Napajanje zuji (XFX Core 450 W)

poruka: 44
|
čitano: 9.217
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Napajanje zuji (XFX Core 450 W)

U zadnje vrijeme sam primjetio da mi je napajanje počelo zujati. To se odmah čuje čim pokrenem PC kao da nešto zapinje za ventilator. Traje od trenutka dok upalim PC nekih 2 minute kad onda misteriozno prestane. Dok je PC ugašen, ako prislonim uho na poleđinu napajanja isto se čuje lagano zujanje, a prestaje tek ako isključim napajanje.

 

Može li to imati kakve posljedice ? Da ga nosim na servis pošto mi je još pod garancijom ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Napajanje zuji (XFX Core 450 W)

zujanje zavojnica nije opasno klik

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Napajanje zuji (XFX Core 450 W)

to,cvrci zavojnica....nekome minimalno,nekome necujno....

 

ja sam imao problem da je toliko cvrcalo da se nije moglo biti u istoj sobi s kompom dok je ugasen i ides spavat,uzas.....

ako i bude glasno,nece ga niko htjet reklamirat :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Napajanje zuji (XFX Core 450 W)

Nosi na servis dok je jos pod jamstvom , zato ga i imas !  Nemoj cekat da ti istekne , pa da nesto crkne u napajaju !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
1 2 hvala 0
11 godina
offline
Napajanje zuji (XFX Core 450 W)

Takoder imam problem sa XFXovim napajenjem od 650W. Naime pri ulasku u neke zahtjevnije igre tipa skyrim pocinje se cuti neko cvrcanje {#}, dok pri slabijim igrama poput LoL-a se nista ne cuje.

Prvo sam sumnjao na graficku al sam kopajuci po netu nasao da bi ipak moglo bit napajanje. Evo identican problem kao na ovom videu: 

Ima tko kakav savijet sta napravit sa time? Nosit na reklamaciju? Imam jos jedno godinu i pol garancije ja mislim, ali hoce li mi uvazit to kao kvar?? 

Komp je slozen u linksu pa ne znam kako to tocno ide dal imam godinu il dve na cijelu konfu a nakon toga po dijelova? Sta bi znacilo da moram sam izvadit napajanje i nosit im?

Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanje zuji (XFX Core 450 W)
Zujanje namota zavojnica/transformatora je cisto normalno, ovisi o kvaliteti izrade, koliko je stegnut namot, trafo limovi itd. Da ne objasnjavam zasto do tog dolazi recu samo da je to cisto normalna pojava, izrazenije je na vrcim opterecenjima. Ako nekog zanima napisat cu zasto dolazi do tzv. brujanja itd. sad nemam vremena. Ugl nevjerujem da bi uvazili za to garanciju kad je to kod tih komponenata neizbjezno, no kvalitetom izrade se moze svesti na skoro necujno.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
13 godina
offline
Re: Napajanje zuji (XFX Core 450 W)
RiBoy kaže...

Takoder imam problem sa XFXovim napajenjem od 650W. Naime pri ulasku u neke zahtjevnije igre tipa skyrim pocinje se cuti neko cvrcanje {#}, dok pri slabijim igrama poput LoL-a se nista ne cuje.

Prvo sam sumnjao na graficku al sam kopajuci po netu nasao da bi ipak moglo bit napajanje. Evo identican problem kao na ovom videu: 

Ima tko kakav savijet sta napravit sa time? Nosit na reklamaciju? Imam jos jedno godinu i pol garancije ja mislim, ali hoce li mi uvazit to kao kvar?? 

Komp je slozen u linksu pa ne znam kako to tocno ide dal imam godinu il dve na cijelu konfu a nakon toga po dijelova? Sta bi znacilo da moram sam izvadit napajanje i nosit im?

Hvala!

Svaka komponenta ima svoje jamstvo i traje onoliko koliko pise na jamstvenom listu ! E sad ako su ti oni slagali cijelu konfu ( i pritom stavili naljepnice na kuciste ) , to znaci da imas pravo na besplatnu dijagnostiku kvara npr. 2 god.  ili koliko vec daju i da im nosis cijeli komp na servis ! Ako si ti sam sebi sklapao konfu , onda im samo odneses napajanje !

 

Slobodno ih kontaktiras i objasnis u cemu je problem s tvojim napajanjem , pa ces vidjet sta ces dalje !

Music As A Weapon !!
11 godina
offline
Re: Napajanje zuji (XFX Core 450 W)
PC - stručnjak kaže...
Zujanje namota zavojnica/transformatora je cisto normalno, ovisi o kvaliteti izrade, koliko je stegnut namot, trafo limovi itd. Da ne objasnjavam zasto do tog dolazi recu samo da je to cisto normalna pojava, izrazenije je na vrcim opterecenjima. Ako nekog zanima napisat cu zasto dolazi do tzv. brujanja itd. sad nemam vremena. Ugl nevjerujem da bi uvazili za to garanciju kad je to kod tih komponenata neizbjezno, no kvalitetom izrade se moze svesti na skoro necujno.

Znaci XFX fušari, lijepo sam htio Corsaira pa su mi oni kao ovo preporučili, i ja budala pa ih slušam {#} Ma sve je to okej al mislim da je ovo cvrčanje malo pretjerano, stvarno ide na živce.

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.6.2013 12:17 (RiBoy).
11 godina
offline
Re: Napajanje zuji (XFX Core 450 W)
Haf932 kaže...
RiBoy kaže...

Takoder imam problem sa XFXovim napajenjem od 650W. Naime pri ulasku u neke zahtjevnije igre tipa skyrim pocinje se cuti neko cvrcanje {#}, dok pri slabijim igrama poput LoL-a se nista ne cuje.

Prvo sam sumnjao na graficku al sam kopajuci po netu nasao da bi ipak moglo bit napajanje. Evo identican problem kao na ovom videu: 

Ima tko kakav savijet sta napravit sa time? Nosit na reklamaciju? Imam jos jedno godinu i pol garancije ja mislim, ali hoce li mi uvazit to kao kvar?? 

Komp je slozen u linksu pa ne znam kako to tocno ide dal imam godinu il dve na cijelu konfu a nakon toga po dijelova? Sta bi znacilo da moram sam izvadit napajanje i nosit im?

Hvala!

Svaka komponenta ima svoje jamstvo i traje onoliko koliko pise na jamstvenom listu ! E sad ako su ti oni slagali cijelu konfu ( i pritom stavili naljepnice na kuciste ) , to znaci da imas pravo na besplatnu dijagnostiku kvara npr. 2 god.  ili koliko vec daju i da im nosis cijeli komp na servis ! Ako si ti sam sebi sklapao konfu , onda im samo odneses napajanje !

 

Slobodno ih kontaktiras i objasnis u cemu je problem s tvojim napajanjem , pa ces vidjet sta ces dalje !

Oni su slagali, al nisam siguran dal je godinu ili dve garancija na sve. Ako garancija više ne vrijedi a odfuram im cijeli komp onda će mi to naplatit? Neda mi se sam vadit napajanje pa će srat ono ti si ga sam oštetio dok si ga vadio, bilo je takvih slučajeva.. 

13 godina
offline
Re: Napajanje zuji (XFX Core 450 W)

Bez obzira dali oni slagali ili ti , svaka komponenta imas svoj jamstveni rok ( primjer HDD 5 god. , proc 3 god. , grafa 2 god. ... ) , a ti imas besplatnu dijagnostiku kvara npr. 2 god. i zato ti nemogu naplatit trazenje kvara jer su ga oni sastavljali ! Kuzis ?

Music As A Weapon !!
12 godina
offline
Napajanje zuji (XFX Core 450 W)

Ako je garancija istekla, onda bas i nemas neke koristi nosit napajanje tamo, ako ti to toliko smeta uzmi drugo, jer oni ne mogu sa njim nista uciniti. Ako garancija nije istekla,  a kao sto sam kazes odnesi cijelo kuciste neka ga oni pogledaju , jer svi su takve picajzle ( mada im je to opravdavno je jer obostrana podvala jako poznata stvar )

[url=http://valid.canardpc.com/2818576][img]http://valid.canardpc.com/cache/banner/2818576.png[/img][/url]
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanje zuji (XFX Core 450 W)
Haf932 kaže...

Bez obzira dali oni slagali ili ti , svaka komponenta imas svoj jamstveni rok ( primjer HDD 5 god. , proc 3 god. , grafa 2 god. ... ) , a ti imas besplatnu dijagnostiku kvara npr. 2 god. i zato ti nemogu naplatit trazenje kvara jer su ga oni sastavljali ! Kuzis ?

Ma sve mi je to jasno, samo kažem ne znam dal je dijagnostika besplatna godinu ili dve jer na jamstvu ništa ne piše. Prošlo je jedno godina i pol, pa me zanima u slučaju da nemam više tu free dijagnostiku koliko će mi naplatit? A napajanje samo ima ja mislim još jedno 3 godine jamstva..

12 godina
offline
Napajanje zuji (XFX Core 450 W)

Dijagnostika se krece od nekih 50-100 kn

[url=http://valid.canardpc.com/2818576][img]http://valid.canardpc.com/cache/banner/2818576.png[/img][/url]
 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Napajanje zuji (XFX Core 450 W)
RiBoy kaže...

Ma sve mi je to jasno, samo kažem ne znam dal je dijagnostika besplatna godinu ili dve jer na jamstvu ništa ne piše.

A da ih jednostavno kontaktiras i pitas ?

Music As A Weapon !!
15 godina
offline
Napajanje zuji (XFX Core 450 W)

Ja imam Corsair HX 750 i taj cvili ko blesav kad je CPU u idleu. Whine noise, odn. to cvrčanje i cviljenje trafa je više pravilo nego iznimka koliko sam proučavao po netu (zavojnice, čak i kondenzatori, makar ako su u pitanju kondenzatori onda baš i nije dobro). Od kad sam kupio SSD za komp i pošto se sad hardovi pogase nakon desetak minuta koliko sam složio HDD standby ostao je taj gadan zvuk cviljenja trafe. Problem sam riješio gašenjem C1E funkcije procesora u BIOS-u. Neki još gase EIST, ali kod mene je na Gigabyteovoj ploči sa P55 chipsetom i Core i7 860 CPU-om riješilo problem. Je da sad CPU više ne spušta takt, ali to mi i nije nikakav problem pošto se temperature u idleu kreću u istim gabaritima kao i prije, a mislim da EIST spušta napon, tako da... A htio sam baciti trafu kroz prozor.

Deckard
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Napajanje zuji (XFX Core 450 W)

Da neotvaram novu temu, imam xfx 550w napajanje i cujem dosta bucno i iritantno cvrčanje, prvo nisam mislio da je u njemu problem dok nisam sve detaljno ispuhao iz kompa i jedino se iz njega cuje taj zvuk. Zna li netko kako da riješim ovaj problem ? Konfiguracija je pod "Moj PC"

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Napajanje zuji (XFX Core 450 W)
minkas kaže...

Da neotvaram novu temu, imam xfx 550w napajanje i cujem dosta bucno i iritantno cvrčanje, prvo nisam mislio da je u njemu problem dok nisam sve detaljno ispuhao iz kompa i jedino se iz njega cuje taj zvuk. Zna li netko kako da riješim ovaj problem ? Konfiguracija je pod "Moj PC"

Pogledaj jedan post prije tvojeg, pa javi.

Deckard
14 godina
offline
Re: Napajanje zuji (XFX Core 450 W)

Probao sam ugasiti C1E funkciju i nista, EIST funkciju nisam nasao ali mislim da ni to nebi riješilo problem. Ali ima jos jedan problem od kak mi je to počelo cvrčati iz napajanja pocelo je i iz zvucnika pucat kada su stišani, kada ih pojacavam to pucketanje nestaje. Evo video pa recite u cem mislite da je problem. 

13 godina
offline
Re: Napajanje zuji (XFX Core 450 W)
RiBoy kaže...
Haf932 kaže...
RiBoy kaže...

Takoder imam problem sa XFXovim napajenjem od 650W. Naime pri ulasku u neke zahtjevnije igre tipa skyrim pocinje se cuti neko cvrcanje {#}, dok pri slabijim igrama poput LoL-a se nista ne cuje.

Prvo sam sumnjao na graficku al sam kopajuci po netu nasao da bi ipak moglo bit napajanje. Evo identican problem kao na ovom videu: 

Ima tko kakav savijet sta napravit sa time? Nosit na reklamaciju? Imam jos jedno godinu i pol garancije ja mislim, ali hoce li mi uvazit to kao kvar?? 

Komp je slozen u linksu pa ne znam kako to tocno ide dal imam godinu il dve na cijelu konfu a nakon toga po dijelova? Sta bi znacilo da moram sam izvadit napajanje i nosit im?

Hvala!

Svaka komponenta ima svoje jamstvo i traje onoliko koliko pise na jamstvenom listu ! E sad ako su ti oni slagali cijelu konfu ( i pritom stavili naljepnice na kuciste ) , to znaci da imas pravo na besplatnu dijagnostiku kvara npr. 2 god.  ili koliko vec daju i da im nosis cijeli komp na servis ! Ako si ti sam sebi sklapao konfu , onda im samo odneses napajanje !

 

Slobodno ih kontaktiras i objasnis u cemu je problem s tvojim napajanjem , pa ces vidjet sta ces dalje !

Oni su slagali, al nisam siguran dal je godinu ili dve garancija na sve. Ako garancija više ne vrijedi a odfuram im cijeli komp onda će mi to naplatit? Neda mi se sam vadit napajanje pa će srat ono ti si ga sam oštetio dok si ga vadio, bilo je takvih slučajeva.. 

stara tema ali zato je crosair,zakon koliko ga platis toliko imas ja imam crosair 750wi i 4 godine nikakvih problema s njim,jos uvjek radi kao nov.

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanje zuji (XFX Core 450 W)
fight kaže...
stara tema ali zato je crosair,zakon koliko ga platis toliko imas ja imam crosair 750wi i 4 godine nikakvih problema s njim,jos uvjek radi kao nov.

 

Ajooooj ... da samo znaš kakvih sve problema imaju vlasnici Corsaira - cijela simfonija   {#}{#}{#}

 
















Svako napajanje može imati svoje probleme - zato postoje garancija i jamstveni rokovi.

Npr. kolegi je TX650 napravio ovo od novog Intel 530 SSD-a:

 

Intel 530 120GB Intel 530 120GB
 
  ... doslovno je izbila vatra unutar kućišta. Uništen nov-novcati SSD i potpuno otopljen SATA konektor na napajanju, koji je na kraju morao biti amputiran iz sigurnosnih razloga.

Ovo garancija naravno NE pokriva (niti za napajanje, niti za disk).  

Da stvar bude gora ... ovo nije prvi put da sam vidio da Corsairovo napajanje napravi ovako nešto, čak štoviše, zadnji put je uz disk povuklo i RAM  {#}

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.12.2013 16:42 (dh41400).
13 godina
offline
Napajanje zuji (XFX Core 450 W)

Evo nakon koleginog posta gore o Corsairu da velim ponešto o svom TX 650M.

Nakon problema s OCZ ZT serijom, uz nadoplatu sam uzeo TX650M.
Za sada nemam ovakvih problema, čujem lagano, ali skroz lagano cvrljenje kondenzatora, tj. mislim da čak nisu kondenzatori nego sami spoj naponskog kabela s napajanjem.
Ali to se čuje na udaljenosti od svega par cm.

Ništa značajno i čitam, čak su to priznali na forumima da jednostavno "tako mora biti".

Stoga, me to ne brine.

S ventilatorom nemam problema jer se 70% vremena uopće ne uključuje.

 

 

Dosta sam čitao o tim problemimam s Corsair napajanjima, ali jednostavno, starije serije su jednostavno takve.
Tek novije izvedbe većine serija i nova RM serija ima kvalitetnije riješenu elektroniku unutar samog napajanja. 

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Napajanje zuji (XFX Core 450 W)

Pročitao sam dosta postova na temu problema sa coil whine-om prije nego sam kupovao novu kantu i pogotovo kod Corsaira sam se načitao toga ko u priči, na kraju sam se odvažio i uzeo AX860i, te nemam sličnih problema, zbilja ne čujem ništa (kucnem o drvo). Izgleda da je problem u raznim isporukama, neka serija je ok, druga ne, neznam, no većina ljudi koji imaju slične probleme kažu da nije bed ako zavojnica cvili, no u svakom slučaju bi nosio PSU na servis da je pod garancijom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanje zuji (XFX Core 450 W)
dh41400 kaže...
fight kaže...
stara tema ali zato je crosair,zakon koliko ga platis toliko imas ja imam crosair 750wi i 4 godine nikakvih problema s njim,jos uvjek radi kao nov.

 

Ajooooj ... da samo znaš kakvih sve problema imaju vlasnici Corsaira - cijela simfonija  {#}{#}{#}

 
















Svako napajanje može imati svoje probleme - zato postoje garancija i jamstveni rokovi.

Npr. kolegi je TX650 napravio ovo od novog Intel 530 SSD-a:

  
  ... doslovno je izbila vatra unutar kućišta. Uništen nov-novcati SSD i potpuno otopljen SATA konektor na napajanju, koji je na kraju morao biti amputiran iz sigurnosnih razloga.

Ovo garancija naravno NE pokriva (niti za napajanje, niti za disk).  

Da stvar bude gora ... ovo nije prvi put da sam vidio da Corsairovo napajanje napravi ovako nešto, čak štoviše, zadnji put je uz disk povuklo i RAM {#}

iskreno nebih rekao! ovako imam strom kuciste,napajanje TX 750w, crosair koje je bilo oko nekih 1000kn,  prije par godina,nikad s  njim problema nisam imao,dok vidim ovdje vecinom

su problemi s xfx napajanjima,imao sam cak i lc  power napajanje od 550 w koje sam morao nakon par mjeseci reklamirat,ali crosair da ima problema nikad cuo.jedino ako to nije neka copia

crosaira,jer znam po trgovinama gdije sam kupovao racunalnu opremu,da su svi govorili da su crosair,najkvalitetnija napajanja,kad sam htio kupit iz njuskala xfx napjanje,postavio sam tu na forumu

dali je dobro i dali se isplati dobivao sam odgovor,bjezi od toga,drzi se crosaira,tako da vas ljudi nerazumjem....{#}

 da i jos nesto to sto se pojedincima dogada s napajanjem,to nije zbog napajanja nego vecinom zbog struje,ili nekakvih recimo strujnih udara ,kao i od groma,nagloga iskljucivanja racunala,pa bude 

recimo kratkih udara spoja kako bih rekao,pa zato i postoje razni produzetci kablovi razvojnici,sl, itd.i vecinom da se koristi sve kak treba i rukuje do toga nebum,ni doslo.

ja sam na starom racunalu imao od ms napajanje,isto mi spalio sve osim procesora i ramova ,ostalo je sve otislo.a za sve ostalo uvjek treba opreza pogotovo ako se

nesto nagraduje,a vecinom dosta vas radi pod naponom,pa se to i desi,i ako danas dosta novih maticnih ima koje to odmah sprijece,ako nesto nije uredu,a vecinom,i nije krivo

napajanje ,more bit svast kupis novi ssd ides ga ugradit i bum napajanje,znaci krivac je onda ssd ne napajanje,vjerovatno nekaj,nije s njim uredu,pa po fenjeru dobije neki dr dio,recimo,zato pamet u glavu.{#}

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.12.2013 15:59 (fight).
11 godina
offline
Napajanje zuji (XFX Core 450 W)

Dečko ti stvarno neznaš ništa o napajanjima, oni samo lijepe svoj branding u novije doba i XFX je sigurno kvalitetniji od njih u isporuci ampera i stabilnosti voltaže.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Napajanje zuji (XFX Core 450 W)

Evo, nakon dobrog naprezanja s BF4, primjećujem da i moj ranije spomenuti TX650M proizvodi onaj plačući zvuk kondenzatora.

FFS i Corsair.
Ni u njih se ne može čovjek pouzdat kao prije.

 

 

Otkako sam u 7. mjesecu kupio novi komp, 3 napajanja su bila.
Dva OCZ-a ZT i sad ovaj TX650M i samo s napajanjima problemi. {#} 

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Napajanje zuji (XFX Core 450 W)
luckyluke kaže...

U zadnje vrijeme sam primjetio da mi je napajanje počelo zujati. To se odmah čuje čim pokrenem PC kao da nešto zapinje za ventilator. Traje od trenutka dok upalim PC nekih 2 minute kad onda misteriozno prestane. Dok je PC ugašen, ako prislonim uho na poleđinu napajanja isto se čuje lagano zujanje, a prestaje tek ako isključim napajanje.

 

Može li to imati kakve posljedice ? Da ga nosim na servis pošto mi je još pod garancijom ?

  Pocetno grebanje je pokvareni/nekvalitetni ventilator a tiho zujanje u praznom hodu nema nikakve veze sa tim (hocu reci, normalno je)

 

16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Napajanje zuji (XFX Core 450 W)
sudy_freak kaže...


Dva OCZ-a ZT i sad ovaj TX650M i samo s napajanjima problemi. {#}

  Samo ti lagano predi na Cooler Master Silent Pro ili Seasonic

Kasnije ces mi reci "Hvala" :D

13 godina
offline
Re: Napajanje zuji (XFX Core 450 W)
Lazarus Long kaže...
sudy_freak kaže...


Dva OCZ-a ZT i sad ovaj TX650M i samo s napajanjima problemi. {#}

  Samo ti lagano predi na Cooler Master Silent Pro ili Seasonic

Kasnije ces mi reci "Hvala" :D

Bude li me gnjavio.
Eto, čim ga opteretim s BF-om, krešti, cvili, zuji.
Corsair {#} 

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
15 godina
offline
Re: Napajanje zuji (XFX Core 450 W)
Lazarus Long kaže...
luckyluke kaže...

U zadnje vrijeme sam primjetio da mi je napajanje počelo zujati. To se odmah čuje čim pokrenem PC kao da nešto zapinje za ventilator. Traje od trenutka dok upalim PC nekih 2 minute kad onda misteriozno prestane. Dok je PC ugašen, ako prislonim uho na poleđinu napajanja isto se čuje lagano zujanje, a prestaje tek ako isključim napajanje.

 

Može li to imati kakve posljedice ? Da ga nosim na servis pošto mi je još pod garancijom ?

  Pocetno grebanje je pokvareni/nekvalitetni ventilator a tiho zujanje u praznom hodu nema nikakve veze sa tim (hocu reci, normalno je)

 

Uff skroz sam zaboravio na ovu temu... Bio sam na servisu tamo sredinom 5. mjeseca, odnio im napajanje i priznali su mi kvar i dali novo. Dakle, očito nije bilo sve u redu. S ovim novim radi sve bez greške.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanje zuji (XFX Core 450 W)
fight kaže...

iskreno nebih rekao! ovako imam strom kuciste,napajanje TX 750w, crosair koje je bilo oko nekih 1000kn,  prije par godina,nikad s  njim problema nisam imao,dok vidim ovdje vecinom

su problemi s xfx napajanjima,imao sam cak i lc  power napajanje od 550 w koje sam morao nakon par mjeseci reklamirat,ali crosair da ima problema nikad cuo.

Znam da mnogo ljudi "ne bi reklo" {#} ali se to događa, pogotovo kada se uzme u obzir količina prodanih Corsair napajanja. Srećom, Corsair ima vrlo dobru podršku pa se relativno lako dogovoriti s njima oko zamjene i garancije. 


To što se neko napajanje zove Corsair, apsolutno nemora značiti da će ono raditi kako treba - uostalom tako je i sa svim brendovima. 

Npr. kada sam svoj AX nabavljao, bio je u našim dućanima oko 3000kn, ali to ga ne sprječava da se čuje lagano zujanje iz njega. Srećom, kućište je dovoljno dobro, da izolira to zujanje i da se ne čuje sa 1m udaljenosti.
Da ne pričam o napajanjima koja su bila čak i skuplja od toga, a opet su u radu zujala i cvilila kao da ih netko kolje tupim nožem {#} 

 

Jednostavno, velika cijena i poznat naziv napajanja apsolutno NE garantiraju da ćete dobiti savršen komad hardvera.

 

fight kaže...

jedino ako to nije neka copia crosaira,jer znam po trgovinama gdije sam kupovao racunalnu opremu,da su svi govorili da su crosair,najkvalitetnija napajanja,kad sam htio kupit iz njuskala xfx napjanje,postavio sam tu na forumu

dali je dobro i dali se isplati dobivao sam odgovor,bjezi od toga,drzi se crosaira,tako da vas ljudi nerazumjem....{#}

Hehehe ... čak i kada bi postojale "copije" Corsaira, da ih službeni HR uvoznik počne prodavati imali bi takvih pravnih problema i tužbi da bi vjerojatno propali za par mjeseci. Srećom, to ne ide tako {#}

 

Svaki model/proizvođač može imati problema ... a u zadnjih par godina sam se i uvjerio u to jer sam imao prilike raditi sa nizom napajanja od  Corsaira (VX550, CX600M, GS800, AX760i, AX1200i), XFX-a (PRO 850), LC Power-a (LC-6550, LC-6560GP3),Seasonica (SS-380GB, SS-650KM, SS-750AM, SS-1000XP), Anteca (HCG-520, HCP-1200), OCZ-a (CXS-500, ZS-650, ZT-650), EVGA (NEX1500), Fortrona (HEXA 400), Mushkina (MKNPSVT500), Fractal Design-a (Newton R3 600), Thermaltakea(TPX-1275M), Silverstonea (600ES) i niza ostalih modela kojih se više niti ne sjećam.

 

Vjeruj mi, od svih navedenih, nikada ne bi pogodio koje napajanje je bilo najkvalitetnije i ostavilo najbolji dojam u radu ... khm khm Antec HCP {#}

 

fight kaže...

napajanje ,more bit svast kupis novi ssd ides ga ugradit i bum napajanje,znaci krivac je onda ssd ne napajanje,vjerovatno nekaj,nije s njim uredu,pa po fenjeru dobije neki dr dio,recimo,zato pamet u glavu.{#}

Napajanje je tu da zaštiti ostatak konfiguracije od naponskih i strujnih oštećenja tj. da daje ono što je tvojoj konfiguraciji potrebno, a ne da dozvoljava otapanje komponenti zbog prevelike struje ili da se glasa kao npr. zoološki vrt pun egzotičnih životinja {#}

 

Činjenica je da se Corsair prodaje u većim količinama i da srazmjerno tome postoji i veći broj nezadovoljnih korisnika ... koji se ponekad niti ne javljaju po forumima, već odu na servis zamijene napajanje i to je to.

Sva ostala nagađanja kako je XFX smeće, a Corsair bog i batina ti padaju u vodu - pogotovo s obzirom na činjenicu da obojica koriste istog proizvođača tj. tvornicu (pošto nijedan od njih zapravo ne radi sam svoja napajanja, već ih naručuje od Seasonica, CWT-a, Flextronicsa, Hipro-a, Chicony-a itd). 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice