Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.385.460
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
hrčak kaže...

Pozdrav, zanima me da li je navedeno napajanje iz računala dostatno za njega, naime računalo će se koristiti samo za Office, bez grafičke kartice, samo ću još dodati 2 hard diska i 2 ssd diska u njega. Hvala

 

https://www.njuskalo.hr/pc-racunala/i5-2400-4gb-ram-500gb-hdd-win10-office-2016-oglas-28280265

 jeste i previse..ali po mojem ukusu ovaj build mi je preskup,nemas ni graficku stari i5 2 generacije, a 4 gb dd3 ce biti malo za pokretanje win10 i aplikacija meni kad otvorim web ode i 5-6 gb rama

5 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav, zanima me dali bi ovo napajanje BE QUIET Pure Power 11 500W moglo podržati i5 8600k i gtx 1060 kasnije bi stavio 1080 ili preporuka za neko drugo cjena oko 500kn

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
G502 kaže...

Pozdrav, zanima me dali bi ovo napajanje BE QUIET Pure Power 11 500W moglo podržati i5 8600k i gtx 1060 kasnije bi stavio 1080 ili preporuka za neko drugo cjena oko 500kn

Hvala

 

klik

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

G502

 

Predloženi Silentium je ok, tj. veliki plus mu je 5 god. jamstva, no tehnički nije bolji od SAMA Armor 750 W (od 474 kn; 3 god. jamstva; recenzije 1 / 2) ili Silverstone Strider Gold S 750 W (od 509 kn; 3 god. jamstva; recenzija).

Armor ima gotovo pa jednaku platformu kao i Sllentium (recenzija: L2 / M2), a osnovna razlika je modularna ploča i to što su kondenzatori u potpunosti Chemi-Con, dok kod Silentiuma su uglavnom nešto lošiji Teapo. Ono što najviše osjetiš je potpuna modularnost koju dobiješ kod Armora u odnosu na Silentium, a prikriveno su tu i potencijalno bolji rezultati regulacije napona, manje oscilacija napona (bolji kondenzatori i dodatni za 'peglanje' na modularnoj ploči) i u konačnici pouzdanost.

 

Silverstone ipak ima nešto provjereniju Sirtec/High Power platformu također sa svim elektrolitskim Chemi-Con kondenzatorima (primarni Rubycon), a i ventilator bi mogao biti bolji s obzirom da je u pitanju poznati Globe Fan u odnosu na Aobos kod Suprema i Armora kojeg se zna viđati u napajanjima od cca. 200 kn. S obzirom na to bih Silverstone-a možda birao prije Armor-a.

 

Što se tiče Pure Power 11 500 W, on bi bio isto dovoljan jer sumnjam da bi navedena konfiguracija s 1080 pri najvišim opterećenjima trošila više od 400 W, no dobro je imati malo prostora za OC pa je onda ipak preporučljivo uzeti nešto barem od cca. 600-650 W.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.5.2019 18:04 (kiwi_91).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Koje bi bile konkretne i vidljive prednosti navedenog Silverstone Strider Gold-a u odnosu na linkani model dolje. Taj je koliko vidim općeprihvaćeno vrhunski (tier S), ali cijena je DUPLA.

 

https://www.telebit.hr/jedinica-napajanja-seasonic-650w-prime-gold-ssr-650gd2-atx-120mm-80-plus-platinum-modularno-24mj.html

 

Konfiguracija je:

 

I7-9700K (bez overclocka za sada)

32GB RAM

GTC 1060 6GB

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.5.2019 10:10 (Notrial).
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 Trošio bi nešto manje struje s obzirom da je Seasonic efikasniji i to je jedina direktna korist na taj način. Inače je Seasonic kvalitetniji, ali ne vrijedi ako baš ideš na taj način gledati duplo više, bez daljnjeg, osim ako ga ne misliš imati duži niz godina. Onda i vrijedi radi jamstva i kvalitete.

15 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

https://www.hgshop.hr/proizvod/napajanje-seasonic-ss-620gb-620-w/165186

 

Jel ovo čemu? Zamjenio bih svog Fortona Hyper od 500 w s nečim jačim, jer non stop imam feeling da sam na knapac, a i probao bi ryzena dići na 4.0 što se ne usudim s ovim napajanjem koje imam

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.5.2019 15:46 (lobotomac90).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Za sitno više imaš Sama Armor 750w 80+ Gold 3god jamstva i SilentiumPC Supremo L2/M2 550w 80+ Gold 5 godina jamstva

15 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

A ne znam, skeptičan sam prema tim novijim brandovima na tržištu, za sitno više bi išao na Forton Raider 2, ali ovaj SS mi se ne čini loš, sad ne znam kakav je u praksi, nije mi bitno jel modularno ili ne.

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.5.2019 16:10 (lobotomac90).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
lobotomac90 kaže...

A ne znam, skeptičan sam prema tim novijim brandovima na tržištu, za sitno više bi išao na Forton Raider 2, ali ovaj SS mi se ne čini loš, sad ne znam kakav je u praksi, nije mi bitno jel modularno ili ne.

U praksi je pouzdan (i vise nego sto treba), ali zato i glasan vise nego sto bi trebao biti, pocevsi od neke rx 570 pa dalje na grafe vece potrosnje...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.5.2019 16:43 (Tomo53nja).
10 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Del_Boy97 kaže...

moze preporuka nekog tihog napajanja s mogucnoscu modularnosti (to nije previse bitno ali ako moze) za moje računalo.

 

Možda bih ga nadograđivao u buducnosti sa nekim ryzenom 2600

 netko?

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

a koliko ti krzneni zivotinja imas za to tiho napajanje

10 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ibme74 kaže...

a koliko ti krzneni zivotinja imas za to tiho napajanje

 500-800

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Corsair RM550X 

ako možeš jaoš malo preko tih 800kn imaš i 650w varijantu.

15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Tomo53nja kaže...
lobotomac90 kaže...

A ne znam, skeptičan sam prema tim novijim brandovima na tržištu, za sitno više bi išao na Forton Raider 2, ali ovaj SS mi se ne čini loš, sad ne znam kakav je u praksi, nije mi bitno jel modularno ili ne.

U praksi je pouzdan (i vise nego sto treba), ali zato i glasan vise nego sto bi trebao biti, pocevsi od neke rx 570 pa dalje na grafe vece potrosnje...

 

Onda mislim da cu ipak na raidera ici za 80 kn vise,a to  napajanje svi hvale.

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.5.2019 17:56 (lobotomac90).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Del_Boy97

 

Da ne ostaneš samo na jednom izboru (iako odličnom...), jedni od tiših napajanja su i Seasonic Focus Plus 650 (od 790 kn; 5/10 god. jamstva) i Antec HCG 650 (od 804; 3/10 god. jamstva), a XTR2 750 (od 801 kn; 5 god. jamstva)) bi također mogao biti jer se temelji na jednakoj platformi.

Usporedba buke (pri dnu tablice - "Geluidstest").

 

 

lobotomac90

 

Raider II je kao i Seasonic bučniji od prosjeka na višim opterećenjima, ali moguće ipak nešto malo manje. Ono što je prednost FSP-a je to što ima bolju platofrmu s DC-DC regulacijom napona, dok Seasonic ima lošiju izvedbu s grupnom regulacijom napona. Znači SS je općenito gledano dobar, no vrijeme ga je pregazilo jer se danas traži što bolja učinkovitost, tih rad i sve više napajanja tog nižeg srednjeg ranga već ima DC-DC regulaciju napona.

 

I samo napomena, ukoliko ideš na Raider-a, osobno bih gledao barem 650 W jer 550 W ima platformu kao Hexa 85+. Znači nešto manje naprednu od ove u jačim modelima.

 

15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...
 

Raider II je kao i Seasonic bučniji od prosjeka na višim opterećenjima, ali moguće ipak nešto malo manje. Ono što je prednost FSP-a je to što ima bolju platofrmu s DC-DC regulacijom napona, dok Seasonic ima lošiju izvedbu s grupnom regulacijom napona. Znači SS je općenito gledano dobar, no vrijeme ga je pregazilo jer se danas traži što bolja učinkovitost, tih rad i sve više napajanja tog nižeg srednjeg ranga već ima DC-DC regulaciju napona.

 

I samo napomena, ukoliko ideš na Raider-a, osobno bih gledao barem 650 W jer 550 W ima platformu kao Hexa 85+. Znači nešto manje naprednu od ove u jačim modelima.

 

 

Imaš li možda još neku preporuku u tom cjenovnom rangu? 500 kn znači, znam da su focusi i corsair RMX najbolji ali to mi puno love, gledam nešto oko 500 kn,a da je bolje i jače od ovog hypera 500 što trenutno imam da se ne moram bojat ako clockam da će biti problema.

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.5.2019 23:25 (lobotomac90).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pa nemas nekog izbora do 500kn, vecinu si vec dobio.

Fortron Hyper 600/700, Fortron Raider 550/650, Sama Armor 650/750, SilentiumPC Supremo L2/M2 550...

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

@lobotomac90 - ne treba tebi ništa jače napajanje od tog Hyper-a za malo clocknuti Ryzen 5 1600X uz RX 580. Jedino ako napajanje ima već nekoliko godina pa bi htio mijenjati. U tom slučaju, imaš tu preporuku kolege iz postova gore.

12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav.

 

Naletio danas u jednoj manje poznatoj radnji na Fortron Hyper 700 W za 259 kuna i kupio ga... Pokazao ga frendu, pogledali ga detaljno, ima ogrebotinice i naljepnicu "FSP No fault found" tako nekako.

 

Kontamo da je bio na reklamaciji i u servisu. Nije otvaran, ima onu naljepnicu "Warranty void if removed" , nema jamstveni list...

 

U butigi je bio stariji čova, vlasnik radnje i nije vješt sa detaljima oko jamstva (iako je nazvao svog djelatnika koji mu je alfa i omega koliko vidim)...

 

E sad, nadam se da je PSU ispravan i da imam 5 godina garu.

 

Šta iskusna ekipa misli?

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
online
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Nisi naveo koja je to radnja, odnosno dal je to neki dućan ili si to kupio u nekoj šupi od nekog lika s oglasnika.

 

Da li imaš račun?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ma radnja sa elektronikom, imaju matične ploče, grafulje, satelitske điđe, laptope... Postoje godinama...

 

Imam račun.

Nisam ja ništa prčko.
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.5.2019 19:29 (Spiridon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
online
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ako na računu ne piše i trajanje jamstva, zatraži ga, jer prodavač ti je obvezan pri prodaji dati i to. To je osnovna stvar.

 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Za sada jedino na kutiji piše "5 years warranty"... Nazvat ću sutra i vidjeti šta je s tim...

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
mariolla79 kaže...

Lol najskuplje napajanje ikad...😁😁😁

Zašto? RM750X i 850X su skuplji, a to je isti rang, recimo.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Valentin17 kaže...
mariolla79 kaže...

Lol najskuplje napajanje ikad...😁😁😁

Zašto? RM750X i 850X su skuplji, a to je isti rang, recimo.

Preko milje kuna? 

 

11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Promster kaže...
Valentin17 kaže...
mariolla79 kaže...

Lol najskuplje napajanje ikad...😁😁😁

Zašto? RM750X i 850X su skuplji, a to je isti rang, recimo.

Preko milje kuna? 

 

da da, preko milju kuna - link

rm850x, koji je u klasi te evge je sto kuna skuplji do nje, 100w slabiji rm750x je tek koju kunu jeftiniji

al ima i skupljih gold napajanja, sisu prime keširao sam prije dvije godine 175 eurića, 850w je bio značajno skuplji

 

13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Promster kaže...

Preko milje kuna? 

Zaboravi, glup sam.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
picajzla0707 kaže...
Promster kaže...
Valentin17 kaže...
mariolla79 kaže...

Lol najskuplje napajanje ikad...😁😁😁

Zašto? RM750X i 850X su skuplji, a to je isti rang, recimo.

Preko milje kuna? 

 

da da, preko milju kuna - link

rm850x, koji je u klasi te evge je sto kuna skuplji do nje, 100w slabiji rm750x je tek koju kunu jeftiniji

al ima i skupljih gold napajanja, sisu prime keširao sam prije dvije godine 175 eurića, 850w je bio značajno skuplji

 

 

Niste skontali ni ti ni Valentin, onaj EVGA-a doslovno košta preko milje (milijun) kuna na onoj stranici 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice