Prevarimo satove zajedno!

poruka: 55
|
čitano: 19.236
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prevarimo satove zajedno!".
16 godina
offline
Prevarimo satove zajedno!

kad si se primio vremena i metra, mozemo dodati i kilogram (opet francuzi i njihove revolucije)

 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.10.2015 4:00 (nixass).
Moj PC  
2 0 hvala 2
16 godina
offline
Prevarimo satove zajedno!

Jee.. ali ajti protiv birokracije koja se jednom zahuktala, napravila takav zakon da ga svaki operativni sistem bez greške slijedi.. To valjda samo Putin dekretom može zablokati. Mi ostali...

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Prevarimo satove zajedno!

kad bi ovo bila jedina birokratska idiotarija, još bih se i zabrinuo. ovako ... navikneš se živjeti u svijetu gdje je gustoća gluposti po cm3 tolika da je teško piliš i motorkom. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Prevarimo satove zajedno!

"Naime, moderno čovječanstvo ionako živi u umjetnim okruženjima, uz klimu, grijanje, umjetnu rasvjetu i računala –dnevno svjetlo nam za rad ništa ne znači, kome znači neka se ustaje ranije, a niti se samim pomakom kazaljki ikakvo svjetlo "štedi"."

 

Dnevno svjetlo nam nista ne znaci, really? Ne rade svi na racunaru u uredu bez prozora. Ima ljudi koji rade u radionicama pod vedrim nebom. (Hint: Gradjevinci).

Kome znaci, nek ustaje ranije? Pa onda opet imamo situaciju da nemamo dogovor. Jedni tek ustali, dok drugi rade vec sat vremena :D

Nije tema tako jednostavna i ne vidim zasto autor sve sto je drukcije ima potrebu da naziva idiotskim. :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.10.2015 5:32 (Lisica).
 
15 5 hvala 3
12 godina
neaktivan
offline
Prevarimo satove zajedno!

.

 
11 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prevarimo satove zajedno!
overhaul kaže...

....... To valjda samo Putin dekretom može zablokati. Mi ostali...

 

Ekculi, to je bio Medvedev i zadrzali su ljetno racunanje vremena, sto bi znacilo da im je sunce u zenitu oko 13:00

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
12 godina
offline
Re: Prevarimo satove zajedno!
Već sam zaboravio koje je u stvari
" pravo" vrijeme koje je bilo prije početka ovih izmjena,ovo sad ili ljetno?
Marija,daj mi jednu pivu ubi me ova gravitacija
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Prevarimo satove zajedno!

bezveze tekst, barem ako se mene pita... da preko ljeta ostane zimsko vrijeme, sunce bi ujutro svanulo prije 4h. po meni to baš i nije normalno, a ni "prirodno" vrijeme za ustajanje. također autor je zaboravio da se vremenske zone ne poklapaju geografski nego su napravljene gospodarski. a što se tiče pomicanja sata, slažem se da bi trebalo cijele godine biti isto računanje vremena, a to bi na našem području trebalo biti ljetno računanje vremena jer sad mrak pada prerano. al eto to je mišljenje samo jedne nebitne osobe i očito Oleg misli drugačije...

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.10.2015 9:30 (lllnuclearlll).
Moj PC  
15 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prevarimo satove zajedno!
ZdravkoZ kaže...
Već sam zaboravio koje je u stvari
" pravo" vrijeme koje je bilo prije početka ovih izmjena,ovo sad ili ljetno?

 

Zimsko.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
16 godina
offline
Prevarimo satove zajedno!

Mrki Oleg je za mene legenda i " čovjek i po' ", ali ovdje je fulao. Drago mi je da u svakom teskstu može spomenuti francuze i revoluciju im. Uvijek draga tema.

Ipak mračina i pomak sata imaju neku poveznicu. Kompjuteraš šmokljan, pravnik i službenik vulgaris mogu raditi neovisno o vremenu i danjem svjetlu, ali onaj radnik na ulici ne može iliti ne bi bilo humano da u tmini zimskog jutra nabada one listiće na  -15 celzijevaca, a ni bauštelcu Miletu nije svejedno.

mag.iur.
 
6 1 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Prevarimo satove zajedno!
lllnuclearlll kaže...

bezveze tekst, barem ako se mene pita... da preko ljeta ostane zimsko vrijeme, sunce bi ujutro svanulo prije 4h. po meni to baš i nije normalno, a ni "prirodno" vrijeme za ustajanje. također autor je zaboravio da se vremenske zone ne poklapaju geografski nego su napravljene gospodarski. a što se tiče pomicanja sata, slažem se da bi trebalo cijele godine biti isto računanje vremena, a to bi na našem području trebalo biti ljetno računanje vremena jer sad mrak pada prerano. al eto to je mišljenje samo jedne nebitne osobe i očito Oleg misli drugačije...

trebalo bi cile godine ,svugdi na svitu bit isto vrime. bez zona bez ljetnog racunanja. pa bi se budili u pet popodne za na posal pa šta navikli bi se , svejedno bi sunce bilo na istom mistu sta me briga sta pise na satu

14 godina
offline
Prevarimo satove zajedno!

Ponovno Maštruko u sjaju svoje polemičnosti. Taman kad zaboravim na njega, on prokulja i uvede nove retoričke figure. Nemam što posebno nadopuniti sa spoznajama računanja vremena, osim nadopuniti da se slažem s njime (i prije ovoga teksta), ali izrazi poput "žohardžija" naprasto su me oduševili. Ako je išta "maštrukizam", onda je to ovaj izraz. Ponovimo li ga stoput, jamčim da će ući u sljedeći rječnik hrvatskoga jezika. :-)

 

Autoru hvala na preporukama za čitanje.

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Prevarimo satove zajedno!

Meni recimo ne paše ovo kod zimskog vremena...

 

Dakle odeš ujutro na posao, vratiš se popodne i mrak je. Ti od dana više nemaš ništa. Da to naprave i na ljeto, bilo bi katastrofa. Ujutro bi dan prespavao jer bi radno vrijeme isto bilo 7-15 8-16 9-17, a popodne nebi više imao ništa od dana... To jedino mogu shvatit da se pomicanjem sata pomakne i radno vrijeme, dakle sad bi radno vrijeme trebalo biti 6-14 7-15 8-16. Al onda bi opet došli na isto, dakle ljetno vrijeme treba ostaviti tokom cijele godine. Štoviše, ja bi čak ovo zimsko vrijeme pomaknuo još sat naprijed (umjesto sat nazad) u odnosu na ljetno, tako da bi popodne dobili još jedan dodatni sat rasvjete. Ujutro rasvjeta nije uopće bitna jer ljudi spavaju i bolje da je mrak, a kad dođu na posao taman se razdani i to bi po meni bilo najlogičnije. Al vidim da vas ima koji se ne slažete, pa me zanima zašto...

 

Također zimsko vrijeme preko ljeta bi skratilo dan turistima, što nikako nije dobro.

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.10.2015 9:54 (lllnuclearlll).
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Prevarimo satove zajedno!

Tekst kao da je pisao dvanaestogodišnjak. 

Moj PC  
14 0 hvala 0
13 godina
offline
Prevarimo satove zajedno!

A što je s onima koji rade redove vožnje (npr. vlakova, autobusa, aviona...) da ne pričamo o tome da se sve na terenu treba organizirati da štima i da ne bude neželjenih situacija s posljedicama koje nitko ne želi.

 

Meni bi bilo puno logičnije ostaviti vrijeme bez promjena ljeto-zima a radno vrijeme prilagoditi duljini dana (npr. za one koji rade na otvorenom, puno je logičnije započeti radno vrijeme ranije te završiti ranije, kada je dulji dan), koliko znam neke od građevinskih firmi to i rade.

Stručnjak za odmaganje...
 
4 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Prevarimo satove zajedno!

ima tu i astronomije , nije samo birokracija 

 

 

europa europljanima
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Prevarimo satove zajedno!
SveZauzeto kaže...
Ljetno računanje vremena (pomak sata unaprijed) ima svoje teoretsko opravdanje - koristimo više dnevnog svjetla. Pritom se nešto struje ipak uštedi, koji dodatni sat kod zanimanja koja rade na otvorenom također se bolje iskoristi, itd. Recimo, kod mene u tvrtki imamo dosta velike staklene površine iako također radimo uredski posao pa svjetla ne palimo ujutro osim kad zađemo više u zimu ili je vani jako oblačno. Pitanje je, naravno, kolika je ukupna korist od toga - vjerojatno postoje i neka istraživanja.

Prema istraživanjima Australaca i mislim Amera, nema nikakve koristi, samo neka mala šteta (ekonomski gledano). Zdravstveno, nađena je uzročno-posljedična veza između povećanog broja infarkta kad god se "mijenja vrijeme". Dakle, stvar ne samo da je beskorisna nego je štetna, a tko god želi ustajati ranije slobodan je to činiti tijekom cijele godine. Dakle, jest idiotarija.

 

Moj PC  
3 2 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Prevarimo satove zajedno!
SveZauzeto kaže...

Ljetno računanje vremena (pomak sata unaprijed) ima svoje teoretsko opravdanje - koristimo više dnevnog svjetla. Pritom se nešto struje ipak uštedi, koji dodatni sat kod zanimanja koja rade na otvorenom također se bolje iskoristi, itd. Recimo, kod mene u tvrtki imamo dosta velike staklene površine iako također radimo uredski posao pa svjetla ne palimo ujutro osim kad zađemo više u zimu ili je vani jako oblačno. Pitanje je, naravno, kolika je ukupna korist od toga - vjerojatno postoje i neka istraživanja.

Zimsko je defaultno, a ljeti kad je dan ionako dulji se ujutro ne dobija ama baš ništa, dok bi se na večer ionako vidilo do kasna i bez pomicanja sata. To je možda imalo efekta u 12 satnom radnom vremenu, dok ispod 10-satnog ima smisla jedino kod smjenskog rada u tri smjene, gdje opet nema smisla. Kao da kidaš vrh plahte za produljit donji dio. Sva dosadašnja istraživanja su pokazala da je korist nepostojeća ili minorna.

 

SveZauzeto kaže...

Nasuprot tome, treba vidjeti koje su loše strane pomicanja sata. Ima li ljudi koji povraćaju sljedeće jutro ili imaju teške migrene ili nešto treće? Ili se sve svodi na gunđanje dežurnih mizantropa? Ili je to loše zato što je Tzar Putin tako rekao?

Povećana stopa sračnih udara, uz tehničke probleme nije dovoljna?

 

SveZauzeto kaže...

S tehničke strane, sunce u zenitu je geografsko-astronomski parameter, no njegova primjena vodi upravo onome što kolumnist piše - svaki grad ima svoje računanje vremena. Španjolska se nalazi u istoj vremenskoj zoni kao i mi, a nalazi se zapadnije od Londona - u Madridu je sunce u zenitu oko 13:00! No i na nama bliskijim odrednicama postoje razlike - recimo, u Zagrebu je zenit u 11:40, a u Osijeku je u 11:29. Dakle, svaki grad treba svoje vrijeme ako ćemo se ravnati po zenitu!

Upravo zato je podjela na vremenske zone važan globalan dogovor jer donosi komprimis između geografsko-astronomskog parametra i praktične primjene. Glupo je to koristiti kao argument za dodatno kompliciranje.

 

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
4 3 hvala 0
16 godina
offline
Re: Prevarimo satove zajedno!
mario.L_hr kaže...

A što je s onima koji rade redove vožnje (npr. vlakova, autobusa, aviona...)

 Ima film o tome: http://mojtv.hr/film/22201/25-sat.aspx

15 godina
neaktivan
offline
Re: Prevarimo satove zajedno!
picajzla0707 kaže...

 

a što reć o "produženom" metru od 120 cm za koji nisam nikad čuo 

autor možda misli na "kubik drva" koji je 20-ak posto veći od "metra drva", ali nije ta razlika zbog nekog "pametnjakovića" koji se sjetio da bi zimi ljudi tako mogli dobiti više drva za istu cijenu, nego zbog razlike u šumarskom mjerenju drva koji računaju koliko kubika drveta ima u pojedinom deblu (znači čisti kubni metar drveta bez šupljina) i s druge strane mjerenju prekupaca koji ta drva prodaju ispilana i nacijepana pa metar drva računaju kao kocku 1×1×1 metar koji napune cjepanicama (ali sa šupljinama između cjepanica), pa od 10 kubika drva kako ga računaju u šumariji, dobiju otprilike 12 metara drva za prodaju (tu treba uključiti i otpad od pilanja)

uglavnom, čini mi se kao još jedno trkeljanje bez pojma o pojmu 

 

 

 

 WTF?! Promašio si ceo fudbal.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Prevarimo satove zajedno!
Pa nek si gradevinci pomaknu svoje radno vrijeme. Nekima paše obratno. Nema nikakve uštede dokazano.
16 godina
odjavljen
offline
Prevarimo satove zajedno!

Ništa nije debilana koja se može usporediti sa zakonskom odredbom da se na vozilima samo zimi moraju paliti svijetla po danu. Nešto tako glupo i besmisleno nisam u životu vidio...

Zaključak - zimi u podne se slabije vidi nego ljeti u podne!

Freak Show Inc.
 
17 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Prevarimo satove zajedno!
Friday kaže...

Ništa nije debilana koja se može usporediti sa zakonskom odredbom da se na vozilima samo zimi moraju paliti svijetla po danu. Nešto tako glupo i besmisleno nisam u životu vidio...

Zaključak - zimi u podne se slabije vidi nego ljeti u podne!

 Krivi zaključak !!! Kada je slabija vidljivost moraš i po ljetu imati svjetla. Koliko sam bisera vidim bez svjetala pri nekom depresivno sivom ljetnom danu.

 Ali ne želim skretati s teme...

mag.iur.
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.10.2015 14:00 (Korny1603987).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Prevarimo satove zajedno!
Korny1603987 kaže...

 Krivi zaključak !!! Kada je slabija vidljivost moraš i po ljetu imati svjetla. Koliko sam bisera vidim bez svjetala pri nekom depresivno sivom ljetnom danu.

 Ali ne želim skretati s teme...

 

Znam ja jako dobro da je krivi zaključak, zato sam to i napisao. Srećem kretene po sumaglici, pljuskovima i nemogućem vremenu. Voze bez svjetala jer ljeto je, ne?

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: Prevarimo satove zajedno!
MrBlc kaže...
SveZauzeto kaže...

Ljetno računanje vremena (pomak sata unaprijed) ima svoje teoretsko opravdanje - koristimo više dnevnog svjetla. Pritom se nešto struje ipak uštedi, koji dodatni sat kod zanimanja koja rade na otvorenom također se bolje iskoristi, itd. Recimo, kod mene u tvrtki imamo dosta velike staklene površine iako također radimo uredski posao pa svjetla ne palimo ujutro osim kad zađemo više u zimu ili je vani jako oblačno. Pitanje je, naravno, kolika je ukupna korist od toga - vjerojatno postoje i neka istraživanja.

Zimsko je defaultno, a ljeti kad je dan ionako dulji se ujutro ne dobija ama baš ništa, dok bi se na večer ionako vidilo do kasna i bez pomicanja sata. To je možda imalo efekta u 12 satnom radnom vremenu, dok ispod 10-satnog ima smisla jedino kod smjenskog rada u tri smjene, gdje opet nema smisla. Kao da kidaš vrh plahte za produljit donji dio. Sva dosadašnja istraživanja su pokazala da je korist nepostojeća ili minorna.

 

SveZauzeto kaže...

Nasuprot tome, treba vidjeti koje su loše strane pomicanja sata. Ima li ljudi koji povraćaju sljedeće jutro ili imaju teške migrene ili nešto treće? Ili se sve svodi na gunđanje dežurnih mizantropa? Ili je to loše zato što je Tzar Putin tako rekao?

Povećana stopa sračnih udara, uz tehničke probleme nije dovoljna?

 

SveZauzeto kaže...

S tehničke strane, sunce u zenitu je geografsko-astronomski parameter, no njegova primjena vodi upravo onome što kolumnist piše - svaki grad ima svoje računanje vremena. Španjolska se nalazi u istoj vremenskoj zoni kao i mi, a nalazi se zapadnije od Londona - u Madridu je sunce u zenitu oko 13:00! No i na nama bliskijim odrednicama postoje razlike - recimo, u Zagrebu je zenit u 11:40, a u Osijeku je u 11:29. Dakle, svaki grad treba svoje vrijeme ako ćemo se ravnati po zenitu!

Upravo zato je podjela na vremenske zone važan globalan dogovor jer donosi komprimis između geografsko-astronomskog parametra i praktične primjene. Glupo je to koristiti kao argument za dodatno kompliciranje.

 

A eto vidiš, ja se ne slažem s tobom... Ti bi ostavio zimsko vrijeme, a ja bi ljetno... Kak ćemo se dogovorit? Meni ne odgovara da ljeti svane u 4 ujutro, što će mi dan između 4 i 7? Tak i tak danas većina modernih poslova počinje u 8-9 sati. Ali popodne m dan treba jer želim iskoristiti dnevno svjetlo kad se vratim s posla.

 

btw. Infarkt nije posljedica promjene vremena, nego posljedica sustavnog dugogodišnjeg uništavanja organizma pušenjem, prejedanjem, smećem od prehrane i kroničnim nekretanjem... Promjena sata je samo okidač, a da nije promena sata, bilo bi nešto drugo u narednih par dana.

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.10.2015 14:52 (lllnuclearlll).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Prevarimo satove zajedno!

Glupost nastala iz prokletog profita, a vrlo je upitno ima li ga uopće. Čisto sumnjam da ikome to paše, ali ljudima to barem možeš objasniti. Ajd' ti sad objasni kravama da se mijenja vrijeme i da danas moraju dati mlijeko sat ranije..

12 godina
neaktivan
offline
Prevarimo satove zajedno!

 

Pojednostavljena verzija?

 

Inače da se ne svađate, neka po cijelom svijetu između 14:00 i 19:00 bude dan, dok ja dvaput prošetam psa. A to što bi neki gradili civilizaciju i hranili obitelji - nije moj problem.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Prevarimo satove zajedno!
Friday kaže...
Korny1603987 kaže...

 Krivi zaključak !!! Kada je slabija vidljivost moraš i po ljetu imati svjetla. Koliko sam bisera vidim bez svjetala pri nekom depresivno sivom ljetnom danu.

 Ali ne želim skretati s teme...

 

Znam ja jako dobro da je krivi zaključak, zato sam to i napisao. Srećem kretene po sumaglici, pljuskovima i nemogućem vremenu. Voze bez svjetala jer ljeto je, ne?

 

pa eto vidio si ih, dakle šta će im svjetla

Potpis!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Prevarimo satove zajedno!
Možda danas i nema neke koristi od pomicanja sata, što ne znači da nekoć nije bilo. No ono od čega sigurno nema koristi su ovakvi javni istupi kojima se pljuvački stil komunikacije uvodi kao nešto normalno, pa čak i poželjno. Tko nije u stanju napisati polemičan tekst bez korištenja uvredljivih izraza pokazuje samo vlastitu intelektualnu nemoć.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
6 0 hvala 0
13 godina
offline
Prevarimo satove zajedno!

baš sam prije pola sata stigao s posla i počeo gunđati sestri zbog promjene vremena i vidim ovaj članak. od jednom je mrak kad se vratim doma, a baš sam mislio nekaj po autu šarafati, hebeš sve 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Moj PC  
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice