Zvijer u "kanti za smeće"

poruka: 55
|
čitano: 26.884
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zvijer u "kanti za smeće"".
12 godina
neaktivan
offline
Zvijer u "kanti za smeće"

Meni je interesantno da je Apple poceo pratiti druge. Bit ce zanimljivo vidjeti razvoj situacije na smartphone trzistu u naredne 2-3 godine.

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.6.2013 1:09 (igrali).
 
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Zvijer u "kanti za smeće"
igrali kaže...

Meni je interesantno da je Apple poceo pratiti druge. Bit ce zanimljivo vidjeti razvoj situacije na smartphone trzistu u naredne 2-3 godine.

Nekako mi se čini da razvoj situacije, barem što se tiče iOS-a, neće ići na ruku Apple-u... Ali vrag bi ga znao... {#}

15 godina
offline
Re: Zvijer u "kanti za smeće"
igrali kaže...

Meni je interesantno da je Apple poceo pratiti druge. Bit ce zanimljivo vidjeti razvoj situacije na smartphone trzistu u naredne 2-3 godine.

 

Upravo to! Malo je neobicno za vidjeti kako Apple tek sada uvodi neka rjesenja koja su kod konkurencije vec odavno, odnosno koliko sam shvatio mi nismo procitali niti jednu pravu novost.

 

No s druge strane, uopce ne sumnjam da ce sve to estetski biti van konkurencije. Apple je uvijek znao lijepo upakirati proizvod.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
12 godina
offline
Zvijer u "kanti za smeće"

Meni to i nije previše čudno da kasne za konkurencijom. Jobs je bio taj koji je odlučivao i uvodio novitete. Mislim da su se debelo pogubili od kad njega nema i poprilično brzo gube dio kolača na tržištu...

 
4 3 hvala 0
12 godina
offline
Re: Zvijer u "kanti za smeće"
mjaneci3 kaže...

Meni to i nije previše čudno da kasne za konkurencijom. Jobs je bio taj koji je odlučivao i uvodio novitete. Mislim da su se debelo pogubili od kad njega nema i poprilično brzo gube dio kolača na tržištu...

Pa nije bas da gube. Trziste raste brze nego oni (u broju prodanih komada), jer se trziste siri na cjenovnu klasu uredjaja gdje oni nemaju ponudu.

16 godina
offline
Zvijer u "kanti za smeće"

"Šale o tome kako je konačno izdan Windows Phone za iOS imaju smisla, jer se Apple priklonio bujajućem trendu "plosnatog dizajna", kakav najviše forsira Microsoft"

Koliko god to Tonci pokusavao ublaziti, jednostavno receno, Apple se priklonio trendu koji forsira (i koji je poceo)Microsoft.

"Novo je sučelje iOS-a u pojedinim trenucima nepregledno i pretjerano šareno (otprilike kao što je Windows Phone kronično crn),"

Ili, objektivno, u pojedinim trenucima iOS je nepregledan i saren, dok je WP ozbiljan i pregledan.


Ali ok, ovo je bio osobni stav, pa nije red zamjeriti na subjektivnosti.

 
6 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Zvijer u "kanti za smeće"
knight kaže...

"Šale o tome kako je konačno izdan Windows Phone za iOS imaju smisla, jer se Apple priklonio bujajućem trendu "plosnatog dizajna", kakav najviše forsira Microsoft"

Koliko god to Tonci pokusavao ublaziti, jednostavno receno, Apple se priklonio trendu koji forsira (i koji je poceo)Microsoft.

"Novo je sučelje iOS-a u pojedinim trenucima nepregledno i pretjerano šareno (otprilike kao što je Windows Phone kronično crn),"

Ili, objektivno, u pojedinim trenucima iOS je nepregledan i saren, dok je WP ozbiljan i pregledan.


Ali ok, ovo je bio osobni stav, pa nije red zamjeriti na subjektivnosti.

 

Zapravo, ako cemo vec tako pricati, plosnati trend je pokrenuo Sony sa svojim PSN-om jos daleke 2005. godine. No da ovo opako podsjeca na WP - istina. Samo je ljepsi od WP-a, no meni i dalje jako ruzan i kicast. Dakle, oba su mi fail po pitanju dizajna. I to poprilicni fail. Naravno, cisto moje subjektivno misljenje :)

16 godina
online
Zvijer u "kanti za smeće"

He he, stvarno izgleda kao kanta za smeće ili velika pepeljara. Ako ga držiš na stolu, vjerojatno ćeš iz njega s vremena na vrijeme morati izvaditi ugašene čikove {#}

 
3 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Zvijer u "kanti za smeće"

Da, OS je pa je subjektivnost okej; no, Windows Phone je previše ružan i previše se skrola u svim smjerovima. Toliko crnila je jednostavno meni ružno i mislim da je Microsoft malo išao u krajnost.

 

Ono što je važno napomenuti je da, suprotno mišljenju koje prevladava, nije Microsoft ništa tu izmislio. Ovo je stil dizajna koji s Microsoftom nema nikakve veze, oni ga nisu izmislili niti prvi upotrijebili, osim na mobitelima, naravno.

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
Moj PC  
9 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Zvijer u "kanti za smeće"
Sasoon kaže...

He he, stvarno izgleda kao kanta za smeće ili velika pepeljara. Ako ga držiš na stolu, vjerojatno ćeš iz njega s vremena na vrijeme morati izvaditi ugašene čikove {#}

ne znam za tebe al ja ne bi imao nista protiv takve kante za smece.

- PRAVI VJERNIK NIJE ONAJ KOJI SLIJEPO VJERUJE, NEGO ONAJ KOJI UVIJEK SUMNJA.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Zvijer u "kanti za smeće"
R4sput1n kaže...
Sasoon kaže...

He he, stvarno izgleda kao kanta za smeće ili velika pepeljara. Ako ga držiš na stolu, vjerojatno ćeš iz njega s vremena na vrijeme morati izvaditi ugašene čikove {#}

ne znam za tebe al ja ne bi imao nista protiv takve kante za smece.

Ono što se da vidjeti unutra je impresivno. Jako fino riješen hardver.

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
14 godina
offline
Zvijer u "kanti za smeće"

Na prvi pogled izgledaš ko da si se zaredio

Potpis!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Zvijer u "kanti za smeće"
Ezio kaže...

Na prvi pogled izgledaš ko da si se zaredio

Najbolja koju imadoh pri ruci; sad sam i lakši. :D

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zvijer u "kanti za smeće"

Bravo Tonči. Nije to nikakva revolucija. Samo blaga ne kozistentna evolucija OS-a.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Zvijer u "kanti za smeće"
Tonči kaže...

Da, OS je pa je subjektivnost okej; no, Windows Phone je previše ružan i previše se skrola u svim smjerovima. Toliko crnila je jednostavno meni ružno i mislim da je Microsoft malo išao u krajnost.

 

Ono što je važno napomenuti je da, suprotno mišljenju koje prevladava, nije Microsoft ništa tu izmislio. Ovo je stil dizajna koji s Microsoftom nema nikakve veze, oni ga nisu izmislili niti prvi upotrijebili, osim na mobitelima, naravno.

:)

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zvijer u "kanti za smeće"

Samo neki od ''slikovnih ''komentara: 

 
 
 
Više ,ovdje - KLIK

 

(možda i je zvijer ,ali izgleda mi .... nema veze)

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.6.2013 16:23 (kizo2703).
12 godina
protjeran
offline
Re: Zvijer u "kanti za smeće"
Tonči kaže...

Ono što se da vidjeti unutra je impresivno. Jako fino riješen hardver.

Pro tj Power linija prije toga je oduvijek bila bom-bon, neznam nekog tko je iz prve vidio kako recimo izgleda Mac G5, pri tome ne mislim samo na vanjski dizajn, a da se nije zaljubio. Druga je stvar financijska isplativost, al ta racunala ionako nikad nisu bila ni zamisljena niti namijenjena prosjecnom korisniku.

- PRAVI VJERNIK NIJE ONAJ KOJI SLIJEPO VJERUJE, NEGO ONAJ KOJI UVIJEK SUMNJA.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zvijer u "kanti za smeće"
R4sput1n kaže...

Pro tj Power linija prije toga je oduvijek bila bom-bon, neznam nekog tko je iz prve vidio kako recimo izgleda Mac G5, pri tome ne mislim samo na vanjski dizajn, a da se nije zaljubio. Druga je stvar financijska isplativost, al ta racunala ionako nikad nisu bila ni zamisljena niti namijenjena prosjecnom korisniku.

Ovo?

Šteta je samo kaj je otišla ploča.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
12 godina
protjeran
offline
Re: Zvijer u "kanti za smeće"
kizo2703 kaže...

Ovo?Šteta je samo kaj je otišla ploča.

{#}

 

apoteka dan danas, ovo je dusu dalo za modat...

- PRAVI VJERNIK NIJE ONAJ KOJI SLIJEPO VJERUJE, NEGO ONAJ KOJI UVIJEK SUMNJA.
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.6.2013 16:56 (R4sput1n).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zvijer u "kanti za smeće"
R4sput1n kaže...

{#}

 

apoteka dan danas, ovo je dusu dalo za modat...

Slika je otprije 6 mjeseci ,sad pripremam kućište za složit hackintosh unutra.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
15 godina
odjavljen
offline
Zvijer u "kanti za smeće"

Mjerkam ja novoga; ne pušim pa neće bit zabune. {#}

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Zvijer u "kanti za smeće"
Smooth Operator kaže...
Tonči kaže...

Da, OS je pa je subjektivnost okej; no, Windows Phone je previše ružan i previše se skrola u svim smjerovima. Toliko crnila je jednostavno meni ružno i mislim da je Microsoft malo išao u krajnost.

 

Ono što je važno napomenuti je da, suprotno mišljenju koje prevladava, nije Microsoft ništa tu izmislio. Ovo je stil dizajna koji s Microsoftom nema nikakve veze, oni ga nisu izmislili niti prvi upotrijebili, osim na mobitelima, naravno.

:)

Smooth, da, hehe. Ima cijela lista ukradenog, no osim što je ljepši iOS, teško je ne bit sličan kad dizajna nema praktički.

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
12 godina
protjeran
offline
Re: Zvijer u "kanti za smeće"
kizo2703 kaže...

Slika je otprije 6 mjeseci ,sad pripremam kućište za složit hackintosh unutra.

fino, kad krenes ili zavrsis slobodno okini par screenshotova i zaljepi u onu modding temu na forumu.

- PRAVI VJERNIK NIJE ONAJ KOJI SLIJEPO VJERUJE, NEGO ONAJ KOJI UVIJEK SUMNJA.
15 godina
offline
Re: Zvijer u "kanti za smeće"
Tonči kaže...
Ezio kaže...

Na prvi pogled izgledaš ko da si se zaredio

Najbolja koju imadoh pri ruci; sad sam i lakši. :D

Laksi?! Onda ti ne valja aspect ratio na slici. {#}

15 godina
neaktivan
offline
Re: Zvijer u "kanti za smeće"
R4sput1n kaže...

fino, kad krenes ili zavrsis slobodno okini par screenshotova i zaljepi u onu modding temu na forumu.

Ovdje imaš kak bi (otprilike) trebalo izgledati.

 

Samo mi treba dva - tri tjedna mira. {#}

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
11 godina
neaktivan
offline
Zvijer u "kanti za smeće"

Znam da ću sada popiti hrpu minuseva, ali neka. Jesam li Vam rekao?? Apple sada mijenja formu jer novog sadržaja-jednostavno nema. Istina je da je Microsft samo preuzeo stari design švicarske škole. Ali je isto tako istina kako ga je dosljedno usavršio i još dosljednije  sproveo kroz sve svoje proizvode kojih uzgred budi rečeno ima par stotina puta više nego što Apple ima svojih proizvoda). Ovo je način da se baci prašina u oči postojećim korisnicima i da pomisle kako dobijaju neku novu vrijednost kupujući Apple proizvode. Na svu njihovu sreću tu je armija Apple fanboysa koji će odraditi ideološki posao kod predstavljanja "novih" proizvoda...{#}.

 
5 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zvijer u "kanti za smeće"

Većina ljudi koja kupuju iPhone ne mari za design, tako da ako Apple napravi bilokakvu promjenu, ljudi to kupuju ("od applea je, mora da je dobro"). Ali što je je, design je jako dobar, lijepo su to prezentirali(kao i uvijek) i eto para.

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.6.2013 18:47 (Defa.psd).
16 godina
offline
Zvijer u "kanti za smeće"

Vidim da se puno ljudi zaljepilo za iPhone, no slabo se komentira to kaj je Apple digao iz mrtvih pro radne stanice. po meni to je puno bitnije od iOS 7 - GUI k'o GUI, ima ikonice koje ionak ne gledam cijelo vrijeme... :)

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zvijer u "kanti za smeće"
Tonči kaže...

Smooth, da, hehe. Ima cijela lista ukradenog, no osim što je ljepši iOS, teško je ne bit sličan kad dizajna nema praktički.

Ma da, ljepši, a nema dizajna?Sam sebi proturiječiš.

 

BTW, ne možeš ti konstatirati da je ljepši. Jeste možda tebi.

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
15 godina
odjavljen
offline
Re: Zvijer u "kanti za smeće"

Dakle, ovo su slične stvari (neke očito ukradene), ali meni su mnogo ljepša iOS 7 rješenja, jer su manje crna i "bogatija". WP mi je nekako puno crn i spartanski. Animacije su mi draže na Windows Phoneu, jer su brže. Stvar ukusa, naravno.

No, nisam ljubitelj flat dizajna ovog tipa općenito; nema baš prostora za jedinstvenost, ideje i sl. Od kvadrata ne možeš napraviti romb. U ovom flat dizajnu, jedino što možeš je mijenjati boje. Raspored i princip kako stvari rade jednostavno nema veze s dizajnom kao takvim, već uobičajenim načinom kako rade sučelja. Lista fotografija? Kako je napraviti drugačijom? Već jest drugačija s pozadinom, podjelom i bojama i ne može se puno više napraviti. Animacije su drugačije (dio gdje se može). Ekran poziva? Što bi tu promijenio? Poruke su drugačije, kalkulator nije baš poligon za inovacije... Eventualno je ovaj multitasker mogao vizualno biti drugačije riješen.

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.6.2013 8:20 (Tonči).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice