Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.388.944
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Luc989 kaže...

Ima li još neki način na koji mogu maskimalno opteretiti napajanje možda?

 imaš occt pa staviš na psu test, mislim da gadno dere po procesoru s linpack testom, a bogme i po grafi, moraš imati dobro hlađenje

link

 

EDIT:

ah, nisam uopće skužio da je kolega CyberDemonVZ već dao isti link

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.10.2018 18:23 (picajzla0707).
7 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav ekipa!

Sat vremena maloprije sam imao cudan miris iz napajanje uz neubicajeno jak zvuk ventilatora iz napajanja( cijela siba je smrdila po nekoj vrsti paljevine ). Upravo mi se računalo izgasilo i nemogu ga više upalit, pretpostavka je da je otišlo napajanje.

Sad me zanima sljedeće, s obzirom da sam stavio novu grafičku prije dva mjeseca, postoji li mogucnost da je ona uzrokovala kvar  na napajanju asus strix rx570, tenperatura mi je bila oko 50 stupnjeva dok sam bio u igrici. Temperatura pocesora je isto okej. 

Sto mislite jel mozda jednostavno napajanje staro (corsair gs600 ) vec ga koristim 7 g i nikad problema.

molim vas takoder preporuku best buy napajanja do 1000 kn s obzirom da bi mi isto sluzilo i za buducu novu konfiguraciju kad budem kupovao. Trenutno koristim procesor i7 3930k i asus strx rx570. Hvala puno svima.

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.11.2018 1:26 (Cervinjo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Cervinjo kaže...

To napajanje ukoliko je ispravno je dovoljno za tvoju konfiguraciju, vjerojatno su ga godine stigle.

Uzmi si Seasonic Focus od 750W ili od 850W ako nađeš cijenu koja odgovara budžetu.

13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

koje napajanje uzet za ovu komfu?budjet je nekih 500-600kn

 

 

 

 

Matična ploča GIGABYTE B360M AORUS GAMING 3, s.1151

CPU INTEL i5 8400 SOC.1151 2.80GHz( Coffee Lake)

DDR4 8GB 3000MHz C16 GSkill Aegis(F4-3000C16S-8GISB)

HDD 1TB WD 3,5 WD10EZEX BLUE INTERNI

VGA Palit GeForce GTX 1060 6GB StormX

 

hvala i lp

Battlelog: BumbleBee_HR"The difference between who you are and who you want to be is what you do!!"
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Klik

Ako ti se ne trosi previse za 450kn imas Fortron Hexa 550w 80+ Bronze sa 5 godina jamstva koji to vozi bez da se oznoji

7 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

piše 522 kune

 

edit: aha 450 se odnosi na ovo drugo napajanje. Odo popit kafe 

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2018 14:40 (Doktor Rambaudi).
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozz ljudi,

zanima me bi li napajanje XFX pro 650w 80+ bronze koje trenutno imam bilo u mogucnosti pogoniti RX 580 8gb sa postojecim komponentama (vidi moj pc) ? I ako da, bi li imao jos ponesto prostora za oc iste ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Da i da, bez problema.

7 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozz

 

Imam jedan pc koji treba spojit no fali mi napajanje.

Na njusci sam naso za 150 kuna Coolermaster rs600

Dali je napajanje dobro za tu konfu i kakvo je to napajanje s obzirom da imam suplje zidove pa nebi htio da se cuje glasno.

 

I5 3470

Gtx 1060

2x4gb ddr3

Ssd 120gb

1tb wdc

4 ventilatora RGB

 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.11.2018 14:43 (ibme74).
7 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 znam za tu firmu, no frendu je ostalo jos 150 kuna i reko je da nece dat vise pa zato pitam

a gle kakvo je bitno je da radi, mislio sam da ima mozda neka bolja marka do tih para...

11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Nabavi i5 i GTX1060 i onda škrtari na napajanju... 

7 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ibme74 kaže...

Nabavi i5 i GTX1060 i onda škrtari na napajanju... 

 To sam mu i ja reko al gle, nisu ni te dve komponente nesto skupe lol

Dobio je 1060 za soma kuna a i5 za 350

11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
domi321 kaže...
ibme74 kaže...

Nabavi i5 i GTX1060 i onda škrtari na napajanju... 

 To sam mu i ja reko al gle, nisu ni te dve komponente nesto skupe lol

Dobio je 1060 za soma kuna a i5 za 350

 

A ništa, onda kad mu neki odron star 10 godina spali sve unutra ići će ispočetka 

11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

kaj da kupim za psu...gledam focusa od 750 w ali ga nema na nabavi nigdje..850 mi je 2 much...da piknem onda corsa rm650x ili rm650i ili definitivno jos uvijek sisa? ili mozda evga 650 g3?....dok se odlucio kupit ode 750w iz hg spota za 800kn papa

razorblade
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.11.2018 13:22 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Naruči ga iz vana Seasonic FOCUS PLUS M 750W ili kod nas Gigabyte G750H.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozz,

 

u kompu imam 5-6 godina staro LC-power napajanje od 550W  koje već neko vrijeme proizvodi čudne zvukove i vibracije, ne želim se s time dalje zamarati već bih kupio novo.

Komponente:

CPU: AMD FX 8350

GPU: GIGABYTE RADEON R9 280X

Matična GIGABYTE 870A-DS3P, 16GB RAM, 1xSSD, 2XHDD, 4x case fan

 

Želim kupiti solidno napajanje do max 500kn, koje će biti dovoljno dobro i za buduću novu konfu.

 

Tenks! 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
The_TOM1 kaže...

Pozz,

 

u kompu imam 5-6 godina staro LC-power napajanje od 550W  koje već neko vrijeme proizvodi čudne zvukove i vibracije, ne želim se s time dalje zamarati već bih kupio novo.

Komponente:

CPU: AMD FX 8350

GPU: GIGABYTE RADEON R9 280X

Matična GIGABYTE 870A-DS3P, 16GB RAM, 1xSSD, 2XHDD, 4x case fan

 

Želim kupiti solidno napajanje do max 500kn, koje će biti dovoljno dobro i za buduću novu konfu.

 

Tenks! 

 

SilentiumPC Vero M2 600W 80+ Bronze 36mj garancije

Fortron Hyper 600W 80+ 60mj garancije

Fortron Hexa 85+ 550W 80+ Bronze 60mj garancije

SEASONIC SS-620GB 620 W 80+ Bronze 36mj garancije

Fortron Hyper 700W 80+ 60mj garancije

SilentiumPC Supremo L2 Gold 550W 80+ Gold 60mj garancije

15 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Molim preporuku napajanja cca 500W, što tiši vent i okvirno cca 350kn.

Trebam za jedan stari comp pa nije poželjno da je preskupo.

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Klik ili klik

15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Ovaj SilentiumPC ne izgleda loše iako nikad nisam čuo za ta napajanja.
Vidim da je bronze onake i ima hydraulic fan bearing. Ima ko iskustva s tim napajanjima?
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.11.2018 22:24 (tintin).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav, zanima me kakvo mi je napajanje potrebno za upogoniti i5 6600k na 4.5GHz i GTX 1060 3gb.

Na nekim online kalkulatorima mi izbacuje oko 440W, ne znam jeli stvarno tako ili prodaju maglu?

I neka budget preporuka?

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 Pa prodaju maglu s obzirom da takav komp bi trošio oko 200W. Ne znam u kojem scenariju bi s tim komponentama mogao preći bitno preko 200W, a o 440W da ne pričam. Manje više doslovno pa nemoguće. Dakle, za taj tvoj komp je dosta bilo kakvo normalno napajanje. Uopće se ne zamaraj nazivnom snagomjer sve što valja na tržištu je dosta za tvoj komp. Pogleaj malo po temi samo i kupi si ono koje ti je prihvatljivo cijenom. Ne znam sada koliki ti je budget, ali najjeftinija napajanja a da valjaju su negdje oko 350kn pa na dalje.

15 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Nisam dugo pratio napajanja pa vidim da ima nekih novosti tipa SilentiumPC napajanja. Jel to ok napajanje u praksi (na papiru je ok)?

Trebam inaće napajanje oko 500w uz uvijet da je tihi i kvalitetni fan gore.

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
rocker55555 kaže...

Pozdrav, zanima me kakvo mi je napajanje potrebno za upogoniti i5 6600k na 4.5GHz i GTX 1060 3gb.

Na nekim online kalkulatorima mi izbacuje oko 440W, ne znam jeli stvarno tako ili prodaju maglu?

I neka budget preporuka?

 ja bim rekao preporuka .....  i5 6600k na 4.5ghz sa ssdom i 8gb rama ti vuce  nekih 150W i graficka ti je na max jos nekih 120w ... svaki dodatni fan od 120mm ti je oko 2w-3w (zavisi o amperazi fana) etc etc ....neznam sta sve imas od periferije i komponenata ali rekao bim da je 300w max otprilike sta bi tvoj pc mogao povuc .... nesto ovog tipa http://prntscr.com/lhetol bi bilo idealno za tvoj pc

11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Jel ima sto bolje od corsair rm650x verzija 2018 do 850 kn...posto focus plus gold 750 nije nostupan kod nas.barem ga ja nemrem nac...ili da li se isplati protegnut do 1000 kn za evgu g3 650 ili focus plus platinum 750...cors od 650 bi ttebao biti dovoljan

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
mariolla79 kaže...

Jel ima sto bolje od corsair rm650x verzija 2018 do 850 kn...posto focus plus gold 750 nije nostupan kod nas.barem ga ja nemrem nac...ili da li se isplati protegnut do 1000 kn za evgu g3 650 ili focus plus platinum 750...cors od 650 bi ttebao biti dovoljan

Za ovo što imaš pod Moj PC je Corsair RM650X i više nego dovoljan.

Nema potrebe da trošiš 1000kn na Focus Platinum ili Evga G3.

Sva ta napajanja koja si nabrojao su odlična. Usput, imaš i Corsair TX650M za 100kn manje.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

mozes ga narucit vani za nekih 800kn

http://prntscr.com/lhhz3g

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.11.2018 19:34 (Giopriest).
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Vise mi se svidja kod x sto je full modularan...a tx je polumodularan kao i ovonapajanje sto imam..razmisljao sam i o i verziji radi boljeg venta ali neznam jel se se isplati razlika..a i ovaj x im 10 g jamstvo a onaj 7

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Ako ti je tišina bitna, izbjegavaj evgu g3, ima sjeban hibridni mod i svakih par minuta zavrti vent na visoke okretaje čak i u idle. Rmx ima lošiji vent, ali je vrlo tih, opcija je rmi verzija s boljim fdb ventom no on je preskup. Sisa focus je najkvalitetniji od svih, dolazi sa fdb ventom i cijenom je povoljan - svakako najbolja opcija. Naruči izvana ili probaj kontaktirat neki shop poput uzija, koji to bez problema nabave na zahtjev.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice