Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.388.964
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
gnomisa kaže...

Vidis ja nisam imao problema sa 1060 3gb i i5 7600..pubg mi sa high to ultra radi jebeno na 60hz monitoru....1200p...

 Ne govorim o pubgu koji ne iskoristava jezgre do kraja, nego bf i ovak malo jaci naslovi.

12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

treba gledati količiunu fpsa meni isto je bn na 1060 6gb od strane 6600k (trenutno nije klokan) u doti 2 di je grafa 85-90 a procesor 90+ sto mi realno ne igra nikakvu ulogu jer imam 100+ fpsa cijelo vrijeme.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
tomislavivic kaže...

treba gledati količiunu fpsa meni isto je bn na 1060 6gb od strane 6600k (trenutno nije klokan) u doti 2 di je grafa 85-90 a procesor 90+ sto mi realno ne igra nikakvu ulogu jer imam 100+ fpsa cijelo vrijeme.

 

Nije isto 90-90 i kad ti je CPU zakucan na 100% a grafa čila na 50-60%, ne samo zbog neiskorištenosti nego zbog užasnog trzanja i dropanja FPS-a.

13 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

A kako ja nisam imao trzanja s g4560 i gtx 1060 u sljedecim igrama (1200p 60hz monitor); pubg, tarkov, scum, arma 3, insurgency....bas mi je sve glatko islo. Vi ovdje pisete o najnovojim igrama koje mene ne zanimaju a ja o ovima gore...

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ibme74 kaže...
tomislavivic kaže...

treba gledati količiunu fpsa meni isto je bn na 1060 6gb od strane 6600k (trenutno nije klokan) u doti 2 di je grafa 85-90 a procesor 90+ sto mi realno ne igra nikakvu ulogu jer imam 100+ fpsa cijelo vrijeme.

 

Nije isto 90-90 i kad ti je CPU zakucan na 100% a grafa čila na 50-60%, ne samo zbog neiskorištenosti nego zbog užasnog trzanja i dropanja FPS-a.

To se meni nije pokazalo tako, i5 mi je cesto bio na 100% i nakavog trzanja ni dropova ni stuttera nije bilo...

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ansha kaže...
ibme74 kaže...
tomislavivic kaže...

treba gledati količiunu fpsa meni isto je bn na 1060 6gb od strane 6600k (trenutno nije klokan) u doti 2 di je grafa 85-90 a procesor 90+ sto mi realno ne igra nikakvu ulogu jer imam 100+ fpsa cijelo vrijeme.

 

Nije isto 90-90 i kad ti je CPU zakucan na 100% a grafa čila na 50-60%, ne samo zbog neiskorištenosti nego zbog užasnog trzanja i dropanja FPS-a.

To se meni nije pokazalo tako, i5 mi je cesto bio na 100% i nakavog trzanja ni dropova ni stuttera nije bilo...

 

Nije često ali bude kad zafali snage a CPU je već udario u limit

12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

slažem se ali kao što rekoh dost ovisi o FPS-u bar je to moje mišljenje jer nije problem ak padne sa 100 na 70 al ak padne sa 45 na 20 e tu nastaju dropovi trzanja itd..

14 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ibme74 kaže...
ansha kaže...
ibme74 kaže...
tomislavivic kaže...

treba gledati količiunu fpsa meni isto je bn na 1060 6gb od strane 6600k (trenutno nije klokan) u doti 2 di je grafa 85-90 a procesor 90+ sto mi realno ne igra nikakvu ulogu jer imam 100+ fpsa cijelo vrijeme.

 

Nije isto 90-90 i kad ti je CPU zakucan na 100% a grafa čila na 50-60%, ne samo zbog neiskorištenosti nego zbog užasnog trzanja i dropanja FPS-a.

To se meni nije pokazalo tako, i5 mi je cesto bio na 100% i nakavog trzanja ni dropova ni stuttera nije bilo...

 

Nije često ali bude kad zafali snage a CPU je već udario u limit

Ako je na 100% automatski znaci da fali snage, al to ne uzrokuje stutter ni slicne probleme...

8 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

lijep pozdrav trenutno imam kofiguraciju:

amd phenom ii x4 3.40ghz

nvidia gtx 1060 3gb aero itx

8gb ram ddr3

LC power 450w

trenutno radi sve kako treba ali planiram prec na ryzen3 2200g i zanima me hoce li ovo trenutno napajanje bit dovoljno za novi procesor i maticnu asrock a320m-dgs

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

sta ce ti 2200g kad imas graficku ?  Apu ce ti uzet 8 pci-e linija i ostaje ti samo 8

 

isto tako bijezi od a320 maticnih b350 minimum

 

ryzen 1600 + b350 ploca + 16gb ddr4 3000mhz

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.2.2019 21:56 (Giopriest).
8 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

ako nije problem da mi objasnis sta je apu jer prvi put cujem za to pa i neznam zasto je to neki problem

 
0 1 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

apu = igpu + cpu  ... i prijevodu 2200g je procesor skupa sa integriranom grafickom

 

koliko novaca imas na raspolaganju ?

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.2.2019 22:07 (Giopriest).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
2200g trosi jedno 4 puta manje struje od tog phenoma.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
8 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

1200kn s tim da moram uzet procesor maticnu i bar 8gb ram ddr4 zato i gledam ryzen 3 jer mi je pristupacniji cijeni planiro sam uzet fx 8350/8370 al sam odusto jer je malo jeftiniji od ryzen 3 serije a i nema ih previse po oglasima sad mi je naletio jedan ryzen 3 2200g jeftino pa zato pitam

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

a uzmi 2200g 8x pci-e line ce bit i vise nego dosta za tvoju graficku ali to je to

sta se maticne  idi na b350 mozes oc i imas puno bolje I/O  a320 maticne su jako lose ... toliko da se amd nije ni trudio radit 420 a ni nece ni bit 520

sta se tice rama idi na 2x4gb ukoliko ne planiras i jako brzo kupit novih 8gb plocicu jer sa ryzenom na single chanalu se neces zabavit

 

 

zapravo sto se tice maticne bolje uzmi novu b450 ... razlika je 20-30kn klik

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.2.2019 23:45 (Giopriest).
8 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

za maticne sam gledo i ax370 gaming 3 po mojoj nekoj procjeni nije losa pa neznam kakvo je vase misljenje a za ram sam mislio 1x8gb al ako je bolje 2x4gb onda cu tako uzet

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

x370 se najcesce uzima za ryzen 7 ali ako si mozes priustit onda ok ... ipak si rekao da imas za potrosit 1200kn

 

ako si stvarno ogranicen na 1200kn vjerovatno je bolji izbor ovako nesto klik  pa ljepo jos ubacis svojih 8gb rama i imas 16

 

posto vec spamam tu da ti barem odgovorim na pitanje napajanja ... mislim da je smece jer je vjerovatno staro kao i ostatak kompjuera (osim graficke koju imas) a cak i da nije i dalje je smece i definitivno bim ga mjenjao za 300-400kn mozes solidne kupit vec

11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ansha kaže...
ibme74 kaže...

 

Nije često ali bude kad zafali snage a CPU je već udario u limit

Ako je na 100% automatski znaci da fali snage, al to ne uzrokuje stutter ni slicne probleme...

 točno, meni se to svako malo događa da je proc zakucan, a grafa na 80, 90 ili čak na 70 i manje posto, pa nema stuttera niti išta slično

 

ako moj procesor može izgurati sa 1050ti ili gtx 970 (kolega ima i5 4460 sa gtx 970) normalni fps s nekim mid/high postavkama, onda najmanje isto toliko može i sa gtx 1070, a najčešće može i puno više, stabilnije i sa high/ultra detaljima, bez stuttera i sličnih pojava

 

naravno, sve to na sp igrama, za bf i sliče ne mogu govoriti kad ih ne igram, ali igrao sam ac origins, odyssey, fc5, gta5, witchera, ono neoptimizirano sranje od kingdom come deliverance koje zakolje svaku grafu i svaki proc, isto tako neoptimiziranu mafiu 3, sad igram metro exodus i niđe stuttera i sličnih problema - da fps varira i padne ispod 60, naravno da padne, pao bi i sa gtx 1050ti na postavkama koje ona može tjerat, ali ja jebeno dobro vidim razliku između te dvije grafe, dok se ovdje maltene govori kako 4-core sve iole jače grafe pretvara u 1050ti

 

da, moj haso nemere potjerat gtx 1070 u svim igrama na maksimalnu iskorištenost u svakom trenutku, događaju se padovi iskorištenosti čak i na 70%, fps povremeno padne na 50 ili čak i 40 gdje bi trebao biti skoro uvijek na 60 - ALI, em su postavke gotovo uvijek na maksimumu što sa 1050ti ne bi mogao niti blizu, em je redovito fps u 99% slučajeva daleko veći nego što to može 1050ti i na nižim postavkama - dakle, sa svojim 4-core prastarim hasom itekako imam i vidim korist od grafe tipa gtx 1070, opet ponavljam - na single player igrama

12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Trebam li mjenjati napajanje? Slika dole koje imam sada. Imao u planu i uz savjet ibme74 da kupim novu matičnu + ryzen + grafička. Uzeo samo grafičku jer sam si kupio slušalice + bežični xbox kontroler za pc. Ovo mi je bilo hitnije. Isprobao battlefield 5 i radi ako se ne varam na 60 fps na ultra. Onaj fraps umjesto žutih brojeva mi pokazuje neke kričave pa mi teško pročitati broj fps. Jedini problem je što mi se pojavio par puta zeleni ekran. Vidim da slika se izgubi na sec. Morati ću probati novi hdmi kabel. Sad me zanima napajanje da li da mjenjam hitno ili?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
mariclius kaže...

Trebam li mjenjati napajanje? Slika dole koje imam sada. Imao u planu i uz savjet ibme74 da kupim novu matičnu + ryzen + grafička. Uzeo samo grafičku jer sam si kupio slušalice + bežični xbox kontroler za pc. Ovo mi je bilo hitnije. Isprobao battlefield 5 i radi ako se ne varam na 60 fps na ultra. Onaj fraps umjesto žutih brojeva mi pokazuje neke kričave pa mi teško pročitati broj fps. Jedini problem je što mi se pojavio par puta zeleni ekran. Vidim da slika se izgubi na sec. Morati ću probati novi hdmi kabel. Sad me zanima napajanje da li da mjenjam hitno ili?

 Nemas potrebe mjenjat, to je ok (iliti nije srot, dobro se pokazalo) napajanje.

12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

OK, hvala na korisnoj informaciji:) . Uzeo hdmi sa PS4 i nema problema vise sa gubitkom slike i zelenim ekranom.

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Bok, trebam pomoć oko napajanja. Imam staro računalo, mini itx matična (GA-H77N-WIFI), i5-3570, ssd i hdd. Sve je to u nekom malom linkworld kućištu sa očajnim napajanjem od 150W i hrpom poblema. Pa ga nisam koristio već par godina. Sada ga moram ponovno upogoniti, našao sam novo kućište koje prima ATX napajanje.

 

Na računalu ću vjerojatno vrtiti nekakve simulacije i bit će stalno upaljeno, pa mi treba stabilno napajanje kada opteretim sustav, a s druge strane kada se ništa ne radi da bude što tiše.

 

Može li kakav prijedlog za napajanje do 300-350 kuna?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ukoliko nećeš stavljati grafičku karticu na navedene komponente, onda bi preporuka bila za jedno od ovih modela:

 

XFX XT 400 (od 310 kn; 2 god. jamstva)

SilentiumPC Vero L2 500 W (od 330 kn; 3 god. jamstva)

FSP Hexa 400 W (od 300 kn; 3 god. jamstva)

Antec VP350P (od 320 kn; 2 god. jamstva)

 

Poredani su onako kako ih osobno smatram od najboljih prema lošijima. Za XFX XT računam da je Seasonic varijanta (iz njihove S12II serije) s dva rail-a na 12 V, a ako je jedan rail, onda je u pitanju platforma s komponentama lošije kvalitete pa bih prije išao na druge modele. SilentiumPC ima relativno nepoznatu platformu (SAMA je proizvođač), ali unutra su dobre komponente i rezultati testiranja su također dobri (recenzijarecenzija SAMA modela s istom platformom). FSP Hexa je standardno dobar i provjeren izbor u ovom rangu, no dajem prednost Seasonic platofrmi iz XFX modela (iako daju kraće jamstvo), a i SilentiumPC uglavnom zato što je 500 W i ima flat crne kablove. Antec sam stavio jer ima Delta platformu pa bih ga čak vidio najkvalitetnijim uz XFX-a, no na zadnjem je mjestu jer ima najmanju učinkovitost, mogao bi biti nabučniji i jer je najslabiji (tebi ne igra veliku ulogu ako ćeš se zadržati samo na navedenim komponentama).

13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav,

 

ima li među nama vlasnika be Quiet! napajanja?
Najpopularnijih među švapskim PC entuzijastima?

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
sudy_freak kaže...

Pozdrav,

 

ima li među nama vlasnika be Quiet! napajanja?
Najpopularnijih među švapskim PC entuzijastima?

Ne vidim nikakvog razloga za kupovat ih kad su skupa uz potpuno nekonkurentno trajanje garancije...

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ansha kaže...
sudy_freak kaže...

Pozdrav,

 

ima li među nama vlasnika be Quiet! napajanja?
Najpopularnijih među švapskim PC entuzijastima?

Ne vidim nikakvog razloga za kupovat ih kad su skupa uz potpuno nekonkurentno trajanje garancije...

5 godina je i više nego pristojno.

Što mi vrijedi na EVGA 750 G2 10 godina garancije kad je nakon 5 mjeseci ventilator počeo zvučati kao Su-27 pri uzlijetanju..

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
14 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
sudy_freak kaže...
ansha kaže...
sudy_freak kaže...

Pozdrav,

 

ima li među nama vlasnika be Quiet! napajanja?
Najpopularnijih među švapskim PC entuzijastima?

Ne vidim nikakvog razloga za kupovat ih kad su skupa uz potpuno nekonkurentno trajanje garancije...

5 godina je i više nego pristojno.

Što mi vrijedi na EVGA 750 G2 10 godina garancije kad je nakon 5 mjeseci ventilator počeo zvučati kao Su-27 pri uzlijetanju..

5 jos moze proc, mislio sam da je 3, zapravo sam siguran da je bilo 3 godine prije.

Ovo s EVGA-om ne kuzim, pa tome i sluzi garancija, sta ga nisi zamjenio?

 

Al BQ su prije svega preskupa napajanja za ono sta nude, trenutno su Corsair HX-ovi bagatela, 1200W verzija je 160€...

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ansha kaže...
Al BQ su prije svega preskupa napajanja za ono sta nude, trenutno su Corsair HX-ovi bagatela, 1200W verzija je 160€...

Ili RMx serija.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
14 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Valentin17 kaže...
ansha kaže...
Al BQ su prije svega preskupa napajanja za ono sta nude, trenutno su Corsair HX-ovi bagatela, 1200W verzija je 160€...

Ili RMx serija.

RMx nije dovoljno jeftin u odnosu na trenutne cijene HX-a..

13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ima sigurno razlog zašto su jeftina. Imao sam TX650M i nikako nisam bio zadovoljan.
Prvenstveno coil whine koji je imao

be Quiet! je redizajnirao s novim generacijama s wire-free dizajnom izbacivši maksimalno kablove unutar samog napajanja što poboljšava hlađenje i protok zraka.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice