Vodič za odabir kućišta izdvojena tema

poruka: 6.672
|
čitano: 1.389.341
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Može preporuka jeftinijeg kućišta (da stane ATX ploča)? Midi?

Izgled nije bitan, biti će ispod stola, stoga nevidljiv.

Obvezno mora imati filtere za prašinu!

Prednji panel sa USB/Audio konektorima, kao i Power/Reset tipke moraju biti pri vrhu (u gornjem dijelu) kućišta.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.6.2019 14:54 (Matozan).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Moze neka preporuka kucista do 500kn (sto jeftinije to bolje)?
Treba biti sto manje (a opet da stane mATX), te nekog minimalistickog dizajna.

Razmisljam od Thermaltake Versa h17, i to bez prozora posto niti sam vjest s kejbl menadmentom niti ce biti neka luda konfa unutra?
Po izgleda i velicini odgovara savrseno, a cijenovno je oko 250 kn sto je isto super.
Za pocetak cu tu preseliti PC2 iz opisa, a kasnije bi isao na neki ryzen AGPU, cisto osvjezenja radi. Komp ce sluziti za net, office i filmove.

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.6.2019 16:21 (x360gamer).
6 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Thermaltake Versa h18 , ti je bolji odabir.
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Po čemu točno je bolji odabir?
Vizualno mi je čak H17 ljepša.
6 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
I meni se h17 više sviđa ali h18 ima prednji panel otvoreniji . Puno bolji prtok zraka. Čisto zbog ...
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Ma čitao sam da se žale na protok zraka.
Zato sam i napisao da neće biti nikakva posebna konfiguracija unutra, pa ne bi smjelo biti problema?

Također, H18 ima samo model s prozorom?
6 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Mislim da ima i bez prozora ali nisam vidio kod nas u prodaji.
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Nema na njihovoj stranici, pa sumnjam :D
Ma mislim da H17 nece biti problem s zrakom, a kuciste izgleda mi bolje i od nekih za 100+ eura!
Ok, moram vidjeti uzivo, sigurno nije kvaliteta izrade na nivou, ali kazem - PC 2 iz opisa ide unutra. Ako je do sada ta konfa bila u kucisti za 99kn, mislim da ovo samo moze biti napredak.
Bitna mi je velicina kucista, da bude sto manje, a ovaj thermaltake odgovara svemu :)
Uzimat cu kroz 2-3 tjedna, mozda naleti jos nesto, pa eto.
Ako netko ima alternativu, neka vice!
NZXT mi radi jako lijepa kucista, ali svi imaju bocni prozor...
11 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Pozdrav forumaši, zanima me vaše mišljenje o cijeni Phanteksa P400S od 96,5 € (710 kn) za bijelu verziju sa kaljenim staklom. Isti model "non-Silent" P400 je nekih 9 € (65 kn) jeftiniji. Isplati li se uopće dati toliko novca za to kućište, pošto vidim da je kolega Stjepanj dao za njega nešto iznad 400 kn (neka je u najgorem slučaju 450 kn)? Hvala, lp

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

 To kae Stjepanj platio je bila akcija. Ako zelis takvo kuciste jer je silent radje idi na BeQuiet 601 ili Fractal R5, S, R6. Ako su ti preglomazni onda P400S nije los odabir, ali prezatvoren je prednji panel. Po meni bolje kupit npr. Modecom Oberon Pro silent pa stavit top ventilatore, ako stock nisu zadovoljavajuci.

11 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Upravo ugledah da je na Computex-u ove godine predstavljen P400A (Airflow verzija) koji doduše neće imati akustičnu pjenu koliko se da vidjeti kroz "CPU" kvadratni izrez na desnom panelu. Ispravite me ako griješim.

 

Čak je i Dimitri je posjetio njihov štand u Taipeiju:

 

 

Da li mi je pametno onda sačekati izlazak te verzije? Postoji mogućnost da će se i posebno prodavati taj "mesh" prednji panel, jer se javilo dosta trenutnih korisnika P400(S) sa tim zahtjevom...

 

EDIT: Fractalova kućišta su mi preskupa, pa i 601-ica od be quite!-a. I ta kućišta imaju zatvoren prednji panel (izuzev Meshify-a od FD) jer su fokusirana na akustiku. Modecomovo mi je super jer ganjam neko bijelo, međutim Silent verzija ne dolazi sa kaljenim staklom što bih baš htio.

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.6.2019 16:38 (Gandza).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Ja tražim versa h17 i niti jedan dućan mi ga ne može nabaviti...
Ovi mađarski imaju, ali pt od 60+ kn je previše.
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Nadje se svako malo polovni Fractal R5 na njuski, imas i jedan Define S za 400kn tamo. Kaj got ima airflow u imenu nemoze bit silent. Ne bih se slozio da Fractal R5, S, R6 imaju prezatvoren prednji dio, za BQ da. Na jesen, mozda i prije ce izaci BQ Pure Base 500, kaljeno staklo, akusticne pjene, kompaktan dizajn, ali cijena nekih 85 eura i treba se nacekati da izadje.

5 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
3dfx kaže...
The_Fichek kaže...

3dfx

Dzabe ti namjena za tisinu kad moras nafrljit ventilatore da imas normalne temperature. Kolega kojeg si linkao sa "Slike vaseg hardvera" ima tihe neclockane komponente koje je komotno mogao staviti u kuciste od 300kn s dobrim ventilatorima i imao bi isti efekt, to bas nije neka referenca. Naravno da su tihe komponente poanta tihog kompa kako je taj kolega sastavio, no za pravu usporedbu bolja je konfa s nesto jacim clockanim kompomnentama, npr. clockani i7-6700K + gtx 1080 kako je napravio GamersNexus:

https://www.gamersnexus.net/hwreviews/3122-be-quiet-dark-base-700-case-review

Ili clockani i7-8700K + opet gtx 1080, Fractal vs Phanteks:

 

Evo za referencu i BeQuiet video od HC, a od GN isto imas video, no po meni je preglednija pisana recenzija od njih koju sam linkao.

Pred kraj videja mozes cuti sta znaci Perf3 mode BQ 700 sto se poklapa sa GN reviewom di je u tom modeu ispao najglasniji, a u Silent3 modeu se usporedjuje s npr. budget Corsair 270R. Jebiga, ali dizajn je jednostavno pogresan - niti bajne temperature niti bajna tisina, ako za referencu uzmes neke glasnije komponente ili jednostavno ventilatore na max. Za te novce Fractal R6 ili Phanteks P600S su jednostavno bolji odabir. Interesantno je  da su stock temperature sa HC videja identicne onima od kolege kojeg si linkao, no oni su imali i7-8700K na 4.8Ghz umjesto 4Ghz i gtx 1080 od EVGE koja ima manji hladnjak od njegove Strix 1070. Mozes primjetit i da Phanteks P600S pobjedjuje kada su konfe identicne, sa Noctua umjesto stock ventova, i kod temperatura i kod buke. Stoga je Phanteks P600S funkcionalno najbolji u tom rangu, ali razlike nisu tak velike te je i Fractal R6 skroz dobar kao i stariji R5. Be Quiet jednostavno nije dovoljno dobar za te pare. I da, jasno je ko dan da je kolega uzeo to kuciste jer je htio bijelo kuciste sa zvucnom izolacijom i s kaljenim staklom, a takvih je jako jako malo. Prakticki jedino kae jos mogao uzeti je Fractal pa mu se mozda vise dopao BQ.

 

Tomo53nja

Naj se srdit.. BQ 600 kojeg si imao/imas ima bolji value, ovdje pricamo o kucistu od 150+ eura koje ima bijesnu konkurenciju. Naravno da su BQ Silent Wings odlicni, no vjerojatno bi se zacudio kakve bi temp. bile da ih stavis u Fractal R5, R6 ili Phanteks, nemora ni bit P600S. Jebiga oni imaju tu neku filozofiju sa front panelom da se zrak zarotira kad udje pa to kao smanji buku, no previse je tu celika/plastike kojeg taj zrak mora savladat, to se bas dobro vidi u HC videju. Naravno da ide zrak kroz te rupe, no vrhunski ventovi kao ti bi trebali povlacit vise zraka, al jednostavno nemogu s tim poluzatvorenim prednjim dizajnom. Imam i ja Bitfenix Nova sa slicnim prednjim dizajnom, kuciste od 250kn i osjetim na ruku da povlaci, al ovdje se radi o 150+ eura i jednim od najtisih ventova kojima potencijal nazalost nije iskoristen.

pa napisao je da puca na tisinu, tako da sumnjam da ima nafrljenje ventove, uostalom  ima 34db, sto je jebeno tiho, tako da sumnjam da mu se ventovi vrte na vise od 800 - 1000rpm-a

 

proc mu je naklokan, valjda ful koliko taj 1600x moze ic a da je stabilan, i opet je hladan ko spricer, gpu se ionako kloka sam, osim ako ganjas benchanje onda klokas do bola, a i onda rokas ventove na grafi na 100% da drzi taj klok, a tada je graficka svaka bucna i ne pomaze nikakvo kuciste

 

ja sam jedan od onih koji kupuje kuciste zbog estetike i tisine, a ne da imam frizider unutar njega, i ovaj case o kojem pricamo mi je jedan od ljepsih, pogotovo mi je ljepsi od ovog fractala, mada mi je moj NZXT jos ljepsi 

 

ne znam sta ste se uspuhali toliko oko kucista, pa to je totalno osobna stvar, samo sam konstatirao da nije smece i da nije pecnica, sto se vidi po njegovim temperaturama

 

/peace

 neznam o kakvim temperaturama pričaju , kako uopšte izmjeriti temp. u kućištu

11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
The_Fichek kaže...

Nadje se svako malo polovni Fractal R5 na njuski, imas i jedan Define S za 400kn tamo. Kaj got ima airflow u imenu nemoze bit silent. Ne bih se slozio da Fractal R5, S, R6 imaju prezatvoren prednji dio, za BQ da. Na jesen, mozda i prije ce izaci BQ Pure Base 500, kaljeno staklo, akusticne pjene, kompaktan dizajn, ali cijena nekih 85 eura i treba se nacekati da izadje.

Ma što je najgore ne nalazim se u Hr, pa mi je to problem. U Slo npr. ne vidim uopće za nabaviti Oberon Pro u bilo kojoj verziji..

Upravo sam odgledao video za Pure Base 500, bijelo sa kaljenim staklom i akust. pjenom (sva be quiet!-ova su uostalom takva) i da cijena oko 85 €. I planirano je da se pojavi na tržištu u septembru. Izgleda da ću sačekati kraj ljeta i jesen, i prve recenzije ovih kućišta pa ću se odlučiti za neko.Hvala, lp

 

PS. U svakom slučaju sam mislio nabavljati dodatne ventilatore (140mm vjerovatno zbog tišeg rada, a protok zraka je tu negdje sa 120mm), bez obzira koje kućište kupim.

 

12 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

uzeo bi be quiet! 801 window, vani se može nabaviti za 100 eur, 

koje još od kućišta ulazi u ovu cijenu ili nema potrebe da dalje gledam?

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
batizg kaže...

uzeo bi be quiet! 801 window, vani se može nabaviti za 100 eur, 

koje još od kućišta ulazi u ovu cijenu ili nema potrebe da dalje gledam?

 pa cuj sa tim kucistem imas mogucnostz modularnosti totalno..jel mozes cijeli plate skinuti i okrenuti ako zelis pa da komponente budu na onoj strani kojoj ti oces...tocnije je taj model vani tu kodmene u svabiji 120 eura za prozor i 110 za bez prozora

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

? Ne. To nije Darkbase, nego Silentbase, 800 model star ~2god + malo deblja akusticna spuzva = Silent Base 801, klasicni BeQuiet s premalo airflowa. Darkbase 700, prvo pravo kuciste od BeQuieta ide od 150 eura kao i Phanteks P600S. Fractal R6 se da naci jeftinije pa je preporuka malo protegnuti budzet. Btw. ne znam zasto bi itko uzeo 801 pored 601 koji je cijenovno bolje rangiran.

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.7.2019 13:07 (The_Fichek).
5 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
The_Fichek kaže...

? Ne. To nije Darkbase, nego Silentbase, 800 model star ~2god + malo deblja akusticna spuzva = Silent Base 801, klasicni BeQuiet s premalo airflowa. Darkbase 700, prvo pravo kuciste od BeQuieta ide od 150 eura kao i Phanteks P600S. Fractal R6 se da naci jeftinije pa je preporuka malo protegnuti budzet. Btw. ne znam zasto bi itko uzeo 801 pored 601 koji je cijenovno bolje rangiran.

 u 801 mozes skinuti plate i staviti naopako ako hoce(naglavacke cak)...601 je kasnije izasao kao zahtjev communitya za malo manjim kucistem(801) 700 je najbolje kuciste sto imaju tu se slazem stobom ali BQ ni nereklamira airflow vec tisinu i sa 5-6 SW3 npr mozes imati ok airflow ja mislim( meni temp neidi gpu cpu preko 65-70 stupnjeva na 60 posto profilu sto se jedva i cuje..

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Sorry, vidi stvarno :O Gledao sam prije par 801 reviewova, ne sjecam se je to itko spomenuo, ali ima na sluzbenoj stranici. Da, sa SW3 mozes imati okej airflow, a ovaj dolazi sa PW2. Zna se naci Darkbase 700 za 120-tak eura na Mindstar akciji u Mindfactoryu. BQ reklamira ovo sa slike, ali ne kontaju da su temp ~10 stupnjeva vece radi toga u loadu..

5 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

skup je ko... taj SW3 ali opet jeftini od nekog dobrog noctuinog... mislim taj 801 je bio moj case radi bas modularnosti jel nisam nasao nijedan na trzistu za te pare sto ima toliko mogucnosti...ali mi je bio preveliki za stol...na kraju je par cm odlucilo jbga haha... jel iskreno ako nabacis 5-6 dobrih fanova svako drugo kuciste ce biti oke ja mislim...ako se gleda airflow mislim da lian -li i phantex rade najbolji posao ... ida btw ja na svojem 601 npr nisam nasao nijedan komad plastike, cak je psu shroud od metala.. i to mi je plus kod BQ svabe rade kvalitetne proizvode..

 

i sto sam htio navesti jos...to sto si sliku postao je tako, malo su se zajeb ali na kraju ja cisitm komp svaka 3 mj odkad imam to kuciste i prvi puta u zivotu tako kad ga otvorim skoro nista prasine...hehe smanjili airflow ali i unos prasine

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.7.2019 13:48 (HCgamingCRO).
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Da, 601 ima jos okej cijenu, ali kad uracunas SW3 ventove kod 701 i to kuciste ustvari ima okej cijenu, oba bolji value od 801. Po meni je najisplativije kuciste od 350-400kn + kvalitetni ventovi i komponente = tisina + dobre temp. Npr. Modecom Oberon Pro Silent, sve stranice zvucno oblozene za 360kn ili neki polovni Fractal u HR, ima ih svako malo. Za ljude kojima je bitna estetika je druga prica, tu bih gledao Armis SilentiumPC. Cuo sam uzivo njihove Corona RGB ventove ili kako se vec zovu, dosta su dobri. Lian Li, ako mislis na Dynamic PC-011 je namijenjen za vodeno i ja bih rekao samo za vodeno. Mislim moze stati CPU tower cooler, ali nije neka cirkulacija i naprijed ne mogu ici 140mm ventovi. Ovaj kolega koji je pitao za savjet najbolje da napise gdje kupuje i kolko ima novaca na raspolaganju i sta mu je najbitnije, da ne spamamo previse..

13 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Moze preporuka za kuciste .. mislim se ici na h500i s x62kraken i 2rgb nzxt .. ili corsair 460x s h115i platinum rgb i ml rgb ventilatorima... ili ostavit ovo kuciste coolermaster mc500p i stavit 3x140 rgb cooler master venta i uzet 360mm vodeno coolermaster rgb ... ili vasa pteporuka neka

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
augi80 kaže...

Moze preporuka za kuciste 

Je... kako jako deru na ovom RGBu, strašno. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
8 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
1000kn za yebeni komad lima i malo plastike.....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Dakle zadnjih 2 tjedna se zabavljam finaliziranjem konfe za buraza - cini se da ce ipak cekat Navi AIB - i naravno postoji pitanje kučišta.

 

Imam par jednostavnih zahtjeva za isto:

 

- Cable management grommeti (ovo vec eliminira 95% kučišta ispod 500kn)

- Mogućnost korištenja 360mm radijatora

- Ako ima prozirni panel, onda mora biti TG

- Ako nema, mora imat sound dampening

- ATX/midtower ili EATX/fulltower veličina

 

Pošto je komp za buraza, rado bi dao priliku nekim novijim igračima na tržištu, da malo testira hardver za mene.

U oko mi je upalo SilentiumPC Armis AR7 TG RGB, od zanimljivih stvari ima

 

- 3x 140mm napred i gore, 140mm straga, 2x 120mm pored maticne - jako puno airflowa za kuciste od 700kn, jedino nema dole

- 8x RGB fan kontroler

- vertikalno montiranje grafičke

- 2x RGB stripa, 1x RGB 120mm fan - osobno nebitno

- pomicni control hub

- koliko vidim, značajno više prostora iza matične nego na FD Define Mini ili Define C

 

Ima netko iskustva s ovim kučištima? Ili preporuka za neko slično do 700kn na keš.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Pozdrav, preporuka Big tower kucista, uglavnom mora imati min 5-6x3.5" finih mjesta za hdd, netreba izgledati bog zna kak, pa moze neke preporuke, cijenom da ne bankrotiram.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Kolega, tražiš novo ili rabljeno, buđet planirani?

coffe,coffe,coffe.....
14 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Može preporuka i savjet koje kučište odabrati za moju konfu (moj PC, HDD neću koristiti više). Trebao bi što je manje moguće da sve stane unutra jer često selim računalo. 

 

Trenutno imam Zalman Z3+ pa bi ga prodao i uzeo što manje moguće kučište.

https://www.youtube.com/channel/UCNEZ9fPqdssgI2SReOIXOeQ
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
metallic kaže...

Kolega, tražiš novo ili rabljeno, buđet planirani?

 A za sad novo, budet ne previse

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice