Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.387.255
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Gorstak79 kaže...
genius_ kaže...

Crce mi napajanje sinoc LC 600 w radilo je dobro 2-3 god.Izvadim napajanje ,spojim zelenu i crnu zicu i pokusam da ukljucim

nista se ne desava ,znaci riknulo skroz.

Imam skylake 6600+ Radeon 470 4 gb .

Nude mi Thermaltake lite power 650 w za oko 50 e ?

Ima li sta drugo za oko 50-60 e ?

Da li valja ovo napajanje ?

 

jok...biraj nesto drugo...neki corsair cx450 recimo

 Koliko mi min. treba w za ovu config.?

6 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
genius_ kaže...
Gorstak79 kaže...
genius_ kaže...

Crce mi napajanje sinoc LC 600 w radilo je dobro 2-3 god.Izvadim napajanje ,spojim zelenu i crnu zicu i pokusam da ukljucim

nista se ne desava ,znaci riknulo skroz.

Imam skylake 6600+ Radeon 470 4 gb .

Nude mi Thermaltake lite power 650 w za oko 50 e ?

Ima li sta drugo za oko 50-60 e ?

Da li valja ovo napajanje ?

 

jok...biraj nesto drugo...neki corsair cx450 recimo

 Koliko mi min. treba w za ovu config.?

 

350W

mene tuđi životi ne interesuju, ja sam i od moj u šok
15 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Gorstak79 kaže...
genius_ kaže...
Gorstak79 kaže...
genius_ kaže...

Crce mi napajanje sinoc LC 600 w radilo je dobro 2-3 god.Izvadim napajanje ,spojim zelenu i crnu zicu i pokusam da ukljucim

nista se ne desava ,znaci riknulo skroz.

Imam skylake 6600+ Radeon 470 4 gb .

Nude mi Thermaltake lite power 650 w za oko 50 e ?

Ima li sta drugo za oko 50-60 e ?

Da li valja ovo napajanje ?

 

jok...biraj nesto drugo...neki corsair cx450 recimo

 Koliko mi min. treba w za ovu config.?

 

350W

 Sta konkretno fali Thermaltake lite power 650 w ?

6 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
genius_ kaže...
Gorstak79 kaže...
genius_ kaže...
Gorstak79 kaže...
genius_ kaže...

Crce mi napajanje sinoc LC 600 w radilo je dobro 2-3 god.Izvadim napajanje ,spojim zelenu i crnu zicu i pokusam da ukljucim

nista se ne desava ,znaci riknulo skroz.

Imam skylake 6600+ Radeon 470 4 gb .

Nude mi Thermaltake lite power 650 w za oko 50 e ?

Ima li sta drugo za oko 50-60 e ?

Da li valja ovo napajanje ?

 

jok...biraj nesto drugo...neki corsair cx450 recimo

 Koliko mi min. treba w za ovu config.?

 

350W

 Sta konkretno fali Thermaltake lite power 650 w ?

 

nekvalitetan je...radit ce ti sve i s njim, samo ja na to napajanje ne bi casu vode stavio...

mene tuđi životi ne interesuju, ja sam i od moj u šok
15 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Gorstak79 kaže...

 Sta konkretno fali Thermaltake lite power 650 w ?

 

nekvalitetan je...radit ce ti sve i s njim, samo ja na to napajanje ne bi casu vode stavio...

 Valja li neko od ovih na slici ?Valja li Thermaltake TR 2 serija ?

6 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
genius_ kaže...
Gorstak79 kaže...

 Sta konkretno fali Thermaltake lite power 650 w ?

 

nekvalitetan je...radit ce ti sve i s njim, samo ja na to napajanje ne bi casu vode stavio...

 Valja li neko od ovih na slici ?Valja li Thermaltake TR 2 serija ?

 

nijedno od tih sa slike, tr2 moze proc...

 

gledaj bilo kojeg seasonica kao broj 1 izbor, corsair neku bolju seriju, ne vs, ili u krajnjem slucaju neki xfx...

mene tuđi životi ne interesuju, ja sam i od moj u šok
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.10.2018 8:48 (Gorstak79).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Gorstak79 kaže...
genius_ kaže...
Gorstak79 kaže...

 Sta konkretno fali Thermaltake lite power 650 w ?

 

nekvalitetan je...radit ce ti sve i s njim, samo ja na to napajanje ne bi casu vode stavio...

 Valja li neko od ovih na slici ?Valja li Thermaltake TR 2 serija ?

 

nijedno od tih sa slike, tr2 moze proc...

 

gledaj bilo kojeg seasonica kao broj 1 izbor, corsair neku bolju seriju, ne vs, ili u krajnjem slucaju neki xfx...

 Nema toga u mom gradu ,moram uzeti sta ima . :)

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
genius_ kaže...

 Nema toga u mom gradu ,moram uzeti sta ima . :)

A da napises gdje moras uzeti umjesto da se nagađa?

8 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ibme74 kaže...
genius_ kaže...

 Nema toga u mom gradu ,moram uzeti sta ima . :)

A da napises gdje moras uzeti umjesto da se nagađa?

 Pisem sa drugog naloga ,zaboravio sam sifru . :)

Ovako nije da napajanja ,napajanje radi ,sinoc nekako nisam dobro spajao onu zelenu zicu sa crnom :)

Jednostavno je nesto zabagovalo ,izvadili u su mi mem. i bateriju od biosa

i sad radi sve ok. :)

Do kada ce ne znam,ovo mi se nikad nije desilo od kad koristim racunar od 2000?!

A sad odoh imam posla preca,opet jedna cimenta tri lopate kreca.To ostaje uvjek isto i to se ne mijenja.
15 godina
moderator
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
mackocicko2004 kaže...

 Pisem sa drugog naloga ,zaboravio sam sifru . :)

 Resetiraj šifru,ne smiješ imati dva računa.

سمندری ڈاکو
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Tražim neko platinum napajanje, sa garancijom minimalno pet godina. 650-750W. Budžet oko tisuću kuna, može i više ako se radi o nečem što je stvarno best buy.

Znači kao što sam već napisao, važna mi je energetska učinkovitost, kvaliteta, garancija. Prošlo napajanje iz 2011. godine sam provukao kroz dvije konfiguracije da bi sad na trećoj odlučilo krepat - bio bih zadovoljan kad bi se ovo koje sada kupujem identično ponašalo.

E da, mora biti tiho. Ne želim zujanje i skvičanje. 

 

 

Kaj mislite o ovome? Iskreno, kurca se kužim u napajanja, tako da ako postoji nekaj bolje, slobodno predložite. Narudžbe iz zemalja EU također dolaze u obzir.

 

https://www.computeruniverse.net/en/seasonic-prime-snow-silent-80-plus-titanium-750-watt 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.10.2018 10:12 (pavlovs_dog).
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
pavlovs_dog kaže...

Tražim neko platinum napajanje, sa garancijom minimalno pet godina. 650-750W. Budžet oko tisuću kuna, može i više ako se radi o nečem što je stvarno best buy.

Znači kao što sam već napisao, važna mi je energetska učinkovitost, kvaliteta, garancija. Prošlo napajanje iz 2011. godine sam provukao kroz dvije konfiguracije da bi sad na trećoj odlučilo krepat - bio bih zadovoljan kad bi se ovo koje sada kupujem identično ponašalo.

E da, mora biti tiho. Ne želim zujanje i skvičanje. 

 

 

Kaj mislite o ovome? Iskreno, kurca se kužim u napajanja, tako da ako postoji nekaj bolje, slobodno predložite. Narudžbe iz zemalja EU također dolaze u obzir.

 

https://www.computeruniverse.net/en/seasonic-prime-snow-silent-80-plus-titanium-750-watt 

 

 

 

 232€ sa shipingom puno previse za 750W, taj titanium u praksi ne štedi neku lovu da vrijedi toliku razliku u cijeni

 

imas kod nas vec dugo best buy seasonic focus + 750w

 

https://www.ekupi.hr/Napajanje-Seasonic-FOCUS-Plus-750-Gold-1348104.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

 

11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ne plaćam shipping. Istina, razlika u cijeni se isplati tek nakon 2-3 godine.

Stvar je u tome da želim imati kvalitetno i tiho napajanje koje će trajati jako dugo. Viša cijena često je popraćena kvalitetnijim materijalima, manjom bukom i većom energetskom učinkovitošću.

Kao što je Bandić rekao kad su ga pitali za WC od milijun kuna: "Bolje jedan Mercedes, nego dva golfa." 

 
1 1 hvala 1
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
pavlovs_dog kaže...

Ne plaćam shipping. Istina, razlika u cijeni se isplati tek nakon 2-3 godine.

Stvar je u tome da želim imati kvalitetno i tiho napajanje koje će trajati jako dugo. Viša cijena često je popraćena kvalitetnijim materijalima, manjom bukom i većom energetskom učinkovitošću.

Kao što je Bandić rekao kad su ga pitali za WC od milijun kuna: "Bolje jedan Mercedes, nego dva golfa." 

 focus je gotovo ista platforma kao prime s nešto manjim ventom (120mm umjesto 140), svi japanski kondenzatori kod oba - dakle kvaliteta je vjerojatno vrlo blizu, 10 godina garancije, prime ima 12 - tko živ, tko mrtav za 12 godina 

da je bilo focusa kad sam kupovao svoj prime po 1.400 kuna bez razmišljanja bi uzeo skoro duplo jeftiniji focus i mislim da sad kad ti ipak imaš izbora, vrlo malo razlike u kvaliteti se ne isplati tolike nadoplate

15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Nije istina da se isplati nakon 2-3god, odakle si izveo tu računicu?

 

SS Fosuc plus je vrhunsko napajanje sa 10god jamstva, ovo na što ti briješ je bacanje novaca na gluposti koje neces nikada osjetiti.

11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Focus 750 nije vrhunsko napajanje nego jako dobro napajanje. Prime 750 je vrhunsko napajanje. Nitko me ne može uvjeriti da ne postoji skoro nikakva razlika između jako dobrog i vrhunskog napajanja.

Da ne lupam previše, i ne prepirem se sa forumskim "znalcima" linkat ću kaj kaže JonnyGuru.

Focus 750 - JonnyGuru

Prime 750 - JonnyGuru

 

Gospodina Bika bih zamolio da se suzdrži od glupih komentara budući da nema pojma koliko je kod mene kilovat struje i koliko vremena dnevno provedem za kompom radeći kaj.

Svatko ima svoju računicu s obzirom na to koliko dnevno i na koji način koristi komp i koliko mu je skupa struja. Moja je takva da mi se tih 60-70 eura razlike u cijeni vrati kroz 2-3 godine.

 

LP

 

 

 

 

 

 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pa daj mi odaj tajnu gdje si ti to i sta radiš na kompu te koliko dugo pa cemo lijepo stavit na papir i vidit tko od nas piše glupe komentare.

Inace razlika focusa gold i tog sto si linkao je 100eur.

15 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Imam Forton Hyper 500w. Što kažete za to napajanje? može li povući neku jaču grafu tipa gtx 1080 sa nekim ryzenom 2600? trenutno mi gura r5 2400g, ali ukoliko bi se odlučio kasnije za neki upgrade čisto da znam 

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
odjavljen
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Ja rađe ne bih, verzija od 400w mi se gasila sa a8 7600 i rx470 i to pri gamingu. A da ne govorim o buci lol.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Jakovp kaže...
Ja rađe ne bih, verzija od 400w

Postoji Hyper od 400W?

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
lobotomac90 kaže...

Imam Forton Hyper 500w.

Probaš pa vidiš.

15 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Hebemu onda sam napravio zaheb kada sam ga kupio. Hoće li gurati r5 2400 sa rx 580 barem?  gledam uzeti grafu ovih dana, pa da ne bude drama ako kupim, a nejde. Činilo mi se ok napajanje za tu lovu, još ima 80+ učinkovitost...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Ma gurat ce bez problema i gtx 1080 ne brini...
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.10.2018 10:34 (war3_tft).
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 Neće bit problema s RX 580. R5 2600 je ekonomičan CPU a RX 580za današnje pojmove spada u rang negdje ajmo reći srednjih potrošača. Tvoj sustav u gamingu bi mogao vuči oko 250W, do špica možda 300W iz zida. To taj Fortron mora moći gurati. Inače, to je dobro budget napajanje za nezahtjevne konfuguracije, ali nije za malo ozbiljnije i jače sustave . A sad, ako ti buka nije drama, ne bi trebalo biti problema.

15 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Imam r5 2400g trenutno, možda bih kasnije išao na 2600, ali narednih godinu dana će voziti 2400g sigurno jer sam ga tek uzeo prije 2 tejdna, tj složio komplet konfiguraciju (iz potpisa)  Za sada ga ne čujem uopće, ali opet nisam ni gejmao niti išta, jer sam na integruši tako da ćemo vidjeti kada dođe grafa kako će se ponašati. Bitno mi se samo da gura sve to bez problema, a sad ako bude bučno hebiga šta je tu je, kolko para tolko muzike. Išao sam uštedjeti na napajanju malo pa se odlučio za ovo od 400 kn,iako mi sad žao što nisam dao 100 kn više za malo jače al sad je gotovo.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 Ma raditi će ti to sve ok, to je solidno novo napajanje. Sad je samo pitanje hoće ti biti bučno ili ne, i koliko to tebi smeta. Ja ne znam iskreno koliko se to napajanje čuje kad je propisno opterećeno, ali kažu da se čuje. Ako ti nisi osjetljiv na to i ako ti i grafa bude bučna, možda ti neće ni smetati . Ja osobno volim tišinu i moj komp se u full gamingu čuje skoro kao i kad je u idle modu. Al nekom drugom to nije bitna stavka, sad, kako kome.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.10.2018 15:08 (itomic009).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Ispricavam se, mislio sam na jednog drugog, starijeg fortrona :-|
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
1 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Da nisi mislio na stari opče popularnog Fortron Hexa 400?

coffe,coffe,coffe.....
14 godina
odjavljen
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
metallic kaže...

Da nisi mislio na stari opče popularnog Fortron Hexa 400?

 Ne, još starije, bluestorm lol. Ne znam uopće kako sam spojio to dvoje lol.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice