Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 20.663
|
čitano: 2.172.637
|
moderatori: DrNasty, Danny_HR, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

rađe za istu lovu Enigma G2 650W sa garom u trgovini od 120mj, za seasonic ide 60 trgovina i 60 direkt kod proizvođača 

6 godina

Ma ima vrlo vjerojatno 120mj jamstva preko trgovine, samo im treba rec da promjene opis.. Smjesno je jos kako neki ducani kao Ekupi na 550W model nudi 120mj jamstva, a na 650W 60mj jamstva. Jbg, uvoznik je vjerojatno krivo stavio opis i svi ducani kopirali krivu informaciju, ali ako je tak kako kazes onda ok.

7 godina
The_Fichek kaže...

Ma ima vrlo vjerojatno 120mj jamstva preko trgovine, samo im treba rec da promjene opis.. Smjesno je jos kako neki ducani kao Ekupi na 550W model nudi 120mj jamstva, a na 650W 60mj jamstva. Jbg, uvoznik je vjerojatno krivo stavio opis i svi ducani kopirali krivu informaciju, ali ako je tak kako kazes onda ok.

Nope, provjerio davno u par dućana i gara je 60mj kod njih

6 godina

Zanimljivo, fala.. Sutra ću podić Focus 550W u Protisu pa pitam je li svih 120mj ostvarivo preko njih.

7 godina
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Drama!

Kad 5 god gare nije dosta, ako se ne varam prije 12 godina kod nas je 60mj gare nudio samo corsair...

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
The_Fichek kaže...

Zanimljivo, fala.. Sutra ću podić Focus 550W u Protisu pa pitam je li svih 120mj ostvarivo preko njih.

Ako piše 120mj onda treba biti svih 120 kod njih, ako pise 60mj onda je samo 60mj kod njih, ali svakako bolje pitaj i registriraj napajanje na Seasonic stranici just in case.

6 godina
The_Fichek kaže...

uvoznik/distributer je bas msan za seasonic u HR, čudno

https://seasonic.com/locations/ 

6 godina
To sam si i mislio posto mi je Ekupi (web shop msana) otprilike 1.10. slao info da ce Seasonic Focus doci pocetkom 11. mj i onda kad je dosao je dosao u sve ducane. Obicno ducan kaze kad dodje onda dodje komponenta, nemogu bas predvidit kao uvoznik mj.+ dana unaprijed. Nadalje sam taj Ekupi na Focus od 550w stavlja 10g jamstva, a na 650w 5g jamstva, a na sluzbenoj stranici je 10g. Dam se kladit da su se zabunili za jace modele pa ostali krivo kopirali. Tko hoce nek im salje mejl, ja sam ih previse zaspamao u 9. i 10. mj... Kako got bilo i 5g je dosta i ne treba bjezat od prepakiranog Riotoro, ali meni je uvijek draze uzet origigi.
8 godina

Na kraju sam uzeo Riotoro Enigmu G2 750W, na Notebooksbilligeru je 70 eura na akciji pa sam tamo i CPU uzeo odmah jer košta kao i u drugom shopu u kojem sam ga mislio uzeti.
Tako da oko 600kn s dostavom.

Iz nepoznatog razloga su mi poništili narudžbu

robimarko@gmail.com
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.11.2019 11:13 (robimarko).
6 godina

Naravno riknulo mi je novo napajanje ni staro godinu dana, Corsair VS 550...

Nit imam strašno jako konfu, pod moj pc se vidi. Jutros ne mogu ga upaliti, pa isključio kabel pa vratio i ništa i tako više puta probao. Skinuo sve sa napajanja i spojio ga samog, tek da se okrene malo ventilator. Bacio ga u smeće ne dami se uopće zezat sa tom VS serijom i nikad više Corsair samo ću to reći koje god napajanje da sam imao ni jedno nije trajalo više od godinu dana. 

E sad tražim pomoć da mi predložite koje je napajanje da uzmem ali da je stvarno kvalitetno da budem miran barem 3, možda 5 godina.

Svijet je zanimljiv onoliko koliko smo mi radoznali!!!
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.11.2019 12:52 (CPU).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina

robimarko

Ne dostavljaju oni ni preko mailboxde, ako si to pokusao. Tak je i meni bilo za ljeto. Cim vide HR adresu neki njemacki ducani prekinu narudzbu. Cyberport mi je s druge strane normalno poslao na mailboxde pa oni u HR. Tamo sam kupovao samo jer u HR tada nije bilo maticne na akciji.

8 godina
Da, koristio mailbox kao i inace.
Ovo je prvi put da su mi odbili preko mailboxa.
Sto je najgore, nisu me ni obavijestili vec sam to na Amazon Pay-u vidio.

Problem mi je sto ima i dalje jeftinije, no nigdje ne mogu iskombinirati napajanje i CPU da ne placam dva puta dostavu
robimarko@gmail.com
6 godina

Jbg, u Njemackoj je zastupljeniji Seasonic Focus Plus, nego Riotoro Enigma. Bas mora bit 750W ili moze proci i 650W? Na koji CPU pucas? Pogledaj si Caseking i Computeruniverse ponudu pa direkt dostava u HR, makar ne znam koliko ti je to isplativo naspram HR ducana, ali i kod nas placas dostavu..

8 godina
Znam, ali Seasonic je 30 eura skuplji.
Ma ne mora biti 750W, bio uzeo 750W samo jer je bio na akciji jeftiniji nego 650W.
Za Ryzena 2700 i RX590 će 650W biti dosta.

E vidiš jedino Caseking nisam gledao, Computeruniverse ima dosta više cijene od drugih, pogotovo ako odabereš HR jer onda odmah računaju 25% PDV.

Samo mi je bitno da je kvalitetno i potpuno modularno.
robimarko@gmail.com
6 godina

CPU

Je li to nova revizija VS-a s bijelim slovima ili je bila ona s narančastim?

Za nešto što će trajati bi bila preporuka Seasonic GC-500 (od 500 kn; 7 god. jamstva) ili polumodularni GM-500 (od 525 kn; 7 god. jamstva), a ako želiš povoljnije proći, onda možda Riotoro Builder 500 W (od 315 kn; 3 god. jamstva) jer je najpovoljnije napajanje s DC-DC platformom, a sigurniji izbor bi bio FSP Hexa 85+ 450 W (od 435 kn; 5 god. jamstva).

To su sve napajanja koja će bez problema držati komponente u rangu Ryzen 5 2600 i GTX750 (znači GTX1650 / RX5500...).

6 godina
kiwi_91 kaže...

CPU

Je li to nova revizija VS-a s bijelim slovima ili je bila ona s narančastim?

Za nešto što će trajati bi bila preporuka Seasonic GC-500 (od 500 kn; 7 god. jamstva) ili polumodularni GM-500 (od 525 kn; 7 god. jamstva), a ako želiš povoljnije proći, onda možda Riotoro Builder 500 W (od 315 kn; 3 god. jamstva) jer je najpovoljnije napajanje s DC-DC platformom, a sigurniji izbor bi bio FSP Hexa 85+ 450 W (od 435 kn; 5 god. jamstva).

To su sve napajanja koja će bez problema držati komponente u rangu Ryzen 5 2600 i GTX750 (znači GTX1650 / RX5500...).

To je ona nova serija sa BIJELIM slovima. Mislio sam da su se poboljšali, ali očito kvaliteta ostala ista, samo pakovanje drugo...

Svijet je zanimljiv onoliko koliko smo mi radoznali!!!
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.11.2019 17:59 (CPU).
2 godine

Pozdrav,

Znaci napravio sam veliku gresku i uzeo ms platinum 500 v5 napajanje..

E sad.. Znaci potrosaci su trenutno ryzen 3 2200g, 2x4gb ram 3000mhz, nvme ssd, hard 500gb i jedan ventilator.

Htio bih ubaciti gtx 1060 3gb (Gledo sam koju mogu spojiti na 6-pinski konektor koji mi je jedini na raspolaganju).

Bi li to sve skupa radilo te bi li napajanje bilo dovoljno?

Hvala unaprijed!

0 0 hvala 0
7 godina

Iscupaj zo sranje van, odlozi ga za pritiskanje kupusu, uzmi za 300-350kn posteno napajanje i ne igraj ruski rulet s novom grafom 

8 godina

Ryzen 5 2600
B450M DS3H
BALLISTIX SPORT 2X8GB 3000mhz
Toshiba 240gb ssd
Grafiku još nemam
Planirao sam napajanje EVGA BR 500W. Sta mislite o tome? Treba li mi nesto bolje/losije

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.11.2019 10:59 (Blazebum).

0 0 hvala 0
2 godine
ibme74 kaže...

Iscupaj zo sranje van, odlozi ga za pritiskanje kupusu, uzmi za 300-350kn posteno napajanje i ne igraj ruski rulet s novom grafom 

Imas koje za preporucit u tom cijenovnom rangu?  Gledam ovo trenutno https://www.nabava.net/out.php?enc=pcT1SpN2w7FHopA2s-_YYK3aDi5PMcWmZPqobbPVv8XZymFUyK80AQ..&check=373b66865f1ddefdc97f2f1e2048b9edcec355d7645576d05d5cddaef020f4e8

7 godina
6 godina

Blazebum

To gledaš kod nas BR ili negdje vani? Ako je kod nas, cijena je koliko vidim 470 kn.

S obzirom da za 30-ak kuna više možeš dobiti Seasonic GC/GM-500 (od 500 kn / 530 kn; 7 god. jamstva) koje je puno bolje napajanje i ima 4 god. dulje jamstvo, preporuka je da njega uzmeš.

Da je cijena BR 500 W oko 300 kn ili manje (vidio sam da je u Americi bila promotivna cijena od 30$), to bi onda bila dobra kupnja, a ovako ima boljih kao što je taj Seasonic.

BrunoS1234

Riotoro bi bio moj izbor prije Silentium-a. Ipak je u pitanju poznatija platforma od High Power-a, a ima i DC-DC regulaciju.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.11.2019 11:07 (kiwi_91).
5 mjeseci

pozdrav,

treba mi preporuka napajanja za moju konfiguraciju:

proc je amd a8-6600k, malo clockan (1.425v), 16gb ddr3 rama na 1.5-1.65v, sata SSD i 5 ventilatora. koristim GPU od procesora.

trenutno koristim staro (ali malo koristeno) corsair cx400 napajanje koje bez problema drži ovo, ali coil whine je jednostavno preglasan te bi htio nešto tiše.

hvala unaprijed.

0 0 hvala 0
6 godina

Nisi stavio do koje cijene bi gledao, odnosno je li plan umiroviti to napajanje kada budeš u budućnosti mijenjao konfiguraciju ili planiraš sada uzeti nešto jače i kvalitetnije za budući build?

U slučaju prvog, osobno ne bih gledao ništa skuplje od pr. SilentiumPC Elementum E2 SI 350W (od 230 kn; 3 god. jamstva) ili LC Power LC6350 350 W (od 250 kn; 2 god. jamstva). Za kvalitetnije i s dugotrajnim jamstvom, ranije spomenuti Seasonic GC/GM 500 (od 510 kn; 7 god. jamstva).

Nemam detaljne recenzije, ali 95% sam siguran da je LC Power (vrlo vjerojatno Great Wall platforma) kvalitetniji od Silentium-a (test; nepoznata platforma s nekvalitetnim ChengX, Jun Fu kondenzatorima), no Silentium ima prednost duljeg jamstva, malo je jeftiniji i kod LC-a moraš pogledati hoće li ti biti dovoljno 45 cm kabla za procesor (nije dovoljno ako je napajanje dolje i pri tome misliš raditi 'cable management').

Oba bi trebala biti tiha s obzirom na prezentaciju proizvoda.

I ako su ti zanimljivi neki od ovih modela, trenutno nisu na akcijama pa možda ne bi bilo loše pričekati sljedeći tjedan na neku potencijalnu BF ponudu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.11.2019 16:50 (kiwi_91).
5 mjeseci

prvenstveno zahvaljujem na podosta dugom odgovoru.

istina je, nisam naveo budzet i plan za konfiguraciju. planiram potrositi do nekih 450 kn te ista konfiguracija nece biti nadogradivana (eventualno RAM).

od prva dva napajanja koja ste naveli sam uspio pronaći review za LC Power ovdje, no cini me se kao preglasna opcija. jasno mi je da do 450 kn ne mogu traziti puno, no sigurno postoji neka bolja opcija u tom cjenovnom rangu?

6 godina

Najtiša opcija do 450 kn bi bio be quiet! Pure Power 11 300 W (od 400 kn (u UZI shopu je 391 kn + možda možeš iskoristiti 3% forumskog popusta); 2/5 god. jamstva).

Svakako ne bi bilo loše pričekati BF sljedeći tjedan.

Ako ne uzmeš nešto u međuvremenu, sljedeći vikend stavim neke dobre ponude ukoliko ih bude.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.11.2019 17:18 (kiwi_91).
8 godina
dbc kaže...

prvenstveno zahvaljujem na podosta dugom odgovoru.

istina je, nisam naveo budzet i plan za konfiguraciju. planiram potrositi do nekih 450 kn te ista konfiguracija nece biti nadogradivana (eventualno RAM).

od prva dva napajanja koja ste naveli sam uspio pronaći review za LC Power ovdje, no cini me se kao preglasna opcija. jasno mi je da do 450 kn ne mogu traziti puno, no sigurno postoji neka bolja opcija u tom cjenovnom rangu?

Preglasna opcija ?  S obzirom da nemaš GPU i da nemaš s čim opteretiti sustav da "vuče" puno struje, taj LC Power će ti biti nečujan. Imao sam davno njihovo napajanje i znam iz svog iskustva, kao i iz višegodišnjeg iskustva kolega s foruma s brandom da su to dosta dobra i tiha napajanja, a kod tebe i nečujeno.

9 godina

Pozdrav, u potrazi sam za novim napajanjem, jel ima neko iskustva sa Gigabyte G750H 750W?

80plus gold, polu modularno, 750W za 50eur?

Malo mi smrdi, al je Gigabyte pa ne bi trebalo biti srotex napajanje ili?

https://www.mylemon.at/artikel/gigabyte/gp_g750h/g750h-80-plus-gold-netzteil.html

U Austriji sam pa mogu u ovom Mylemonu pokupiti za 50eur

WoT IG: RavenHR_
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
Intel&ATI kaže...

Pozdrav, u potrazi sam za novim napajanjem, jel ima neko iskustva sa Gigabyte G750H 750W?

Malo mi smrdi, al je Gigabyte pa ne bi trebalo biti srotex napajanje ili?

https://www.mylemon.at/artikel/gigabyte/gp_g750h/g750h-80-plus-gold-netzteil.html

U Austriji sam pa mogu u ovom Mylemonu pokupiti za 50eur

Moj prika rudar je imao hrpu tih napajanja s raznim grafama, bio je ugodno iznenadjen!!!

coffe,coffe,coffe.....
6 godina
Intel&ATI kaže...

polumodularno, japanski kondenzatori, dobra efikasnost, dbb vent od 140mm... 

solidno napajanje, za 50 eura izvrsno i nemaš se što misliti

E-mail:
Lozinka:

vrh stranice