How to - 2 PSU

poruka: 54
|
čitano: 48.950
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
How to - 2 PSU

[56k WARNING]

Potaknut raznim temama i onima po netu te pcekspertu sa losim slikama pa dosta ljudi kazu "ne vidi se dobro" pa opet pita ili slicno.

Danas sam uhvatio pola sata i bacio se na pravljenje i spajanje kablova

U mom slucaju su koristena dva starija i losija napajanja samo zbog ovog.


POZOR! SVE STO RADITE, RADITE NA VLASTITU ODGOVORNOST TE SAMI ODGOVARATE ZA NAVEDENE POSLJEDICE KOJE MOGU NASTATI OVIM SPAJANJEM




Na pocetku treba rasporedit sve kablove ,molex i ostale savinuti tako da ne smetaju ATX kablu koji nam je potreban za ovo.
Jedno napajanje mora biti master a drugo slave (tj primarno i sekundarno).
Kada ste sredili kablove spremni ste za cvikcange i kidanje viska kablova.
Na glavnom ATX kablu se prekinu 13. i 14. kabl (to vrijedi za ovaj primjer, umjesto 13. kabla moze se prekinut bilo koji crni i stvar najnormalnije radi) te spoji se luster klemom (koji se moze kupiti u svakom ducano poput chipoteke )

 

Slika



Na sekundarnom napajanju na ATX kablu skinuti sve kablove osim vec gore navedenih (13.og i 14.og) te na vrhovima oguliti izolaciju a na ostatcima kablova zaljepit vrhove izolacijskom trakom da nebi bilo slucajno problema.

Nakon ovoga, razvuci zice prema ovoj shemi

Slika


Slikice... (sve na okupu te na drugoj slici je modul koji je koristen za paljenje master napajanja. home made ofkors :) )

 

Slika_1 , Slika_2 , Slika_3

 


(na trecoj se vidi da je razvucen par kablova sa sekundarnog napajanja u luster klem)


Luster klem...

Slika


No kad je bal, nek je maskenbal...(trojica su upaljena preko ovog nacina, broj je ne ogranicen no zbilja nema smisla)

Slika

Ovo je jedan nacin rada, te sa ovime se gubi garancija na oba dva napajanja zbog kidanja zica, moguce je kupiti produzetke ATX kablova (dva komada) i raditi sa ovim postupkom i onda ce nece gubiti garancija no biti ce veca zbrka sa kablovima

Ovim postupkom osobno sam pokrenuo jedno staro napajanje te ga koristim kao tester za razne stvari tako da ako ne mozete nizasto iskoristis staro napajanje mozete napraviti ovo.



Lp

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.2.2008 1:46 (Optik).
 
15 0 hvala 16
16 godina
neaktivan
offline
How to - 2 PSU

Molio bih da se ovo prebaci pod Kucista i napajanja.

Hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
How to - 2 PSU

E baš mi je to trebalo, home made redundant power supply. Bravo majstore! Sticky, pošto sam siguran da nisam jedini kojem će to trebati.

By the way, imaš li preporuku za neko kučište u kojeg bi mogao natrpati 2 PSa?

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: How to - 2 PSU

uz malo znanja je to lako rijesit

 

Ja bi vam napravil tak da bi hladnjake zamijenil sa nizima i uzel plocicu drugog napajanja i stavil ju u kuciste od drugog napajanja odnosno nasuprot postojecoj plocici, e i malo razrijedio visak kabela. inace ima napajanje dva kanala a ovak bi imal cetiri.

I konektore zza na maticnu bi spojio paralelno tak da bi dobil zbrojene struje a napon bi osto isti. znaci dupla snaga. Smijeh

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.10.2008 23:06 (izidor7).
16 godina
neaktivan
offline
How to - 2 PSU

Možeš li mi reći, koje prednosti dobivam ovim spajanjem?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: How to - 2 PSU
Black Knight kaže...

Možeš li mi reći, koje prednosti dobivam ovim spajanjem?

 mislim da dobis vecu snagu struje koja ti opskrbljuje komp samo vecu snagu a isti napon tak sam ja bar skuzioNeodlučan
http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr Posjeite forum za gaming,programiranje i izrada igara and hacking!
15 godina
neaktivan
offline
How to - 2 PSU

Teorestki mozes dobiti ako su ti oba napajanja 300w,teoretskih 600w,a u stvarnosti je to oko 450-500w ovisi o tome koja je kvaliteta itd..

majstore ljepo objasnjenoCool

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
How to - 2 PSU

sam je problem prostor  di bi skrpo to jedno za testiranje maticnih plocaOsmijeh

http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr Posjeite forum za gaming,programiranje i izrada igara and hacking!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: How to - 2 PSU

pa u kuciste prvog napajanje je prazna kutija pa znate otvarali ste ga kabli su najveca hrpa i hladnjaci i da se hladnjaci skrate bi stalo jos jedno! nutra kaj ne?

se razme imal bi 4 raila a snaga bi bila veca, a snaga koja je navedena na napajanju je samo peack snaga snaga do koje napajanje moze radit a da ne izgori.

 

Jedina pretpostavka za takvo spajanje bi bila da budu napajanja identicna, neznam kolko ste upoznati sa tim ali kad se dva izvora napona spoje paralelno onda se dobije to da ako su istih napona strje im se zbroje a naponi ostanu isti e a ako su naponi razliciti moze doc do povecanja odnosno smanjenja ukupnog napona to bi znacilo da nebi dobil 300+300w ali siguran sam da bi dobil barem pravih 300w sto bi bilo puno bolje u odnosu na jedno a mogli bi se i railovi spoijt paralelno j amislim da bi to bilo jako dobro uz uvjet da su oba napajanja 12v ... onda bi bila oba napajanja paralelno spojena sto bi moglo biti jako stabilno

ako zelite mogu to i sprobat

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.10.2008 20:05 (izidor7).
16 godina
offline
How to - 2 PSU

Iako ovo neću koristiti jer mi ne treba, baš sam neki dan razmišljao kako bi ovo bilo moguće izvesti.

 

Hvala na trudu stari, dobar posao. Namigiva

www.infinite-gamers.com ---> PC Gaming Community Don't you see their bodies burning Desolate and full of yearning Dying of anticipation Choking from intoxication
 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
How to - 2 PSU

Druga mogucnost da se stave dva napajanja je ta da se jedno montira na drugo , odnosno jedno iza drugoga ako ima mijesta u kucistu pa onda kablove od prvoba skratit i spojit u drugo i iz drugog kablove poslat van...   Jedino uvjet bi bio da ima mijesta u kucistu.

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: How to - 2 PSU
Lion King kaže...

Teorestki mozes dobiti ako su ti oba napajanja 300w,teoretskih 600w,a u stvarnosti je to oko 450-500w ovisi o tome koja je kvaliteta itd..

majstore ljepo objasnjenoCool

 Hvala, kužim sada. Osmijeh
"An expert is a person who has made all the mistakes that can be made in a very narrow field." - Niels Bohr
15 godina
neaktivan
offline
RE: How to - 2 PSU

Evo pitanje u vezi 2 napajanja:

Da li moram sve railove i konektor za matičnu spojiti paralelno da bi dobio duplu snagu(pretpostavljam da da) ili mogu dio komponenti napajati s jednog napajanja a dio s drugog(npr.matičnu i hard diskove s jednog a grafičku i coolere s drugog).

16 godina
neaktivan
offline
How to - 2 PSU

Moraš spojiti samo pinove od paljenja da se oba napajanja mogu uključiti odjednom.

To doubt, to discredit !!!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
How to - 2 PSU

Super tema. Zanima me samo vaše mišljenje da li bi ovo radilo: stavim 2 grafe u crossfire i jednu spojim na jedno napajanje, a drugu na drugo. Znači bez ikakvih rezanja kablova i modinga.

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% kopiraj ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: How to - 2 PSU
max1919 kaže...

Super tema. Zanima me samo vaše mišljenje da li bi ovo radilo: stavim 2 grafe u crossfire i jednu spojim na jedno napajanje, a drugu na drugo. Znači bez ikakvih rezanja kablova i modinga.

bi, ali moras spojit 2 PSUa zajedno, nebi bilo pametno da ukljucis jedan pa onda drugi jer se graficke napajaju i preko PCI-a...

Ali moguce je koliko ja znam

potpis :D
16 godina
neaktivan
offline
How to - 2 PSU

Za istovremeno paljenje dva napajanja je potreban ovakav adapter (Y-kabel). Mogu se lako modati i postojeća napajanja bez tog adaptera.

Dual PSU Y-cable Dual PSU Y-cable
A lesson is learned but the damage is irreversible.
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.11.2009 0:45 (D4RKL1NG).
 
1 0 hvala 3
16 godina
neaktivan
offline
RE: How to - 2 PSU
D4RKL1NG kaže...

Za istovremeno paljenje dva napajanja je potreban ovakav adapter (Y-kabel). Mogu se lako modati i postojeća napajanja.

ili ustedis nekoliko kuna za cugu i jednostavno rucno odrezes 4 zice i spojis

potpis :D
15 godina
neaktivan
offline
RE: How to - 2 PSU
DRM kaže...

E baš mi je to trebalo, home made redundant power supply. Bravo majstore! Sticky, pošto sam siguran da nisam jedini kojem će to trebati.

By the way, imaš li preporuku za neko kučište u kojeg bi mogao natrpati 2 PSa?

 

Antec P190

 

slika

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2009 15:03 (Erasmus).
15 godina
neaktivan
offline
How to - 2 PSU

Imam jedno pitanje: imam 2 napajanja (400W i 300W) i na jedno bi spojio HDD, Floppy, optički, ventove i sl, a na drugi sve ostalo... razlog bi bio overclock.

e sad: kako ih oboje upalit? (jedino da spojim na neku matičnu pa da preko nje palim?!)

Ukoliko želite LOCKERZ POZIVNICU obratite mi se na PM ili upišite svoj mail na ovom linku: http://fs17.formsite.com/CroWarrior/form245636018/index.html
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: How to - 2 PSU
RoyalBlood kaže...

Imam jedno pitanje: imam 2 napajanja (400W i 300W) i na jedno bi spojio HDD, Floppy, optički, ventove i sl, a na drugi sve ostalo... razlog bi bio overclock.

e sad: kako ih oboje upalit? (jedino da spojim na neku matičnu pa da preko nje palim?!)

Probaj naći Y-kabel za istovremeno paljenje 2 PSU-a

Y-kabel za paljenje 2 PSU-a Y-kabel za paljenje 2 PSU-a
† Blizzard North (aka Condor) 1993 - 2005
16 godina
neaktivan
offline
RE: How to - 2 PSU
RoyalBlood kaže...

Imam jedno pitanje: imam 2 napajanja (400W i 300W) i na jedno bi spojio HDD, Floppy, optički, ventove i sl, a na drugi sve ostalo... razlog bi bio overclock.

e sad: kako ih oboje upalit? (jedino da spojim na neku matičnu pa da preko nje palim?!)

a da procitas temu jos jednom, imas u prvom postu sve ljepo objasnjeno.

imas i adapter...

Tvoj win ovo nemoze http://www.youtube.com/watch?v=3V6365NQrV0
15 godina
neaktivan
offline
How to - 2 PSU

Hvala

Ukoliko želite LOCKERZ POZIVNICU obratite mi se na PM ili upišite svoj mail na ovom linku: http://fs17.formsite.com/CroWarrior/form245636018/index.html
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
How to - 2 PSU

Evo da i ja malo ovdje pomognem: ukoliko nemate neku mbo pri ruci ili ovaj kabel za palenje 2 PSU napravite ovo - spojite žičicom (bilo kakvom, pazite da ima izolaciju da vas ne bi udarila struja) vod zelene žice i vod druge crne žice lijevo. Napajanje će proraditi!

Ukoliko želite LOCKERZ POZIVNICU obratite mi se na PM ili upišite svoj mail na ovom linku: http://fs17.formsite.com/CroWarrior/form245636018/index.html
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: How to - 2 PSU
RoyalBlood kaže...

Evo da i ja malo ovdje pomognem: ukoliko nemate neku mbo pri ruci ili ovaj kabel za palenje 2 PSU napravite ovo - spojite žičicom (bilo kakvom, pazite da ima izolaciju da vas ne bi udarila struja) vod zelene žice i vod druge crne žice lijevo. Napajanje će proraditi!

Ma ne treba biti izolirana. Ja to radim spajalicom već 2-3 godine i još uvijek sam živ Cool.

 

Ali to nije preporučljivo. Samo mala napomenica, da eto, kad nemate komad izolirane žice (na terenu) i spajalica posluži...

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
15 godina
odjavljen
offline
How to - 2 PSU

U najgorem slučaju ako napajanje nije uzemljeno, a vi se držite za nešto uzemljeno, malo će vas pecnit bez obzira dirali zelenu, crnu ili kućište. Mislim da ipak ne bi bilo pametno lizat nešto uzemljeno  Belji se

MA78G-DS3G, Athlon64 X2 5000+, 2x2 GB DDR2 800 MHz, 8600 GT 256 DDR3, 2x160 GB SATA WD HDD
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: How to - 2 PSU
Optik kaže...

[56k WARNING]

Potaknut raznim temama i onima po netu te pcekspertu sa losim slikama pa dosta ljudi kazu "ne vidi se dobro" pa opet pita ili slicno.

Danas sam uhvatio pola sata i bacio se na pravljenje i spajanje kablova

U mom slucaju su koristena dva starija i losija napajanja samo zbog ovog.


POZOR! SVE STO RADITE, RADITE NA VLASTITU ODGOVORNOST TE SAMI ODGOVARATE ZA NAVEDENE POSLJEDICE KOJE MOGU NASTATI OVIM SPAJANJEM




Na pocetku treba rasporedit sve kablove ,molex i ostale savinuti tako da ne smetaju ATX kablu koji nam je potreban za ovo.
Jedno napajanje mora biti master a drugo slave (tj primarno i sekundarno).
Kada ste sredili kablove spremni ste za cvikcange i kidanje viska kablova.
Na glavnom ATX kablu se prekinu 13. i 14. kabl (to vrijedi za ovaj primjer, umjesto 13. kabla moze se prekinut bilo koji crni i stvar najnormalnije radi) te spoji se luster klemom (koji se moze kupiti u svakom ducano poput chipoteke )

 

Slika



Na sekundarnom napajanju na ATX kablu skinuti sve kablove osim vec gore navedenih (13.og i 14.og) te na vrhovima oguliti izolaciju a na ostatcima kablova zaljepit vrhove izolacijskom trakom da nebi bilo slucajno problema.

Nakon ovoga, razvuci zice prema ovoj shemi

Slika


Slikice... (sve na okupu te na drugoj slici je modul koji je koristen za paljenje master napajanja. home made ofkors :) )

 

 

Slika_1 , Slika_2 , Slika_3

 


(na trecoj se vidi da je razvucen par kablova sa sekundarnog napajanja u luster klem)


Luster klem...

Slika


No kad je bal, nek je maskenbal...(trojica su upaljena preko ovog nacina, broj je ne ogranicen no zbilja nema smisla)

Slika

Ovo je jedan nacin rada, te sa ovime se gubi garancija na oba dva napajanja zbog kidanja zica, moguce je kupiti produzetke ATX kablova (dva komada) i raditi sa ovim postupkom i onda ce nece gubiti garancija no biti ce veca zbrka sa kablovima

Ovim postupkom osobno sam pokrenuo jedno staro napajanje te ga koristim kao tester za razne stvari tako da ako ne mozete nizasto iskoristis staro napajanje mozete napraviti ovo.



Lp

nevide se slike

14 godina
offline
How to - 2 PSU

molio bi nekog ako zna di ima kupiti ovaj kabel za 2 napajanja u zagrebu i ponovo da slike netko stavi

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
How to - 2 PSU

pa gle ako nemas garanciju na napajanje spoji te dvije zice i tjt a ako imas pitaj u chipoteci hg spotu vemilu ili diskontu trgovine s informatičkom opremom...

 

btw super tema aj sam razmisljo isto kako da ih upalim istovremeno ali se toga nisam sjetio... posluziti ce sada kada dode nova grafa pa jedno napajanje za komp a drugo samo za grafu pa neka vuce koliko je volja

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
How to - 2 PSU

ma skuzio sam kak treba samo crnu i zelenu žicu spojim, naručio sam xfx 4850 ati radeon pa ak moje napajnje od 400w bude preslabo stavit ću još jedno od 350 ili 400 od starog kompa

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice