik_2013 kaže...

Jesam li ja jedini kojemu si čini da nismo pročitali nikakve konkretne i jasne razloge u ovom tekstu zašto je "Kinez" neadekvatan izbor za potporu?

Nisi.

Osim toga, Oleg je u "članku" po dva, tri puta napisao jednu te istu stvar - ima dvije teme za reći (1. naši ministri se povampirili za palminim uljem o kojem ne znaju ništa i 2. nekad davno mi smo ipak znali nešto i prodavali maglu drugima) i onda ih vrti ukrug. Nije baš u rangu Kineza, ali definitivno ispod Olegovog nivoa. Napisao bih još da se opravdanje može naći u tome da se ne radi o članku, nego o postu na fejsu, ali neću, jer onda ostaje upitnik iznad glave: Vaj-d-fak je to kopipejstano na BOL kao Osobni stav?

Gledam te!
16 godina
offline
Re: Breme žutog čovjeka
Anonimni_Korisnik_2013 kaže...

Jesam li ja jedini kojemu si čini da nismo pročitali nikakve konkretne i jasne razloge u ovom tekstu zašto je "Kinez" neadekvatan izbor za potporu?

 

 

"da ovakav afrički kolonijalni projekt propadne dosta je da se neki birokrat u Bruxellesu sjeti zabraniti palmino ulje u cijeloj EU, ili drastično izmjeniti zakone prodaje biodizela od palminog ulja, pod pritiskom nekog snažnog lobija negdje u Njemačkoj ili Francuskoj kojem to ulje ne odgovara, a moguće je smisliti petsto scenarija po kojima im ne odgovara. Tako je to kad ti se cijela strategija svodi na "vodi baja tamburaše", prvi koji plati piće ministru je lovator, a onda odmah i genijalac. Dat ćemo mu aerodrom, sagradit rafineriju za nešto o čemu nemamo pojma, ma sve šta treba za brata Kineza (koji nije Kinez)..."

 

 

Mislim da Oleg nigdje nije napisao da je načelno protiv projekta, nego protiv načina na koji mu se pristupa

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.9.2013 10:48 (segregator).
15 godina
offline
Breme žutog čovjeka

Još jedan odličan txt, očekivano.

i btwovski, uz francuze i nijemce (energenti), uljni biz kontroliraju talijanci (za maslinovo, poneko sjedište je formalno u švici..), tako da i po toj strani može doći problem. Nešto kao ZERP ili bilo koja jednočinka iz ove komedije od banana države.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Breme žutog čovjeka
segregator kaže...
Anonimni_Korisnik_2013 kaže...

Jesam li ja jedini kojemu si čini da nismo pročitali nikakve konkretne i jasne razloge u ovom tekstu zašto je "Kinez" neadekvatan izbor za potporu?

"da ovakav afrički kolonijalni projekt propadne dosta je da se neki birokrat u Bruxellesu sjeti zabraniti palmino ulje u cijeloj EU, ili drastično izmjeniti zakone prodaje biodizela od palminog ulja, pod pritiskom nekog snažnog lobija negdje u Njemačkoj ili Francuskoj kojem to ulje ne odgovara, a moguće je smisliti petsto scenarija po kojima im ne odgovara. Tako je to kad ti se cijela strategija svodi na "vodi baja tamburaše", prvi koji plati piće ministru je lovator, a onda odmah i genijalac. Dat ćemo mu aerodrom, sagradit rafineriju za nešto o čemu nemamo pojma, ma sve šta treba za brata Kineza (koji nije Kinez)..."

 

Mislim da Oleg nigdje nije napisao da je načelno protiv projekta, nego protiv načina na koji mu se pristupa

Ja mislim da je ovo trebao ostati FB rant i gotova priča, ovakve "mutne" brige i bijes su taman za status na fejsu, ne i za Osobni stav.

Parva Diplodocus
15 godina
offline
Re: Breme žutog čovjeka
sirka666 kaže...

Imamo, diži stopu postojećih poreza, stvaraj nove, pa dokle ide.

Strategija postoji, detaljno je razrađena i uspješno se provodi. Samo nije ono što pričaju dok se upale kamere, nego je to uništenje države i vlastito bogaćenje.

Kako se narod ne bi previše bunio, bitno je da što dulje ne primijeti ogromnu količinu ukradenog novca. Ukradeni novac nedostaje u sustavu.

Naravno da neće hapsiti lopove i vratiti taj novac, nego će radije dići kredite, pa nek djeca i unuci hrvatske vraćaju, a ne lopovi.

Kad im više ne daju kredite, dižu poreze, ukidaju besplatno školstvo i bnesplatno zdravstvo, da se tok novca prema klagenfurtu i u njihove džepove nastavi.

16 godina
offline
Re: Breme žutog čovjeka
Anonimni_Korisnik_2013 kaže...
segregator kaže...
Anonimni_Korisnik_2013 kaže...

Jesam li ja jedini kojemu si čini da nismo pročitali nikakve konkretne i jasne razloge u ovom tekstu zašto je "Kinez" neadekvatan izbor za potporu?

"da ovakav afrički kolonijalni projekt propadne dosta je da se neki birokrat u Bruxellesu sjeti zabraniti palmino ulje u cijeloj EU, ili drastično izmjeniti zakone prodaje biodizela od palminog ulja, pod pritiskom nekog snažnog lobija negdje u Njemačkoj ili Francuskoj kojem to ulje ne odgovara, a moguće je smisliti petsto scenarija po kojima im ne odgovara. Tako je to kad ti se cijela strategija svodi na "vodi baja tamburaše", prvi koji plati piće ministru je lovator, a onda odmah i genijalac. Dat ćemo mu aerodrom, sagradit rafineriju za nešto o čemu nemamo pojma, ma sve šta treba za brata Kineza (koji nije Kinez)..."

 

Mislim da Oleg nigdje nije napisao da je načelno protiv projekta, nego protiv načina na koji mu se pristupa

Ja mislim da je ovo trebao ostati FB rant i gotova priča, ovakve "mutne" brige i bijes su taman za status na fejsu, ne i za Osobni stav.

 Ma da, mi ćemo sad tu na jednom opskurnom BOL-u bit superčistunski intelektualci koji ne prihvaćaju fejs statusa kao osobni stav dostojan bug on line-a, dok istovremeno
u novinama koje čita 99,9% ostale rvacke populacije idu tekstvoi koje autorini nisu bili u stanju ni prevesti, a ostali tekst je PR raznih političko estradnih managera i crna kronika.
I kopi pejst jednog od drugih.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
14 godina
neaktivan
offline
Re: Breme žutog čovjeka
memulica kaže...
hrx kaže...
memulica kaže...

Čovjek se bavi prijevozom/logistikom od samih početaka firme, pa mi nije jasno odkud sad palmino ulje u cijeloj priči !?

Kusuma se bavi transportom, a Indonezija je najveći svjetski proizvođač palminog ulja, pa je Vrdoljak predložio da ponudi mogućnost gradnje rafinerija na teritoriju Hrvatske.

 

 

I odma onako zdravo seljački mu predložio Osijek, iako po meni najbolja bi bila kombinacija/povezivanje osječkog aerodroma sa vinkovačkim željezničkim čvorom i vukovarskom lukom na Dunavu.

Je pa Vrdoljak je osječki HNS gaulajter, zna da bulazni i sere foke, al nek glupi narod u njegovoj avliji zna da Vrdoljak misli na njih i u Banskijem Dvorima, i u ćakulama s kineskim indijancem. Sve će to narod pozlatit. Glasovima koji fotelje znače..

Early adopter
10 godina
neaktivan
offline
Re: Breme žutog čovjeka
overhaul kaže...
Anonimni_Korisnik_2013 kaže...
segregator kaže...
Anonimni_Korisnik_2013 kaže...

Jesam li ja jedini kojemu si čini da nismo pročitali nikakve konkretne i jasne razloge u ovom tekstu zašto je "Kinez" neadekvatan izbor za potporu?

"da ovakav afrički kolonijalni projekt propadne dosta je da se neki birokrat u Bruxellesu sjeti zabraniti palmino ulje u cijeloj EU, ili drastično izmjeniti zakone prodaje biodizela od palminog ulja, pod pritiskom nekog snažnog lobija negdje u Njemačkoj ili Francuskoj kojem to ulje ne odgovara, a moguće je smisliti petsto scenarija po kojima im ne odgovara. Tako je to kad ti se cijela strategija svodi na "vodi baja tamburaše", prvi koji plati piće ministru je lovator, a onda odmah i genijalac. Dat ćemo mu aerodrom, sagradit rafineriju za nešto o čemu nemamo pojma, ma sve šta treba za brata Kineza (koji nije Kinez)..."

 

Mislim da Oleg nigdje nije napisao da je načelno protiv projekta, nego protiv načina na koji mu se pristupa

Ja mislim da je ovo trebao ostati FB rant i gotova priča, ovakve "mutne" brige i bijes su taman za status na fejsu, ne i za Osobni stav.

 Ma da, mi ćemo sad tu na jednom opskurnom BOL-u bit superčistunski intelektualci koji ne prihvaćaju fejs statusa kao osobni stav dostojan bug on line-a, dok istovremeno
u novinama koje čita 99,9% ostale rvacke populacije idu tekstvoi koje autorini nisu bili u stanju ni prevesti, a ostali tekst je PR raznih političko estradnih managera i crna kronika.
I kopi pejst jednog od drugih.

Dakle, koliko sam shvatio, tvoj argument je - sve ostalo je loše pa se nemojmo žaliti što je i ovo loše? {#}

Parva Diplodocus
16 godina
neaktivan
offline
Re: Breme žutog čovjeka
overhaul kaže...
 Ma da, mi ćemo sad tu na jednom opskurnom BOL-u bit superčistunski intelektualci koji ne prihvaćaju fejs statusa kao osobni stav dostojan bug on line-a, dok istovremeno

u novinama koje čita 99,9% ostale rvacke populacije idu tekstvoi koje autorini nisu bili u stanju ni prevesti, a ostali tekst je PR raznih političko estradnih managera i crna kronika.
I kopi pejst jednog od drugih.

Nažalost i i na Bugu je isto - npr. vijest od prije neki dan o nekim poluvodičima je neprevedena copy&pasteana Tanjugova vijest.

... ili si to zapravo i htio reći, a ja pospan ne kužim trenutno, hm.

 

16 godina
offline
Re: Breme žutog čovjeka
Anonimni_Korisnik_2013 kaže...

Dakle, koliko sam shvatio, tvoj argument je - sve ostalo je loše pa se nemojmo žaliti što je i ovo loše? {#}

 Meni nije loše. To je osobni stav autora, a ti tvrdiš da nije, i da ne spada ovdje nego da je status na fejsbuku.
kao što DigiMagic kaže, nije ovo sad baš tako elitno i akademsko mjesto na internetu, ima i šlamparija većih
od nečijeg osobnog stava. Dosta puta je i sam Bug zavrijedio pojavu na vlastitoj "zločestoj stranici".
Meni ne smeta.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
14 godina
offline
Re: Breme žutog čovjeka
1domagoj1 kaže...
segregator kaže...

Pa to je šlag na tortu, ono, najgora moguća tvorevina, najcrnji snovi svakog Hrvata, četnici, ugnjetavanje, iskorištavanje, komunizam, mrak itd itd...

i obična raja živjela bolje nego danas (ili samo tako misli, ne da mi se ulazit u raspravu oko toga). Kako je to moguće? Što se desilo sa

Đodanovim "prosječne plaće će biti $8000,a mirovine $5000, samo kad devize prestanu ići u Beograd"...gdje sad idu?

"Sad idu... oh cekaj, vec cemo izmisliti nesto."

o'sle pare doktorima i medicinskim sestrama...prvo su nas pokrali, a sad jos i strajkaju...mamu im njihovu rastrosnu neradnicku...

14 godina
neaktivan
offline
Breme žutog čovjeka

E moj Oleg, i ti si samo ješ jedan iz kamarile otkrivaća lošega i kritizera istoga. Je članak pitko napisan, ćak veselo sarkastičan, ali brate mili ni od tebe ni slovca o tome što stvarno i optimalno ima da se uradi kako bi i tebi i meni i ostalima bilo bolje.{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice