Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.378.140
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Da, mislio sam odma poslije toga napisat da ne mora  znacit nista ali bar nesto. :)

Frutek
14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Na preporuku, pregledao sam sva nabrojana napajanja.

Za oko mi je zapelo napajanje SAMA, pa sam išao provjeriti cijene i na kraju kupio.

Sama Forza 750W, modularno, 519kn (sa poštarinom).

Slike u prilogu, zahvaljujem se na preporukama, napajanje sada drži i više se sustav ne gasi. :) 

P.S. Kućište je mATX, skoro je bilo premalo za napajanje

5 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Sheeva kaže...

Na preporuku, pregledao sam sva nabrojana napajanja.

Za oko mi je zapelo napajanje SAMA, pa sam išao provjeriti cijene i na kraju kupio.

Sama Forza 750W, modularno, 519kn (sa poštarinom).

Slike u prilogu, zahvaljujem se na preporukama, napajanje sada drži i više se sustav ne gasi. :) 

P.S. Kućište je mATX, skoro je bilo premalo za napajanje

 Nije to bas kvalitetno napajanje (istine nije niti zadnje zlo).

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.12.2018 0:54 (SamoPitam3).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Sheeva kaže...

Na preporuku, pregledao sam sva nabrojana napajanja.

Za oko mi je zapelo napajanje SAMA, pa sam išao provjeriti cijene i na kraju kupio.

Sama Forza 750W, modularno, 519kn (sa poštarinom).

Slike u prilogu, zahvaljujem se na preporukama, napajanje sada drži i više se sustav ne gasi. :) 

P.S. Kućište je mATX, skoro je bilo premalo za napajanje

Rista, ima li to kučište kakve nogice, sumnjivo blizu poda je, ili slika vara?

Koliko prostora napajanje ima za usis u toj poziciji.

Meni se čini odličan recept za vuci prašinu s ono malo zraka što uhvati...

coffe,coffe,coffe.....
15 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ja opet malo pretačem iz šupljeg u prazno, pa sam odlučio uzeti rx 580 nitro + i sad  me zanima hoće li moj forton hyper od 500w moći voziti ryzen 1600x u kombinaciji sa tom grafom? tu su još ssd, hdd i naravno sve ostalo što ide u komp...sada sa gtx 1060 ide sve kao podmazano, ali znam da ta rxica dosta više troši pa da mi ne bi napajanje bilo usko grlo...i da buka nije problem, samo da ne bude gašenja, restarta itd.

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.12.2018 23:45 (lobotomac90).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Radi to bez problema, ja sam sa starim hyperom probao rx 580 i quad 6600 na 3.6ghz i to daleko vise trosi nego ryzen tako da nemas brige

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 1
5 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Treba mi preporuka za napanje za sljedecu konfiguraciju

Sapphire rx 580 nitro +

Intel i5 8500

16 gb rama ddr 4

maticna ploca neka z370(nisam jos siguran koju cu odabrati)

Lp :)

 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

budzet?

5 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

oko 500 kn sam mislio

ako se za tu cijenu moze nabavit nesto solidno sta ce imat dovoljno snage za konfiguraciju

bitno mi je sigurnost, koliko sam shvatio jako je opasno uzimat jeftina napanja 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ne bi volio bit nezhavlan 

Ako moze volio bi cut vase misljenje o ovom napanju

https://www.hgshop.hr/napajanje-corsair-vs650-650-w-80-white-cp-9020172-eu/proizvod/234180
Trebam li se brinuti hoce li napanje imati prikljucke s brojevima pinova koje meni treba, za graficku mi treba 6+8, a maticnu cu uzet asrock z370 pro4(nisam siguran broj xD)

Lp :)

15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
To je Corsairova najlosija serija, imas par postova iznad puno boljih izbora
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
9 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Pozdrav ljudi, treba bi pomoc dali xfx pro450 moze gurat fx8320, sapphire rx580, jedan hdd i ssd, maticna je asus m5a97 r2.0? Hvala :)
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Moze bez beda, to je seasonic platforma, ali ja ne bi OCao na tvom mistu. 

P.s. koliko je napajanje staro?

coffe,coffe,coffe.....
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 Pa može ako je u dobrom stanju i ako se nije ništa clockalo s dizanjem napona. Takav set up ti je na startu već oko 300W potrošnje u gamingu. Ako se clocka, ode još gore i onda si već na knap, mada je to napajanje dobro. Bit će bučno, to je sigurno. Tako da, ako je relativno mlado i nije bio pod velikim opterećenjem, ok je, ali ja bih svakako prvom prilikom išao na dobro novo napajanje od 500W ili više.

13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
moukie kaže...

Ne bi volio bit nezhavlan 

Ako moze volio bi cut vase misljenje o ovom napanju

https://www.hgshop.hr/napajanje-corsair-vs650-650-w-80-white-cp-9020172-eu/proizvod/234180
Trebam li se brinuti hoce li napanje imati prikljucke s brojevima pinova koje meni treba, za graficku mi treba 6+8, a maticnu cu uzet asrock z370 pro4(nisam siguran broj xD)

Lp :)

 Imaš za 500 kn boljih napajanja, kao što je već spomenuto. Dodap bih još GP3 od LC Power branda, to su dosta solidna napajanja, za ok novac. Recimo, mislimda ni jedno za teakve novce ne nudi tišinu i dovoljnu razinu kvalitete kao GP3.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Staro je 4god, nikad nista nije clockano
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
moukie kaže...

Greška, dupli post

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.12.2018 18:04 (itomic009).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Meni sluzi komp za povremeni gaming, zato nisam nikad nis clockao a buka nije problem, sluske su tu :P samo se nadam da se nece rusit sustav i btw hvala na brzim odgovorima :D
 
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Radim konfiguraciju u kojoj ce bit asrock z370 pro i5 8400 i rx 580 sapphire nitro +

graficka mi ima dva porta za napajanje jedan 6 pinski a jedan 8 pinski

Tj. zanima trebam li brinuti hoce li napanje koje odaberem imati sve ispravne pinove ajmo rec koj ce meni trebati?

takoder uzet cu kuciste Fractal Design Meshify C, hoce li mi svako napanje stati u to kuciste?

Konretno razmisljam uzeti ovo https://www.hgshop.hr/napajanje-seasonic-ss-620gb-620-w-80-bronze/proizvod/165186

koje je kolega ibme74 predlozio(hvala kolegi)

Takoder, treba li me brinuti glasnoca? haha :P
Lp :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
moukie kaže...

Sto se tice kablova i samog napajanja grafe, s tim nece biti problema, ali je moja preporuka uzeti jaci seasonic ili noviju seriju (focus), posto je gore navedeni starija serija i ima problema sa bukom kod malo vecih opterecenja (isprobano iz prve ruke)...

 

Moje je bilo vec u 3oj godini aktivnog koristenja pa mozda je i do toga, no koliko sam citao opcenito ta serija nije bas tiha...Ako ti je i tisina bitna idi na neku drugu seriju od seasonica ili nesto provjereno tiho tipa antec edge serija, od corsaira hx ili tx serija, od fortrona nesto iz hyper m serije bar 600 W ako ne 700 W i jos par napajanja malo veceg ranga i bolje efikasnosti...

 

Ako te ne smeta buka pri vecem opterecenjima i imas navijene slusalice na glavi ili ti zvucnici udaraju onda mozes i na ss620 Gb...

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.12.2018 19:25 (Tomo53nja).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Mi mozes dat neke linkove molim te?

Po mogucnosti nesto u ovom cijenovnom rangu ako se moze (oko  500 kn)

Hvala 

Lp :)

11 godina
online
5 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Jesam da, izvinjavam se, nisam htio bit nezahvalan

Kad bi odabrao jedno od ova 4, koje bi uzeo?

Ponavljam uzeo sam fractal desing meshify C, sapphire rx 580 nitro +,i5 8400,asrock pro4 z370

 

11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Radit ce sa bilo kojim...

7 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

inače sva silentiumPC napajanja su Samina... a najjeftinija Samina napajanja sam našao u Riječkom Ventexu... 750W SAMA FORZA 80PLUS GOLD - 492 kune i 750W SAMA ARMOR 80PLUS GOLD - 492 kune... oba full modularna, gold certifikat, crni ribon kablovi, super izgledaju, taepo kondenzatori... evo što johnnyguru kaže o 650 watnoj forzi... sve u svemu neloše, kupio sam ovu forzu 750w i sve normalno...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.12.2018 4:08 (Louis Pluto).
 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

3 godine jamstva dok konkurencija u istom cjenovnom rangu daje 5 godina jamstva... Po meni deal breaker

7 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ibme74 kaže...

3 godine jamstva dok konkurencija u istom cjenovnom rangu daje 5 godina jamstva... Po meni deal breaker

 ej... al' ne daje gold certifikat, 750w, potpunu modularnost u paketu... za tri godine mogu kupiti i novo po ovoj cijeni, uopće mi ne bi bilo žao

 

edit: vidim ima i jeftinije:

https://www.moduldevet.hr/sama-forza-750w-80plus-gold - 453kn

https://www.protis.hr/products/details/napajanje-750w-sama-forza-80-gold/122510 - 453kn

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.12.2018 4:11 (Louis Pluto).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

moukie

 

Od onih što je ibme74 nabrojao, FSP Hexa 85+ 550W i SilentiumPC daju najviše za novac. Hyper 600 ne bih jer ima platformu s grupnom regulacijom napona, a i kondenzatori nisu japanski.
Hexa 85+ ima japanske elektrolitske (primarni + jedan kod 5VSB-a, a ostali su CapXon i manje poznati, ali su izdržljiviji polimerni), a razlika između njega i Raider 550 je u kablovima i certifikatupa nisam siguran isplati li se dati 70 kn više za navedeno.

SilentiumPC (recenzija) ima SAMA platformu vrlo sličnu kao što ju ima SAMA Armor, ali je lošija verzija jer je ona u Armor-u rađena za potpuno modularni tip napajanja.

 

Ukoliko ti jamstvo ne igra ulogu, osobno bih išao na Armor. Louis Pluto je rekao da su u Forza modelu i Armoru Teapo kondenzatori, no prema meni dostupnim informacijama nisu. Armor (recenzije 550 W / 750 W) ima sve japanske kondenzatore dok je kod Forza-e (recenzija) samo primarni Chemi-Con, a ostali su mix CapXon-a i JunFu (+ polimerni Apaq, Enesol i meni nepoznati ostali). Platforma iz ove recenzije Forza-e je CWT-ova, a slična je bila i na Corsair CX750M modelima odnosno narančastim RM550/650 modelima. Postoji mogućnost da Forza model iz naših trgovina ima stvarno platformu kao i ViVO 24k, pa ako je kolega uzeo taj model neka samo slika stražnji dio napajanja pa da vidimo što je. Filterski dio je potpuno različit između ove dvije platforme pa će se lagano prepoznati.

7 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

 pa ako je kolega uzeo taj model neka samo slika stražnji dio napajanja pa da vidimo što je. Filterski dio je potpuno različit između ove dvije platforme pa će se lagano prepozna

 žao mi je al ne kopa mi se po kućištu... odspajati kablove, micati teško kućište, skidati shroud koji je prićvršćen otraga... možda ako se napijem jedan dan va šetemane

 

btw, https://www.expreview.com/36032.html, jest forza ali se jako razlikuje od onoga što sam ja kupio, ovo u recenziji je polumodularno dok je moje skroz modularno i nema crveno obilježenih štekera, svi su crni, uz to moje ima i 2 x 4+4pin (možeš po difoltu uštekati na threadripera, i9) dok ovo na recki ima samo 1... to su razlike što se vanjštine tiče, koliko vidim i u protisu je isto kao i moje (što se vanjštine tiče)

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.12.2018 13:39 (Louis Pluto).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice