Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl. izdvojena tema

poruka: 714
|
čitano: 240.288
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
blackeagle29 kaže...
Izvone, kolko bi se odprilike iz onih konfi dalo izvuc dnevno? I jel bi se moglo kaj pojacat? Znaci za 6 grafi 1080 gaming x ? Ili na onom jeftinijem sa 6 rx580 nitro + (4gb)

 Imam nitrosice. Za 6 komada si moš računati 630$ čistog.

7 godina
protjeran
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
ansha kaže...
volegradele kaže...
Pa zar nisu bolje 2 x 1060 nego jefna 1080ti?

Nisu, 1080Ti je trenutno kao 2.5 1060-ke...

 Po majnjanju ZEC-a se to najbolje, bar meni vidi

1060 300sol/s

1070 450sol/s

1080 550-600sol/s

1080ti 750 sol/s

14 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
blackeagle29 kaže...
Izvone, kolko bi se odprilike iz onih konfi dalo izvuc dnevno? I jel bi se moglo kaj pojacat? Znaci za 6 grafi 1080 gaming x ? Ili na onom jeftinijem sa 6 rx580 nitro + (4gb)

 Neznam kako je s nvidija jer manje trose i daju malo drugaciji hash,te se s njima nisam susretao. Ono sto ti mogu rec je ono sto imam ja a to je 6x rx580 8gb rig,koji mi iz zida vuce 850w (izracunato wattmetrom) i imam na svakoj hash od 29.8-30.5. U roku od cca 48h izmajna se 0.05. Dakle s dva takva riga bi imao svakih 24h 0.05.

7 godina
offline
Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

Hvala picajzla i switch :)

 

Cijene struje pišu na hepovoj stranici 0,56kn/kwh u visokoj tarifi i 0,25kn/kwh u niskoj tarifi. Oboje s pdv-om. Možda sam gledao neke posebne tarife.

 

Što se tiče grafičkih, koji chip je najbolje uzeti i koji model? Ima na amazonu Msi gaming z 1070 za 3400kn, to je možda nešto o čemu bi razmislio ak bi kupovao još jednu grafičku.

 

Što mi se događa s nicehashom? Pokrenuo sam benchmark svih algoritama i probal stavit samo na 1 određeni i bilo je 20 kuna estimated. Činilo mi se palo, pa sam stavio na sve i od onda mi je hashrate 0,0000000 koji god algoritam stavim. Restartao sam program i komp. A kad stisnem ono "view full stats" onda mi na browseru dođe "error loadin, try in a few seconds". Interneta naravno imam.

 

Edit: upravo proradili drugi algoritmi (equihash je i dalje 0,0000000), al mi pao balance sa 15 kuna na 6 kuna. I na stranici i u programu o.O

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.1.2018 14:07 (daniel2809).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

Ne gleda se samo cijena kilovata pobogu!!!

 

Na to se placaju jos razni nameti i onda ispadne gotovo 1 kw - 1 kn!!! 

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
izvone kaže...
blackeagle29 kaže...
Izvone, kolko bi se odprilike iz onih konfi dalo izvuc dnevno? I jel bi se moglo kaj pojacat? Znaci za 6 grafi 1080 gaming x ? Ili na onom jeftinijem sa 6 rx580 nitro + (4gb)

 Neznam kako je s nvidija jer manje trose i daju malo drugaciji hash,te se s njima nisam susretao. Ono sto ti mogu rec je ono sto imam ja a to je 6x rx580 8gb rig,koji mi iz zida vuce 850w (izracunato wattmetrom) i imam na svakoj hash od 29.8-30.5. U roku od cca 48h izmajna se 0.05. Dakle s dva takva riga bi imao svakih 24h 0.05.

 Jel ovo potrošnja za solo ili dual mining?

7 godina
offline
Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

Kuzim zas mi je balance manji, pa cijena je danas pala :/ Jel se zna koji je uzrok tog pada? i Ethereum i Zcash i bitcoin su pali 20ak %.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
daniel2809 kaže...

Kuzim zas mi je balance manji, pa cijena je danas pala :/ Jel se zna koji je uzrok tog pada? i Ethereum i Zcash i bitcoin su pali 20ak %.

 ništa posebno koliko vidim, klasična korekcija

13 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
daniel2809 kaže...

Kuzim zas mi je balance manji, pa cijena je danas pala :/ Jel se zna koji je uzrok tog pada? i Ethereum i Zcash i bitcoin su pali 20ak %.

 Nije nikakav pad, standardne varijacije, sutra ide već gore ko i stalno gore dolje, gledaj nekakvu srednju vrijednost, raste stalno polagano.

14 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
Switch kaže...

 Jel ovo potrošnja za solo ili dual mining?

 Solo,u dualu ide 1000W+ . Jos korigiram pomalo voltazu i potrosnju,jer ima kartice koje nejdu jako nisko s voltazom,a druge su pak s jako niskom voltazom stabilne.

7 godina
offline
Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

Zbilja? Meni se bas cinilo drasticno. A i kad se gleda krivulja, zadnjih par dana ima vise tendenciju pada, ali ako je normalno super.

 

Cijeli dan danas mi nicehash ne prelazi 20-22 kuna na gtx 1070, jucer je kratko islo i oko 33. To je sve normalno? Jer vidim da mi je hashrate isto kao jucer.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

na nicehashu si plaćen u btc...cijena btc je pala oko 20 posto jer su u koreji (koja je za sada država gdje je korištenje kriptovaluta najdalje otišlo) najavili zabranu odnosno ograničavanje trgovinom kriptovalutama i navodno su najavili da će sve njihove burze radi korištenja kriptovaluta u kriminalsne svrhe privremeno zatvoriti....odnosno najavili su da moraju obuzdati investicijsko ludilo oko kriptovaluta tamo

 

 

Nego ljudi molim pomoć

 

jel zna netko gdje su u hrvatskoj može nabaviti više komada RX580 8gb ispod 3000 kuna po komadu

 

prije 20 - 30 dana sam kupio 7 komada u prosjeku 2700 hrk komad

 

da li netko zna neki store u susjednoj sloveniji na potezu Brežice -Novo Mesto - Ljubljana koje ima dobre cijene i raspoložive zalihe 5-10 komada

13 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
Kad bi racunalo koristio kombinirano, kroz dan net, forumi, igre, filmovi, kroz noć mining. Da li bi bilo od korosti instalirati dualboot i druge windowse i graficku prilagoditi samo za mining? Tako da bi kroz noc bootao druge win i drivere.

A ako bi imao jedne windowse i stavim drivere za mining, da li je na njima moguce igrati tada (donekle)? I da, na zalost RX 580 pulse OC 4gb nema switch za silent i performance mod.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
Osa kaže...

A ako bi imao jedne windowse i stavim drivere za mining, da li je na njima moguce igrati tada (donekle)? I da, na zalost RX 580 pulse OC 4gb nema switch za silent i performance mod.

 normalno igraš iste su performanse barem meni 

11 godina
offline
Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

Imam pitanje za vas koji koristite NiceHash, kako isplaćujete lovu? Prebacio sam nešto BTC što sam izrudario na Coinbase i sad ne znam šta bi. Mislio sam prebaciti na Kraken jer sam tamo verificiran ali mi je ta transkacija preskupa, točno 50%. Šta sada da radim? Btw. nisam verificiran na Coinbase-u, uplodao sam osobnu i odbili su mi, poslije sam čitao da je vozačka i osobna samo za US državaljanje, a za EU treba putovnica koju ja nemam?  Neda mi se sada još 350kn pljunuti na putnovnicu . Ima tko kakav pametan savijet? Hvala! 

 

Inače još sam novi u ovome, počeo sam pred par dana rudariti sa 2x MSI 1060 6GB, i prosjek mi je nekih 7$/dnevno, odnosno svaka dva dana skupim tih 0.002 potrebno a Coinbase.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
RiBoy kaže...

Imam pitanje za vas koji koristite NiceHash, kako isplaćujete lovu? Prebacio sam nešto BTC što sam izrudario na Coinbase i sad ne znam šta bi. Mislio sam prebaciti na Kraken jer sam tamo verificiran ali mi je ta transkacija preskupa, točno 50%. Šta sada da radim? Btw. nisam verificiran na Coinbase-u, uplodao sam osobnu i odbili su mi, poslije sam čitao da je vozačka i osobna samo za US državaljanje, a za EU treba putovnica koju ja nemam?  Neda mi se sada još 350kn pljunuti na putnovnicu . Ima tko kakav pametan savijet? Hvala! 

 

Inače još sam novi u ovome, počeo sam pred par dana rudariti sa 2x MSI 1060 6GB, i prosjek mi je nekih 7$/dnevno, odnosno svaka dva dana skupim tih 0.002 potrebno a Coinbase.

 imaš na stranici prije moj opis kako bez taksi prebaciti btc u neki drugi coin, a vjerojatno isto tako možeš i isplatiti lovu

na coinbase sam se registrirao sa hr osobnom i onom starom vozačkom za drugu verifikaciju, sve ti je opisano na prošloj strani

7 godina
protjeran
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
picajzla0707 kaže...
RiBoy kaže...

Imam pitanje za vas koji koristite NiceHash, kako isplaćujete lovu? Prebacio sam nešto BTC što sam izrudario na Coinbase i sad ne znam šta bi. Mislio sam prebaciti na Kraken jer sam tamo verificiran ali mi je ta transkacija preskupa, točno 50%. Šta sada da radim? Btw. nisam verificiran na Coinbase-u, uplodao sam osobnu i odbili su mi, poslije sam čitao da je vozačka i osobna samo za US državaljanje, a za EU treba putovnica koju ja nemam?  Neda mi se sada još 350kn pljunuti na putnovnicu . Ima tko kakav pametan savijet? Hvala! 

 

Inače još sam novi u ovome, počeo sam pred par dana rudariti sa 2x MSI 1060 6GB, i prosjek mi je nekih 7$/dnevno, odnosno svaka dva dana skupim tih 0.002 potrebno a Coinbase.

 imaš na stranici prije moj opis kako bez taksi prebaciti btc u neki drugi coin, a vjerojatno isto tako možeš i isplatiti lovu

na coinbase sam se registrirao sa hr osobnom i onom starom vozačkom za drugu verifikaciju, sve ti je opisano na prošloj strani

 nigdje nikakvog fee-ja nije bilo??

7 godina
offline
Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

Ekipa, vi i dalje mislite da je sve ovo normalno? Onako laično kad gledam mi se čini drastični već da je bitcoin danas pao sa 13500, na 10500.

https://www.coindesk.com/price/

 

A i Ethereum sa 1350 na 900 i nešto.

 

 

 

Što me vuče do sljedećeg pitanja, ako mu se neko vrijeme vrijednost zadrži niža, hoće li rudarenje ići brže?

 

 

Btw, picajzla, da se nadovežem na ovaj proces izvlačenja u wallet... Kako isplatiti te novce na račun, paypal ili nešto? Kako rudari koji iznose dobivaju u tisučama kuna mjesečno isplaćuju, a da ih ne zafrkava porezna?

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.1.2018 22:41 (daniel2809).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
daniel2809 kaže...

Ekipa, vi i dalje mislite da je sve ovo normalno? Onako laično kad gledam mi se čini drastični već da je bitcoin danas pao sa 13500, na 10500.

https://www.coindesk.com/price/

 

A i Ethereum sa 1350 na 900 i nešto.

 

 

 

Što me vuče do sljedećeg pitanja, ako mu se neko vrijeme vrijednost zadrži niža, hoće li rudarenje ići brže?

 

 

Btw, picajzla, da se nadovežem na ovaj proces izvlačenja u wallet... Kako isplatiti te novce na račun, paypal ili nešto? Kako rudari koji iznose dobivaju u tisučama kuna mjesečno isplaćuju, a da ih ne zafrkava porezna?

 Ne. Težina će se možda smanjiti, no ne previše. 

14 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
footballer kaže...

 Ne. Težina će se možda smanjiti, no ne previše. 

 da nažalost rijetko kad se smanji imalo, težina funkcionira kao kod nas dizanje cijene goriva, ako raste cijena barela nafte raste i cijena goriva,a ako cijena nafte pada , cijena goriva ostaje ista 

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.1.2018 22:48 (loky4i4).
7 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

Kužim :) Jel rudarenje onda prije nekih dva-tri mjeseca (konkretno bitcoin) išlo brže, ili? Sjećam se da je bila senzacija kad se popeo na 8000 dolara, pa mi je teško vjerovat da su zarade bile toliko niže.

 

Kupio sam danas onu stvarčicu koja mjeri potrošnju struje, pa idem baš isprobat :)

 

Igrao sam se malo i power target na grafičkoj i veća je efikasnost na 65% snage nego na 100%. Npr, imao sam na 65% hashrate 835kh/s na neoscryptu, a na 100% je bilo svega 930kh/s. Dakle, 35 postotnih bodova više snage za 11,3% veći hashrate. Možda lupam gluposti jer ne kužim sve još najbolje, al trenutno po tome šta znam mi ova logika drži. Moram to samo testirat još na mjeraču.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.1.2018 23:24 (daniel2809).
13 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
RiBoy kaže...

Imam pitanje za vas koji koristite NiceHash, kako isplaćujete lovu? Prebacio sam nešto BTC što sam izrudario na Coinbase i sad ne znam šta bi. Mislio sam prebaciti na Kraken jer sam tamo verificiran ali mi je ta transkacija preskupa, točno 50%. Šta sada da radim? Btw. nisam verificiran na Coinbase-u, uplodao sam osobnu i odbili su mi, poslije sam čitao da je vozačka i osobna samo za US državaljanje, a za EU treba putovnica koju ja nemam?  Neda mi se sada još 350kn pljunuti na putnovnicu . Ima tko kakav pametan savijet? Hvala! 

 

Inače još sam novi u ovome, počeo sam pred par dana rudariti sa 2x MSI 1060 6GB, i prosjek mi je nekih 7$/dnevno, odnosno svaka dva dana skupim tih 0.002 potrebno a Coinbase.

 Meni su odbili 2x ali onda je poslije prijelo. Probaj slikati pod dobrim osvjetljenjem. Ja sam sve rijesio sa osobnom samo ako se ne varam

6 godina
neaktivan
offline
Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

Bok ekipa...

 

Citam vas vec duze vrijeme. Nedavno sam se bacio u kripto vode i ulozio sam ponesto sto sam spreman izgubiti. Kako ne volim bacati sva jaja u jednu kosaru zainteresirao me je i mining a posebice (jelte noob sam i ne zelim nesto zeznuti) ova konfa:

 

https://www.pcshop.hr/mining-rig-gtx1060-135-mhs-eth-pascal-dual-mining-mala-potrosnja/MR%2D6x1060%2D6GB/product/

 

Ok, dragi moji admini ako smeta link maknite ga a detalji su nize:

 

Mining GTX1060 135 MH/s - ETH + PASCAL (Dual mining) - NOVO/DOSTUPNO ODMAH, Plug and mine

Testiran, postavljen za rudarenje ETH, Zcash, Music, Pascal, Monero i ostale Altcoine. Na slici su podaci Dual minea ETH + PASCAL

# OPIS:
GPU: 6X Gigabyte GTX 1060 OC GDDR5 6GB/192bit, vrlo mala potrošnja; cca 80w po kartici
Matična: GIGABYTE Z270P-D3
CPU: Intel Celeron G3900
SSD: ADATA 120GB
RAM: Intenso DDR4, 288-pin DIMM, 8 GB
Power: Zalman 1000W ZM1000-GVM
Riseri: 4x PCIe 16Pin VER 006C (2 grafičke su na ploči + 4 na riserima)
OS: Windows 10 Home

 

Sad... ono sto mi tu smrdi je Celeron procesor. Kao sto svi znamo Celeri su otpadni materijal punokrvnih procesora ali lako za to...

 

Tvrde da moze izvuci 135MH/s-a

 

E sad...

 

Na kompu imam minergate... ok prije nego napadnete... SW za upoznavanje :-)

 

Imaju fora kalkulator pa...

 

Ispada da sa 135MH/s-a mogu izvuci 0.1ETH tjedno sto mi je apsurdno isto kao i da mogu dobiti 6696 XMR-a... Ili ja nesto krivo gledam...

 

ali dosta o tome...

 

Po vama, ima li smisla kupiti taj RIG? I ako ga netko ima ili nesto slicno... Koliko to zaista moze izmajnat?

 

Po onome sta vidim ranije napisano 3-4USD/dan/kartica * 6 =18-24  = 540- 720USD (3200-4300kn) po tome bi se rig isplatio za 6 mjeseci + struja

 

Ima li ta moja racunica ikakve logike?

 

 

 

Inace sad sam jos zbunjeniji:

 

https://www.cryptocompare.com/mining/calculator/xmr?HashingPower=135&HashingUnit=MH%2Fs&PowerConsumption=1000&CostPerkWh=0.16&MiningPoolFee=1

 

jel mi moze netko kao noobu objasniti sta ja tu krivo gledam....

 

Dobivam apsurdne brojeve...

 

 

Tko ne riskira, ne profitira
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.1.2018 0:22 (NoobMiner).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

Evo, potvrđena teza, izgleda da mi dobra logika.

 

 

Većina vas overclocka grafičke, clock i memorije, te spusti target power. Ja sam napravio isto al bez obzira jel mi clock 1686 ili 7939mhz podešen, na 60% snage se uvijek vrti na 1316mhz. Je li to normalno? Ako je, zašto ih se overclocka? Hvala :)

 

Btw, na 60% trošim 140w struje, a na 100% 200-210w. To je 3-5 kuna struje dnevno ovisi o snazi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
NoobMiner kaže...

 

 

Po onome sta vidim ranije napisano 3-4USD/dan/kartica * 6 =18-24  = 540- 720USD (3200-4300kn) po tome bi se rig isplatio za 6 mjeseci + struja

 

Ima li ta moja racunica ikakve logike?

 

 

 

Inace sad sam jos zbunjeniji:

 

https://www.cryptocompare.com/mining/calculator/xmr?HashingPower=135&HashingUnit=MH%2Fs&PowerConsumption=1000&CostPerkWh=0.16&MiningPoolFee=1

 

jel mi moze netko kao noobu objasniti sta ja tu krivo gledam....

 

Dobivam apsurdne brojeve...

 

 

 je kad bi sve kako je bilo do prekjučer, cca 6-7 mj. rok povrata investicije

totalno krivi hashrate si stavio, koliko sam uspio viditi, xmr je slično kao ZEC algoritam u sol/s, a kad uneses 1800 sol/s koliko bi ovaj rig imao cca, onda si u minusu...

11 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
lav1000 kaže...

 nigdje nikakvog fee-ja nije bilo??

 ako je, onda je bilo minimalno

jbga, napravio sam procjenu ofrlje koliko sam imao usd u btc i kasnije u eth, otprilike je ispalo isto 31 i nešto sitno 

11 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
Osa kaže...
RiBoy kaže...

Imam pitanje za vas koji koristite NiceHash, kako isplaćujete lovu? Prebacio sam nešto BTC što sam izrudario na Coinbase i sad ne znam šta bi. Mislio sam prebaciti na Kraken jer sam tamo verificiran ali mi je ta transkacija preskupa, točno 50%. Šta sada da radim? Btw. nisam verificiran na Coinbase-u, uplodao sam osobnu i odbili su mi, poslije sam čitao da je vozačka i osobna samo za US državaljanje, a za EU treba putovnica koju ja nemam?  Neda mi se sada još 350kn pljunuti na putnovnicu . Ima tko kakav pametan savijet? Hvala! 

 

Inače još sam novi u ovome, počeo sam pred par dana rudariti sa 2x MSI 1060 6GB, i prosjek mi je nekih 7$/dnevno, odnosno svaka dva dana skupim tih 0.002 potrebno a Coinbase.

 Meni su odbili 2x ali onda je poslije prijelo. Probaj slikati pod dobrim osvjetljenjem. Ja sam sve rijesio sa osobnom samo ako se ne varam

 Probao sam opet i uspio sa osobnom na kraju, očito im prvi puta nije nešto odgovaralo sa slikom. Zanimljivo da je verifikacija prošla kroz 10ak min, iako im na webu piše da kao velika navala i da je produženo vrijeme čekanja. Hvala! 

14 godina
offline
Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

Evo zgodna jedna tablica za ethereum i zaradu po danu. Link

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
picajzla0707 kaže...
lav1000 kaže...

 nigdje nikakvog fee-ja nije bilo??

 ako je, onda je bilo minimalno

jbga, napravio sam procjenu ofrlje koliko sam imao usd u btc i kasnije u eth, otprilike je ispalo isto 31 i nešto sitno 

 Probati ću ja danas isto to napraviti pa ću baš paziti da vidim koliko iznosi fee za transakciju. 

13 godina
offline
Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

Jučer stavio zadnje drivere za RX 580 Pulse OC 4gb (win10-64bit-radeon-software-adrenalin-edition-17.12.2-dec19), podesio sve prema uputama mining.helpa, osim flashanja biosa i skinuo novu verziju nicehasha 1.8.1.6. Ali mi se čine male brzine. Kako vi imate sve to podešeno? Čak mi preko Cryptonighta ide bolje nego Eth+Dcr. U čemu griješim?
Cryptonigh vs Eth+Dcr

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice