120mm Case Fan

poruka: 14
|
čitano: 3.151
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
120mm Case Fan

Evo ovak, htio bih uzeti neki ventić za kućište veličine 120mm budući da su mi se temperature povećale odkad sam oc-ao proc i ostale gluposti...

Mene zanima imate li preporuku za neki ispod 100kn da nije prebučan čak ni na max postavkama a da dobro hladi ili bar neki s kojim ste imali dobra iskustva?

tnx unaprijed ;)

 

P.S. Razmišljao sam o Silverstone FN121 dođe 53kn u centro.hr pa eto što mislite o njemu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: 120mm Case Fan
The Doctor kaže...

Evo ovak, htio bih uzeti neki ventić za kućište veličine 120mm budući da su mi se temperature povećale odkad sam oc-ao proc i ostale gluposti...

Mene zanima imate li preporuku za neki ispod 100kn da nije prebučan čak ni na max postavkama a da dobro hladi ili bar neki s kojim ste imali dobra iskustva?

tnx unaprijed ;)

 

P.S. Razmišljao sam o Silverstone FN121 dođe 53kn u centro.hr pa eto što mislite o njemu?

http://www.instar-informatika.hr/active-heatsink-corsair-air-series-sp120-1450-rpm-23db-3-pin-retail/CO-9050005-WW

Što hladnije to bolje :)
12 godina
offline
Re: 120mm Case Fan

tnx pogledao sam malo i sviđa mi se, mislim da ću ga uzet i nadam se da vrijedi :)

11 godina
neaktivan
offline
Re: 120mm Case Fan
The Doctor kaže...

tnx pogledao sam malo i sviđa mi se, mislim da ću ga uzet i nadam se da vrijedi :)

Vrijedi.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/new-corsair-air-series-ventilatori-120mm140mm/149094.aspx

Što hladnije to bolje :)
14 godina
offline
120mm Case Fan
dnl
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
120mm Case Fan

Hvala vam na brzim odgovorima :D

Mislim da ću uzeti Corsairov SP120... uglavnom, problem riješen {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
120mm Case Fan

Ovaj Zalman je isto dosta dobar !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 120mm Case Fan

Misliš li da ga se više isplati uzet od ovog koji je naveo Praedator?

Ako su im performanse slične, možda bi onda uzeo 2 zalmana koji me dođu skoro jednako ko jedan SP120.

Pogledat ću malo reviewove. {#}

 

13 godina
offline
120mm Case Fan

Ja osobno bih rađe uzeo takva 2 Zalmana umjesto jednog Corsaira !  Sviđa mi se sto imaju regulaciju okretaja od 1000 - 1500 , antivibracione gumene kopče !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
120mm Case Fan

Dakle bolje onda 2 Zalmana? Super jer zapravo bih htio malo popuniti moje prazno kućište :D

Ako nešto znači imam Sharkoon Rebel 9 Economic Edition kućište pa bih stavio jedan vent straga i možda jedan sa strane...

E da i jedno pitanje usput... Koliko dBa mora proizvoditi vent da bi ga se smatralo glasnim tj. je li npr. 37dBa puno? Inače ne igram sa slušalicama pa mi je bitno da kućište šuti :D

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
120mm Case Fan

Procijeni sam ! Jos je podnosljivo !

Music As A Weapon !!
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.3.2013 0:01 (Haf932).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
120mm Case Fan
Odlično tnx na pomoći ;)
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
120mm Case Fan

dual pack corsair kosta 160kn, znaci 80kn po ventu. I nisu glasni imam ih 9 komada u kucistu.

 

http://www.odaberi.hr/default.aspx?pid=14436

Što hladnije to bolje :)
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2013 21:25 (Praedator).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 120mm Case Fan

Čini mi se da si jako zadovoljan s njima :D

Al jedno pitanje. Recimo frend mi je preporučio 2 ovakva:

http://www.scythe-usa.com/product/acc/026/sy1225sl_detail.html > onaj s 1600rpm

Dva takva bi me došla oko 100kn, a mene zanima ima li zbilja potrebe trošiti još 60 na ove Corsair-ove? Mislim, ipak su to samo ventilatori. Ovaj Scythe ima dobar airflow, nije baš tako jako glasan (33dBa max). Hoću li zbilja vidjeti razliku u hlađenju između Scythe i Corsair? Možda ja krivo mislim, preobrati me ako se varam {#}

Inače tih 33dBa nije ništa u usporedbi sa stock coolerom od mog pentiuma e5200 koji je najbučniji dio kompa :O

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice