Hrvatska nije naplatila svoj Jackpot

poruka: 29
|
čitano: 11.621
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvatska nije naplatila svoj Jackpot".
14 godina
offline
Hrvatska nije naplatila svoj Jackpot

Hrvatsku na stranu, dok svi nogometni fanatici čekaju *kruha i igara* samo neznaju gdje je nestao kruh..

 

 Meanwhile in Brasil...

 

 

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
Moj PC  
6 7 hvala 0
16 godina
offline
Hrvatska nije naplatila svoj Jackpot

Da, naše ministarstvo turizma kao što sam rekao u nekom komentaru nema smisla. Jednostavno ga ukinuti. Nema koristi. Ne znaju i ne žele.

 

ps. kad vidim Vice news kako javljaju iz Ukrajine ili Brazila, smuči mi se, vjerovatno bi isto javljali iz Hrvatske da se ovdje odvija svjetsko, pronašli bi kako ljudi kopaju po kantama, jadne, siromašne, prosvjedi bi niknuli, naravno. Ali ne gleda se koristi dobivena svjetskim prvenstvom. Nisam ni ja bio prezadovoljan što se potrošilo na Arenu Zagreb, ali bio sam par puta tamo i na kraju mi je ipak drago jer postoji takvo mjesto za veće događaje.

http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.6.2014 8:47 (zbuzanic).
Moj PC  
5 6 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska nije naplatila svoj Jackpot
Colossus7 kaže...

Hrvatsku na stranu, dok svi nogometni fanatici čekaju *kruha i igara* samo neznaju gdje je nestao kruh..

 

 Meanwhile in Brasil...

 

 

 

 

svagdje na svijetu u svakom trenutku netko nema vode i/ili kruha, a toliko je do sada bilo tih sportskih događaja od nastanka civilizacije. ja kupim sebi sladoled, a dijete u somaliji umire, jer nema koricu kruha, nažalost. i to se lako stavi na kameru i mene (fifu) prikaže kao monstruma. ne prihvaćaj sve zdravo za gotovo što ti se servira, razmišljaj svojom glavom

Life is too short to remove USB safely
13 godina
neaktivan
offline
Hrvatska nije naplatila svoj Jackpot

Teško je nadati se porastu potrošnje kada u Hrvatskom narodu nema kapitala.

 

Nego zna li tko link za neki stream gdje će po mogučnosti biti htv-ovi komentatori?

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Hrvatska nije naplatila svoj Jackpot

Sa nikad manje zanimanja i euforije nisam dočekao ovo prvenstvo, gotovo pa da me i ne zanima... da se moglo bolje iskoristi u gospodarskom smislu sva ova pozornost svijetskih medija moglo se ali očito da nije, vjerovatno ne znamo na koji način ili smo nesposobni! Što god više vrijeme prolazi nekako sve mi se više čini da zbog ovakve cijelokupne situacije u državi nisu samo krive naše bivše vlade pa i ova sadašnja, nego dio krivice snosi narod odnosno građani ove države u kojoj ili šute i trpe ili su podobni a i dobar dio onih koji ne izlaze na izbore pa se stalno isti mijenjao na vlasti kao pokvarena ploča...

 

 

Moj PC  
5 3 hvala 0
15 godina
offline
Hrvatska nije naplatila svoj Jackpot

završetak (Rosandićevog) texta je s nekim retoričkim pitanjem, 'navijačkim' (jer znamo razliku između želja i realnosti). Tj. odgovor znamo, jednako kao i rezultat same utakmice ''u korist hrvatske'', tolike su šanse (bile) za kapitaliziranje konkretnog the-nogometnog dana. Nije dovoljno željeti, treba i moći, znati... pa i imati sreće. Pošto smo inače adhok država (ili što kaže Oleg, volonteristička) tako će biti i s kapitaliziranjem od te utakmice (biznis). Uz bitnu razliku, što u samoj utakmici, minimalne šanse za iznenđenje ipak postoje, u RL-državi-biznisu -ne. Nema (pozotivnog) iznanđenja, sve po starom. (eh, da je šansa za čerupanje kao provatizacije, odbori, fondovi-poticaji... tad bi to bila druga priča, tad bi se i po duhu svetom nekako stvotrila kritična masa ''MPa'' (mutnih političara / poduzetnika kao istoznačnica) koji bi taj job odradili na sveopće zadovoljstvo i svoju korist).

banalno, čak bi i posljednja poplava mogla ići u prolog, npr 'donacije TVa'... u kontektstu posljednje nabavke HD-TVa koji su 'neophodni' državotvorcima za listanje visokorezolucijskih izvješća... ili možda za praćenje ovakvih eventuša(?), sve bito platio proračun, trgovcima promet, posrednicima uz zadovoljstvo obavezno i spomenica za zasluge ili bar zlatna kuna, dok bi 'razdragani seljani' uživali u 150cm kristalne slike, pa čak i onaj dimenzija gola (8m)... to što nema npr kuće je sporedno, bar taj dan.. (90 minuta + sudačko vrijeme uvećano za EPP potrebe, uz pumpanje atmosfere kroz dan, puštanja budnica i ostalih pjesmuljaka od kojih krv uzavrije) a kao što nas uče filmovi (zameo ih vjetar), sutra je novi dan, nova zora, nova nada... (... da ih jednom stvarno sve zamete vjetar ili odplavi poplava.. Problem je što i u toj želji ovisimo također o sreći ili prirodnoj (ne)pogodi. Nogomet? Nije slučajno najsporednija stvar, jer je vrlo sličan RLu u kroatistanu).

 

- mogao bi im poželjeti sreću, trebat će im... (nama svakako treba).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Hrvatska nije naplatila svoj Jackpot
Miro, u nadi je spas, mada se naveliko priča da je promiskuitetna.
Stručnjak za odmaganje...
 
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Hrvatska nije naplatila svoj Jackpot

Nisam primijetio da je itko pokušao izračunati što za nas pak znači ostvarenja plasmana na SP u Brazilu

 

Bit će nešto investicija, jer nešto članova Vlade i nešto TV ekipe putuje u Brazil, to treba smatrati investicijom, a ne troškom. Sigurno će se sresti s nekim međunarodnim investitorom i prezentirati Hrvatsku kao meku za investitore, dinamičnu zemlju u kojoj se bira "porez mjeseca" ili "omiljeni namet", za razliku od nekih dosadnih država s neinventivnim vladama u kojima se porezi ne mijenjaju godinama.

 

Unutarnje tržište je živnulo što se može svakodnevno vidjeti na reklamama za razne vrste piva. Ti reklamni spotovi, popraćeni epohalnim domoljubnim budnicama svakako dižu moral i bacaju višegodišnji "negativni privredni rast" u drugi plan, a svojim čestim pojavama nam pomažu da lakše odgledamo te dosadne serije i filmove na TV.

 

Skočila je prodaja roštilja, kafići i lokalne vlasti se natječu u organizaciji skupnog praćenja utakmica uz kobase na žaru, pivo, radler i ostale slične derivate, nakon čega dolazi proslava ili žalovanje (ovisno o rezultatu) uz živu glazbu. Oni pronicljiviji su čak i osigurali ambrele s crveno-bijelim "kockicama" u slučaju ako ljuljne ovaj neki najavljivani pljusak tijekom utakmice. Čini se da jedino Sijerković ne doživljava ove povijesne trenutke kako spada kad naručuje pljusak i nevrijeme u ovo, za naciju,  kritično vrijeme.

15 godina
offline
Hrvatska nije naplatila svoj Jackpot

što je to "nogomet"? {#}

Moj PC  
4 6 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Hrvatska nije naplatila svoj Jackpot

Jedan dan kukamo kako su ljudi prezaduženi i kupuju svakakva sranja na kredit koji će jedva otplatiti (i sam povremeno spadam u takve), drugi dan kukamo kako nismo uspjeli natjerati ljude da kupuju nove televizore jer igramo na SP (a valjda 99% kućanstava ima zadovoljavajuć TV). Ajmo se zapravo dogovoriti oko prioriteta, ha?

Freak Show Inc.
 
14 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hrvatska nije naplatila svoj Jackpot
To bi značilo da živimo u normalnoj državi. Fakat je da većina ne zna funkcionirati u normalnoj državi, zato se manjina (političari) svim silama trudi osigurati većini poznate uvjete, kako bi preživjeli.
Stručnjak za odmaganje...
16 godina
online
Hrvatska nije naplatila svoj Jackpot

Iskreno, nisam siguran šta autor smatra da bi/je moglo da se uradi? Pretvoriti priču o nečemu u novac je alhemijski proces koji nije tako lako izvesti, što je valjda jasno svima koji prate tehnologiju i brojne internet startupe koji znaju privući pažnju, ali ne i smisliti kako da to unovče. Uostalom, u kojoj meri je procvetala ekonomija onoj zemlji, koja god bila, koja je igrala sa domaćinom na otvaranju prošlog prvenstva?

 

Ono što me stvarno zapanjuje je više sporedan podatak o prodaji televizora. Taman i da ne igra Hrvatska, očekivao bih merljivi porast. {#}

Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Hrvatska nije naplatila svoj Jackpot

Petogodnišnja recesija je debelo otrijeznila ljude.

Više nemaju posla/para, pa ne troše, a ni neznaju koliko

će ova recesija protrajati. Kad nema para nemože

ni kapital nešto prodat ma koliko dizao graju s akcijama

i popustima, pa ostaje samo priča - galama.

Nije ovo jackpot, u Hrvatskoj je polpot.

Na kraju ostaje samo nada, a kako je književnik

Tenžera rekao "nada" na španjolskom znači "ništa".

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Hrvatska nije naplatila svoj Jackpot
g12356 kaže...

 

Nego zna li tko link za neki stream gdje će po mogučnosti biti htv-ovi komentatori?

Jesi li isprobao HRT aplikaciju? Postoji i za mobilne uređaje, a i za PC:

http://www.bug.hr/appdana/hrt/930.aspx

 

Jedino je problem ako si izvan HR, no možda to možeš riješiti s nekim od VPN programa.

Ivan(4) kaže...

Iskreno, nisam siguran šta autor smatra da bi/je moglo da se uradi? Pretvoriti priču o nečemu u novac je alhemijski proces koji nije tako lako izvesti, što je valjda jasno svima koji prate tehnologiju i brojne internet startupe koji znaju privući pažnju, ali ne i smisliti kako da to unovče. Uostalom, u kojoj meri je procvetala ekonomija onoj zemlji, koja god bila, koja je igrala sa domaćinom na otvaranju prošlog prvenstva?

 

Ono što me stvarno zapanjuje je više sporedan podatak o prodaji televizora. Taman i da ne igra Hrvatska, očekivao bih merljivi porast. {#}

Pa ima tu puno problema i puno nedostatka pameti.

 

Recimo, nisam se upustio u problem organiziranja radnog vremena kafića. Da bi neki kafić koji ima recimo terasu i radno vrijeme do 23 ili 24h, produžio sam u vrijeme SP-a svoj rad do 02h - mora izvaditi ravno 15 raznih odobrenja!

 

Onda, kakav je odnos državnog vrha prema ovom događaju? Gotovo da se srame svega skupa, imaš apsurdnu situaciju da Ćiro, medijski maher, šalje poruku kako će on platiti kartu premijeru, ako je u tome problem.

 

A što se moglo više učiniti, evo najbolje je da pročitaš zapise čovjeka koji putuje prema Brazilu i opisuje što su uradili druge države, konkretno Nizozemska, na račun toga što su sudionik SP-a:

http://www.vecernji.hr/sp-navijaci/nisu-hrvati-svjesni-koliko-otvaranje-s-brazilom-znaci-944344

...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska nije naplatila svoj Jackpot
Miro kaže...
g12356 kaže...

 

Nego zna li tko link za neki stream gdje će po mogučnosti biti htv-ovi komentatori?

Jesi li isprobao HRT aplikaciju? Postoji i za mobilne uređaje, a i za PC:

http://www.bug.hr/appdana/hrt/930.aspx

 

Jedino je problem ako si izvan HR, no možda to možeš riješiti s nekim od VPN programa.

Ivan(4) kaže...

Iskreno, nisam siguran šta autor smatra da bi/je moglo da se uradi? Pretvoriti priču o nečemu u novac je alhemijski proces koji nije tako lako izvesti, što je valjda jasno svima koji prate tehnologiju i brojne internet startupe koji znaju privući pažnju, ali ne i smisliti kako da to unovče. Uostalom, u kojoj meri je procvetala ekonomija onoj zemlji, koja god bila, koja je igrala sa domaćinom na otvaranju prošlog prvenstva?

 

Ono što me stvarno zapanjuje je više sporedan podatak o prodaji televizora. Taman i da ne igra Hrvatska, očekivao bih merljivi porast. {#}

Pa ima tu puno problema i puno nedostatka pameti.

 

Recimo, nisam se upustio u problem organiziranja radnog vremena kafića. Da bi neki kafić koji ima recimo terasu i radno vrijeme do 23 ili 24h, produžio sam u vrijeme SP-a svoj rad do 02h - mora izvaditi ravno 15 raznih odobrenja!

 

Onda, kakav je odnos državnog vrha prema ovom događaju? Gotovo da se srame svega skupa, imaš apsurdnu situaciju da Ćiro, medijski maher, šalje poruku kako će on platiti kartu premijeru, ako je u tome problem.

 

A što se moglo više učiniti, evo najbolje je da pročitaš zapise čovjeka koji putuje prema Brazilu i opisuje što su uradili druge države, konkretno Nizozemska, na račun toga što su sudionik SP-a:

http://www.vecernji.hr/sp-navijaci/nisu-hrvati-svjesni-koliko-otvaranje-s-brazilom-znaci-944344

U tome i je problem,da sam unutar Hrvatske prikrpao bih se na neki tv.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
16 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatska nije naplatila svoj Jackpot
Miro kaže...

A što se moglo više učiniti, evo najbolje je da pročitaš zapise čovjeka koji putuje prema Brazilu i opisuje što su uradili druge države, konkretno Nizozemska, na račun toga što su sudionik SP-a:

http://www.vecernji.hr/sp-navijaci/nisu-hrvati-svjesni-koliko-otvaranje-s-brazilom-znaci-944344

 

Ne znam jel postoji full verzija članka, ali evo c/p sa tog portala:

 

Zato su Nizozemci iskoristili sve što se iskoristiti može. Na amsterdamskom aerodromu sve je u znaku nogometa.

 

I to je to. LOL!

Stvarno su rasturili ti nizozemci, alal im ćufta...

Freak Show Inc.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska nije naplatila svoj Jackpot
Miro kaže...
Onda, kakav je odnos državnog vrha prema ovom događaju? Gotovo da se srame svega skupa, imaš apsurdnu situaciju da Ćiro, medijski maher, šalje poruku kako će on platiti kartu premijeru, ako je u tome problem.

Zašto se ne bi sramili? {#} Jackpot za Hrvatsku je kad Doking ili Rimac naprave novi auto, ili Kraš napravi novu tvornicu sa 200 radnika, ili već u tom smislu. Deset preplaćenih krkana koji nabijaju loptu po travi 'amo-tamo nije jackpot.

 

14 godina
offline
Hrvatska nije naplatila svoj Jackpot

zašto autor iznosi krive podatke o prodaji televizora,ovaj tjedan bio sam u nekoliko trgovačkih lanaca koji prodaju televizore i svi tgovci mi tvrde da im prodaja ide kao luda

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hrvatska nije naplatila svoj Jackpot
hrvooje kaže...
Colossus7 kaže...

Hrvatsku na stranu, dok svi nogometni fanatici čekaju *kruha i igara* samo neznaju gdje je nestao kruh..

 

 Meanwhile in Brasil...

 

 

 

 

svagdje na svijetu u svakom trenutku netko nema vode i/ili kruha, a toliko je do sada bilo tih sportskih događaja od nastanka civilizacije. ja kupim sebi sladoled, a dijete u somaliji umire, jer nema koricu kruha, nažalost. i to se lako stavi na kameru i mene (fifu) prikaže kao monstruma. ne prihvaćaj sve zdravo za gotovo što ti se servira, razmišljaj svojom glavom

Slažem se sa većinom ovog što si napisao, svijet i život nije crno bijela slika. Ali.. nije ova situacija od jučer u Brazilu niti igdje drugdje, problem je u prioritetima tj nedostatku istih, potrošili su silne pare i ko zna koliko pokrali sa strane kao i ekipa u Rusiji nedavno za Olimpijske igre, a narod gladan žedan i bijesan. Gledate li vi što se dešava diljem svijeta, toliko je frka i sranja da to više ni novinari nemogu popratit, a kad zapale pol grada to je već standardna vijest.

 

Mene u stvari najviše boli za onu bolesnu i bijednu sirotinju evo dva zadnja primjera Rusija OI i sad Brazil , što ovaj gore Vice reportaža nije prikazala, imate na youtubeu samo potrazite malo, a to je što su radili tim ljudima da naprave stadione i infrastrukturu i da se to kao osigura od prosvjeda i navale očajnih ljudi. Dodju sa buldožerima, doslovno te potjeraju preko noći sa tog terena, sruše ti ono malo sirotinje što su imali, pohapse, ispalindžaju, spale sve do temelja, ako se kreneš branit ubije te bez beda ili samo nestaneš, ne daju nikakvu alternativnu selidbu u neki prostor, a sve su to mogli osigurati tom bijedniku kojem netreba puno a nebi potrošili ni 1% ukupno uloženih sredstava da se te ljude negdje humano preseli i izgradi im se neko mjesto za stanovanje kakvo takvo nemoze bit gore od onoga di je do sad zivio.ali ne, udri i spali, pobij i gradnja stadiona može početi..

 

Šta se tu ima filozofirat, čovjek nema posla niti zivota, i nema djetetu doslovno komad kruha u usta dati a kamoli šta drugo,  dok se ovaj buksa u ivory towere sa rešetkama, a lokalni šerifi im ispred nosa dižu najskuplju  infrastrukturu-stadione šta sve ne u povijesti nogometnog prvenstva naravno jel treba spominjati sa kojim parama i kako, isto se dešavalo nedavno u Rusiji, i što? da bi FIFA i ostali lovaši zaradili pare, 12 plaćenika sa Fabio frizuricama izašlo na teren odigrati utakmicu pa nazad u svoj klub, i da bi se pijana bagra huligana imala gdje istresti i slozit sranje u lokalnom bircu kada im repka izgubi utakmicu.

 

Korupcija i silovanje stanovništva i resursa u Latinskoj Americi je vrlo star i slozen problem, kao i u npr. Africi. A gdje se god okrenes a to nisu G8 zemlje (ups G7 :)) više manje je ista ili slična priča.

 

Najveći je problem što se jos svi vode onom starom Kruha i Igara, samo su zaboravili da to ne funkcionira bez ovog prvog dok ovo drugo sluzi za pljačku naroda. Rim će da gori :)

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
11 godina
offline
Hrvatska nije naplatila svoj Jackpot

Ovo je cisti pokazatelj koliko smo kao drustvo/nacija nisko pali. Kada se, renomirani, it novinar nadje pisati o nogometu, krizi i eventualnom utjecaju nogometa na lokalno gospodarstvo.

 

Neznam al kao da doticni zaboravlja da se doticno prvenstvo igra u Brazilu te da se Hrvatska tu samo usputno spominje kao suparnik domacina... Sto je RH vlada trebala od fife zatraziti da se na promidzbi reklamira hrvatska obala? pršut? čovječja ribica? :D Malo mi se taj pogled na stvar cini naivan...

 

Dalje... pobgu dragome... zasto bi trebalo malo nogometa uzdrmati trziste i pokrenuti trgovinu ilitga gospodarske aktivnosti kako novinar to naziva? je li to uopste bitno za nase gospodarstvo? iskreno, nimalo... od potrosnje ne zivimo, zivimo od proizvodje a tu nam ne trebaju nikakvi euforicni slogani... samo zasuti rukave i raditi, proizvoditi... lako cemo kasnije kupovati...

 

Te na kraju se spominje nesposobnost, jeste NESPOSOBNOST HR naroda da pokrene proizvodnju koju nam je rat a kasnije EU otela ili zabranila...

 

Da novinar razumije probleme naseg drustva ne bi se dotaknuo nebitnih detaljica... vec bi udario u SRIDU! a to je PROIZVODNJA.... mi nemamo proizvodnju, mi nista ne radimo samo prodajemo i kupujemo ali se od toga ne zivi... prodaja ne stvara dodatnu vrijendost kao ni kupnja... dodatnu vrijendost stvara proizvodja i izvoz i to su jedina dva problema koja imamo.

 

 

zasto se danas proizvodi 1/3 zita od pred 10 godina ? di su nestale zivotinje? di su nam proizvodni pogoni? di je ponos naroda koji ce prebiti nesposobne politicare, sefove i direktore zato jer nemaju dovoljno za sebe i djecu ? to je iskljuciva krivica za sve nasep robleme....

 

 

a ne noomet i malo marketinga, pa nne zivimo na virtualnome svijetu!!!!!!

 

P R O I Z V O D N J A - mozda netko i zapamti!

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Hrvatska nije naplatila svoj Jackpot

Ovo je vrhunska (besplatna) reklama za našu zemlju i turizam će imat sigurnu korist, jer nakon prvenstva počinje pravi stampedo na more.

 

Industriju televizora nemamo, pa ne znam kako bi to Miro drukčije monetizirao ovo 'daleko' prvenstvo !!? {#}

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Hrvatska nije naplatila svoj Jackpot

A zamislite da dobijemo večeras

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.6.2014 20:30 (KIKI3ooo).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Hrvatska nije naplatila svoj Jackpot
Friday kaže...

Ne znam jel postoji full verzija članka, ali evo c/p sa tog portala:

 

Zato su Nizozemci iskoristili sve što se iskoristiti može. Na amsterdamskom aerodromu sve je u znaku nogometa.

 

I to je to. LOL!

Stvarno su rasturili ti nizozemci, alal im ćufta...

Oni su napravili barem to - mi nismo!

 

LudaRajcica kaže...

Te na kraju se spominje nesposobnost, jeste NESPOSOBNOST HR naroda da pokrene proizvodnju koju nam je rat a kasnije EU otela ili zabranila...

 

Da novinar razumije probleme naseg drustva ne bi se dotaknuo nebitnih detaljica... vec bi udario u SRIDU! a to je PROIZVODNJA.... mi nemamo proizvodnju, mi nista ne radimo samo prodajemo i kupujemo ali se od toga ne zivi... prodaja ne stvara dodatnu vrijendost kao ni kupnja... dodatnu vrijendost stvara proizvodja i izvoz i to su jedina dva problema koja imamo.

 

LOL - ako je tebi za sve naše probleme opravdanje rat i EU, i ako misliš da je proizvodnja nestala jer su je dotukle ratne godine i EU - super, onda ti nema potreba ništa više ni objašnjavati...

memulica kaže...

Ovo je vrhunska (besplatna) reklama za našu zemlju i turizam će imat sigurnu korist, jer nakon prvenstva počinje pravi stampedo na more.

 

Industriju televizora nemamo, pa ne znam kako bi to Miro drukčije monetizirao ovo 'daleko' prvenstvo !!? {#}

 

 

Aludiram na stvaranje pozitivnog ozračja, na izostanak svijesti kod državnih predstavnika koji su mogli u raznim situacijama (i loklano i na razini EU i bilo gdje se ukazala prigoda)  koristi obilježja reprezentacije i na taj način u mjesecima prije ovog događaja ukazivati na "mi smo iz Hrvatske, one za koju će svi znati 12.06.", a država se gotovo sramila nogometa, sve do sad... Uostalom, vidiš i sam da gotovo do danas ni masa ljudi oko nas nije imala pojma što se događa koliko je nogomet postao proskribiran...

Pričao mi je jedan poznanik da je svojedobno vidio premijera kako trči rekrativno po Maksimirskoj šumi u dresu jednog poznatog engleskog kluba! On će danas biti na utakmici, ali ako se ne varam to je prvi put da je on na nekoj utakmici reprezentacija... Hej - prvi put! :( Sve su to sitnice koje pokazuju da ne kuži ta ekipa koliki je promocijski efekt nogometa na toj razini, kao i samog SP-a, a iz svega toga se se posredno i na duge staze izvlači korist jer ti brend "Croatia" postaje prepoznatljiviji u svijetu, a sada da li će netko nekom prodavati tramvaj, električni automobil ili apartaman na moru, sasvim svejedno - zvonit će tom njegovom kupcu u uhu ime te mikro države iz koje mu je došla ponuda, možda joj ipak posveti veću pozornost nego li bi u nekim drugim okolnostima...

...
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.6.2014 21:02 (Miro).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska nije naplatila svoj Jackpot

Obzirom na nemile događaje vezane uz plasman na ovo prvenstvo možda je i bolje da se ne igra na tu kartu.

16 godina
neaktivan
offline
Hrvatska nije naplatila svoj Jackpot

 

Srećom je kod nas sport (te pogotovo političari) naprotiv oličenje poštenja i zakonitog poslovanja. {#}

 

Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Hrvatska nije naplatila svoj Jackpot

ane :) Lik je sve rekao.

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Hrvatska nije naplatila svoj Jackpot

Malo se ipak precjenjuju ovakvi događaji, neće turisti navaliti niti investitori krenuti s novcima zbog neke utakmice. Jest da više ljudi čuje za državu ali isto tako malo tko sad putuje ili investira u npr. u Kamerun ili Honduras kad oni pobijede nekakvu Njemačku ili Englesku u osmini finala. Turisti idu tamo gdje je bolja ponuda, investitori idu gdje mogu bolje zaraditi taman da ta zemlja ne sudjeluje ni u jednom natjecanju. Možda nakon boljeg plasmana se proda neka majica s imenom popularnog igrača na leđima tipa Šuker 1998, no to ionako štancaju Kinezi i prodaju jer oni to znaju napraviti najjeftinije.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska nije naplatila svoj Jackpot
g12356 kaže...

Teško je nadati se porastu potrošnje kada u Hrvatskom narodu nema kapitala.

Još uvijek ima nešto kapitala, nije sve tako crno. Pogledaj kafiće, koji su u ovom trenutku (subota ujutro) puni, a i inače mnogima ide jako dobro. Još uvijek se kupuju automobili i na ulicama baš ne vidim prastare automobile, štoviše, ima dosta novih automobila. Roditelji djeci i dalje kupuju stanove dok studiraju i to najčešće oni iz manjih mjesta u kojima se najviše kuka itd. Meni sve to djeluje premasovno da bi bilo beznačajno za opću sliku stanja ekomonije koja jest loša. Nezaposlenost. Da, ogromna je. Posla je sve manje i svi trube kako će ga u budućnosti biti sve manje, pa zato učite i obrazujte se jer je to jedan od puteva do posla (ako ne vjerujete, pogledajte obrazovnu strukturu nezaposlenih).

LudaRajcica kaže...

Ovo je cisti pokazatelj koliko smo kao drustvo/nacija nisko pali. Kada se, renomirani, it novinar nadje pisati o nogometu, krizi i eventualnom utjecaju nogometa na lokalno gospodarstvo.

 

Tome se je čudim već duže vrijeme. Informatički časopis u kojem sve sve više piše o svemu ostalom, a sve manje o informatici.

Miro kaže...

Oni su napravili barem to - mi nismo!

Nije točno. Prošetaj malo gradom u kojem živiš, pa ćeš vidjeti da nisi u pravu. Pojedine trgovine su otišle u ekstrem u ukrašavanju svega i ponudi proizvoda obučenih u kockice ne bi li prodali što više robe. Ima i drugih primjera, tako da nije istina mi nismo ništa napravili. Baš suprotno, nakon nekog vremena će to postati pretjerano ili je već postalo.

ante_etna kaže...

Malo se ipak precjenjuju ovakvi događaji, neće turisti navaliti niti investitori krenuti s novcima zbog neke utakmice.

Točno tako. Turiste zanimaju druge stvari.

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.6.2014 10:41 (BudalastoStvorenje).
14 godina
offline
Hrvatska nije naplatila svoj Jackpot

Oprostite mi Miro al mislim da je ta priča prodana prije nego što je počela zato pokušavam razumjet dečke kad kažu da to neće gledat. U zadnje je vrijeme to postalo više stvar politike love sponzora i autorskih prava pa onda tek sporta i navijača.Svi bi mi voljeli da Hrvatska pobjedi al nemamo mi toliko para.

Ivan Stanic
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice