Koje 400W napajanje je najbolji izbor?

poruka: 44
|
čitano: 7.482
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Koje 400W napajanje je najbolji izbor?

Treba mi napajanje od 400W, a za oko su mi zapeli sljedeći modeli:

 

425W ENERMAX MODU82+

425W ENERMAX PRO82+ II

CORSAIR CX Series CMPSU-400CXEU

CORSAIR CX Series CMPSU-430CXEU

400W SHARKOON RushPower M

 

 

Cijene se kreću od 380-740kn, ali cijena nije najbitniji faktor, nego mi je bitno da je napajanje što kvalitetnije i tiše (hladnije). Neka preporuka?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koje 400W napajanje je najbolji izbor?

zna se ...

Bilo bi zgodno ... ali nije potrebno
 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
RE: Koje 400W napajanje je najbolji izbor?
MatkoBB kaže...

Treba mi napajanje od 400W, a za oko su mi zapeli sljedeći modeli:

 

425W ENERMAX MODU82+

425W ENERMAX PRO82+ II

CORSAIR CX Series CMPSU-400CXEU

CORSAIR CX Series CMPSU-430CXEU

400W SHARKOON RushPower M

 

 

Cijene se kreću od 380-740kn, ali cijena nije najbitniji faktor, nego mi je bitno da je napajanje što kvalitetnije i tiše (hladnije). Neka preporuka?

Podebljano ti sve govori,ja bih ono podcrtano uzeo.

MOTOR u srcu BRZINA u glavi ADRENALIN u krvi i ANDJELI čuvari
14 godina
neaktivan
offline
Koje 400W napajanje je najbolji izbor?

Enermax je tata mata za sve navedene ali cijena je dobelo prenapuhana. Za 800 kn dobijem TX650 koji odere tog Enera uzduž i poprijeko.

 

Osobno bih išao na CX400, koje je duplo jeftinije a također daje snagu izvan specifikacija, uz dobru kvalitetu izrade.

 

 

Moj PC  
16 0 hvala 0
15 godina
offline
Koje 400W napajanje je najbolji izbor?

Zasto bas 400 W, kad za iste pare mozes i bolje.

Npr. modularno od 500 W

Umjesto Thumbup-a klikčite mi HVALA ! :)
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Koje 400W napajanje je najbolji izbor?
Mitch kaže...

Zasto bas 400 W, kad za iste pare mozes i bolje.

Npr. modularno od 500 W

Možeš za iste pare kupiti i 5x 400W MS, ili 3x 700W Energon... Ali bolje sigurno nije...

 

350W Enermax -> rastura i napajanja od "700W"...   

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
14 godina
offline
RE: Koje 400W napajanje je najbolji izbor?
Mitch kaže...

Zasto bas 400 W, kad za iste pare mozes i bolje.

Npr. modularno od 500 W

Pa zato jer tražim kvalitetno 400W napajanje, 500W mi nije potrebno, a ako se ne varam i Enermax je modularan...

 

Na kraju imam dilemu između Corsaira (5 godina garancije) i Enermaxa (2 godine)...

 

Čitam malo po stranim forumima i nekako većina preporučuje da se ide na Corsaira, dok je ovdje većina za Enermax... Samo mi je čudno što za skoro duplu cijenu enermax ima samo 2 godine garancije...

14 godina
protjeran
offline
RE: Koje 400W napajanje je najbolji izbor?

Enermax je krema svih napajanja...

 

Corsair je super, i bit će ti odlično i s njim...

 

Enermax samo kod nas ima 2 godine, vani od 3 do 10 godina...

(Links kriv)

 

Ako ćeš ići na jeftiniju varijantu, imaš CX400 (ne nove CX-ove, samo 2 godine jamstva, stari CX ima 3),

LC Power Silent/Super Silent/Green (2 god jamstva), te imaš još i Scythe, Sharkoona, Chiefteca itd...

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
14 godina
offline
Koje 400W napajanje je najbolji izbor?

Onda ću vjerojatno ići na enermaxa, ali onog nemodularnog, jer su mi malo ružni oni konektori... znači enermax PRO82+... kod njih mi se sviđa (ako je vjerovat službenim stranicama) što im se ventilator vrti na 450 RPM do 50% operećenosti... to stvarno kao i da se ne vrti... a iskoristivost mu je 88% što znači da se manje energije pretvara u toplinu...

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Koje 400W napajanje je najbolji izbor?

Osobno obožavam Enermax napajanja, ali ga nikad nebi kupio u Linksu...

 

Nije me briga što su digli cijenu dodatnih 25-30%, nego ih mrzim jer su smanjili jamstvo na 2 godine...

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
14 godina
offline
RE: Koje 400W napajanje je najbolji izbor?
Don Kihoty kaže...

Osobno obožavam Enermax napajanja, ali ga nikad nebi kupio u Linksu...

 

Nije me briga što su digli cijenu dodatnih 25-30%, nego ih mrzim jer su smanjili jamstvo na 2 godine...

A gdje da ga uzmem kad ga samo oni imaju?

14 godina
protjeran
offline
RE: Koje 400W napajanje je najbolji izbor?

Vani.... ;)

 

Mislim osobno vjerujem da ako nemaš problema sa strujom,

da će ti Enermax trajati 5+ godina bez frke...

 

Moj stari 350W radi već 7 godina bez UPS-a i zaštitne letve 24/7.

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
14 godina
offline
Koje 400W napajanje je najbolji izbor?

Prema stranicama proizvođača ima tri godine garancije (znači links je skinuo samo jednu godinu). Vani je i jeftiniji, ali opet previše gnjavaže zbog 150kn uštede...

 

http://www.enermax.co.uk/produkte/netzteile/pro82-2.html

 

EDIT: Ovo napajanje je već perverzija:

http://www.enermax.co.uk/products/power-supplies/pro87.html

 

Samo nema ga kod nas za kupiti, a vjerujem da bi i cijena bila 1000+ kn.

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.10.2010 18:50 (MatkoBB).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koje 400W napajanje je najbolji izbor?

Ma uzmi CX400, sigurno je najbolji omijer ulozeno-dobiveno, a i garancija je ako se ne varam 5god.!

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Koje 400W napajanje je najbolji izbor?
Don Kihoty kaže...

Enermax je krema svih napajanja...

 

Corsair je super, i bit će ti odlično i s njim...

 

Enermax samo kod nas ima 2 godine, vani od 3 do 10 godina...

(Links kriv)

 

Ako ćeš ići na jeftiniju varijantu, imaš CX400 (ne nove CX-ove, samo 2 godine jamstva, stari CX ima 3),

LC Power Silent/Super Silent/Green (2 god jamstva), te imaš još i Scythe, Sharkoona, Chiefteca itd...

Treba kupit "stari" Corsair CX 400W (radi ga Seasonic) dok ga ima, jer kak kazu ovaj novi model tj Builders Series (sad ga radi CWT) se srozal u kvaliteti i slabiji je zapravo. Iskusne oci tj oni koji se bolje razumiju kazu ovo dole, no uglavnom Corsair je uštedil lovu recesija ili kaj drugo nije bitno i izbacil novu seriju ali dosta lošije napajanje bez dileme

.Cool

 

http://www.legitreviews.com/news/9105/

 

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=17-139-017&SortField=0&SummaryType=0&Pagesize=10&PurchaseMark=&SelectedRating=-1&VideoOnlyMark=False&VendorMark=&IsFeedbackTab=true&Page=2#scrollFullInfo

14 godina
protjeran
offline
RE: Koje 400W napajanje je najbolji izbor?

Čuj, meni je CWT bolji od Seasonica (VX550, HX1000, sve je to CWT).

 

Da je CX430 slabiji, čini se, nije slabiji, ta 2A se neće osjetiti ako je to CWT kvaliteta.

 

Jedino što se osjeti je jamstvo, Corsair ga smanjuje, jer se boji da će za 4, 4.5 godina morati mnogo toga refundirati,

jer postoje zemlje tipa HR gdje el.en. nije kvalitetna.

 

No stari CX400 je dovoljno jeftin i dobar da nema potrebe za novim, dok postoji stari.

 

Inače, Seasonic je dobar, ali ništa spešl, imaju par vrhunskih, imaju par bezveznih napajanja (koje štancaju samo da se prodaju,

a novog u njima - ništa).

 

CWT je cool. Inače, novi AX1200 je dobar, but who need that shit when You got 1250W Enermax sa peak out-om od 2000+W.

(čak postoje eksperti koji znaju kako ukloniti 25A zaštitu sa railova. da bi povuklo do 2300W)

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
16 godina
offline
RE: Koje 400W napajanje je najbolji izbor?
Don Kihoty kaže...

Čuj, meni je CWT bolji od Seasonica (VX550, HX1000, sve je to CWT).

 

Da je CX430 slabiji, čini se, nije slabiji, ta 2A se neće osjetiti ako je to CWT kvaliteta.

 

Jedino što se osjeti je jamstvo, Corsair ga smanjuje, jer se boji da će za 4, 4.5 godina morati mnogo toga refundirati,

jer postoje zemlje tipa HR gdje el.en. nije kvalitetna.

 

No stari CX400 je dovoljno jeftin i dobar da nema potrebe za novim, dok postoji stari.

 

Inače, Seasonic je dobar, ali ništa spešl, imaju par vrhunskih, imaju par bezveznih napajanja (koje štancaju samo da se prodaju,

a novog u njima - ništa).

 

CWT je cool. Inače, novi AX1200 je dobar, but who need that shit when You got 1250W Enermax sa peak out-om od 2000+W.

(čak postoje eksperti koji znaju kako ukloniti 25A zaštitu sa railova. da bi povuklo do 2300W)

Seasonic je ipak znatno bolji pa to se zna ništ cudno odavno.Nevinašce Zakaj su napravili slabije napajanje zapravo znaju samo oni, i pogotovo ovo sa ventilatorom bez lagera to bode u oci itekak ne moš to zanemarit nikak.Cool

13 godina
online
RE: Koje 400W napajanje je najbolji izbor?
Don Kihoty kaže...

Čuj, meni je CWT bolji od Seasonica (VX550, HX1000, sve je to CWT).

 

Da je CX430 slabiji, čini se, nije slabiji, ta 2A se neće osjetiti ako je to CWT kvaliteta.

 

Jedino što se osjeti je jamstvo, Corsair ga smanjuje, jer se boji da će za 4, 4.5 godina morati mnogo toga refundirati,

jer postoje zemlje tipa HR gdje el.en. nije kvalitetna.

 

No stari CX400 je dovoljno jeftin i dobar da nema potrebe za novim, dok postoji stari.

 

Inače, Seasonic je dobar, ali ništa spešl, imaju par vrhunskih, imaju par bezveznih napajanja (koje štancaju samo da se prodaju,

a novog u njima - ništa).

 

CWT je cool. Inače, novi AX1200 je dobar, but who need that shit when You got 1250W Enermax sa peak out-om od 2000+W.

(čak postoje eksperti koji znaju kako ukloniti 25A zaštitu sa railova. da bi povuklo do 2300W)

CWT ftw!

 

Ah treba vidit reviewe da ih usporedimo ipak CX430 ima veću deklariranu snagu iako CX400 povuče i do 480W kadtreba!

 

Ah naša garancija i ovakvo smanjivanje(tipa Links) užasno živcira a sad kakva je oprema koju prodaju hm da nije slučajno napravljena da crkne baš poslije te 2 godine!

 

Seasonic je dobar kao što si sam rekao par dobrih par loših(tipa Coolermaster)Alise nikako ne uspoređuju jer CM mora još dosta toga naučit o napajanjima!

 

AX1200 that sounds good manCool

Taj Enermax povuče 2.3kW?Lol taj onda bez problema vuče 4.way SLI punokrvnog Fermija dodatno overclockan ;)

Ako je cjena 400W napajanja 800kn koliko onda košta to nazivno napajanje?

Čista perverzija,pored PC-a staviš mini-bar, i električni roštilj pa uživaš dok se napajanje ni ne oznoji hh Belji se

 

Novo ime za Enermax----EnerMrak!

Čim ga prikopčaš i opteretiš nestane struje u cjelom  kvartu!Belji se

"The war is in your blood.Don't fight it!"-John Rambo
14 godina
protjeran
offline
RE: Koje 400W napajanje je najbolji izbor?
rambox kaže...

Seasonic je ipak znatno bolji pa to se zna ništ cudno odavno.Nevinašce Zakaj su napravili slabije napajanje zapravo znaju samo oni, i pogotovo ovo sa ventilatorom bez lagera to bode u oci itekak ne moš to zanemarit nikak.Cool

Zašto misliš da je slabije napajanje? Nije, ta 2A se ne osjeti (24W) ako je iskoristivost veća kod CWT-a.

 

Osobno mislim da je Corsair napokon i uzeo dobre hladnjake, i izbacio ona govna od ADDA smeća,

koji su ball type hladnjaci ŽNJ kvalitete.

 

Sad navodno trpaju moje OMILJENE industrijske hladnjake (i ja imam već 2+ godine jednog u svom VX550,

zamijenio smeće ADDA hladnjak by myself) YateLoon.

 

On je sleeved type (bar ovaj kod mene) i tih je, i radi 2+ godine kod mene u napajanju,

dok je ADDA izdržao 8 mjeseci (tj. ja sam izdržao tu buku 8 mjeseci).

 

@ Pandza -> Enermax je svog 1250W stroja elektronički ograničio sa mislim -10A po railu,

tako da nikad nisu više od 60% opterećeni -> veća efikasnost -> manji gubitci -> duži životni vijek.

 

Za 2000+W treba maknuti tu zaštitu, ja ne znam kako, ali vjerujem da je preko nekih ispravljačkih diodi,

koje treba zamijeniti drugima, a ako je riječ o mikrokontroleru, ili ga reprogramirati, ili staviti drugi ili ga ukloniti i zamijeniti "nečim" (ili ničim).

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.10.2010 23:29 (Don Kihoty).
13 godina
online
Koje 400W napajanje je najbolji izbor?

Ma pusti micanje zaštite napajanje je zvjer i sa njom!

Iako što će ti više od 2kW?Ne planiraš valjda 8 way Sli?Belji se(šala)

Kolika mu je cjena otprilike?

To je napajanje nasprem MS 400W ko i7 980ex nasprem pentium 1 :)

Corsair CX400w=More silent than a ninja!

"The war is in your blood.Don't fight it!"-John Rambo
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.10.2010 23:33 (pandza94).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koje 400W napajanje je najbolji izbor?
pandza94 kaže...

Ah treba vidit reviewe da ih usporedimo ipak CX430 ima veću deklariranu snagu

CX430 ima veću deklariranu snagu međutim u specifikacijama je jasno navedeno 28A naspram 30A kod CX400 modela. U prijevodu to je 24W što nije krucijalno no ipak nije lijepo za vidjeti.

 

@Kihot: Po čemu je Channel Well kvalitetniji od Sise? Barem Sisa radi kvalitetna napajanja. Jedino što mi se više sviđa kod CWT-a jest više 12V grana dok Sisa puno češće koristi jedan snažan 12V rail. I like it jer po meni je bolje raspodijelit izlaznu struju kroz više railova nego sve trpat na jedan jedini.

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.10.2010 23:40 (ATiGamer).
14 godina
protjeran
offline
RE: Koje 400W napajanje je najbolji izbor?

Također volim više railova...

 

CWT je industrijalac koji je snama godinama...

 

Skoro sva Asus, DELL, Alienware, Compaq, Apple mašine pogoni CWT.

 

CWT je u svijetu napajanja nešto slično kao FoxConn (Hon Hai) u svijetu elektroničkih ploča.

 

Inače, po ATX standardu, 12V rail ne smije imati više od 25A, tako da sva naša napajanja sa jednim 12V railom

nisu u pravilu ATX specificirana (znam da zvuči glupo, ali je tako).

 

Inače, CWT ima i napajanja sa jednom granom 12V ali i sa više.

Jedino Enermax nikad nije napravio napajanje sa jednom granom snažnijom od 25A (35A).

 

Enermax ugrađuje railove od 35A ali ih ograničava na standard od 25A,

tako se zna da će raditi uvjek bez problema sa tih 25A jer nije nikad 100% grana opterećena,

tj. ima 10A lufta.

 

Seasonic me razočarao sa nekim serijama sa lošim kondezatorima...

Recimo CWT-u i Enermaxu se to nikad neće desiti, da ugrade KZG smeće od kondića...

 

Prije Rubycon, Sanyo i ostale dobre kondezatore.

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
16 godina
offline
Koje 400W napajanje je najbolji izbor?

Te igre sa lošim kondenzatorima, ti ima na sve strane tj kod svih proizvođaca dogodi se iz toga ne moš nist zakljucit pametno druge stvari su bitnije.Cool

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.10.2010 0:24 (rambox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Koje 400W napajanje je najbolji izbor?

Možeš zaključiti da su uštedjeli 0.15$ po kondezatoru.

Čini se malo, ali na milijun napajanja ispadne mnogo...

 

Zamijeniš i radi sve OK.

 

Evo moj RaptoX sa svim novim konezatorima radi već 12+ mjeseci kao nov, ako ne i bolje.

Ne o-volta, ne gasi se random itd...

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
16 godina
offline
Koje 400W napajanje je najbolji izbor?

Činjenica je da CX400 ima 80+ certifikat dok CX430 nema.

To govori sve.

Ako sam ikako pomogao, nešto pojasnio il se barem trudio - kliknite na HVALA; kao znak zahvalnosti. Hvala.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Koje 400W napajanje je najbolji izbor?

Taj cert ti u životu ionako nije previše presudan...

 

Primjerice, ako je 80% efikasnost, to znači da će kod napajanja

od 400W pri opterećenju od 400W iz utičnice vući potrošnju od 480W.

 

Ako je efikasnost 75-78%, nema 80+ cert., dakle potrošnja je 2-5% veća, dakle

od 488 do 500W...

 

Niošta strašno, jer nitko to napajanje ne tjera u peak...

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
16 godina
offline
RE: Koje 400W napajanje je najbolji izbor?
Don Kihoty kaže...

Taj cert ti u životu ionako nije previše presudan...

 

Primjerice, ako je 80% efikasnost, to znači da će kod napajanja

od 400W pri opterećenju od 400W iz utičnice vući potrošnju od 480W.

 

Ako je efikasnost 75-78%, nema 80+ cert., dakle potrošnja je 2-5% veća, dakle

od 488 do 500W...

 

Niošta strašno, jer nitko to napajanje ne tjera u peak...

Uglavnom na napajanja koja nemaju 80+ certifikat pišu brojeve koje ona mogu najviše povući iz utičnice prije nego odu u vječna lovišta.

To ti je fora s MS, CodeGen i još hrpom drugih. Ko kaže da nije tako i s CX430?

Što ako mu je maksimum 430W iz utičnice jednako približno 330W za komp (tj 330W je približno 77% od 430W)?

S CX400 bar znam da je u stanju davati 400W bez ikakvih problema...

Ako sam ikako pomogao, nešto pojasnio il se barem trudio - kliknite na HVALA; kao znak zahvalnosti. Hvala.
14 godina
protjeran
offline
RE: Koje 400W napajanje je najbolji izbor?

Ako piše 430W, onda će raditi sa 430W bez beda...

 

Sa CX400 sam išao i do gotovo 490W opterećenjem...

 

3x 4850HD bez muke (možda bi stala još jedna da ima više molexa).

 

Nije to MS napajanje...

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
14 godina
offline
Koje 400W napajanje je najbolji izbor?

Izmedju CX430 i CX400, moj izbor je definitivno CX400.

 

Više kablova, duža garancija, uglavnom jeftiniji, jači na 12v, 80+ certifikat. Dakle, sve odlazi na stranu CX400.

 

Što se tiče kolege koji je otvorio ovu temu. Zaista mi nije jasno zašto davat tolke pare za napajanje. Kad pogledam konfu pod tvoj pc i onda nadodam napajanje od 100 eura i kusur, stvarno mi je bzv. Ubodi CX400 i uživaj. Kvalitetan, efikasan i za ono što nudi i više nego isplativ i povoljan (pogotovo u tvom slučaju).

 

BTW. šteta što više nema Silvera. Zaista je bio povoljan za ono što nudi.

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Koje 400W napajanje je najbolji izbor?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice