LC-Power LC6650GP3 V2.3 - GREEN POWER

poruka: 75
|
čitano: 21.780
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
LC-Power LC6650GP3 V2.3 - GREEN POWER

Evo ovako ekipa nabavio sam si prije par sati gore navedeno napajanje,dobijam 19A na 12V1 i 19A 12V2,gledam po netu da je to 80+ Bronze,i sada me zanima dali bih mogao nekakav SLI s gtx260/285 gurati na tom napajanju?

I još me zanima odem na LCovu stranicu i vidim isto to napajanje samo piše preko 20A na 12V railovima,pa me sada zanima ko tu koga hebe?

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: LC-Power LC6650GP3 V2.3 - GREEN POWER
kruskar kaže...

Evo ovako ekipa nabavio sam si prije par sati gore navedeno napajanje,dobijam 19A na 12V1 i 19A 12V2,gledam po netu da je to 80+ Bronze,i sada me zanima dali bih mogao nekakav SLI s gtx260/285 gurati na tom napajanju?

I još me zanima odem na LCovu stranicu i vidim isto to napajanje samo piše preko 20A na 12V railovima,pa me sada zanima ko tu koga hebe?

  A kako ti dobijas? Ti si mjerio?

12 godina
odjavljen
offline
Re: LC-Power LC6650GP3 V2.3 - GREEN POWER
Lazarus Long kaže...
kruskar kaže...

Evo ovako ekipa nabavio sam si prije par sati gore navedeno napajanje,dobijam 19A na 12V1 i 19A 12V2,gledam po netu da je to 80+ Bronze,i sada me zanima dali bih mogao nekakav SLI s gtx260/285 gurati na tom napajanju?

I još me zanima odem na LCovu stranicu i vidim isto to napajanje samo piše preko 20A na 12V railovima,pa me sada zanima ko tu koga hebe?

  A kako ti dobijas? Ti si mjerio?

 Bas i mene zanima kako je izmjerio {#}

13 godina
offline
Re: LC-Power LC6650GP3 V2.3 - GREEN POWER

 Pa piše mu na napajanju genijalci !!

13 godina
offline
Re: LC-Power LC6650GP3 V2.3 - GREEN POWER
Lazarus Long kaže...
kruskar kaže...

Evo ovako ekipa nabavio sam si prije par sati gore navedeno napajanje,dobijam 19A na 12V1 i 19A 12V2,gledam po netu da je to 80+ Bronze,i sada me zanima dali bih mogao nekakav SLI s gtx260/285 gurati na tom napajanju?

I još me zanima odem na LCovu stranicu i vidim isto to napajanje samo piše preko 20A na 12V railovima,pa me sada zanima ko tu koga hebe?

  A kako ti dobijas? Ti si mjerio?

Naljepnica? Instrumenti koje posjedujem doma?

Alien 22 kaže...
Lazarus Long kaže...
kruskar kaže...

Evo ovako ekipa nabavio sam si prije par sati gore navedeno napajanje,dobijam 19A na 12V1 i 19A 12V2,gledam po netu da je to 80+ Bronze,i sada me zanima dali bih mogao nekakav SLI s gtx260/285 gurati na tom napajanju?

I još me zanima odem na LCovu stranicu i vidim isto to napajanje samo piše preko 20A na 12V railovima,pa me sada zanima ko tu koga hebe?

  A kako ti dobijas? Ti si mjerio?

 Bas i mene zanima kako je izmjerio {#}

 

itomic009 kaže...

 Pa piše mu na napajanju genijalci !!

Čovjek vam je sve rekao.

 

EDIT

Lazarus Long ti trollaš a ne čovjek koji je rekao gdje sam mogao vidjeti,i kakve su to prijetnje?

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.9.2012 22:20 (kruskar).
14 godina
protjeran
offline
Re: LC-Power LC6650GP3 V2.3 - GREEN POWER

Mislim da jakost struje ne možeš mjeriti bez opterećenja.

 

Dakle moraš svaki rail opteretiti potrošačem od 20A da bi na njemu izmjerio 20A.

 

Dakle - gluposti mjeriš.

 

Napon = konst.

Jakost struje = varijabla, ovisna o trošilu.

 

To je isto kao da kažeš:

Ja imam automobil koji po specifikacijama može potrošiti 20l na 100km,

ali ja sam mjerio i potrošio sam samo 19l na 100km, dakle taj automobil ne može

trošiti 20l na 100km.

 

Odogovor bi bio - može potrošiti 20l na 100km, samo ga nisi dovoljno "gazio" (opteretio).

From all the things I lost, I miss my mind the most...
13 godina
offline
Re: LC-Power LC6650GP3 V2.3 - GREEN POWER
Don Kihoty kaže...

Mislim da jakost struje ne možeš mjeriti bez opterećenja.

 

Dakle moraš svaki rail opteretiti potrošačem od 20A da bi na njemu izmjerio 20A.

 

Dakle - gluposti mjeriš.

 

Napon = konst.

Jakost struje = varijabla, ovisna o trošilu.

 

To je isto kao da kažeš:

Ja imam automobil koji po specifikacijama može potrošiti 20l na 100km,

ali ja sam mjerio i potrošio sam samo 19l na 100km, dakle taj automobil ne može

trošiti 20l na 100km.

 

Odogovor bi bio - može potrošiti 20l na 100km, samo ga nisi dovoljno "gazio" (opteretio).

Ovako,stari mi je elektroničar i ima svakojake aparate(ni sam neznam uđem u njegovu radionu izgubim se) i on je mjerio,daje opterečenje naravno napajanju,dogurao ga je do 28A na 12V i iznad toga se ugasi napajanje.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: LC-Power LC6650GP3 V2.3 - GREEN POWER
kruskar kaže...
kruskar kaže...

Evo ovako ekipa nabavio sam si prije par sati gore navedeno napajanje,dobijam 19A na 12V1 i 19A 12V2,gledam po netu da je to 80+ Bronze,i sada me zanima dali bih mogao nekakav SLI s gtx260/285 gurati na tom napajanju?

I još me zanima odem na LCovu stranicu i vidim isto to napajanje samo piše preko 20A na 12V railovima,pa me sada zanima ko tu koga hebe?

  Pogledaj boldano. Pises da dobijas, znaci dobija se utisak da si ti mjerio i da si dobio razlicite amperaze.

 

Inace proizvodac daje specifikacije za 25°C

13 godina
offline
LC-Power LC6650GP3 V2.3 - GREEN POWER

Radi se o GP3 650, najjacem modelu GP3 serije, drzati ce taj SLI bez problema.

clock2much
 
3 0 hvala 1
13 godina
offline
LC-Power LC6650GP3 V2.3 - GREEN POWER

Primjetio sam da mi se to napajanje malo više grije,komponente pod moj pc su na tom psu.Dok prije stari PSU se nije grijao nikako,kao da se vent presporo vrti.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: LC-Power LC6650GP3 V2.3 - GREEN POWER
kruskar kaže...

Primjetio sam da mi se to napajanje malo više grije,komponente pod moj pc su na tom psu.Dok prije stari PSU se nije grijao nikako,kao da se vent presporo vrti.

Ma nek se grije, koga briga, napravljeno je da radi.

clock2much
13 godina
offline
Re: LC-Power LC6650GP3 V2.3 - GREEN POWER
kruskar kaže...

Primjetio sam da mi se to napajanje malo više grije,komponente pod moj pc su na tom psu.Dok prije stari PSU se nije grijao nikako,kao da se vent presporo vrti.

Pogledaj dal ti se uopce vrti vent !

Music As A Weapon !!
13 godina
neaktivan
offline
Re: LC-Power LC6650GP3 V2.3 - GREEN POWER
zoharbizo kaže...

Radi se o GP3 650, najjacem modelu GP3 serije, drzati ce taj SLI bez problema.

SLi GTX285 i clockani Q9550? To je dobro 400+W opterećenje u loadu, bez diskova i ostatka konfe. Valjda neće biti nestabilnosti.

 

Pomalo okvirni i rekao bi čak neistiniti navodi raspodjele snage po railovima ne otkrivaju pravu snagu, nešto više bi moralo vjerujem ipak davati na 12V railu.

 

http://traficantesdehardware.com/images/reviews/fuentes/LCPower-LC6650GP3-650W-Rev23/img/006.jpg

 

368W je mižerija za 650W napajanje. Realnije da isporučuje kakvih 400 - 450W.

 

http://traficantesdehardware.com/Reviews-Hardware/Review-LC-Power-LC6650GP3-650W-SilentGiant-Green-Power-Rev23/Page-5.html

Faith divides us. Death unites us.
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.9.2012 7:52 (thedream).
13 godina
offline
LC-Power LC6650GP3 V2.3 - GREEN POWER

GP3 seriju radi CWT a CWT radi Corsaira :)

GP3 serija daje mnogo vise nego je deklarirana, super napajanja za te novce i dovoljno jaka za ovakav SLI.

Tihi, snazni a ne preskupi.

clock2much
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.9.2012 10:53 (zoharbizo).
 
3 1 hvala 0
16 godina
offline
LC-Power LC6650GP3 V2.3 - GREEN POWER

Jedno pitanje za znalce vezano uz ovu tematiku: da li treba kupovati puno jače napajanje nego što je potrebno? Odnosno, hoće li se potrošnja struje povećati ako recimo napajanje od 400W zamijenimo sa nekim od 750W? Ili je potrošnja ovisna samo o opterećenju komponenti samog računala? Znam da će nekima ovo zvučati kao sasvim glupo pitanje, ali kolegi s posla je crklo napajanje, pa je kupio novo (prijelaz sa 400W na 600W) i odmah su mu pojedinci prodali priču o većim računima za struju, iako sam mišljenja da to neće biti tako. Tko je u pravu?

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: LC-Power LC6650GP3 V2.3 - GREEN POWER
Dardevil kaže...

Jedno pitanje za znalce vezano uz ovu tematiku: da li treba kupovati puno jače napajanje nego što je potrebno? Odnosno, hoće li se potrošnja struje povećati ako recimo napajanje od 400W zamijenimo sa nekim od 750W? Ili je potrošnja ovisna samo o opterećenju komponenti samog računala? Znam da će nekima ovo zvučati kao sasvim glupo pitanje, ali kolegi s posla je crklo napajanje, pa je kupio novo (prijelaz sa 400W na 600W) i odmah su mu pojedinci prodali priču o većim računima za struju, iako sam mišljenja da to neće biti tako. Tko je u pravu?

Nema povecanja racuna, samo ce napajanje biti manje optereceno pa ce biti hladnije i tise.

Dakle komponente uvijek trose isto, radilo se o napajanju od 500W koje ih drzi ili napajanju od 1KW.

clock2much
16 godina
neaktivan
offline
Re: LC-Power LC6650GP3 V2.3 - GREEN POWER
zoharbizo kaže...

GP3 seriju radi CWT a CWT radi Corsaira :)

GP3 serija daje mnogo vise nego je deklarirana, super napajanja za te novce i dovoljno jaka za ovakav SLI.

Tihi, snazni a ne preskupi.

Aloo nemoj Corsaira i LC Power u isti koš. {#} I Green seriju radi Huntkey, znači kinezi.

I CWT je samo u nekim Coirsairima, i po meni je okey, ali Seasonic je bolji.

 

 

13 godina
offline
Re: LC-Power LC6650GP3 V2.3 - GREEN POWER
Penryn kaže...

Aloo nemoj Corsaira i LC Power u isti koš. {#} I Green seriju radi Huntkey, znači kinezi.

I CWT je samo u nekim Coirsairima, i po meni je okey, ali Seasonic je bolji.

 

 

Znao sam da ce biti ovakvih komentara, planirao sam ubaciti to da nisu isti rang ali mi se nije dalo.

Zelio sam reci da su jako kvalitetna, imao sa GP3 460 i 560 i nijedan me od njih nije iznevjerio, oba voze jos uvijek iste konfe koje sam prodao a nisu skupi.

link modela i njihovih proizvodaca, naici ces na CWT :* 

Great Wall i CWT rade GP3 i neke Metatron modele.

Nemoj mijesati GP3 sa GP2 i GP modelima.

clock2much
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.9.2012 11:09 (zoharbizo).
15 godina
offline
LC-Power LC6650GP3 V2.3 - GREEN POWER

Ne bih preporučio to napajanje i tako nategnuto s njim radit OC, imao sam navedeno i imalo je abnormalne skokove i padove napona, sad neki kažu da to nije bitno ali na moje komponente (svaka preko 1.5k kn) to više nece isporučivat struju :)

Moj PC  
1 5 hvala 0
13 godina
offline
Re: LC-Power LC6650GP3 V2.3 - GREEN POWER
Dardevil kaže...

Jedno pitanje za znalce vezano uz ovu tematiku: da li treba kupovati puno jače napajanje nego što je potrebno? Odnosno, hoće li se potrošnja struje povećati ako recimo napajanje od 400W zamijenimo sa nekim od 750W? Ili je potrošnja ovisna samo o opterećenju komponenti samog računala? Znam da će nekima ovo zvučati kao sasvim glupo pitanje, ali kolegi s posla je crklo napajanje, pa je kupio novo (prijelaz sa 400W na 600W) i odmah su mu pojedinci prodali priču o većim računima za struju, iako sam mišljenja da to neće biti tako. Tko je u pravu?

 Potrošnja struje ti ovisi što se tiče napajanja o efikasnosti. Efikasnije napajanje će ti potrošiti manje struje za isti rad nego lošije napajanje. Ako je ovo novo napajanje efikasnije od starog, onda će trošiti i manje struje a ne više. Npr, ako ti komp recimo vuče 300W, jeftino napajanje sa slabom efikasnošću će vuči 420W iz zida. Kvalitetno napajanje sa dobrom efikasnošću će za istih 300W koje komp potroši vuči recimo 350W.

13 godina
offline
Re: LC-Power LC6650GP3 V2.3 - GREEN POWER
bik kaže...

Ne bih preporučio to napajanje i tako nategnuto s njim radit OC, imao sam navedeno i imalo je abnormalne skokove i padove napona, sad neki kažu da to nije bitno ali na moje komponente (svaka preko 1.5k kn) to više nece isporučivat struju :)

LC GP3 650 ima nestabilan napon?

Wolv ga je testirao, napajanje nema takvih problema i uredno radi, tiho je i daje vise od deklariranoga.

Isto tako ti je TheDream dao link gore gdje pise u recenziji da ima stabilan napon a ti tu pises to?Daj sinko ne lazi napaceni narod nego reci da ne zelis napajanje od 400HRK da ti drzi komponente od 4K kuna i sve 5.

clock2much
16 godina
neaktivan
offline
Re: LC-Power LC6650GP3 V2.3 - GREEN POWER
zoharbizo kaže...

Znao sam da ce biti ovakvih komentara, planirao sam ubaciti to da nisu isti rang ali mi se nije dalo.

Zelio sam reci da su jako kvalitetna, imao sa GP3 460 i 560 i nijedan me od njih nije iznevjerio, oba voze jos uvijek iste konfe koje sam prodao a nisu skupi.

link modela i njihovih proizvodaca, naici ces na CWT :* 

Great Wall i CWT rade GP3 i neke Metatron modele.

Nemoj mijesati GP3 sa GP2 i GP modelima.

Ja ne vidim nigdje da CWT radi GP3 seriju kao što si gore napisao. {#} Samo Great Wall ide u GP3, dakle opet kinez.

15 godina
offline
Re: LC-Power LC6650GP3 V2.3 - GREEN POWER
zoharbizo kaže...
bik kaže...

Ne bih preporučio to napajanje i tako nategnuto s njim radit OC, imao sam navedeno i imalo je abnormalne skokove i padove napona, sad neki kažu da to nije bitno ali na moje komponente (svaka preko 1.5k kn) to više nece isporučivat struju :)

LC GP3 650 ima nestabilan napon?

Wolv ga je testirao, napajanje nema takvih problema i uredno radi, tiho je i daje vise od deklariranoga.

Isto tako ti je TheDream dao link gore gdje pise u recenziji da ima stabilan napon a ti tu pises to?Daj sinko ne lazi napaceni narod nego reci da ne zelis napajanje od 400HRK da ti drzi komponente od 4K kuna i sve 5.

Čuj ja sam imao to napajanje i još hrpu drugih a ti nisi!? s toga nemoj ti meni govorit kakvo je ili kakvo nije. Nemoš to objasnit djeci poput tebe kojima je lcpower vrh dok tata ne kupi bolje.

13 godina
offline
LC-Power LC6650GP3 V2.3 - GREEN POWER

Prema tvojim komentarima mogu zakljuciti tri stvari, da neznas o cemu pricas, da si ili dijete ili stariji covjek koji razmislja nedovoljno odraslo u srazu s godinama i da si jako naporan.

Imao sam GP3 460/560 pa znam sto mogu gurati, koliko si tihi i griju li se.

Za ne falit taj 560 model mi je drzao masno clockani 2500K i par kartica od kojih je svaka imala potrosnju od otprilike 200W+ u stress testovima, dakle slican setup tvome i nije bilo nikakvih problema sa naponom, nego izmisljas kao i uvijek.

Zato molim te, ne pilaj.

clock2much
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.9.2012 11:24 (zoharbizo).
 
5 1 hvala 1
13 godina
offline
Re: LC-Power LC6650GP3 V2.3 - GREEN POWER

 Pogledajte sad na LC stranicama kod GP3 Silent Giant serije kakve su brojke za ampere. Sad koda daju točnije informacije malo {#}.

15 godina
offline
LC-Power LC6650GP3 V2.3 - GREEN POWER

Evo test jednog od tih LCa; efikasnost,PFC i ragulacija napona (što sam ja gore spomenio) katastrofa.

 

http://www.computerbase.de/artikel/netzteile/2011/test-lc-power-lc6550gp2/

Moj PC  
0 6 hvala 0
13 godina
offline
Re: LC-Power LC6650GP3 V2.3 - GREEN POWER
bik kaže...

Evo test jednog od tih LCa; efikasnost,PFC i ragulacija napona (što sam ja gore spomenio) katastrofa.

 

http://www.computerbase.de/artikel/netzteile/2011/test-lc-power-lc6550gp2/

Kad naucis citati onda se vrati komentirati, dao si link GP2 serije a mi pricamo o GP3 seriji koja je dosta bolja od GP2 serije i nema te probleme.

clock2much
13 godina
offline
Re: LC-Power LC6650GP3 V2.3 - GREEN POWER

 A dobro ti je Ante reko da lupaš gluposti. To napajanje nije uopće ovo o kojem mi pričamo !! Evo ti link sa stranice za koju oni koji znaju nešto o napajanjima sigurno znaju. Pogledaj malo i informiraj se.

 

http://www.plugloadsolutions.com/psu_reports/LC-POWER_LC6560GP3%20V2.3%20GREEN%20POWER%20EDITION_ECOS%201780_500W_Report.pdf

15 godina
offline
Re: LC-Power LC6650GP3 V2.3 - GREEN POWER

I ti imaš taj LC pa ga braniš? aa sve je jasno.

btw tko je ante, neki tvoj "prijatelj" ?

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.9.2012 11:44 (bik).
13 godina
offline
Re: LC-Power LC6650GP3 V2.3 - GREEN POWER
bik kaže...

I ti imaš taj LC pa ga braniš? aa sve je jasno.

btw tko je ante, neki tvoj "prijatelj" ?

Zapanjujuca je tvoja sposobnost citanja i povezivanja GP3 i GP2 serije, isto tako i linkanja proizvoda o kojima ne pricamo, bravo.

clock2much
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice