Iz korporacije s ljubavlju

poruka: 20
|
čitano: 5.287
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Iz korporacije s ljubavlju".
16 godina
offline
Iz korporacije s ljubavlju

Fin tekst, Oleg je oduvijek znao zainteresirati čitatelja, pa taman tema bila obična smjena direktora lokalne podružnice velikog i zlog Microsofta : )

Doć će Zoka da vas roka
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Iz korporacije s ljubavlju

oleg maštruko ima pravo, ali imam jedan komentar na tu microsoftovsku situaciju. gledajući prilike u hrvatskoj, slaba smo zemlja, jako slaba. što se tiče znanja, dosta smo slabi u tome. ima nekih izuzetaka sa fera i ostalih fakseva, ima i nekih izuzetaka koji su sami naučili i proučavali do sitnih noćnih sati kako radi nešto u okviru informatičke sfere, ima i nekih preje*** opensorsaša koji znaju sami raditi os-eve. naše znanje moramo sami tjerati. nemamo bogate roditelje, ali imamo želju. microsoft je američka kompanija. ne hrvatska. maštruko je razočaran što se zapošljavaju ljudi koji nisu domaći, kao što se to uvijek do sada činilo. zašto? zašto je majetić odstupio od radnog mjesta?(ne znam odgovor...)

jel microsoft htio izbjeći korupciju u hrvatskom društvu? možda je uvidio da nema kvalitetnog kadra? sve su to pitanja koja bi trebalo odgovoriti. shvaćam olegovu razočaranost. ali, ljudi, gledajte situaciju u hrvatskoj. prodaja droge se više isplati, jer donosi dobit. tako bar misle tisuće i tisuće mladih koji se time bave. i bivaju uhvaćeni. nitko ne troši nanjihovo informatičko obrazovanje. kakva je situacija u školama i fakultetima glede informatike?!! znate i sami.

 

oleg je napisao odličan osobni stav. hvala mu na tome. ali, znajmo svi, mi ne možemo utjecati na to. oduvijek smo bili pod lupom velikih korporacija koje biraju one za koje misle da će napredovati s njima. očito microsoft ne misli pozitivno o hrvatskim kadrovima. ili nije dovoljno istražio postoji li u hrvatskoj netko tko može voditi microsoft hrvatska...

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Iz korporacije s ljubavlju

@reefreemind

 

Zanimljiv komentar, ali ne po sadržaju već pravopisu Smijeh Vrlo dobar materijal za znanstveno proučavanje osobe koja u tekst gotovo savršeno zna postaviti točke i zareze, a ne stavlja velika slova (ili ti čudesno baš sad ne rade obje tipke Shift i Caps Lock?!) Smijeh

 

Sorry, morao sam...  Namigiva Pukao bih Smijeh

Ja ću jednu srednju ćevapa i malo točeno. Hvala.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Iz korporacije s ljubavlju

Zakleo sam se da do kraja godine neću napisati 2000. post, ali neka. :) (ovo je taj)

 

Prvo mi je u oko upala glupost o nekakvoj smiješnoj predrasudi da tzv. opensorsaši nešto jako puno znaju, a da su ostali koji nešto znaju, nekakvi boemi i izuzetna rijetkost. Nije baš tako u niti jednom segmentu. Istina je da na našim fakultetima od stotinu studenata, dvoje ili troje u generaciji će nešto znati po primitku diplome, ostalo su pozeri koji informatičke kadrove upisuju jer je dobra plaća. Veliki dio samozvanih IT stručnjaka bez ikakve vizije i ideje odavno je stvarnost ne samo naših već i daleko razvijenijih zapadnih prostora.

Međutim, unatoč tome uvjeren sam da Hrvatska ima sposobnih stručnjacka i ljudi s idejom. Majetić je vjerojatno odstupio baš zato da Venesa može doći i to vjerojatno ima svoj razlog. Unatoč svemu tome, zašto nije uzet nitko od dosadašnjih trudnica (onih koji se jako trude doći na vrh) nije možda ni pravo pitanje. Pitanje je što to može napraviti Venesa bolje za hrvatski Microsoft? Može li pojačati marketing koji je, iako kvalitetan u hrvatskim okvirima, mlak i slabašan u odnosu na trenutno stanje koje je slabo i na globalnom polju?

 

Nedavno je na splitskom FESB-u bio održan MS day na kojem se predstavljalo Windows Server 2008 i Visual Studio 2008. Moram li reći da je većina sudionika skoro pa prvi put čula za neke novosti i mogućnosti i da to uopće postoji. O Visti, developmentu u MS alatima i sličnom ne treba ni razmišljati s obzirom da je unatoč prisustvu MS-a preko Imagine Cup-a, marketing Microsofta među studentima gotovo nikakav, što prelazi u stanje da većina studenata o svemu doznaje iz kuloarskih priča, od rotvajler-novinara i buldog forumaša (sviđa mi se ova nomenklatura :P) koji se nalaze svukud online.

 

Ako se gospođica/gospođa Venesa dokazala u Njemačkoj kao sposobna i vizionarka koja može napraviti nešto pozitivno za Microsoft u Hrvatskoj, ne vidim razlog zašto ju dočekati na nož, s obzirom da je agresivnija i agilnija politika ovdašnjem Microsoftu prijeko potrebna (oni preko bare već imaju svog luđaka).

"The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crisis." - Dante Alighieri
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.8.2008 9:53 (naxeem).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Iz korporacije s ljubavlju

@naxeem

 

Grats for dinging, m8! Smijeh

Ja ću jednu srednju ćevapa i malo točeno. Hvala.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Iz korporacije s ljubavlju

ah, ništa bed... neda se meni pisati velika i mala slova. :-)

 

pusek  Poljubac

16 godina
neaktivan
offline
RE: Iz korporacije s ljubavlju
naxeem kaže...

Prvo mi je u oko upala glupost o nekakvoj smiješnoj predrasudi da tzv. opensorsaši nešto jako puno znaju, a da su ostali koji nešto znaju, nekakvi boemi i izuzetna rijetkost. Nije baš tako u niti jednom segmentu. Istina je da na našim fakultetima od stotinu studenata, dvoje ili troje u generaciji će nešto znati po primitku diplome, ostalo su pozeri koji informatičke kadrove upisuju jer je dobra plaća. Veliki dio samozvanih IT stručnjaka bez ikakve vizije i ideje odavno je stvarnost ne samo naših već i daleko razvijenijih zapadnih prostora.

 

možda ti se i učinila kao predrasuda, ali pogledaj istini u oči... tko najviše zna?!! onaj tko sam stvara, zar ne? a opensorsaši uglavnom sami stvaraju. na to sam mislio. nisam htio da zvuči ko predrasuda. izuzetna je rijetkost da netko ZNA, s time se potpuno slažem. ono podcrtano, potpisujem!

 

Osmijeh

16 godina
offline
Iz korporacije s ljubavlju

Već sam se uzalud ponadao da je stigao jedan MS-kritizirajući tekst kad ono ipak "Iz BUG-a s ljubavlju... namig namig fala na plaćenom putovanju i bespla licencama za firmu i rođake"...

 

Zatvorite prozore. linuxzasve.com
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Iz korporacije s ljubavlju

meni je nevjerojatno da nitko od komentatora, pa ni Oleg (namjerno ili slučajno) ne zna razlog odlaska ex direktora iz MS-a. Očito su to jaaako dobro skrili od javnosti. Ukratko, jedno razmaženo derište je došlo na ideju da ucjeni direktora MS-a, pri tome ga optuživši za sve i svašta, a razlog je da je prebace u MS u USA kako bi bila što bliže svom pastuhu. To derište je toliko gadno napisalo mail na brdo adresa kako bi uspilo u svom naumu. To bi bilo dosta od mene. Pozdrav!

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Iz korporacije s ljubavlju
zdgrunf kaže...

meni je nevjerojatno da nitko od komentatora, pa ni Oleg (namjerno ili slučajno) ne zna razlog odlaska ex direktora iz MS-a. Očito su to jaaako dobro skrili od javnosti.

 Postoje spekulacije, ali one nisu tema ovog teksta. Ljudi odlaze, nikom ništa, ali zanimljiviji od toga su motivi imenovanja osobe koja ih nasljeđuje, koji su u ovom slučaju zasad nejasni.
Heroj a ne zločinac
16 godina
neaktivan
offline
RE: Iz korporacije s ljubavlju
Zli Luđak kaže...
zdgrunf kaže...

meni je nevjerojatno da nitko od komentatora, pa ni Oleg (namjerno ili slučajno) ne zna razlog odlaska ex direktora iz MS-a. Očito su to jaaako dobro skrili od javnosti.

 Postoje spekulacije, ali one nisu tema ovog teksta. Ljudi odlaze, nikom ništa, ali zanimljiviji od toga su motivi imenovanja osobe koja ih nasljeđuje, koji su u ovom slučaju zasad nejasni.
Čuj Oleg, meni se čini daleko kontroverznijim odlazak direktora koji nije bio loš, nego dolazak direktorice iz Njemačke što nije rijetkost u svijetu u takvim korporacijama.
"The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crisis." - Dante Alighieri
16 godina
neaktivan
offline
RE: Iz korporacije s ljubavlju

Ali je u pravu što se tiče spekulacija - nikad ne bi trebale (a često jesu, nažalost) biti materijalom za članke novinara koji mari za svoju reputaciju. A ovo što je spomenuto o podmetanju je spekulacija.

 

Još veći hendikep za sve nas u Hrvatskoj je to što je premalo ili nimalo istražiteljskih novinara, pa se tako napisi previše bave spekulacijama. Samo jedan takav kvalitetan istražiteljski novinar je potreban da prodre u srce MSa kod nas ili preko i Luđakov članak bi bio bogatiji za još malo pouzdanog materijala, o odlasku čovjeka, osim o dolasku one cure.

Ja ću jednu srednju ćevapa i malo točeno. Hvala.
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.8.2008 14:41 (Faerdhur).
16 godina
offline
Iz korporacije s ljubavlju

Nego, što si, Oleže, htio reći sa onim "rodila se na jadranu", da tata nije tata nego neki galeb?Cool

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Iz korporacije s ljubavlju

oče dougal, stidite se... kakva to pitanja postavljate? pa jasno je što je time htio reći?!! Osmijeh

 

čuj, ne volimo li mi galebariti... vjerojatno se taj galeb upucavao, tada budućoj, majki od venese riječima: "mala, ajmo do moje garaže da ti pokažem kako se računaju bitovi i bajtovi..." i ode buduća majka na instrukcije i rodi pametno žensko, direktoricu microsofta hrvatska...  bez uvrede za nekoga, možda je i majka bila teški softveraš velikog zuba, a možda su oboje bili zaljubljena verzija malih limenih robota... ah, tko će znat, ah...

 

venesa schütz, oprostite na ovom komentaru, nije da vas mrzim, nisam vas vidio niti upoznao...

 

malo offtopica na moj račun, heheh

16 godina
protjeran
offline
Iz korporacije s ljubavlju

Imaju Hrvati strucnog kadra i pametnih ljudi, al eto vecina pametnih su pametno i odlucili..  toliko receno.

Venesa puno srece, trebat ce vam,

Sto, sad ce poluproizvodi dolaziti u pink pakiranju, novi trzisni trend pogotovo za paris hilton look-a-like zajednicu, al pogubno za zdravstvo kad ga ovi krenu lizat i gutat ili tko zna gdje gurat ove pink DVD-ove.

 

Evo se i ja pridruzujem olegu, cmok. cmok.. ljubimo ruke... lick.... lick...

Zlo i Naopako
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Iz korporacije s ljubavlju
Father_Dougal kaže...

Nego, što si, Oleže, htio reći sa onim "rodila se na jadranu", da tata nije tata nego neki galeb?

 Velečasni, vidi se da nemate iskustva s tim stvarima. Djeca dolaze na svijet cca devet mjeseci nakon začeća, dakle aluzija može biti samo na preuranjeni porod za vrijeme godišnjeg odmora roditelja (relativno česta pojava) a ne i na prekršaj Svetosti Sakramenta Braka. Nevinašce
Heroj a ne zločinac
16 godina
neaktivan
offline
RE: Iz korporacije s ljubavlju
bestia kaže...

Sto, sad ce poluproizvodi dolaziti u pink pakiranju, novi trzisni trend pogotovo za paris hilton look-a-like zajednicu, al pogubno za zdravstvo kad ga ovi krenu lizat i gutat ili tko zna gdje gurat ove pink DVD-ove.

 

 
pa ok je da nas microsoft hrvatska truje, ak to čini na pravi način... ali mislim da neće biti pink dvd-ova, veća neka kombinacija uredskog sivila i izazovne smeđe boje...

pogledajte kako venesa schütz izgleda...strašno geeky, a tek zubi, prava milina... mislim, riba bi pristajala uz desno rame olegu, zato oleg, napravi večericu... ili je pozovi na igranje bilo kojeg rpg-a, pa si izmijenjujete uloge svako malo...

http://www.microsoft.com/croatia/press/images/Venesa%20Schutz.jpg

oleg, ispričavam se, ne znam jesi li u braku, imaš li curu, ali recimo da si solo, ali ne han solo, nego solo...




Poruka je uređivana zadnji put pet 8.8.2008 8:28 (reefreemind).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Iz korporacije s ljubavlju
reefreemind kaže...

pogledajte kako venesa schütz izgleda...

http://www.microsoft.com/croatia/press/images/Venesa%20Schutz.jpg

 
A, joj! Bezveze je suditi po izgledu, ali pod upravljanjem ove žene ne budemo dobivali pink pakiranja MS proizvoda Smijeh Prije bih rekao da je ta mama malo spanky Smijeh Još bismo uz kupljeni neki MS box mogli kod prodavača tradicionalno početi dobivati po guzi Smijeh da nam ne padne na pamet zvati helpdesk.
Ja ću jednu srednju ćevapa i malo točeno. Hvala.
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.8.2008 8:47 (Faerdhur).
16 godina
protjeran
offline
RE: Iz korporacije s ljubavlju
Faerdhur kaže...
reefreemind kaže...

pogledajte kako venesa schütz izgleda...

http://www.microsoft.com/croatia/press/images/Venesa%20Schutz.jpg

 
A, joj! Bezveze je suditi po izgledu, ali pod upravljanjem ove žene ne budemo dobivali pink pakiranja MS proizvoda Smijeh Prije bih rekao da je ta mama malo spanky Smijeh Još bismo uz kupljeni neki MS box mogli kod prodavača tradicionalno početi dobivati po guzi Smijeh da nam ne padne na pamet zvati helpdesk.
Tesko da ce nekome strucnom ili normalnom moci uvaliti proizvod bez garancije, koji prvih godinu dana ne radi, a nakon toga, kad ga taman uspijes nastimati i pokrpati, vrijeme je za novu golgotu, jer ti vise nece podrzavati onaj koji je taman uspio proraditi. 
Ovo slici na "Mujio sto nosis cipele 2 broja manje, pita Haso.. a jadni Mujo ce: ma Haso neznas ti koji je merak (uzitak) kad ih skinem"
Microsoft Hrvatska  ozbiljno trebao razmisliti o Pink Vista..
Zlo i Naopako
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.8.2008 13:19 (bestia).
16 godina
protjeran
offline
Iz korporacije s ljubavlju

Sve bu ok ak' MS HR ostane MS HR u HR. Zapravo je priličan podvig već i to da nismo očitim dijelom MS SRB i CG.

Ne znam puno o MSu u HR i općenito ne pratim puno MS pa možda baljezgarim no obično se u lokalne podružnice postavljaju stranjski šefovi iz dva razloga.

Domaći ne znaju ili neke muljaju ili će podržnica lagano preseliti pa to treba pripremiti i izbjeći lokalna opiranja. TO da domaći ne znaju nije niš čudno jer na žalost nemaju baš gdje naučiti, a ako i dobiju priliku za naučiti onda dobiju i neku bolju putovnicu od ove naše :)

Inače već dosta renomiranih tvrtki je svoja sjedišta iz ZG preselilo u BG. Tamo znaju znanje jednako kao i ovdje, ali su i pun kufer jeftiniji od nas, a i nije ne važna činjnica da tamo živi puuno više duša, što je za sve firmice pohvalno sa puno točaka gledišta ---eto to bi bilo "u svezi - glede" nove glavonjice MSa.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice