Coolermaster Cosmos S REVIEW

poruka: 62
|
čitano: 25.639
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
RE: Coolermaster Cosmos S REVIEW

Evo moje osobno mišljenje: ni jedan kejs osim Corsaira ne vrijedi 1000+kn...

 

Ali to sam samo ja...

 

Dati 50% plaće na kejs, no way...

 

Da sad moram birati kejs do soma kuna,

vjerovatno bih uzeo ili ovo:

http://www.links.hr/?option=artikl&id_artikl=052.604.143

 

Ili sharkoona big towera, odlično izgleda...

 

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=970113 http://www.techpowerup.com/gpuz/6p8v4/
16 godina
odjavljen
offline
RE: Coolermaster Cosmos S REVIEW
Don Kihoty kaže...

Evo moje osobno mišljenje: ni jedan kejs osim Corsaira ne vrijedi 1000+kn...

 

Ali to sam samo ja...

 

Dati 50% plaće na kejs, no way...

 

Da sad moram birati kejs do soma kuna,

vjerovatno bih uzeo ili ovo:

http://www.links.hr/?option=artikl&id_artikl=052.604.143

 

Ili sharkoona big towera, odlično izgleda...

 

da ovaj lian li je prekrasno,klasično,aluminijsko kućište.....samo da je veće

 

a vexx gdje si kupio cosmosa,gledam slike cosmosa u amd i linksu i drugačije su od tvog,pogotovo unutrašnjost(drugačije perforacije željeza za matičnu))

 

neznam meni taj cosmos izgleda sasvim obično osim veličine,nema čak ni rupe za montažu hladnjaka pa moraš sve skidat....kad si već davao 2000kn trebao si kupit LIAN LI TYR,u linksu je 2099kn ili corsair obsidian

 

meni se osobno sviđa i ovo kućište(Silverstone Raven rv02),a cijena je oko 1500kn

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.5.2010 9:09 (M4X).
14 godina
protjeran
offline
RE: Coolermaster Cosmos S REVIEW

M4X - Baš to, jednostavan i lijep.

 

Vexx je svog Cosmosa naručio u Feniks Računalima preko iSHOP-a.

Na taj način je izbjegao dostavu, i dobio usput i R1 račun.

Na kraju godine će od tog kućišta dobiti i povrat poreza preko firme od roditelja,

tako da će ispasti da ga košta cca 325kn manje, odnosno 1475kn.

 

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=970113 http://www.techpowerup.com/gpuz/6p8v4/
14 godina
offline
RE: Coolermaster Cosmos S REVIEW
Don Kihoty kaže...

Evo moje osobno mišljenje: ni jedan kejs osim Corsaira ne vrijedi 1000+kn...

 

 

 

 

Tu se mogu sloziti sa tobom, ali dodah bih i Lian Li kucista koja su odlicne kvalitete i vrijede svake kn.

Iskreno, jako sam bio sretan kada sam prodao Cosmos-a. Izgubio sam cca 300 kn, ali sam bio sretan kada sam ga se rijesio.

Jednostavno mi nije "legao". Previse mana, a puno novaca.

No kazem, u ono vrijeme kada sam ga kupovao jednostavno u Linksu (tamos am uzimao kuciste) nije bilo boljega.....

Prvo sam mislio uzeti Antec-a, ali kada sam ka prevrtio po rukama....i kada sam malo pogledao jos njih par dosao sam do zakljucka da je Cosmos u tome trenutku bio za moju konfiguraciju najbolje kuciste.

No kada je dosao Obsidian te kada sam ga detaljno pregledao, odmah sam se odlucio za njega jer stvarno vrijedi dati te novce. Kuciste je "tenk" i jedino kuciste koje mu moze konkurirati trenutno je IMHO Lian Li.

Lian Li radi odlicna kucista i jako kvalitetna koja opravdavaju svoju cijenu.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
15 godina
odjavljen
offline
RE: Coolermaster Cosmos S REVIEW
M4X kaže...

 

a vexx gdje si kupio cosmosa,gledam slike cosmosa u amd i linksu i drugačije su od tvog,pogotovo unutrašnjost(drugačije perforacije željeza za matičnu))

 

 Ne znam što je tu drukčije.

Don Kihoty kaže...

M4X - Baš to, jednostavan i lijep.

 

Vexx je svog Cosmosa naručio u Feniks Računalima preko iSHOP-a.

Na taj način je izbjegao dostavu, i dobio usput i R1 račun.

Na kraju godine će od tog kućišta dobiti i povrat poreza preko firme od roditelja,

tako da će ispasti da ga košta cca 325kn manje, odnosno 1475kn.

 

 Od strica.

win32 kaže...
Don Kihoty kaže...

Evo moje osobno mišljenje: ni jedan kejs osim Corsaira ne vrijedi 1000+kn...

 

 

 

 

Tu se mogu sloziti sa tobom, ali dodah bih i Lian Li kucista koja su odlicne kvalitete i vrijede svake kn.

Iskreno, jako sam bio sretan kada sam prodao Cosmos-a. Izgubio sam cca 300 kn, ali sam bio sretan kada sam ga se rijesio.

Jednostavno mi nije "legao". Previse mana, a puno novaca.

No kazem, u ono vrijeme kada sam ga kupovao jednostavno u Linksu (tamos am uzimao kuciste) nije bilo boljega.....

Prvo sam mislio uzeti Antec-a, ali kada sam ka prevrtio po rukama....i kada sam malo pogledao jos njih par dosao sam do zakljucka da je Cosmos u tome trenutku bio za moju konfiguraciju najbolje kuciste.

No kada je dosao Obsidian te kada sam ga detaljno pregledao, odmah sam se odlucio za njega jer stvarno vrijedi dati te novce. Kuciste je "tenk" i jedino kuciste koje mu moze konkurirati trenutno je IMHO Lian Li.

Lian Li radi odlicna kucista i jako kvalitetna koja opravdavaju svoju cijenu.

 Cosmos je jako dobar kejs. Nisi trebao prelaziti na Osidiana.

Meni se Obsidian nije svidio zbog plexi bočne stranice i onih hot swap sranja s diskovima. Da je bio onaj drugi model 700d koji nema plexi i hot swap,možda bi ga i uzeo u obzir. Ovako NO WAY! 

UKUSI SU KAO ŠUPCI-SVATKO IMA SVOG.
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.9.2010 22:39 (vexx5555).
14 godina
offline
RE: Coolermaster Cosmos S REVIEW
vexx5555 kaže...

 Cosmos je jako dobar kejs. Nisi trebao prelaziti na Osidiana.

Meni se Obsidian nije svidio zbog plexi bočne stranice i onih hot swap sranja s diskovima. Da je bio onaj drugi model 700d koji nema plexi i hot swap,možda bi ga i uzeo u obzir. Ovako NO WAY! 

 

Mozda je tebi dobar...ali ja sam jedva cekao da ga se rijesim! Bio sam sretan kao nikada kada sam ga utopio! Previse mana, a dosta love!

Imao sam pored sebe svog Obsidiana i onda Cosmosa......Cosmos pokraj Obsidiana 800D izgleda kao neka  igrackica.

Plexi mi je odlican.....vidim sve fino poslozeno unutar kucista (sto nije bio slucaj kod Cosmosa makar imam modularno napajanje), a hot swap je odlicna stvar...bar meni!

Na Obsidianu su mislili na svaku sitnicu...nije ni cudo kada ga radi Corsair koji ionako baca na trziste samo vrhunske stvari!

Kazem....imao oba....da mi je Cosmos u samo nekoj stvari bio bolji ostavio bih si ga, ali Obsidian je daleko bolje kuciste od Cosmosa......daleko bolje!

No najvaznije je da nisam od onih koji pricaju "napamet" i hardveraj i sve te stvari su vidjeli samo u trgovini...vec pricam o onome sto sam imao malo duze vremena kod kuce!

Cosmosa sam imao sve dok nije dosao Obsidian 800D....no kada sam vidio Obsidiana, otvorio ga.....pogledao sve to detaljno nije uopce bilo dvojbe koje kuciste kupujem tj. odmah isti dan je Cosmos bio na "trznici".

Inace imao sam duze malo Cosmosa pa znam sve njegove vrline i mane.....a mana ima bogme more.

 

No glavno da si ti zadovoljan za njime.....jer ipak si dao svoju lovu!

 

No ja priznam da sam se zahebao dok sam kupio Cosmosa, ali u onome trenutku nije bilo boljih kucista kod nas za kupit.

 

Da sada opet kupujem kuciste, opet bih bez razmisljanja kupio Obsidiana 800D ili nekoga Lian Li.....tek nakon toga bih "mozda" (stvarno upitno) gledao Cosmosa.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
15 godina
odjavljen
offline
RE: Coolermaster Cosmos S REVIEW
win32 kaže...

 

Mozda je tebi dobar...ali ja sam jedva cekao da ga se rijesim! Bio sam sretan kao nikada kada sam ga utopio! Previse mana, a dosta love!

Imao sam pored sebe svog Obsidiana i onda Cosmosa......Cosmos pokraj Obsidiana 800D izgleda kao neka  igrackica.

Plexi mi je odlican.....vidim sve fino poslozeno unutar kucista (sto nije bio slucaj kod Cosmosa makar imam modularno napajanje), a hot swap je odlicna stvar...bar meni!

Na Obsidianu su mislili na svaku sitnicu...nije ni cudo kada ga radi Corsair koji ionako baca na trziste samo vrhunske stvari!

Kazem....imao oba....da mi je Cosmos u samo nekoj stvari bio bolji ostavio bih si ga, ali Obsidian je daleko bolje kuciste od Cosmosa......daleko bolje!

No najvaznije je da nisam od onih koji pricaju "napamet" i hardveraj i sve te stvari su vidjeli samo u trgovini...vec pricam o onome sto sam imao malo duze vremena kod kuce!

Cosmosa sam imao sve dok nije dosao Obsidian 800D....no kada sam vidio Obsidiana, otvorio ga.....pogledao sve to detaljno nije uopce bilo dvojbe koje kuciste kupujem tj. odmah isti dan je Cosmos bio na "trznici".

Inace imao sam duze malo Cosmosa pa znam sve njegove vrline i mane.....a mana ima bogme more.

 

No glavno da si ti zadovoljan za njime.....jer ipak si dao svoju lovu!

 

No ja priznam da sam se zahebao dok sam kupio Cosmosa, ali u onome trenutku nije bilo boljih kucista kod nas za kupit.

 

Da sada opet kupujem kuciste, opet bih bez razmisljanja kupio Obsidiana 800D ili nekoga Lian Li.....tek nakon toga bih "mozda" (stvarno upitno) gledao Cosmosa.

 Ne znam što bih ti rekao na ovo. Mislio sam da Cosmos jako dobro kučište, ali ti kažeš da ima jako puno mana. Ja sam gledao tog Cosmosa ali kada sam vidio cijenu (tamo gdje sam ja uzimao svoj kejs, Cosmos je bio skuplji od Cosmosa S) radije sam uzeo bolji model, Cosmos S.

Što se tiče Obsidiana, on mi je više kejs za radne stanice i servere nego za običan komp.

 

Uglavnom,vrijedi ova stvar iz mojeg potpisa.

UKUSI SU KAO ŠUPCI-SVATKO IMA SVOG.
14 godina
offline
RE: Coolermaster Cosmos S REVIEW
vexx5555 kaže...

 

Uglavnom,vrijedi ova stvar iz mojeg potpisa.

 

Upravo tako......kupnja kucista je definitivno stvar ukusa. Svatko nesto ocekuje od kucista....meni je eto tek Obsidian 800D dao sve ono sto sam oduvijek htio od jednoga kucista.

No definitivno se slazem sa ovime sto kazes!

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
15 godina
odjavljen
offline
Coolermaster Cosmos S REVIEW
Našao sam ovaj video na Yutube-u, preheben je:

UKUSI SU KAO ŠUPCI-SVATKO IMA SVOG.
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Coolermaster Cosmos S REVIEW

Zasad meni moja briza sasvim dovoljna:D...al ovo je stvarno super kuciste onako za pokazat...fakat je hebeno odradjeno...svidja mi se broj mogucnosti sa ventovima....;)...nice review

* Friend: "I heard about this thing called 'Linux'." * Me: "Oh, I use Linux." * Friend: "What is it?" * Me: "An operating system." * Friend: "Like Firefox?"
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.5.2010 18:11 (mejt).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Coolermaster Cosmos S REVIEW

Što se tiče moda, ovaj mi je najbolji (doduše ja bih uzeo nešto drugačiji hardver, ali dobro...):

 

http://www.overclock.net/case-mod-work-logs/673049-project-lotus-cosmos-s-mod.html

UKUSI SU KAO ŠUPCI-SVATKO IMA SVOG.
Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Coolermaster Cosmos S REVIEW

Evo moje ideje za mod:

UKUSI SU KAO ŠUPCI-SVATKO IMA SVOG.
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Coolermaster Cosmos S REVIEW

Ja bi ga ostavio kak je.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Coolermaster Cosmos S REVIEW
Hyperion kaže...

Ja bi ga ostavio kak je.

 Kad budem mijenjao ove komponente, mod mu ne gine.

UKUSI SU KAO ŠUPCI-SVATKO IMA SVOG.
14 godina
offline
RE: Coolermaster Cosmos S REVIEW
vexx5555 kaže...
Hyperion kaže...

Ja bi ga ostavio kak je.

 Kad budem mijenjao ove komponente, mod mu ne gine.

 

Hmmmm...zasto to mislis? Mislis na nacin da nema dovoljno mjesta u Cosmosu ili sta?

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
15 godina
odjavljen
offline
Coolermaster Cosmos S REVIEW

Ne. To će bit za 2-3 godine pa mislim da će mi do tad ove boje biti malo dosadne i da će trebati osvježenje.

UKUSI SU KAO ŠUPCI-SVATKO IMA SVOG.
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
RE: Coolermaster Cosmos S REVIEW
vexx5555 kaže...

Ne. To će bit za 2-3 godine pa mislim da će mi do tad ove boje biti malo dosadne i da će trebati osvježenje.

 

Tako sam ja htio svojega bojat posto mi se nikada nije svidala ona monotona "boja lima" (hvala Bogu sto nisam) no nakon strucnih misljenja i dosta informiranja sam skuzio da se ne isplati bojat posto je sam Cosmos napravljen od raznih materijala i bilo bi tu puno petljanja.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
15 godina
odjavljen
offline
Coolermaster Cosmos S REVIEW

Ovaj moj je uglavnom od aluminija sa nešto malo plastike. Mislim da tvoj osim ova dva materijala ima i čelika (zato je teži 3-4 kg). Ja sam mislio dat u neku autolakirnicu ili kupit airbrush pa ga sam prebojat. Ne da mi se klošarit sa sprejevima jer nastanu curci, boja se ne hvata ravnomjerno, boja se "zgužva" .....

UKUSI SU KAO ŠUPCI-SVATKO IMA SVOG.
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.6.2010 21:17 (vexx5555).
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
RE: Coolermaster Cosmos S REVIEW
vexx5555 kaže...

Ovaj moj je uglavnom od aluminija sa nešto malo plastike. Mislim da tvoj osim ova dva materijala ima i čelika (zato je teži 3-4 kg). Ja sam mislio dat u neku autolakirnicu ili kupit airbrush pa ga sam prebojat. Ne da mi se klošarit sa sprejevima jer nastanu curci, boja se ne hvata ravnomjerno, boja se "zgužva" .....

ma šta bi ga bojao,da je od čelika onda već da,ali aluminij je sam po sebi lijep

14 godina
offline
RE: Coolermaster Cosmos S REVIEW
vexx5555 kaže...

Ovaj moj je uglavnom od aluminija sa nešto malo plastike. Mislim da tvoj osim ova dva materijala ima i čelika (zato je teži 3-4 kg). Ja sam mislio dat u neku autolakirnicu ili kupit airbrush pa ga sam prebojat. Ne da mi se klošarit sa sprejevima jer nastanu curci, boja se ne hvata ravnomjerno, boja se "zgužva" .....

 

Dati cu ti kontakt od osobe (mislim da ga imam jos negdje) koja se bavi modovima i koja nosi sve jednom liku u termalnu na bojanje. No opet, sam mi je kazao da je Cosmos sa obzirom na neke materijale jako "problematican" pa bi moglo doci do guljenja boje cak i u termalnoj. Dati cu ti kasnije link na taj nas razgovor o tome i gdje prica ekipa koja to radi.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
14 godina
protjeran
offline
RE: Coolermaster Cosmos S REVIEW
win32 kaže...
vexx5555 kaže...

Ovaj moj je uglavnom od aluminija sa nešto malo plastike. Mislim da tvoj osim ova dva materijala ima i čelika (zato je teži 3-4 kg). Ja sam mislio dat u neku autolakirnicu ili kupit airbrush pa ga sam prebojat. Ne da mi se klošarit sa sprejevima jer nastanu curci, boja se ne hvata ravnomjerno, boja se "zgužva" .....

 

Dati cu ti kontakt od osobe (mislim da ga imam jos negdje) koja se bavi modovima i koja nosi sve jednom liku u termalnu na bojanje. No opet, sam mi je kazao da je Cosmos sa obzirom na neke materijale jako "problematican" pa bi moglo doci do guljenja boje cak i u termalnoj. Dati cu ti kasnije link na taj nas razgovor o tome i gdje prica ekipa koja to radi.

Ma ne moraš, Vexx5555 je iz Siska, a u Sisku imam dosta poznanstava koji su mi dužni,

i s kojim imam kontakt za AirBrush, koji će mu prebojati kejs za gajbu pive u auto lakirnici.

 

Moj također ide na bojanje, samo da se radnja preseli, negdje 7.-8. mjesec,

taman kad dremelom malo obradim kejs (rupe za skrivanje kablova, izmjena usisnih rupa od 92mm za HDD-ove na 120mm,

plexi poklopac itd itd...

 

To ću sve raditi na godišnjem, jer nije dobro kad se takav posao odgađa na 2-3 tjedna, ispadne koma...

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=970113 http://www.techpowerup.com/gpuz/6p8v4/
15 godina
odjavljen
offline
Coolermaster Cosmos S REVIEW

Slike sa novim cable menagmentom, card readerom i dodatnim ventovima.

 

Sa ovim dodatnim ventovima temperatura grafe je pala na 32-33 stupnja u idleu, a proca na samo 23-24 stupnja u idleu.

UKUSI SU KAO ŠUPCI-SVATKO IMA SVOG.
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.9.2010 19:03 (vexx5555).
Moj PC  
4 0 hvala 1
13 godina
protjeran
offline
RE: Coolermaster Cosmos S REVIEW
Don Kihoty kaže...

Evo moje osobno mišljenje: ni jedan kejs osim Corsaira ne vrijedi 1000+kn...

 

Ali to sam samo ja...

 

Dati 50% plaće na kejs, no way...

 

Da sad moram birati kejs do soma kuna,

vjerovatno bih uzeo ili ovo:

http://www.links.hr/?option=artikl&id_artikl=052.604.143

 

Ili sharkoona big towera, odlično izgleda...

 

i ja se slažem sa tobom,,iznad 1,000 kn samo obsiden 800 D,ALI i haf 932,,,,,haf 932 ima bočni 240 mm fan a obsiden ga nema,sve ostalo je na strani obsidena

14 godina
neaktivan
offline
Re: Coolermaster Cosmos S REVIEW
Ej ako jos imas ovo kuciste bi li u njega stao hladnjak scythe mugen 2 ili 3 a da se ne skida onaj ventilator na bocnoj strani? I koje si to ventilatore kupio za gornju stranu i koliko su kostali?
13 godina
offline
Re: Coolermaster Cosmos S REVIEW
hrci24 kaže...
Ej ako jos imas ovo kuciste bi li u njega stao hladnjak scythe mugen 2 ili 3 a da se ne skida onaj ventilator na bocnoj strani? I koje si to ventilatore kupio za gornju stranu i koliko su kostali?

  Da, stao bi unutra bez da se mora skidati ventilator na bočnoj stranici.

Audi, vide, tace si vis vivere in pace.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Coolermaster Cosmos S REVIEW

Jesi siguran? Zato sto meni nije stao

14 godina
neaktivan
offline
Coolermaster Cosmos S REVIEW

i koja je presuda može li stati ili ne? i gdje si kupio one ventilatore i koliko su te koštali?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Coolermaster Cosmos S REVIEW
hrci24 kaže...

i koja je presuda može li stati ili ne? i gdje si kupio one ventilatore i koliko su te koštali?

 Ja ne znam da li stane, ali zbog hypera 212 koji je visok 16 cm morao sam micati. Slike su stare, to su Coolermaster ventovi koje sam nabavio preko BUG oglasnika.

Moj broj mobitela- 091 172 6697 Moja web stranica- http://mobiservis.webs.com/
14 godina
neaktivan
offline
Re: Coolermaster Cosmos S REVIEW
A jel ima neki hladnjak koji bi se mogao staviti bez micanja ventilatora sa bocne stranica ako itko zna? Ili dq stavim h50?
15 godina
odjavljen
offline
Re: Coolermaster Cosmos S REVIEW
hrci24 kaže...
A jel ima neki hladnjak koji bi se mogao staviti bez micanja ventilatora sa bocne stranica ako itko zna? Ili dq stavim h50?

 Tražiš neki do visine 145 mm jer je to max sa ventom. Samo specifikacije čitaj. H50 je bezveze-loše hladi za svoju cijenu.

Moj broj mobitela- 091 172 6697 Moja web stranica- http://mobiservis.webs.com/
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice