Bitcoin - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.092
|
čitano: 895.696
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Altcoins - Pitanja i odgovori
11 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
assassin.st kaže...

Oderu izmedju 5-10%.. Manja je razlika u cijenama za vecu gramazu, tako da se isplati samo za vece iznose..

 a jel te oderu još i na cijeni coina koju ti ponude?

10 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
picajzla0707 kaže...
Sebach90 kaže...

Meni baš nije jasno, zašto jednostavno više ljudi ne koristi zamjenu/otkup zlata nego prijavljuje poreznoj? Em te oderu puno više em se zezaš sa tim obrascima, ovo drugo mi se čini kao puno elegantnije riješenje, barem za sada dok još funkcionira bez problema. 

 a koliko te oderu trgovci zlatom i koliko oni cijene btc?

jer ako ti u startu ponude manju cijenu btc-a pa još kasnije nižu cijenu zlata na otkupu, moglo bi to koštati i više od 12% poreza

 

 Da, meni je ispalo 4,2% iako je to veći iznos, dobro kaže assassin. Na manjoj gramazi, na onim najmanjim polugama, ispadne veca provizija koju placas. Usporedivao sam cijenu btc-a sa vrijednosti poluge ali to je bila od 250g pa je zbog toga bila tako dobra provizija. 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
picajzla0707 kaže...
assassin.st kaže...

Oderu izmedju 5-10%.. Manja je razlika u cijenama za vecu gramazu, tako da se isplati samo za vece iznose..

 a jel te oderu još i na cijeni coina koju ti ponude?

 A vrijednost bitcoina, tj. tecaj su procjenjivali prema exchangevima, mislim da Bitstamp ako se ne varam, su tu posteni bar u mom slucaju.

11 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Sebach90 kaže...

 A vrijednost bitcoina, tj. tecaj su procjenjivali prema exchangevima, mislim da Bitstamp ako se ne varam, su tu posteni bar u mom slucaju.

 onda je ok, makar obzirom da ću mijenjati manje iznose to mi nije toliko isplativo

osim toga, moram još provjeriti koliki mi je povrat poreza i da li to upada u njega

12 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori

 

Točno tako sam si i mislio. Hvala na potvrdi. Ništa, idem to riješiti da mirno spavam. Uzoran građanin :D

 

13 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
assassin.st kaže...
itomic009 kaže...

A šta plaćaš kad imaš hardware i izrudario si i prebacio recimo na devizni 1000kn ??

 Kako sada stvari stoje, placas porez na puni iznos.

 Ma čisto sumnjam da će u praksi išta se dešavati za manje sume. To je isto kao kad prodaš nešto preko njuškala za 700k ili 1700kn i uplati ti kupac na račun. Tu nitko ništa ne oporezuje i prijavljuje poreznoj .

10 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori

Cim nađu nacin za kontrolirati nece oproaštati nikakve uplate makar one bile 50kn. Vec sad kažu da ako je veca od 120kn godišnje, mora se prijaviti.

Battlelog: D3lBoy-00
12 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

A da ipak odjebete s tim refferal linkovima?

Moj PC  
14 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Nebih u taj ico kune uložio, to što su preveli ico nisu sigurno oni nego su napravili bounty i nekom jadniku dali tih 50ak tokena a on je potrošio par sati na prevađanje svega.

Zar ima potrebe za tim "novim" exchangom. Imaš kucoin i binance od exchangeva sa malim fee-em a imaš ih još i brdo decentraliziranih. Stvarno nepotreban ico i projekt!

 

Nego da se vratimo na temu. Dobra vijest za sve koji žele legalno na račun si isplatit prihode od kriptovaluta. Dobio sam odgovor od porezne ukoliko ste držali bitcoin duže od dvije godine ne plaćate porez na to (svejedno trebate prijaviti to nakraju godine)

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.1.2018 19:47 (naPerk777).
 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
samir825 kaže...
E društvo i ja sam u ovome već nekih pola godine, ovaj zadnji dip me malo uništio (izgubio sam nekih 30%), odlučio sam da ne prodajem ništa i da ne diram kriptofolio u nadi da će se povratiti cijena, al ovo tromo ide. Ja čekam pa šta Bog da.

Nego, ne znam koliko pratite ove airdropove, ja sam nedavno učestvovao u jednom ima još 20-tak dana do oficijalnog puštanja ovog koina na tržište, onako obećava mi koin, vidi se da se trude ljudi, čak su i whitepaper preveli na naš jezik što je rijetkost. Ja sam se registrovao i dobio 50 tekonea (oni kažu da to vrijedi 5$  ), doveo sam još dva prijatelja i sad imam 150 tokena. BEZ REFFERALA Inače sam protiv bacanja para na ove ICO projekte ali kad je nešto džaba što da ne probamo. Ako se registrujete preko mog linka i ja ću dobiti 50 tokena a vi ništa nećete izugubiti, pa eto pogurajte me malo ako se već odlučite za registraciju 

 Obriši refferal, već sam par puta ponovio da ne toleriramo refferal linkove, ne samo zbog pravila foruma. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
naPerk777 kaže...

Nebih u taj ico kune uložio, to što su preveli ico nisu sigurno oni nego su napravili bounty i nekom jadniku dali tih 50ak tokena a on je potrošio par sati na prevađanje svega.

Zar ima potrebe za tim "novim" exchangom. Imaš kucoin i binance od exchangeva sa malim fee-em a imaš ih još i brdo decentraliziranih. Stvarno nepotreban ico i projekt!

 

Nego da se vratimo na temu. Dobra vijest za sve koji žele legalno na račun si isplatit prihode od kriptovaluta. Dobio sam odgovor od porezne ukoliko ste držali bitcoin duže od dvije godine ne plaćate porez na to (svejedno trebate prijaviti to nakraju godine)

To uključuje samo bitcoin ili se može proć time da kupiš Btc 2018., trguješ i isplatiš Btc 2020 bez poreza? 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
footballer kaže...

To uključuje samo bitcoin ili se može proć time da kupiš Btc 2018., trguješ i isplatiš Btc 2020 bez poreza? 

 To 'ukljucuje' to da sam Zakon o kriptovalutama kao kapitalnoj dobiti jos nije donesen. Udaraju porez i na ona kikiriki od stednje...

Sada se prave Tosama, a onda kada budu imali sve u bazi...

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.1.2018 21:14 (Mrgud Veliki).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
footballer kaže...
naPerk777 kaže...

Nebih u taj ico kune uložio, to što su preveli ico nisu sigurno oni nego su napravili bounty i nekom jadniku dali tih 50ak tokena a on je potrošio par sati na prevađanje svega.

Zar ima potrebe za tim "novim" exchangom. Imaš kucoin i binance od exchangeva sa malim fee-em a imaš ih još i brdo decentraliziranih. Stvarno nepotreban ico i projekt!

 

Nego da se vratimo na temu. Dobra vijest za sve koji žele legalno na račun si isplatit prihode od kriptovaluta. Dobio sam odgovor od porezne ukoliko ste držali bitcoin duže od dvije godine ne plaćate porez na to (svejedno trebate prijaviti to nakraju godine)

To uključuje samo bitcoin ili se može proć time da kupiš Btc 2018., trguješ i isplatiš Btc 2020 bez poreza? 

 samo bitcoin ali me bas zanima ko je tamo toliko strucan da prati i istrazuje wallet adrese ...

Mrgud Veliki kaže...
footballer kaže...

To uključuje samo bitcoin ili se može proć time da kupiš Btc 2018., trguješ i isplatiš Btc 2020 bez poreza? 

 To 'ukljucuje' to da sam Zakon o kriptovalutama kao kapitalnoj dobiti jos nije donesen. Udaraju porez i na ona kikiriki od stednje...

Sada se prave Tosama, a onda kada budu imali sve u bazi...

 Nemogu zakon donositi retroaktivno, ako sutra donesu zakon on ce vrijediti za isplate od sutrasnjeg dana.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
naPerk777 kaže...

 Nemogu zakon donositi retroaktivno, ako sutra donesu zakon on ce vrijediti za isplate od sutrasnjeg dana.

Zakon se niti ne donosi retroaktivno, vec se moze eventuano 'primjenjivati' retroaktivno.

To da oni nesto ne mogu, pa pitanje je samo kada ce proci. Vec su to pokusali dva puta i palo je na ustavnom sudu.

Na kraju krajeva ja niti ne govorim o 'sutra', vec o dvije godine koje se ticu toga clanka, jer ipak ti trebas dokazati (po postojecem zakonu) da su ta sredstva stajala minimalno 2 godine, ako zelis isplatu vec 'sutra'.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.1.2018 23:20 (Mrgud Veliki).
12 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
naPerk777 kaže...

Nebih u taj ico kune uložio, to što su preveli ico nisu sigurno oni nego su napravili bounty i nekom jadniku dali tih 50ak tokena a on je potrošio par sati na prevađanje svega.

Zar ima potrebe za tim "novim" exchangom. Imaš kucoin i binance od exchangeva sa malim fee-em a imaš ih još i brdo decentraliziranih. Stvarno nepotreban ico i projekt!

 

Nego da se vratimo na temu. Dobra vijest za sve koji žele legalno na račun si isplatit prihode od kriptovaluta. Dobio sam odgovor od porezne ukoliko ste držali bitcoin duže od dvije godine ne plaćate porez na to (svejedno trebate prijaviti to nakraju godine)

 

sad drzanje.. ja npr imam "račune" od btc mjenjacnice da sam kupio ethereum. ja sam ga vec 10x prodao,kupio, bacao u fiat, btc, ostale altove itd. ako ja za 2 god prodam ethereum za kes i posaljem si na racun,prijavim to..

oni nemogu znati sta sam ja s tim radio.. i ne placam porez?

Trazim ljude za BF4 squad + TS i timsko igranje. PP ako ste zaintersirani
10 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
GrimReaperKC kaže...
naPerk777 kaže...

Nebih u taj ico kune uložio, to što su preveli ico nisu sigurno oni nego su napravili bounty i nekom jadniku dali tih 50ak tokena a on je potrošio par sati na prevađanje svega.

Zar ima potrebe za tim "novim" exchangom. Imaš kucoin i binance od exchangeva sa malim fee-em a imaš ih još i brdo decentraliziranih. Stvarno nepotreban ico i projekt!

 

Nego da se vratimo na temu. Dobra vijest za sve koji žele legalno na račun si isplatit prihode od kriptovaluta. Dobio sam odgovor od porezne ukoliko ste držali bitcoin duže od dvije godine ne plaćate porez na to (svejedno trebate prijaviti to nakraju godine)

 

sad drzanje.. ja npr imam "račune" od btc mjenjacnice da sam kupio ethereum. ja sam ga vec 10x prodao,kupio, bacao u fiat, btc, ostale altove itd. ako ja za 2 god prodam ethereum za kes i posaljem si na racun,prijavim to..

oni nemogu znati sta sam ja s tim radio.. i ne placam porez?

 realno lako se moze to provjeriti, traze te wallet na kojem je to stajalo ili ispis transakcija sa exchanga.

12 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Haha, baš naša porezna komunicira sa exchangeovima koji ni sami ne placaju porez još i rade u težoj sivoj zoni.

 

Šta vi mislite da su exchangeovi dužni našoj poreznoj ili bilo kome davat ispise transakcija? Ovo se moze dogodit u americi recmi sa Coinbaseom jer se radi sa USD a u americi postoji zakon da ako neko radi sa usd mora imat uvid u to ko radi transakcije, zato se recimo na bitrexu moralo verificirat s ID ako ste amer i želite tradeat sa USDT.

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.1.2018 20:10 (k1klop).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
k1klop kaže...

Haha, baš naša porezna komunicira sa exchangeovima koji ni sami ne placaju porez još i rade u težoj sivoj zoni.

 

Šta vi mislite da su exchangeovi dužni našoj poreznoj ili bilo kome davat ispise transakcija? Ovo se moze dogodit u americi recmi sa Coinbaseom jer se radi sa USD a u americi postoji zakon da ako neko radi sa usd mora imat uvid u to ko radi transakcije, zato se recimo na bitrexu moralo verificirat s ID ako ste amer i želite tradeat sa USDT.

 exchangevi plaćaju poreze u matičnim zemljama gdje su registrirani. To su ljudi govorili i prije pa kad je IRS tražio od coinbase-a ispis svih korisnika koji su trgovali tamo svi su ostali začuđeni. Hrvatska vjerojatno nebi tako nešto nikad napravila ali pošto smo sad u sustavu EU-a ako se takav zakon izglasa možeš očekivati primjenu i kod nas :)

12 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Neznam koliko si upucen ali objasni mi onda ovaj Korea fud zadnjih par tjedana. Korea je jedina i prva koja je pocela oporezivat exchangeove.

 

https://cointelegraph.com/news/s-korea-to-tax-crypto-exchanges-242-percent-in-line-with-existing-tax-policy

 

https://eth.nanopool.org/account/0xa6e9f51767130474cc259d7825a1d9bc1f376c48

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.1.2018 21:55 (k1klop).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Pa vecina vecih Exchangeva placa porez u maticnoj zemlji na revenue kojeg zarade.

Uglavnom sve preko 50k USD...a to oni naprave u jednom danu.
10 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Pricao sam malo sa MyEtherWallet supportom oko osiguranja i rekli su da ovih dana treba posebno paziti na Kraken i PayPal jer su na meti phishing napadi (i ostali). Meni je u petak stigao jedan phishing mail u vezi pay pala, ali sam ga skuzio lako. Tako da ne otvarajte ništa od "PayPala i Krakena" ako niste tražili zahtjev. Također, maknite sa tržnice coinove, Coincheck je neki dan pao... eto moj savjet.

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.1.2018 1:49 (D3lBoy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

A sto ako sam u prosloj godini uložio npr 500kn, a ove isplatio 300. Jesam onda nagodinu do 2.mj dužan platiti porez na tih 300 kn iako sam ukupno u minusu?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Snajderman kaže...

A sto ako sam u prosloj godini uložio npr 500kn, a ove isplatio 300. Jesam onda nagodinu do 2.mj dužan platiti porez na tih 300 kn iako sam ukupno u minusu?

 Porez se plaća za kalendarsku godinu. Porez moraš platiti do 2. mjeseca iduće godine za ovu 2018. godinu. Trenutno imaš samo isplatu od 300kn tako da ti ide 12% +prirez na cijeli iznos.

10 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori

Ne ako si u minusu ne placas porez. Porez se placa na dobit koju si zaradio između uloženog i prodanog.

Battlelog: D3lBoy-00
14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
D3lBoy kaže...

Ne ako si u minusu ne placas porez. Porez se placa na dobit koju si zaradio između uloženog i prodanog.

 Porez plaća za kalendarsku godinu 2018. Ako ove godine ima samo prodaju odnosno isplatu od 300kn na račun na to sve plaća porez.

8 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Evo ja se odlucio platiti porez posteno i sve to, i nasao sam ovu stranicu https://www.kapitalnadobit.hr/ gdje isto tvrde da su od porezne dobili sve da se crypto placa, pa eto my 2 satoshis

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
D3lBoy kaže...

Ne ako si u minusu ne placas porez. Porez se placa na dobit koju si zaradio između uloženog i prodanog.

 Meni je ovo isto jedino logično. Mislim, izgubit novce i platit porez na isplaćeno, halo?  

To je isto kao da od poduzetnika koje je na kraju godinu u minusu tražite da plati porez na ukupni prihod. Ipak je to porezni tretman kapitalnih DOBITAKA.

15 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Kad šaljem Bitcoin s GDAXa na eksternu BTC adresu (wallet, drugi exchange, frendu na antartik) - ne plaćam nikakav fee. To jest ne plaćam ni rudarima fee. Adresa na koju šaljem primi identičan iznos satošija koj sam poslao s mjenjačnice. Kako je to moguće?

 

tnx

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.1.2018 22:06 (Popa).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
thabigjc kaže...

dobar je bitconnect ulozio 950$ od 7.10 i imam 311$ zaradenih..

cak sam isao i na isplatu 150€ da vidim koliko ce mi uzet i sjelo mi je 146.86€

a ovo ponzi je cista glupost ti zaradujes odlicno i bez pozvanih ljudi...

a ljudi se u meduvremenu bogate za poludit....

na svakome je da odluci sta ce zz

 BITCONNEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEECT 

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.2.2018 1:36 (Del_Boy97).
16 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

 

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Moj PC  
4 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Altcoins - Pitanja i odgovori
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice