Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.373.538
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

SilentiumPC 80+ gold

 

U čemu je fora sa ovim napajanjem? 550W 80+ gold sa 5 godina garancije za samo 500 kuna.

Na papiru djeluje predobro s obzirom na cijenu.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Seasonic SS-620GB

 

https://www.ekupi.hr/Napajanje-Seasonic-SS-620GB-620W-30946.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Što mislite o njemu u usporedbi sa:

 

Fortron Hexa 85+ 550W

 

https://www.instar-informatika.hr/napajanje-fortron-hexa-85-550w-80-bronze-atx/fsp-nap-hexa85-550/product/

 

ili neko treće ? 

 

ili skupit još parsto kuna ? nije mi bitno da je modularno

 

Kanta :  I5 4690 ,  RX 580 NITRO + ,3HDDa + ssd

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Od ta tva gledaj s duljom garom, oba su dobra i neće bit problema a ako zelis bas odlično napajanje onda seasonic focus 550w i više 

10 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav uskoro planiram uzeti rx 580 i zanima me hoce li ovo moje napajanje biti dovoljno.Zadnje 2 godine koristim r9 270x koja trosi 160w i nije bilo nikakvih problema,dok rx 580 trosi oko 185w po testovima pa se bojim da ovo napajanje nece biti dovoljno.Ili da ipak idem na sigurno pa uzmem rx 570?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
pacijent007 kaže...

Od ta tva gledaj s duljom garom, oba su dobra i neće bit problema a ako zelis bas odlično napajanje onda seasonic focus 550w i više 

 na kraju sam krenuo nekim srednjim putem i uzeo Fortronov Raider II 550w, i to sad fino radi, moje je pitanje, da li da možda to napajanje mjenjam za recimo isto ali 650w ima li to smisla i potrebe ?

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Acex kaže...

Pozdrav uskoro planiram uzeti rx 580 i zanima me hoce li ovo moje napajanje biti dovoljno.Zadnje 2 godine koristim r9 270x koja trosi 160w i nije bilo nikakvih problema,dok rx 580 trosi oko 185w po testovima pa se bojim da ovo napajanje nece biti dovoljno.Ili da ipak idem na sigurno pa uzmem rx 570?

  Nemaš brige ako je napajanje ispravno jer RX 580 ne troši drastično više od prethodne grafe, a ni CPU ti nije rastrošan. S obzirom da tvoj sustav u gamingu ne može doći do 300W potrošnje iz zida (osim ako ne clockaš žestoko), sve bi trebalo biti ok.

mla_dend kaže...
pacijent007 kaže...

Od ta tva gledaj s duljom garom, oba su dobra i neće bit problema a ako zelis bas odlično napajanje onda seasonic focus 550w i više 

 na kraju sam krenuo nekim srednjim putem i uzeo Fortronov Raider II 550w, i to sad fino radi, moje je pitanje, da li da možda to napajanje mjenjam za recimo isto ali 650w ima li to smisla i potrebe ?

 Za tvoju konfiguraciju realno nema nikako potrebe a ni smisla, pogotovo ako misliš na istog Raidera od 650W.

11 godina
online
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Acex

Napajanje će biti dovoljno za RX580, ali pazi koju uzimaš jer tvoje napajanje ima samo 1x8pin(6+2) PCI-E konektor.

Npr: RX580 Sapphire PULSE ili Gigabyte AORUS imaju samo 1x8pin priključak.

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.9.2018 13:13 (Mile 74).
Moj PC  
2 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Mile 74 kaže...

Acex

Napajanje će biti dovoljno za RX580, ali pazi koju uzimaš jer tvoje napajanje ima samo 1x8pin(6+2) PCI-E konektor.

Npr: RX580 Sapphire PULSE ili Gigabyte AORUS imaju samo 1x8pin priključak.

 Imam dodatni molex 6 pin konektor koji koristim sad na 270x,nadam se da cu ga moc iskoristit i na 580 ako uzmem sa 8 i 6 pin konektorima ili?

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 Možeš, to nije nikakav problem kad je napajanje normalno.

12 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Napajenje je seasonic prime ultra gold 650W 

Uglavnom mrtvo totalno, gumb na paljenje ne reagira, na testu sa 24 pinskim konektorom se vent ne vrti (hybrid mode ugašen, gumb za paljenje na 1), kompjuter radi savršeno sa drugim napajanjem

Mene zanima postoji li još kakav trik za osposobljavanje takvih stvari ili da ga vratim na garanciju? Unaprijed hvala...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Motorino kaže...

Napajenje je seasonic prime ultra gold 650W 

Uglavnom mrtvo totalno, gumb na paljenje ne reagira, na testu sa 24 pinskim konektorom se vent ne vrti (hybrid mode ugašen, gumb za paljenje na 1), kompjuter radi savršeno sa drugim napajanjem

Mene zanima postoji li još kakav trik za osposobljavanje takvih stvari ili da ga vratim na garanciju? Unaprijed hvala...

 

Jbt ljudi se mole Bogu da pokvarenu komponentu ne dobiju sa gare repariranu a ti bi sam išao popravljat to nspajanje a dobio bi novo 100% da reklamiraš kvar.

Ne kužim te bgmi

12 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Silent horror1992 kaže...
Motorino kaže...

Napajenje je seasonic prime ultra gold 650W 

Uglavnom mrtvo totalno, gumb na paljenje ne reagira, na testu sa 24 pinskim konektorom se vent ne vrti (hybrid mode ugašen, gumb za paljenje na 1), kompjuter radi savršeno sa drugim napajanjem

Mene zanima postoji li još kakav trik za osposobljavanje takvih stvari ili da ga vratim na garanciju? Unaprijed hvala...

 

Jbt ljudi se mole Bogu da pokvarenu komponentu ne dobiju sa gare repariranu a ti bi sam išao popravljat to nspajanje a dobio bi novo 100% da reklamiraš kvar.

Ne kužim te bgmi

 Pa nisam sad mislio čačkat po tome nego ako je neka glupost da ne dižem frku bezveze...

 

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ma skupi ga i šalji ne zamaraj se do čega je.

12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
+1
Apsolutno nebitno do cega je, niti je tvoj problem.
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

CX550M ili Seasonic FOCUS Plus 550  za 2600x, Gigabyte GTX1070Ti 8G Gaming, 2x HDD, 1x SSD

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 Seasonic je bolji ali ne bi fulo nešto posebno ni s tim CX550M. 

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Aces of Anarchy kaže...

CX550M ili Seasonic FOCUS Plus 550  za 2600x, Gigabyte GTX1070Ti 8G Gaming, 2x HDD, 1x SSD

Nema dvojbe uopće, sve je na strani Seasonica, pogledaj koliko više košta npr. 750W model, obično je to blizu

i isplati se nadoplatiti za jači model pa si miran godinama.

Napajanje bi bilo savršeno da nema kondenzatore u kablovima (slijede primjer SuperFlowera) i da na PCI-E kabelima

imaju po jedan konektorna kraju kao što je to radio SuperFlower sa EVGA G2 modelima.

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.9.2018 6:38 (Valentin17).
14 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav, moze li mi netko molim vas preporucit kvalitetno napajanje za navedenu konfiguraciju pod moj pc.

Znaci Phenom II X4 925 overclockan

gtx 750 ti overclockana

4x2 GB DDR2

1 SSD 250 GB

1 HDD 250 GB 7200 RPM

1 dodatni vent za kuciste

Napomena da racunalo radi vecinom 24/7 tako da ne bih htio nesto nekvalitetno. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Jakic007 kaže...

Budžet?

14 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

600 kn recimo ali nije fiksan budzet.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Jakic007 kaže...

600 kn recimo ali nije fiksan budzet.

Dodaj još 50 kn i bez brige si, KLIK.

12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Iz opisa artikla na linku

 

Sezonski inženjeri stvorili su potpuno novu liniju proizvoda temeljenu na naprednoj tehnologiji koja proizlazi iz dugogodišnje intenzivne aktivne istrage. Rezultat ovog razvoja je čvrsta FOCUS + serija koja je kompletno modularna.

7 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
sosta kaže...

Iz opisa artikla na linku

 

Sezonski inženjeri stvorili su potpuno novu liniju proizvoda temeljenu na naprednoj tehnologiji koja proizlazi iz dugogodišnje intenzivne aktivne istrage. Rezultat ovog razvoja je čvrsta FOCUS + serija koja je kompletno modularna.

  dobro da nisu morsko-sonični inžinjeri 

12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Dobro dok su inženjeri, makar i sezonski, mogli su biti studenti na studentski ugovor, tko zna jel bi onda bila čvrsta serija :-)

 

Mislim, zašto ne ostaviti originalni opis, ako si već nisi dao truda provjeriti prijevod.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.10.2018 9:07 (sosta).
7 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav,

 

Tek sam se poceo zanimati za ekektroniku, i mogu vam reci da imam velo malo znanja u toj oblasti pa me izvinite zbog mog ne znanja. .D. Zbog toga se obracam vama genijalcima i velikim strucnjacima za pomoc. ;) Imam Led Driver HL napajanje Iutput Voltage; DC 12V (Izlazna snaga: 10W/36W/60W/120W/150W/200W. ). Izlazna struja: 00,8A/3A/5A/10/12A/17A. Zelio bih da na tom Led Driveru podesim da izlazni napon bude 3.7V a 4500mh. Da li je to moguce, uz 300W Step Down Buck Converter i kako bih to podesio. Unaprijed zahvalan. ;)

 

Ćilibarko
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav,

 

Tek sam se poceo zanimati za ekektroniku, i mogu vam reci da imam velo malo znanja u toj oblasti pa me izvinite zbog mog ne znanja. .D. Zbog toga se obracam vama genijalcima i velikim strucnjacima za pomoc. ;) Imam Led Driver HL napajanje Iutput Voltage; DC 12V (Izlazna snaga: 10W/36W/60W/120W/150W/200W. ). Izlazna struja: 00,8A/3A/5A/10/12A/17A. Zelio bih da na tom Led Driveru podesim da izlazni napon bude 3.7V a 4500mh. Da li je to moguce, uz 300W Step Down Buck Converter i kako bih to podesio. Unaprijed zahvalan. ;)

 

Ćilibarko
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Motorino kaže...

 Pa nisam sad mislio čačkat po tome nego ako je neka glupost da ne dižem frku bezveze...

 

 

Napajanje je ispravno ili nije, nema tu nikakvih "trikova". Ako ti je prekidač na "1", sve je dobro spojeno i ako pritiskom na dugme računalo ne reagira (čitaj mrtvo) napajanje je prdnulo, ako imaš jamstvo spakiraj a i šalji im na servis, daljnjim čačkanjem i otvaranjem istog možeš samo poništiti garanciju i napravit još veće NjeSra.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ibme74 kaže...
Motorino kaže...

 Pa nisam sad mislio čačkat po tome nego ako je neka glupost da ne dižem frku bezveze...

 

 

Napajanje je ispravno ili nije, nema tu nikakvih "trikova". Ako ti je prekidač na "1", sve je dobro spojeno i ako pritiskom na dugme računalo ne reagira (čitaj mrtvo) napajanje je prdnulo, ako imaš jamstvo spakiraj a i šalji im na servis, daljnjim čačkanjem i otvaranjem istog možeš samo poništiti garanciju i napravit još veće NjeSra.

 Ma sve 5 nisam ja mislio ništa specijalno popravljat nego sam se sjetio kad mi se komp još davno zblesirao i rekli su mi da vadim baterijicu sa matične...i bome tako je i bilo izvadio sam ju stavio natrag i komp proradio...eto na tako neke jednostavne stvari sam mislio pod "trikove" jednostavno nikad nisam imao posla sa tim.

Ali evo napajanje ima i original tester koji ide na 24 pinski konektor i to je znak da je definitivno prdnulo..

15 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Crce mi napajanje sinoc LC 600 w radilo je dobro 2-3 god.Izvadim napajanje ,spojim zelenu i crnu zicu i pokusam da ukljucim

nista se ne desava ,znaci riknulo skroz.

Imam skylake 6600+ Radeon 470 4 gb .

Nude mi Thermaltake lite power 650 w za oko 50 e ?

Ima li sta drugo za oko 50-60 e ?

Da li valja ovo napajanje ?

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.10.2018 8:10 (genius_).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
genius_ kaže...

Crce mi napajanje sinoc LC 600 w radilo je dobro 2-3 god.Izvadim napajanje ,spojim zelenu i crnu zicu i pokusam da ukljucim

nista se ne desava ,znaci riknulo skroz.

Imam skylake 6600+ Radeon 470 4 gb .

Nude mi Thermaltake lite power 650 w za oko 50 e ?

Ima li sta drugo za oko 50-60 e ?

Da li valja ovo napajanje ?

 

jok...biraj nesto drugo...neki corsair cx450 recimo

mene tuđi životi ne interesuju, ja sam i od moj u šok
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice