2xHdd kako ih spojiti van kucista

poruka: 10
|
čitano: 3.985
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
protjeran
offline
2x3.5" Hdd kako ih spojiti van kucista?

Pozdrav svima, uzeo sam si 2x2tb hdd od 3.5" i nebi ih htio staviti u kuciste jer je vec zatrpano, kako da ih spojim vani a da daju maxsimalnu brzinu?

Dali da izvucem van sve te silne sata/power kablove no to mi je jako ruzno, moze neka preporuka kako da to rijesim dali ima neko ljepse i kompletnije rijesenje?!

Hvala.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 2x3.5" Hdd kako ih spojiti van kucista?
IvanBrekalo kaže...

Pozdrav svima, uzeo sam si 2x2tb hdd od 3.5" i nebi ih htio staviti u kuciste jer je vec zatrpano, kako da ih spojim vani a da daju maxsimalnu brzinu?

Dali da izvucem van sve te silne sata/power kablove no to mi je jako ruzno, moze neka preporuka kako da to rijesim dali ima neko ljepse i kompletnije rijesenje?!

Hvala.

 Vanjsko RAID 0 kućište (nema nikakve zaštite podataka u slučaju kvara!). Preko USB 3.1 ili Thundebolt sučelja. Npr. WD ima već gotova rješenja:

https://www.wd.com/products/external-storage/my-book-duo.html#WDBFBE0040JBK-NESN

 

A tebi trebaju prazna kućišta. Pogledaj dal ima nešto od ovoga kod nas:

https://www.makeuseof.com/tag/thunderbolt-raid-systems/

 

EDIT: Aha, vjerojatno nemaš Thunderbolt na svojem kućištu?

 

Ovak nešto:

https://www.startech.com/uk/HDD/Enclosures/usb-dual-sata-hdd-enclosure~S352BU313R

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.7.2019 20:40 (CyberDemonVZ).
16 godina
online
2xHdd kako ih spojiti van kucista

Ako ne treba RAID, i običan dual dock je dovoljan

http://www.orico.cc/us/product/detail/437.html

 

Imali su sličan model i sa e-SATA priključkom ali više ga ne nalazim kod nas.

Iako uz USB 3.0 brzina nije problem, e-SATA je nekad zgodno imati jer se onda disk ponaša kao interni (boot, rescue itd.).

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 1
4 godine
protjeran
offline
2xHdd kako ih spojiti van kucista

Netreba mi nikakav raid, cisto mi treba za storage, no velim treba mi sata zbog full prijenosa, skoro 200mb/rw mislim da usb3.0 to nemre! hvala

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.7.2019 22:10 (IvanBrekalo).
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: 2xHdd kako ih spojiti van kucista
IvanBrekalo kaže...

Netreba mi nikakav raid, cisto mi treba za storage, no velim treba mi sata zbog full prijenosa, skoro 200mb/rw mislim da usb3.0 to nemre! hvala

USB 2.0 ne (480 Mbps ~ 60 MB/s, u praksi ~ 30 MB/s) ali USB 3.0 itekako može ( 5 Gbps ~ 600 MB/s teoretski), svakako više od mehaničkih diskova.

Naravno, dodatno se sve skupa usporava ako je puno malih fileova.

 

 

4 godine
protjeran
offline
Re: 2xHdd kako ih spojiti van kucista
Mladen kaže...
IvanBrekalo kaže...

Netreba mi nikakav raid, cisto mi treba za storage, no velim treba mi sata zbog full prijenosa, skoro 200mb/rw mislim da usb3.0 to nemre! hvala

USB 2.0 ne (480 Mbps ~ 60 MB/s, u praksi ~ 30 MB/s) ali USB 3.0 itekako može ( 5 Gbps ~ 600 MB/s teoretski), svakako više od mehaničkih diskova.

Naravno, dodatno se sve skupa usporava ako je puno malih fileova.

 

 

 i to je jedan od problema, na tim diskovima se izmjenjuju fotke i to njih na milijone trazim vec danima neko kuciste no sve je to nesto bezveze rijeseno, izgleda da je isplativije uzeti novo big tower kuciste nego neki komad plastike gdje stanu makar i samo 2 hdd-a

16 godina
online
Re: 2xHdd kako ih spojiti van kucista
IvanBrekalo kaže...
Mladen kaže...
IvanBrekalo kaže...

Netreba mi nikakav raid, cisto mi treba za storage, no velim treba mi sata zbog full prijenosa, skoro 200mb/rw mislim da usb3.0 to nemre! hvala

USB 2.0 ne (480 Mbps ~ 60 MB/s, u praksi ~ 30 MB/s) ali USB 3.0 itekako može ( 5 Gbps ~ 600 MB/s teoretski), svakako više od mehaničkih diskova.

Naravno, dodatno se sve skupa usporava ako je puno malih fileova.

 

 

 i to je jedan od problema, na tim diskovima se izmjenjuju fotke i to njih na milijone trazim vec danima neko kuciste no sve je to nesto bezveze rijeseno, izgleda da je isplativije uzeti novo big tower kuciste nego neki komad plastike gdje stanu makar i samo 2 hdd-a

Ima i većih vanjskih kućišta, sve ovisi što ti treba odnosno koliki ti je budžet

http://old.orico.cc/goods.php?id=4821

https://www.raidsonic.de/products/external_cases/external_cases_35/index_en.php

 

Ako već imaš toliko diskova, jesi razmišljao o NASu ? (gotovom a la Qnap i Sinology ili nekom slagancu od starih komponenti).

 

5 godina
offline
Re: 2x3.5" Hdd kako ih spojiti van kucista?
IvanBrekalo kaže...

Pozdrav svima, uzeo sam si 2x2tb hdd od 3.5" i nebi ih htio staviti u kuciste jer je vec zatrpano, kako da ih spojim vani a da daju maxsimalnu brzinu?

Dali da izvucem van sve te silne sata/power kablove no to mi je jako ruzno, moze neka preporuka kako da to rijesim dali ima neko ljepse i kompletnije rijesenje?!

Hvala.

 Zar nije lakse uzeti vece kuciste ;)

15 godina
offline
2xHdd kako ih spojiti van kucista

primjer kad KISS pravilo treba poslušati... jednostavnije-bolje-radi.

s druge strane gbe mreža (i NAS ili drugo računalo, jer nas je mini pc..) i transfer je na granici koliko mehanički diskovi mogu (čak brže nego intereno kad je u slabijem pcju tj chipset..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 1
16 godina
online
Re: 2xHdd kako ih spojiti van kucista
ihush kaže...

primjer kad KISS pravilo treba poslušati... jednostavnije-bolje-radi.

s druge strane gbe mreža (i NAS ili drugo računalo, jer nas je mini pc..) i transfer je na granici koliko mehanički diskovi mogu (čak brže nego intereno kad je u slabijem pcju tj chipset..).

Naravno, za konkretan slučaj sam već dao prijedlog, ovo je bilo više proširenje teme jer mi se učinilo da mu se broj diskova već lagano otima kontroli :).

Ima i 8-bay običnih ext. kućišta za KISS metodu, sigurno bolje od 8 ext. diskova i/ili dockova (1 kabel, 1 napajanje, hlađenje).

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice