Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.377.962
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Gravityri kaže...
Pozdrav ljudi, treba bi pomoc dali xfx pro450 moze gurat fx8320, sapphire rx580, jedan hdd i ssd, maticna je asus m5a97 r2.0? Hvala :)

 

metallic kaže...

Moze bez beda, to je seasonic platforma, ali ja ne bi OCao na tvom mistu. 

P.s. koliko je napajanje staro?

 Ne moze, iz iskustva govorim jer sam imao 2 komada i mucili su se gadno sa fx6300 i 280X stock. Zujanje, pucketanje, bucan vent itd...

OC sigurno ne bi drzao osim za kratko opterecenje. Jest Seasonic al los Seasonic...

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Hvala za osobni input kolega, to se cijeni.

Bitno je znati reviziju doduse...

Ne znam jeste vidili recenziju: jonnyguru.com

coffe,coffe,coffe.....
14 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
metallic kaže...

Hvala za osobni input kolega, to se cijeni.

Bitno je znati reviziju doduse...

Ne znam jeste vidili recenziju: jonnyguru.com

Recenzija je vise od 7 godina stara a u njoj platformu naziva starom, to napajanje je pregazilo vrijeme od davno, radje nesto novije uzet i bit mirniji...

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Louis Pluto

 

Malo sam previdio da je u recenziji što sam stavio polumodularno napajanje. Moja greška.

Ovdje je recenzija potpuno modularne verzije i tu je ona platforma kao kod ViVO modela. Jedino je razlika u tome što su ovdje ChengX kondnezatori koji pripadaju nižem rangu kondenzatora, ali ako uhvatiš vremena, slikaj zadnji kraj kućišta (tj. napajanja) pa ćemo biti pametniji.
Kod ovih SAMA modela je zgodno što se uz stražnji otvor nalazi primarni dio pa je možda moguće vidjeti natpis na kondenzatoru.

7 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

Louis Pluto

 

Malo sam previdio da je u recenziji što sam stavio polumodularno napajanje. Moja greška.

Ovdje je recenzija potpuno modularne verzije i tu je ona platforma kao kod ViVO modela. Jedino je razlika u tome što su ovdje ChengX kondnezatori koji pripadaju nižem rangu kondenzatora, ali ako uhvatiš vremena, slikaj zadnji kraj kućišta (tj. napajanja) pa ćemo biti pametniji.
Kod ovih SAMA modela je zgodno što se uz stražnji otvor nalazi primarni dio pa je možda moguće vidjeti natpis na kondenzatoru.

 moje, odnosno protis i ventex uređaji su vivo model ali 750 watni, moj model ima oznaku htx-750-b4, dakle ova serija.... ovo gore što si postao s kineske recenzije je etx-750-1...

znači ovo, ovoovo su relevantne recke, u recenzijama su i slike s oznakom htx-650-b4

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.12.2018 17:54 (Louis Pluto).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ansha kaže...
metallic kaže...

Hvala za osobni input kolega, to se cijeni.

Bitno je znati reviziju doduse...

Ne znam jeste vidili recenziju: jonnyguru.com

Recenzija je vise od 7 godina stara a u njoj platformu naziva starom, to napajanje je pregazilo vrijeme od davno, radje nesto novije uzet i bit mirniji...

 Slazem se, sad svakako ima boljih izbora. Koliko sam razumio njegov upit, on doticno napajanje ima...

coffe,coffe,coffe.....
9 godina
online
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Može neka preporuka napajanja za moju konfiguraciju? Već me neko vrijeme strah ove krame što imam atm... nekako naginjem corsairu RM 650x ali sam otvoren za prijedloge.

Plan je u dogledno vrijeme ubosti neku 1070/1070ti i možda malo kloknuti proc.

Koliko je uputno uzeti rabljeno (PSU mislim)?

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.12.2018 18:03 (miki_the_pirat).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Iako je i RMx solidan izbor, osobno bih gledao Seasonic Focus Plus seriju (650 W - od 850 kn; 2/10 god. jamstva), odnosno model Antec HCG Gold (650 W - 780 kn; 10 god.). HCG Gold modeli imaju jednaku platformu kao i Focus, ali su trenutno dostupniji i jeftiniji.
S obzirom da je za Ryzen-a i 1070/Ti dovoljno i 550 W, još bih u izbor uvrstio i Seasonic Ultra Prime Gold 550 W (od 825 kn; 2/12 god.). Prime bi trebao biti najkvalitetniji od svih, iako je po mojim saznanjima u modelima od 550 W i 650 W platforma jednaka kao i kod Focus modela. Razlika je u ventilatoru (135 mm vs 120 mm), čini mi se da je modularna ploča drugačija i moguće da tranzistori i ostale komponente nisu jednake. 

 

S nešto nižom cijenom može upasti i TT Grand RGB 750 W (od 700 kn; 7/10 god. jamstva), ali on bi mogao biti nešto bučniji od prethodno navedenih modela.

13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Izgleda da taj sveprisutni seasonic focus plus moze raditi probleme sa pojedinim grafickama pa ako ima ljudi sa tim konfiguracijama i navedenim problemom u clanku, da ne gube zivce guglajuci i istrazivajuci ko jedan moj kolega.

 

https://www.techpowerup.com/249838/seasonic-focus-plus-psus-encounter-gpu-compatibility-issues

 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
miki_the_pirat kaže...

Može neka preporuka napajanja za moju konfiguraciju? Već me neko vrijeme strah ove krame što imam atm... nekako naginjem corsairu RM 650x ali sam otvoren za prijedloge.

Plan je u dogledno vrijeme ubosti neku 1070/1070ti i možda malo kloknuti proc.

Koliko je uputno uzeti rabljeno (PSU mislim)?

 https://www.nabava.net/search.php?q=fortron+650w

14 godina
odjavljen
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Ja imam to napajanje (1000w) sa vegom 64 i nemam nikakvih problema, cak i sa overclockom.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Djozaa

 

Navodno bi po Seasonicu (link - "Warranty and Support") navedeni problem mogao biti samo za Focus modele proizvedene prije siječnja 2018. Znaš li možda kada ti je kolega uzeo napajanje da provjerimo tu njihovu izjavu i je li on imao isto problema s Vega/GTX 970 karticama?

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

550 , bio je prije sijecnja,  vega 56, samo bi se ugasio freezalo sve, zvuk bi radio. Kad je zamjenio napajanje sve ok.

9 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav! U potrazi za novim napajanjem za navedenu konfu pod moj PC. 

 

SEASONIC FOCUS Plus 750 Platinum

 

CORSAIR TX850M

 

ANTEC HCG750 Gold

 

Svjestan sam da je Seasonic najbolji od navedenih, Tier 1, ali me čisto zanima dali opravdava cijenu od nekih 150-200  kn iznad ova 2 modela. Točnije ima li smisla rastezati se do tog modela. Uzeo bi sigurno Focus + 750 gold, ali ga nema u HG Spotu. 

Preferiram taj dućan radi blizine.

 

Napomena da su i grafička i proc overclockani. 

 

Hvala

neon3d
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 Pa sad, 150 - 200kn kad gledaš da ćeš imati tako jako i kvalitetno napajanje više od 5 godina nije nikakav iznos. S druge strane, jedno 99% je zicer da ćeš isto tako dugo imati i ova druga dva napajanja i da će sve normalno pogoniti pa sad vidi . Ja bi dao sad tih 200kn više i ti možeš doslovno godinama zaboraviti na napajanje, šta god mijenjao narednih godina.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ma tako si nekako i ja mislim :) Hvala

neon3d
12 godina
protjeran
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
neonzg kaže...

Ma tako si nekako i ja mislim :) Hvala

Nece te ni ovaj Antec razocarati sigurno, pogotovo gold verzije jace serije...Ja imam gold slabiju verzija Anteca i nikakvih problema niti sa Fxom clockanim  i rx 570, a niti sa ryzenom clockanim i rxicom...Tise nego stara serija Seasonica pod moj pc, a odlicno radi...

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.12.2018 10:53 (Tomo53nja).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Tomo53nja kaže...
neonzg kaže...

Ma tako si nekako i ja mislim :) Hvala

 Nece te ni ovaj Antec razocarati sigurno, pogotovo gold verzije jace serije...Ja imam gold slabiju verzija Anteca i nikakvih problema niti sa Fxom clockanim  i rx 570, a niti sa ryzenom clockanim i rxicom...Tise nego stara serija Seasonica pod moj pc, a odlicno radi...

 taj antec je isto napajanje kao focus gold, radio ga seasonic i samo rebrandirao za antec

9 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Kupljen Seasonic focus plus platinum :) Mislim da ne postoji bolje napajanje za te novce...

neon3d
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.12.2018 12:05 (neonzg).
13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozz ljudi, nikad nisam isao za time, no sad kad sam nabavio malo skuplje napajanje , i iso citat manual od kucista, kaze , preporuka kad je napajanje na dnu kutije da su ventilatori okrenuti gore odnosno unutar kucista.

Onda isao malo googlati i skuzio da je cijela borba ekipe sa fanovima prema gore i fanovima napajanja prema dolje odnosno da uvlaci zrak i prasinu odispod kucista direktno. 

Kako vi drzite napajanje okrenutno.

 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

To prvenstveno ovisi o samom kucistu. Neka su konstruirana da moze na oba nacina, a neka na jedan - prema gore.  Na moje mogu stavili na oba nacina (ima dovoljno prostora i prema dolje), ali drzim okrenuto prema gore.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.12.2018 12:32 (SamoPitam3).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Takvu situaciju imam i ja, isto sam okreno prema gore, plus imam psa u stanu i dlake svuda pa da nepovuče nepotrebne gluposti izvana direkt u psu. Jedino mi logicno okrenut ga prema dolje ako imas vodeno hladjenje pa da ne procuri direkt na psu kad je okrenut gore.

5 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ma meni i da je okrenut prema dolje ne bi vukao dlake, jer dolje je lim. Ima dodatno konstruiran medjuprostor, na kojem "lezi napajanje. Ali, eto. Drzim ga prema gore (jedno te isto napajanje) vec 10ak godina.

Kada bolje razmislim, jos ga nisam nikada niti otvorio da ga ocistim. Nije bas za pohvalu, ali...

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.12.2018 12:48 (SamoPitam3).
 
1 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 Ja držim okrenuto prema dolje iz razloga da napajanje uvlači svježi zrak sobne temperature, a ne topliji iz kućišta. Imam filtre na kućištu tako da ne uvlači prašinu i slično (koliko filter može filtrirati, naravno).

8 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ja također držim ventilator prema dolje: imam kućište Fractal Define Mini C u kojem je predviđeno da bude prema dolje jer s donje strane ima filter za prašinu.

 

Za one koji su gledali The Verge PC build, neka pripaze da postave PSU tako da ne dođe do kratkog spoja uslijed dodira s kućištem!!! :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.1.2019 13:21 (Pookie).
 
3 0 hvala 0
5 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ekips, imam konfiguraciju pod moj PC. Primjetio sam više puta da mi nakon clockanja i dizanja voltaža za CPU+RAM+GPU - Radeon WattMan ruši sustav jer nema dovoljno napajanja. Problem je što je ovaj XFX Core Editon 450W 80+ Bronze star već nekih 5 godina sigurno.

 

Gledam si sad upiknuti ovo: XFX TS Gold 80+ 650W

 

Vidim da je na Linus Tier listi napajanja u Tier B,što je dosta visoko.

 

Mislite da će to biti ok? Ne bi nikad koristio crossfire niti imam matičnu za to, vjerojatno se PC neće upgrade-at idućih par godina, osim ako Ryzen 3000 bude baš neka revolucija.

 

Ako neko ima prijedlog boljeg za tu cijenu, samo pucajte :)

Divide et impera!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

omeyer

 

XFX je solidno napajanje sa Seasonic platformom iz njihove S12G serije. Unutra su svi elektrolitski kondenzatori japanski, ventilator je s FDB ležajem i rezultati na testovima su dobri.

Kao alternative bih ti naveo nekoliko modela.

 

Sama Armor 650750 W (od oko 450 kn; 3 god. jamstva), koji su po Tier-ima u jednom rangu ispod TS-a. Iako je to rangiranje vrlo teško napraviti točnim s obzirom na sve značajke napajanja, odnosno preferencije svakoga ponaosob. Na testiranjima ova napajanja imaju dobre rezultate, unutra su svi japanski kondenzatori, potpuno modularne je izvedbe, a jedino kvari dojam ventilator koji je s običnim ležajem i često se tog proizvođača ventilatora viđa na napajanjima od oko 200 kn. Prije je Armor cjenovno bio pozicioniran kao i TS Gold, a ne bih znao koji je razlog ovog pojeftinjenja.

 

Nemodularna alternativa provjerenog proizvođača bi bio FSP Raider II 650 W (od 555 kn; 5 god. jamstva). Po Tier-u bih ga stavio u C rang, ali po platformi bi trebao pripadati B kategoriji jer istu imaju be quiet! Pure Power 10/11 i EVGA GQ. S tim da još Pure Power modeli ni nemaju japanske kondenzatore, što FSP i EVGA imaju. TS Gold je bolje napajanje, ali ako želiš proći jeftinije, Raider je ok izbor.

 

Ukoliko imaš prostora za povećanje budžeta, moj izbor broj 1 bi bio Antec HCG Gold 650 W (780 kn; 10 god. jamstva), a ako ti je to previše, onda od modularnih dobrih napajanja imaš još Corsair TX550M ( od 683 kn; 7 god. jamstva) i TT Grand RGB 750 W (od 700 kn: 7/10 god. jamstva). Antec ima platformu iz Seasonic Focus serije i to je možda top 1 platforma tog višeg srednjeg ranga napajanja. Ventilator je tih, jamstvo izdašno tako da si s njim miran i za sljedeću konfiguraciju. TX i TT isto imaju dobro jamstvo, a 550 W je u pravilu dovoljno za sve s jednim CPU-om i GPU-om, ali u ovom slučaju bih možda išao na TT (ako je Antec 'predaleko') jer je moguće da bi radio tiše, potpuno je modularan, a i s RGB-em se možeš malo igrati.

5 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

kiwi_91 

 

Hvala ti na detaljnom odgovoru. Baš mi je nakon postanja ove poruke za oko zapeo TT Grand RGB 750W. 

 

Ne znači mi puno RGB, al čitao sam cijelu recenziju sa Tom's Hardware i usporedio s nekim drugima i svidjelo mi se.

 

Ići ću ipak na modularnu opciju jer uzimam Fractal Focus G White i imam sve komponente RGB, pa ću si lijepo složit kabele i naštelat sve u plavo vjerojatno.

 

Ti Sama su tempting sa svojom niskom cijenom, al radije bi išao na nešto sigurnije, kad sam već iskeširao sve ostale mid/high end komponente, tako da ću vrlo vjerojatno ići na TT Grand RGB. Budem sad proučio i Antec HCG Gold.

 

Anyaways, thanks man!

Divide et impera!
9 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Je Coolermaster Masterwatt 450, modularac iz Linksa za 500kn, OK napajanje za te novce?

 

Ili može preporuka nekog drugog, ali da nije cijena abnormalno viša kad se uzima na rate.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 Je, dobro je. Ne možeš ni kupit ništa bolje za te novce a to je sasvim ok za normalne situacije.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice